Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Iš Meksikos kilęs daugiametis laipiojantis augalas – skaisčiažiedė nuogrėda (R. atrosanguineus) – dar netapo populiarus. Jo stiebai gali užsivynioti iki 2-4 m ir dar didesnio aukščio. Nuo liepos iki rudens augalas pilnas originalios formos žiedų: tai purpuriniai varpeliai (taurelės) ir iš jų kabantys ilgi tamsūs violetiniai vainikėliai. Šiems nukritus, taurelės dar ilgai kabo ir nekeičia spalvos, todėl atrodo, kad augalas visą laiką pilnas žiedų. Gražiausios veislės – ‘Purple Bells’ ir ‘Purple Rain’. Rudenį apatinė stiebo dalis sumedėja.
Priežiūra. Mėgsta šviesią, nuo vėjų apsaugotą vietą ir derlingą apydrėgnę žemę. Gali augti ir dalinai saulės apšviečiamose vietose, pavyzdžiui, rytinėje ar vakarinėje namo pusėje. Vasarą reguliariai laistoma ir kas 10 dienų tręšiama. Rudenį nugenėtus augalus per žiemą galima išlaikyti nelabai šiltoje šviesioje patalpoje.
Dauginimas. Sėklos sėjamos kovo – balandžio mėnesiais į vazonėlius šiltnamyje. Daigai pražysta po 4 mėnesių. Gegužės pabaigoje galima sodinti lauko vazonuose, ten iš karto būtina įrengti atramas stiebams lipti.
 
Apie šį augalą galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai