Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Cordipin XL 40mg modifikuoto atpalaidavimo tab.N20

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Nifedipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Cordipin XL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cordipin XL
3. Kaip vartoti Cordipin XL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cordipin XL
6. Kita informacija

1. kas yra cordipin xl ir kam jis vartojamas
Cordipin XL yra kalcio antagonistų grupės vaistas.
Jis slopina kalcio jonų patekimą į širdies raumens ir kraujagyslių lygiųjų raumenų ląsteles per jų membranas. Kai mažiau kalcio jonų patenka į ląsteles ir dėl to sumažėja kalcio kiekis jose, išsiplečia periferinės ir širdį maitinančios kraujagyslės, sumažėja kraujagyslių pasipriešinimas kraujo tėkmei, palengvėja širdies raumens darbas ir pagerėja jo aprūpinimas deguonimi. Dėl šių poveikių sumažėja kraujospūdis, o deguonies stygiaus sukeliamas krūtinės skausmas neprasideda arba būna silpnesnis.
Iš prailginto veikimo Cordipin XL tablečių nifedipinas atsipalaiduoja labai lėtai. Šis vaistas veikia 24 val., todėl jį pakanka vartoti 1 kartą per parą.
Pradėjus vartoti šį vaistą, poveikis kraujospūdžiui iš pradžių stiprėja, o per 3-4 dienas stabilizuojasi. Poveikis krūtinės skausmui stabilizuojasi po 3-4 savaičių.

Cordipin XL vartojamas:
· padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (arterinei hipertenzijai gydyti);
· norint išvengti krūtinės skausmo, kurį sukelia širdies raumenį maitinančių kraujagyslių spazmas (vazospazminei krūtinės anginai gydyti);
· norint išvengti krūtinės skausmo sergant lėtine stabilia krūtinės angina.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CORDIPIN XL
Cordipin XL vartoti negalima: Šio vaisto nereikėtų vartoti, jei padidėjęs jautrumas nifedipinui ar kuriam nors kitam šio vaisto komponentui, jei panašūs vaistai (dihidropiridino dariniai) buvo sukėlę padidėjusio jautrumo reakciją, jei pažeistas aortos vožtuvas (sergant aortos stenoze), arba jei sutrikęs porfirino metabolizmas (sergant porfirija), taip pat žindyvėms.
Šio vaisto neskiriama, jeigu sutrikusi organų kraujotaka, pablogėjus aprūpinimui deguonimi ir esant ryškiai hipotenzijai (kardiogeniniam šokui).

Specialių atsargumo priemonių reikia Jei sergate lėtine liga, sutrikęs metabolizmas, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.
Vartojant Cordipin XL, reikėtų reguliariai matuoti kraujospūdį ir skaičiuoti pulsą. Koks turėtų būti kraujospūdis ir pulso dažnis, paklauskite gydytojo. Kada pakartotinai atvykti pasitikrinti, taip pat pasakys gydytojas.
Gydymo pradžioje medicininė apžiūra turi būti dažnesnė, ypač senyvų pacientų, taip pat sergančių cukriniu diabetu, kepenų nepakankamumu, esant labai aukštam arba žemam kraujospūdžiui, esant padidėjusiam kraujospūdžiui plaučių arterijoje, sergančių sunkiu širdies nepakankamumu, jei išplonėjusi miokardo sienelė arba sumažėjusi kairiojo skilvelio ertmė (sergant hipertrofine kardiomiopatija). Kontrolinės apžiūros periodiškumą parinks gydytojas.
Jeigu, išgėrę pirmąją Cordipin XL dozę, pajusite skausmą arba spaudimą krūtinėje, tai, prieš vartodami kitą, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, staiga padažnėjo, sustiprėjo ar prailgėjo krūtinės skausmo priepuoliai (nepriklausomai nuo to, ar jie prasideda fizinio krūvio metu, ar ramybėje), nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, patino kulkšnys arba pasunkėjo kvėpavimas fizinio krūvio metu, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei ruošiatės operacijai, pasakykite gydytojui apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Jei gydytojas ruošiasi metacholinu tirti, ar nepadidėjęs bronchų reaktyvumas, pasakykite jam apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Šis vaistas netinka esant laktazės stygiui, galaktozemijai arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromui.
Cordipin XL gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams. Klinikinių požymių šie pokyčiai gali nesukelti, tačiau aprašyta geltos atvejų.
Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu vartoti Cordipin XL vaikams, todėl jiems šio vaisto neskiriama.
Papildoma informacija. Šis vaistas skirtas tik jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Jis gali jiems pakenkti (net jeigu nusiskundimai tokie pat kaip jūsų).

Kitų vaistų vartojimas Jei reguliariai vartojate kitus vaistus (įskaitant įsigytus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui. Tai ypač svarbu, jei kartu vartojate kitus vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, krūtinės anginos arba šlapimo išsikyrimo skatinamuosius. Vartojami kartu, jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui.
Be to, informuokite gydytoją, jeigu kartu vartojate vaistus nuo širdies nepakankamumo, širdies ritmo sutrikimų, epilepsijos, virškinimo trakto opų, tuberkuliozės, lėtinio bronchito ar bronchinės astmos, grybelių sukeltų ligų arba kraujo krešėjimo slopinamuosius. Vartojant Cordipin XL kartu su kai kuriais vaistais nuo minėtų ligų, gali pakisti jų arba Cordipin XL poveikis.
Nepasikonsultavę su gydytoju, nevartokite be recepto parduodamų vaistų, ypač nuo peršalimo ir tų, kurių sudėtyje yra kalcio.

Cordipin XL vartojimas su maistu ir gėrimais Vaisto galima gerti prieš pusryčius, jų metu arba po jų.
Vartojant Cordipin XL, nereikėtų gerti greipfrutų sulčių arba alkoholinių gėrimų, kadangi jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui ir padažninti jo šalutinius poveikius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar saugu nėštumo metu vartoti Cordipin XL, nenustatyta, todėl nėščioms moterims jį galima vartoti tik gydytojui nurodžius.
Jei Cordipin XL L vartojanti moteris pastoja arba planuoja pastoti, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
Šio vaisto išsiskiria į motinos pieną, todėl, jį vartojant, žindyti nepatartina.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pavieniams pacientams šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą bei dėl to netiesioginiu būdu trumpam sumažinti gebėjimą vairuoti ir dirbti su technika, ypač gydymo pradžioje. Dėl to nevairuokite ir nedirbkite su technika, kol įsitikinsite, kaip jus veikia šis vaistas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cordipin XL medžiagas Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI CORDIPIN XL
Cordipin XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką Su juo nepasitarus, negalima keisti dozės ar nutraukti vaisto vartojimo.
Įprastinė pradinė ir palaikomoji Cordipin XL dozė – 1 tabletė (40 mg) per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė – 2 tabletės, t.y. 80 mg (ji išgeriama iš karto).
Šį vaistą galima vartoti prieš pusryčius, pusryčių metu arba po jų.
Tabletę reikėtų nuryti nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Jos negalima skaldyti, smulkinti ar perkąsti.
Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Cordipin XL dozę Išgėrus per daug Cordipin XL tablečių, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavimo požymis – per daug sumažėjęs kraujospūdis. Be to, išgėrus per daug tablečių, gali pasireikšti šių simptomų: padažnėję, suretėję ar nereguliarūs širdies susitraukimai, pykinimas, vėmimas, silpnumas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos svaigimas, mieguistumas, sutrikusi orientacija, traukuliai ir net sąmonės netekimas.
Jei per daug tablečių išgėręs pacientas turi sąmonę, mėginkite jį pravimdyti.

Pamiršus pavartoti Cordipin XL Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją. Reikėtų priprasti vartoti šį vaistą reguliariai, kasdien tokiu pat laiku. Prisiminus užmirštą tabletę reikia išgerti kiek įmanoma greičiau, išskyrus atvejį, jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko tik kelios valandos. Tokiu atveju geriama tik kita tabletė, o užmirštoji praleidžiama.

Nustojus vartoti Cordipin XL Krūtinės angina. Baigus vartoti Cordipin XL, gali atsinaujinti krūtinės skausmas. Jei dėl kokios nors priežasties šio vaisto vartojimą tenka nutraukti, jo dozė mažinama palaipsniui. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, nepasikonsultavę su gydytoju.
Hipertenzija. Baigus vartoti Cordipin XL, kraujospūdis gali vėl padidėti. Reikėtų žinoti, kad joks kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik sumažina kraujospūdį ir padeda palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos (padidėjusio kraujospūdžio) pasekmių arba jas sumažina. Cordipin XL vartojamas ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl tam tikrų priežasčių gydymą šiuo vaistu tenka nutraukti.
4. galimas šalutinis poveikis
Cordipin XL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti galvos skausmas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, kulkšnių edema, retais atvejais – kraujospūdžio sumažėjimas atsistojant, galvos svaigimas, odos bėrimas, dilgėlinė, niežulys, silpnumas, nuovargis, padažnėję, nereguliarūs arba sustiprėję širdies susitraukimai, krūtinės skausmas, pykinimas, rėmuo, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, mėšlungis ir dantenų išvešėjimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti cordipin xl
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cordipin XL vartoti negalima.

6. kita informacija
Cordipin XL sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra nifedipinas. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg nifedipino.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, celiuliozė, laktozė, hidroksipropilmetilceliuliozė, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, makrogolis, geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), talkas.

Cordipin XL išvaizda ir kiekis pakuotėje

20 modifikuoto atpalaidavimo tablečių

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-12
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai