Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tai lianos (retai - krūmai ar medeliai) iš niktagininių (Nyctaginaceae) šeimos. Jų 14 rūšių auga atogrąžų ir paatogrąžių zonose. Kambariuose auginamos tik dvi - plikoji (Bougainvillea glabra) ir puošnioji (B. spectabilis) bugenvilijos. Abi rūšys kilusios iš Brazilijos, kur užauga iki 5 m ir aukštesnės, nors vazonuose pasiekia tik iki 3 m. Šakelės turi dyglius, bet yra lanksčios. Joms būtinos atramos. Tikrieji žiedai neišvaizdūs, o tai, kas atrodo kaip žiedai, iš tikrųjų yra ryškiaspalviai pažiedlapiai. Jie būna violetiniai, balti, geltoni, oranžiniai, raudoni ir tarpinių atspalvių - nelygu veislė. Gausiai žydi balandžio-birželio mėnesiais.
Priežiūra. Mėgsta labai saulėtas, šiltas ir erdvias vietas, kur pakanka vietos išsiskleisti šakoms. Bugenvilijos auga greitai ir išgarina nemažai vandens, todėl pavasarį ir vasarą laistomos gausiai, bet vandens padėkle nepaliekama. Kovo-rugpjūčio mėnesiais kas savaitę tręšiamos universaliomis arba žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Vasarą galima auginti lauke, saulėtoje užuovėjoje. Prieš šalnas nugenimos ir įnešamos į patalpą. Žiemą geriau laikyti vėsioje (apie 10 °C) ir šviesioje patalpoje, laistyti saikingai (šiuo metu gali numesti dalį lapų). Laikomos šiltame kambaryje bugenvilijos auga ir žiemą, bet po to menkiau žydi. Persodinamos kas du tris metus, anksti pavasarį arba rudenį. Tinka kompostinė žemė arba kompostinės žemės ir durpių mišinys.Dauginimas. Pavasarį ir vasarą dauginamos auginiais. 10 cm ilgio subrendusios šakelės susmeigiamos į smėlio ir durpių mišinį dauginimo dėžutėje. Uždengiamos ir laikomos 25-28 °C temperatūroje. Įsišaknija maždaug per 1,5 mėnesio. Šaknelės būna plonos ir trapios, todėl persodinti reikia atsargiai. Jauni augalai toliau auginami šviesioje ir šiltoje vietoje. Iš 15-20 cm ilgio augalo galima pradėti formuoti krūmą arba medelį, išlankstyti norimą formą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Kambariuose auginamos dvi bugenvilijų rūšys – plikoji (Bougainvillea glabra) ir puošnioji (B. spectabilis) bei daugybė jų veislių. Abi kilusios iš Brazilijos, kur auga iki 5 m ir aukštesnės, nors vazonuose pasiekia iki 3 m. Šakelės turi dyglius, bet yra lanksčios. Joms būtinos atramos. Tikrieji žiedai – neišvaizdūs, o tai, kas atrodo kaip žiedai, iš tikrųjų yra ryškiaspalviai pažiedlapiai. gausiai žydi balandžio - balandžio mėnesiais. Šiais lianas galima genėti ir formuoti krūmus, medelius, netgi bonsus.
Priežiūra. Bugenvilijos auga greitai ir jau antraisiais metais užima daug vietos. Per didelius augalus po žydėjimo reikia genėti. Mėgsta labai saulėtas, šiltas ir erdvias vietas. Vasarą balkone jaučiasi geriau, nei kambaryje. Saulėtomis dienomis joms reikia nemažai vandens, todėl pavasarį ir vasarą laistomos gausiai, bet vandens padėkle nepaliekama.
Dauginimas. Pavasarį ir vasarą daiginamos auginiais. Daiginimo dėžutėje, 25–28 oC temperatūroje, įsišaknija maždaug per 1,5 mėnesio. Šaknelės būna plonos ir trapios, todėl persodinti reikia atsargiai. Jauni augalai toliau auginami šviesioje ir šiltoje vietoje.
 
 
Plačiau apie vijoklinius augalus kambariui ar balkonui galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai