Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Vigantol Oel geriamasis aliejinis tirpalas 10ml

Informacinis lapelis
Vigantol® Oil
Vigantolio aliejus
Veiklioji medžiaga Cholecalciferolum Sudėtis Veiklioji medžiaga
1 ml tirpalo (maždaug 30 lašų) yra 0,5 mg cholekalciferolio (atitinka 20 000 TV vitamino D3).

Kitos sudedamosios dalys
Vidutinio ilgio grandinės trigliceridai.

Vaisto forma ir pakuotė
Lašinti pritaikytas buteliukas, kuriame yra 10 ml aliejinio tirpalo.
Indikacijų grupė
Vitaminas D3.

Gamintojas ir registravimo liudijimo turėtojas
Merck KgaA, 64271 Darmstadt

Indikacijos
§ Rachito (skeleto kalkėjimo sutrikimo augimo laikotarpiu) profilaktika kūdikiams.
§ Vitamino D trūkumo sukeltos ligos, jei yra padidėjęs pavojus ja susirgti, profilaktika.
§ Vitamino D trūkumo sukeltų negalavimų profilaktika, jei sutrikęs virškinimas, (pvz., pacientas serga lėtine žarnų liga, kepenų ciroze, jam pašalinta didesnė skrandžio ar žarnų dalis).
§ Vitamino D trūkumo sukelto rachito bei kaulų suminkštėjimo gydymas.
§ Palaikomasis gydymas, sergant osteoporoze (kaulų išakijimu).

§ Susilpnėjusios prieskydinių liaukų veiklos bei paveldimo fosfatų šalinimo sutrikimo gydymas.

Kontraindikacijos
Kontraindikacija yra liga arba būklė, kai vaistas negali būti vartojamas arba gali būti vartojamas tik gydytojui rūpestingai patikrinus paciento sveikatą. Kad gydymas šiuo medikamentu būtų saugus, gydytoją reikia informuoti apie persirgtas ir tas ligas, kuriomis sergama šiuo metu, apie vartotus ir vartojamus medikamentus, apie gyvenimo sąlygas ir įpročius, taip pat buvusius arba atsiradusius vėliau.

Kada vigantolio aliejaus vartoti negalima?
Jei kraujyje ir (arba) šlapime yra per daug kalcio, vigantolio aliejaus vartoti negalima.

Ką reikia žinoti, gydant pagyvenusius žmones ir vaikus
Jokio ypatingo dėmesio nereikia.

Atsargumo priemonės vartojant vaisto ir perspėjimai
Kokios reikalingos atsargumo priemonės
Pacientams, sergantiems inkstų akmenlige, vigantolio aliejaus geriau nevartoti. Sergant labai reta liga sarkoidoze, būtina gerai apsvarstyti, ar reikia vartoti vitamino D. Pacientams, kurių judėjimas ribotas (pvz., yra uždėtas gipso tvarstis) arba kurie vartoja benzotiadiazino grupės preparatų, reikia ypač atidžiai stebėti kalcio kiekį kraujyje ir šlapime.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Vartojant per didelę dozę, serume padidėja kalcio kiekis, per placentą į vaisių prasiskverbia vitamino D metabolitų, todėl didėja apsigimimo pavojus, lėtėja psichinis ir fizinis vaisiaus brendimas, atsiranda ypatingų aortos susiaurėjimo formų, todėl nėščia moteris vigantolio aliejaus turi vartoti labai atsargiai.
Vitamino D ir jo apykaitos produktų patenka į motinos pieną, tačiau atvejų, kad su motinos pienu patekęs vitaminas D žindomiems kūdikiams sukeltų perdozavimą, nepastebėta. ilgalaikis vartojimas gali sukelti lėtinį paburkimą ir galiausiai nosies gleivinės atrofiją.
Į ką turi atkreipti dėmesį eismo dalyviai ir darbininkai, prižiūrintys veikiančius mechanizmus ar dirbantys be patikimos atramos
Duomenų apie tai, kad vigantolio aliejaus vartojančiam pacientui sumažėtų gebėjimas būti aktyviu eismo dalyviu, prižiūrėti veikiančius įrenginius ar dirbti be patikimos atramos, nėra.

Į ką dar reikia atsižvelgti
Kasdien geriant daugiau negu po 1000 TV vitamino D3 arba jo vartojant ilgai, būtina kas 3 – 6 mėn. kontroliuoti kalcio kiekį kraujyje.
Vaikams iš pradžių kalcio kiekį kraujyje ir (arba) šlapime reikia kontroliuoti kas 4 savaites, vėliau – kas 3 – 6 mėnesius ir priklausomai nuo rodmenų koreguoti dozę. Ką turi žinoti eismo dalyviai, aptarnaujantys mašinas ir dirbantys be patikimos atramos?
Ksilometazolino preparatų nuo slogos ilgalaikis arba didesnių dozių vartojimas gali sutrikdyti širdies ar kraujotakos funkciją.
Tai gali sumažinti automobilio vairavimo bei mašinų aptarnavimo gebas. Tokiu atveju Jūs nesugebėsite pakankamai greitai ir tiksliai reaguoti į staigius ir netikėtus įvykius. Nevairuokite automobilio ar kitų transporto priemonių! Nedirbkite su elektros prietaisais bei mašinomis! Nedirbkite be patikimos atramos! Ypač atminkite, kad alkoholis dar labiau sumažins Jūsų gebą vairuoti!

Sąveika su kitais vaistais
Vaistų poveikiui ir toleravimui gali turėti įtakos kitokie kartu vartojami medikamentai. Tokia sąveika galima ir tokiu atveju, jei tarp skirtingų preparatų vartojimo daroma per trumpa pertrauka.

Kokie kiti vaistai gali sąveikauti su vigantolio aliejumi?
§ Vitamino D3 poveikį gali sutrikdyti barbitūratai bei fenitoinas.
§ Gliukokortikoidai, vartojami kartu su vitaminu D3, gali mažinti jo poveikį.
§ Jei kartu su vitaminu D3 vartojama širdį veikiančių glikozidų, gali didėti šių medikamentų toksinis poveikis. Tokiu atveju būtina nuolat stebėti elektrokadiogramos ir kalcio koncentracijos rodmenis.
§ Vitamino D3 vartojant su benzotiadiazino grupės preparatais (medikamentais, skatinančiais šlapimo išsiskyrimą), kraujyje dažniau gali padidėti kalcio koncentracija.
§ Vitamino D3 kartu su vaistais, kurie veikia panašiai kaip šis vitaminas (vadinamieji metabolitai arba vitamino D analogai) galima vartoti tik kontroliuojant kalcio kiekį kraujyje ir tik būtiniausiu atveju.
Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė
Jeigu nenurodytapaskyrë kitaip, rekomenduojamas toliau pateiktas dozavimas.
§ Rachito profilaktikai išnešiotiems naujagimiams kasdien reikia gerti vieną lašą vigantolio aliejaus (maždaug 500 TV vitamino D), neišnešiotiems – du lašus (maždaug 1000 TV vitamino D).
§ Vitamino D trūkumo sukeltam rachitui bei kaulų suminkštėjimui gydyti kasdien reikia gerti 2 – 8 lašus vigantolio aliejaus (maždaug 5000 TV vitamino D).
§ Palaikomąjam gydymui osteoporoze (kaulų išakijimu) sergantiems pacientams patariama kasdien gerti 2 – 4 lašus vigantolio aliejaus (maždaug 1000 – 3000 TV vitamino D).
§ Vitamino D trūkumo sukeltos ligos, jei yra padidėjęs pavojus ja susirgti, profilaktikai kasdien reikia gerti 1 – 2 lašus vigantolio aliejaus (maždaug
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.25 16:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


flint
flint
Naujokas
Sergantiems Sarkoidoze, pasiskaitykit cia: Sarkoidozė
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai