Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
TachoSil 4.8x4.8cm vaistinė kempinė N2

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
TachoSil vaistinė kempinė
Žmogaus fibrinogenas/Žmogaus trombinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją.- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.
Lapelio turinys
1. Kas yra TachoSil ir kam jis vartojamas2. Kas žinotina prieš vartojant TachoSil3. Kaip vartoti TachoSil4. Galimas šalutinis poveikis5. Kaip laikyti TachoSil6. Kita informacija
1. kas yra tachosil ir kam jis vartojamas
Kaip TachoSil veikia
Geltonajame TachoSil kempinės paviršiuje yra veikliųjų medžiagų fibrinogeno ir trombino, todėl šis paviršius yra veiklioji jos dalis. Kai tik kempinė susiliečia su organizmo skysčiais (pvz., krauju, limfa ar natrio chlorido tirpalu), fibrinogenas ir trombinas aktyvuojami ir sudaro fibrino tinklą. Šis tinklas kempinę prilipina prie audinio paviršiaus, kraują koaguliuoja ir tokiu būdu kraujuojantį audinio paviršių užsandarina (lokali hemostazė). Organizme TachoSil ištirpsta ir visiškai išnyksta.
Kada TachoSil vartojama
TachoSil naudojama operacijų metu, kempine stabdomas lokalus kraujavimas (sukeliama hemostazė) bei skatinamas audinių paviršių sulipimas vidaus organuose.
2. kas žinotina prieš vartojant tachosil
TachoSil vartoti draudžiama
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus fibrinogenui, žmogaus trombinui arba bet kuriai pagalbinei TachoSil medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia
TachoSil vartojamas tik išoriškai ir jo negalima vartoti į kraujagysles. Jei TachoSil atsitiktinai patenka į kraujagyslę, gali susidaryti kraujo krešulių.
Pavartojus TachoSil jus gali ištikti alerginė reakcija. Jums gali atsirasti dilgėlinė arba bėrimas, panašus į tokį, kuris atsiranda įsidilginus, taip pat nemalonus jausmas ar spaudimas krūtinėje, švokštimas arba kraujospūdžio sumažėjimas. Jei pasireiškia bent vienas iš paminėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kad būtų išvengta infekcijos, vartojant vaistų, pagamintų iš žmogaus kraujo ar plazmos, reikia imtis tam tikrų priemonių, įskaitant atidžią kraujo ir plazmos donorų atranką, atskirų donorų plazmos patikrą grupėse, ieškant infekcijų požymių. Gaminant tokius preparatus, taikomi metodai, kurių metu kraujas ir plazma apdorojami taip, kad virusai taptų neveiklūs arba būtų pašalinami.
Nepaisant to, pavartojus vaistinio preparato, pagaminto iš žmogaus kraujo ar plazmos, galimybė pernešti infekcijos sukėlėjus (nežinomus arba naujus virusus ir kitokius patogeninius mikrobus) išlieka. Tai pasakytina apie bet kokius nežinomus arba naujai atsirandančius virusus ir kitokius infekcijos sukėlėjus.
Manoma, kad tokios priemonės efektyviai veikia virusus su apvalkalėliu, pvz., žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), hepatito B ir hepatito C bei hepatito A virusą, kuris yra be apvalkalėlio. Vis dėlto tokios priemonės gali būti nepakankamai veiksmingos prieš kai kuriuos virusus be apvalkalėlio, pvz., parvovirusą B19. Šis virusas gali būti pavojingas nėščioms moterims (infekcija gali patekti į vaisių) bei žmonėms, kurių imuninės sistemos veikla nepakankama arba kurie serga kai kurių rūšių mažakraujyste, pvz., pjautuvine ar hemolizine mažakraujyste.
Naudojant TachoSil, kiekvieną kartą būtina pažymėti paciento pavardę ir vaisto serijos numerį, kad būtų žinoma, kurios serijos vaistas buvo vartotas.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
3. kaip vartoti tachosil
Gydytojas operacijos metu naudos TachoSil. Vartojamų TachoSil kempinių kiekis priklauso nuo žaizdos dydžio. Kad sustabdytų kraujavimą ar sulipdytų audinius, gydytojas turi uždėti kempinę ant kraujuojančios vidaus organo vietos. Per tam tikrą laiką kempinė ištirps ir visiškai išnyks.
4. galimas šalutinis poveikis
TachoSil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Galimų toliau išvardytų šalutinių poveikių dažnis apibūdintas sekančiai:
labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10)
dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui, bet mažiau kaip 10 pacientų iš 100)
nedažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui, bet mažiau kaip 10 pacientų iš 1000)
reti (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui, bet mažiau kaip 10 pacientų iš 10000)
labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000)
dažnis nežinomas (dažnio nustatyti remiantis turimais duomenimis neįmanoma)
TachoSil pagamintas naudojant žmogaus kraują. Visi medikamentai, pagaminti iš žmogaus kraujo, nedažnai gali sukelti alerginę reakciją. Pavieniais atvejais tokia alerginė reakcija gali sunkėti ir ligonį ištikti šokas.
Šios alerginės reakcijos galimos dažniausiai tada, jei TachoSil naudojama pakartotinai arba pacientas yra alergiškas bet kuriai sudedamajai preparato medžiagai.
Retais atvejais atsiranda veikliųjų TachoSil medžiagų antikūnų. Naudodami TachoSil galite karščiuoti.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.
5. kaip laikyti tachosil
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TachoSil vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. kita informacija
TachoSil sudėtis
- Veikliosios medžiagos: viename kempinės cm2 yra 5,5 mg žmogaus fibrinogeno ir 2,0 TV žmogaus trombino.
- Pagalbinės medžiagos yra arklių kolagenas, žmonių albuminas, riboflavinas (E 101), natrio chloridas, natrio citratas (E 331) ir L-arginino hidrochloridas.
TachoSil išvaizda ir kiekis pakuotėje
TachoSil yra vaistinė kempinė, pagaminta iš kolageno. geltonas jos paviršius padengtas žmogaus fibrinogenu ir trombinu.
Įvairių dydžių vaistinės kempinės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra ne daugiau kaip 5 kempinės.
Pakuotė, kurioje yra viena 9,5 cm x 4,8 cm dydžio kempinė.Pakuotė, kurioje yra dvi 4,8 cm x 4,8 cm dydžio kempinės.Pakuotė, kurioje yra viena 3,0 cm x 2,5 cm dydžio kempinė.Pakuotė, kurioje yra penkios 3,0 cm x 2,5 cm dydžio kempinės.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojasNycomed Austria GmbHSt. Peter Strasse 25A-4020 LinzAustrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Šaltinis:EMEA
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai