Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Emzok 50mg pailg.atpalaid.plėv.dengtos tab.N30

PAKUOTĖS lapelis: INFORMACIJA VARTOTOJUI

EMZOK 50 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės
EMZOK 100 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės
EMZOK 200 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės
Metoprololio tartratas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra EMZOK ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant EMZOK
3. Kaip vartoti EMZOK
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti EMZOK
6. Kita informacija

1. kas yra emzok ir kam jis vartojamas
EMZOK yra vaistas nuo hipertenzijos, beta adrenoreceptorių blokatorius.

EMZOK veiklioji medžiaga selektyviai blokuoja beta-1 adrenoreceptorius. Šis vaistas stipriausiai veikia širdies raumenį, silpniau – bronchus ir kraujagysles. Jis mažina kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, taip pat širdies minutinį tūrį ramybėje ir fizinio krūvio metu.

EMZOK vartojamas
· kai yra aukštas kraujospūdis (arterinė hipertenzija);
· norint išvengti krūtinės anginos priepuolių (nepakankamos širdies raumens kraujotakos sukeliamo krūtinės skausmo);
· ilgalaikiam gydymui po ūminio miokardo infarkto;
· širdies ritmo sutrikimams gydyti;
· migrenos priepuolių profilaktikai.

2. kas žinotina prieš vartojant emzok
EMZOK vartoti negalima:
· jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metoprololiui ar kitiems beta adrenoreceptorių blokatoriams arba bet kuriai pagalbinei EMZOK medžiagai;
· pacientams, sergantiems psoriaze;
· jeigu labai sumažėjęs širdies susitraukimų dažnis (kai yra bradikardija);
· jeigu sutrikęs širdies impulsų generavimas (sergant sinusinio mazgo silpnumo sindromu);
· jeigu yra sunkus periferinių arterijų kraujotakos nepakankamumas;
· pacientams, sergantiems nesureguliuotu širdies nepakankamumu;
· ištikus miokardo infarktui, jei labai retas pulsas;
· jeigu sistolinis kraujospūdis yra žemas;
· jeigu sutrikęs impulso sklidimas širdimi (kai yra pirmojo ar antrojo laipsnio atrioventrikulinė blokada);
· jei yra vidutinis ar sunkus širdies nepakankamumas.

Jei moteris yra nėščia ar žindo kūdikį, tai, ar jai vartoti šį vaistą, nuspręs gydytojas.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Negalima baigti vartoti EMZOK staiga. Nutraukti gydymą visais atvejais galima tik palaipsniui, dozę mažinant 7-10 dienų. Jei pacientas serga išemine širdies liga, tai jį, mažinantį dozę ir ką tik baigusį vartoti šį vaistą, turi atidžiai stebėti gydytojas.

Ypatingą dėmesį gydytojas turėtų skirti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu (šis vaistas gali maskuoti sumažėjusios cukraus koncentracijos kraujyje simptomus, pavyzdžiui, drebulį ir širdies susitraukimų dažnio padidėjimą), taip pat jei yra ar buvo pablogėjusi kvėpavimo organų (pvz., sergant plaučių emfizema ar lėtinių bronchitu), širdies (pvz., sergant širdies nepakankamumu), kraujagyslių, inkstų ar kepenų funkcija.

EMZOK negalima vartoti kartu su verapamiliu, kadangi kyla širdies sustojimo pavojus.

Jei ruošiatės operacijai ar dėl kitokios priežasties vykstate į ligoninę, apie EMZOK vartojimą informuokite gydytoją.

EMZOK gali turėti nepalankios įtakos veiklai, kuriai reikia sutelkto dėmesio, judesių koordinacijos ir gebėjimo greitai priimti sprendimus (pvz., vairuojant motorinę transporto priemonę, dirbant su technika, dideliame aukštyje ir pan.). Tokius darbus galima dirbti tik gydytojui leidus.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

EMZOK ir kartu su juo vartojami vaistai gali turėti įtakos vieni kitų poveikiui, todėl apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ruošiatės vartoti kartu, reikia informuoti gydytoją. Jei, besigydydami EMZOK, norite pradėti vartoti kurį nors be recepto parduodamą vaistą, pasikonsultuokite su gydytoju.

Kartu vartojant EMZOK ir kitus kraujospūdžio mažinamuosius vaistus, dažniausiai kraujospūdis sumažėja dar labiau. EMZOK negalima vartoti kartu su verapamiliu, kadangi kyla širdies sustojimo pavojus.

Kartu su kitais beta adrenoreceptorių blokatoriais, ganglijų blokuojamaisiais vaistais ar MAO inhibitoriais EMZOK galima vartoti tik sunkiais atvejais atidžiai stebint gydytojui.

Jei šis vaistas vartojamas kartu su klonidinu (pastarasis skirtas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti), ir jų abiejų vartojimą reikia nutraukti, pirmiausia palaipsniui baigti EMZOK vartojimą (kitaip gali ištikti hipertenzinė krizė).

Ypač atsargiai EMZOK vartojamas kartu su ergotaminu, a simpatomimetikais ir b simpatomimetikais.

Vaistai, kurie didina fermentų sintezę (pvz., barbitūratai ir rifampicinas) gali sukelti EMZOK koncentracijos kraujyje sumažėjimą ir todėl susilpninti jo poveikį. Cimetidinas (vaistas gydyti ligoms, susijusioms su padidėjusia rūgšties sekrecija skrandyje) veikia priešingai.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., indometacinas) gali susilpninti EMZOK kraujospūdžio mažinamąjį poveikį.

EMZOK vartojimas su maistu ir gėrimais
Pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės geriamos vieną kartą per parą, geriausia anksti ryte, neatsižvelgiant į valgymą. Gydantis EMZOK, draudžiama gerti alkoholį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu EMZOK vartoti galima tik tokiu atveju, kai gydymo nauda persveria galimą riziką vaisiui. Jeigu gydytis būtina, vaisius turi būti akylai stebimas ir keletą dienų po gimdymo naujagimis rūpestingai prižiūrimas.

Žindyvėms metoprololio vartoti negalima. Jeigu gydytis būtina, kūdikis turi būti akylai stebimas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
EMZOK gali sutrikdyti gebėjimą atlikti veiklą, kuriai reikia susitelkimo, judesių koordinacijos ir greito reagavimo (pvz.: vairuoti, valdyti įrengimus, dirbti dideliame aukštyje ir kt.). Šiuos darbus galima dirbti tik gydytojui leidus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines EMZOK medžiagas
Vaiste yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių rūšių cukraus, prieš pradėdamas vartoti šį vaistą, pasakykite apie tai gydytojui.

3. kaip vartoti emzok
EMZOK visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

EMZOK gydomi tik suaugusieji.

Tikslią dozę ir vartojimo trukmę nurodo gydytojas.

Padidėjusio kraujospūdžio mažinimas ir krūtinės anginos gydymas. Įprastinė dozė – 50‑200 mg vieną kartą per parą.

Nereguliari širdies veikla (aritmija). Įprastinė dozė – 100‑200 mg vieną kartą per parą. Po širdies vainikinių arterijų šuntavimo operacijų galinčių atsirasti supraventrikulinių aritmijų profilaktikai galima vartoti 50 mg vieną kartą per parą.

Palaikomasis gydymas po širdies priepuolio. Įprastinė dozė – 200 mg vieną kartą per parą.

Migrenos profilaktika. Įprastinė dozė – 100‑200 mg vieną kartą per parą.

Vartojimo metodas
Pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės geriamos vieną kartą per parą neatsižvelgiant į valgymą, geriausia anksti ryte. Tabletę reikia užgerti bent puse stiklinės vandens. Tabletės turi laužimo vagelę, todėl jas galima lengvai perlaužti. Tablečių nei kramtyti, nei traiškyti negalima.

Pavartojus per didelę EMZOK dozę
Jeigu pats išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug EMZOK tablečių arba vaikas atsitiktinai nurijo Jūsų vaisto, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti EMZOK
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

EMZOK, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
EMZOK toleruojamas gerai, tačiau kai kuriems jį vartojantiems pacientams gali pasireikšti šalutinis poveikis. Jis paprastai būna nesunkus ir, sumažinus dozę, praeina. Dažniausios šalutinės reakcijos yra galvos svaigimas, mieguistumas, virškinimo sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas) ir miego sutrikimai. Be to, gali skaudėti galvą ar raumenis, atsirasti depresija, sutrikti dėmesio sutelkimas ar širdies ritmas, sumažėti širdies susitraukimų dažnis (bradikardija), atsirasti širdies plakimo pojūtis, sutrikti kvėpavimas, išberti odą, sutrikti rega, prasidėti plaukų slinkimas (galimas net nuplikimas – alopecija), sutrikti kraujo gamyba, priaugti svorio.

Šis vaistas yra selektyvusis beta adrenoreceptorių blokatorius (stipriausiai veikia širdies raumenį, silpniau – bronchus ir kraujagysles), tačiau kai kuriems bronchų ligomis sergantiems ligoniams jis gali sukelti kvėpavimo takų susiaurėjimą ir dar labiau trikdyti kvėpavimą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti emzok
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, EMZOK vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
EMZOK sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metoprololio tartratas. Vienoje EMZOK 50 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg metoprololio tartrato.
Vienoje EMZOK 100 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg metoprololio tartrato.
Vienoje EMZOK 200 mg pailginto atpalaidavimo plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg metoprololio tartrato.
- Pagalbinės medžiagos: cukraus branduoliai (sacharozė, kukurūzų krakmolas, hidrolizuotas kukurūzų krakmolas), makrogolis 6000, talkas, etilceliuliozė, trietilo citratas, hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė ir titano dioksidas (E 171).

EMZOK išvaizda ir kiekis pakuotėje

EMZOK yra baltos arba beveik baltos pailgos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės. Abiejose pusėse yra vagelė tabletei perlaužti. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.
EMZOK tiekiamas kartono dėžutėse po 30 arba 100 tablečių, supakuotų lizdinėse plokštelėse.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

TEVA Czech Industries s.r.o.
Ostravska 29
747 70 Opava-Komarov
Čekija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“
Kęstučio g. 59 / Lenktoji g. 27,
LT-08124 Vilnius
Lietuva
Tel. 8 5 211 35 00
Faksas 8 5 211 35 15

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-01-18

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai