Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tisercin 25mg/ml injekcinis tirpalas N10

INFORMACIJA VARTOTOJUI APIE VAISTĄ

Vaisto pavadinimas
Lietuvių kalba -Tizercinas
Anglų kalba - Tisercin

Tarptautinis bendrinis vaisto pavadinimas
Lietuvių kalba - Levomepromazinas
Lotynų kalba - Levomepromazinum

1. Sudėtis
Vienoje ampulėje yra 25 mg/ml aktyviosios medžiagos - levomepromazino.
Kitos medžiagos: askorbino rūgštis, natrio metabisulfitas, išgrynintas vanduo injekcijoms.
Tizercinas (levomepromazinas) yra neuroleptikas, fenotiazino darinys. Jis pasižymi panašiu į chlorpromazino antipsichotiniu poveikiu, tačiau psichomotorinį aktyvumą slopina stipriau. Tizercinas gali būti vartojamas gydyti epilepsijai, oligofrenijai, ažitacinei depresijai.
Kaip pagalbinis vaistas jis tinka chirurginei premedikacijai, bei ūmiam ir lėtiniam skausmui terminalinėse stadijose malšinti.

2. Kontraindikacijos
Nevartokite tizercino injekcijomis esant kepenų pažeidimui, kraujodaros sistemos ligoms, kraujotakos nepakankamumui, nėštumui, komai dėl apsinuodijimo alkoholiu, narkotikais arba migdomaisiais, taip pat būklėms, kai gali išsivystyti ūmi hipotenzija, esa nt alergijai vaistui.

3. Atsargumo priemonės prieš pradedant vartoti vaistą
Prieš pradėdamas gydymą, gydytojas turi įvertinti Jūsų kepenų ir inkstų funkciją.
4. Atsargumo priemonės vartojant vaistą
Gydant vyresnio amžiaus žmones, reikia nuolat sekti kraujospūdį. Jeigu buvo vartojami MAO inhibitoriai, prieš pradedant gydyti tizercinu reikia padaryti 3-6 savaičių pertrauką. Būtina reguliariai tirti kraują ir stebėti kepenų funkciją. Kad neištiktų ortostatinis kolapsas, po pirmos didelės dozės ar pakartotinės vaisto injekcijos pacientas turi pusvalandį pagulėti lovoje. Vartojant vaistą negalima gerti alkoholio.

5. Sąveika su kitais vaistais
Tizercino negalima vartoti kartu su MAO inhibitoriais (sustiprėja sujaudinimas) ir antihipertenziniais vaistais (sukelia hipotenziją). Vaistas atsargiai vartotinas su benzodiazepinais, migdomaisiais, skausmą malšinančiais vaistais, anestetikais; parasimpatolitikais, tricikliniais antidepresantais (jie stiprina anticholinerginį, raminantį tizercino poveikį); levodopa (silpnina tizercino poveikį).

6. Poveikis gebėjimui vairuoti mašiną ir valdyti mechanizmus
Gydymo pradžioje draudžiama vairuoti mašiną ir valdyti mechanizmus. Vėliau šie apribojimai taikomi individualiai.

7. Dozavimas
Vaisto injekcijomis skiriama tik tada, kai jo negalima gerti. Tokiu atveju tizercino švirkščiama 75-100 mg per dieną (3-4 ampulės) lovoje gulinčiam ligoniui. Matuojamas kraujospūdis ir pulso dažnis. Tirpalo leidžiama giliai į raumenis. Į veną vaisto gali būti lašinama tik praskiedus (50-100mg tizercino sumaišoma su 250 ml fiziologinio tirpalo arba gliukozės).

8. Šalutinis poveikis
Dažniausiai atsiranda hipotenzija, ortostatinė hipotenzija, mieguistumas, burnos džiūvimas, agranuliocitozė, ekstrapiramidiniai simptomai (drebulys ir judesių sutrikimas), padažnėja širdies plakimas, pažeidžiamos kepenys. Jeigu jums pasireiškė kiti, čia dar neišvardinti šalutiniai reiškiniai, apie tai praneškite gydančiam gydytojui. Galiojimo laikas nurodytas ant pakuotės. Nevartokite vaisto, pasibaigus jo galiojimo laikui. Laikykite vaistą vaikams nepasiekiamoje apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje žemesnėje negu 25 C temperatūroje.

9. Teksto parengimo arba paskutinio patikrinimo data 1997 07 1
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai