Santrauka: Ka manot apie ja,ar ji jums patinka ir t.t.
Tema sukurta: 2006.09.24 18:24
Pirmas Atgal 44 45 46 47
2012.07.09 13:03 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Gabė rašė:

nu nebūtina gi žiūrėt į religiją kaip į kažkokią pinigų ir smegenų plovimo mašiną.


Įrodymų yra pateikusi va tiek ->0, žmonės ten jau nuo mažens yra kišami + pinigus moka. Taip, tai yra pasaulinio masto afera ir ne daugiau.

Dievas gali pasitarnauti kaip sąžinė žmogui(tieisog priversti pažiūrėti į savo poelgius),padėti jam atsitiesti,


Kokia dar sąžinė. Skaitei senajį testamentą? Nors šiaip velniop senajį, naujajame ne ką geriau. dievas kaip koks Rambo visus nušluoja nuo žemės paviršiaus. Taip pat visą tą krikščioniška sąžinė paremta baime, kad už įsakymų nevykdymą busi nubaustas amžinoms kančioms. Tai yra moralė? Bėje, kas moralaus yra va šiame įsakyme, Neturėsi kitų dievų, tiktai mane?
Vo, vo prasideda, "padės jam atleisti". Jei tas "jis" neturi jokių egzistavimo įrodymų, tai apie kokį dar atleidimą čia galimą kalbėti. Tą "vertinimo" sistema yra bjauri, kadangi kriterijus yra toks, kad užtenka būti tikinčiuoju ir tau viskas bus atleista. Kur čia moralė? Paskui ir sėdi už grotu tokie kaip Tedas Bandis.

tikėjimas juk kai kuriem žmonėm tampa net gyvenimo prasme.


Šio atveju, galiu tik pasakyti, kad man apmaudu, kad žmonės vietoje realybės renkasi fantaziją, tačiau aš iš jų tuos fantazijos nesiruošiu atiminėti. Jei jie yra geri, produktyvus žmonės, galiu tik palinkėti geros kloties. Tačiau, tai manęs nestabdo nuo religiojs kritikavimo.

Koks skirtumas,kad jie gal ir naivūs - laimingi užtat.


Na taip, ignorance is bliss, gerai, kad ne visi nusprendė protą "mesti į šiukšlių dėžę".

Dievas yra kažkoks moralės rodiklis,nes jei nebūtų Dievo(nu bet kokios aukštesnės jėgos), ar yra tada prasmė gyvent dorai,jei niekas už tai nenubaus?


Ironiška tai, kad patys tikintieji, kurie tokį briedą skleidžia, daro ką nori(gi ir taip bus atleista).
Taigi, kalba pasisuko prie absolute morality. Moralės rodiklis? Neskaitant to, kad jis yra vienas žiauriausių žudikų istorijoje, pasakyk man, ar tu senojo testamento dievo žudynes priimi kaip gėri?
O kodėl aš turėčiau žudyti? Vat pasakyk, jei netikiu dievu ,kodėl aš turėčiau dabar nueiti ir "pačirškinti" savo kaimyną?

Nesu ant tiek nukvakes, kad man būtų reikalingas kažkoks santa klausas, kuris diktuotu man moralės nuostatas, kai per visą savo buvimą žemėje, žudė tukstančiais.

Moralės normos yra nustatomos visuomenėje(kad būtų beneficial(pamiršau kaip lietuviškai) mūsų visuomenėi), o ne kažkokio barzdočiaus pasislėpusio spintoje. Pvz., 17 a. amerikoje merginas galima buvo vesti, joms turint 8 metus, 18 a. uždraudė ir pakeitė į 12 metų, o šiais laikas tai būtų pedofilija, tai apie kokią absoliučiąją moralę dar kalbėti.

Taip pat man labai patinka, kaip romos katalikų bažnyčia šitą įsakymą, Negeisi savo artimo namų: negeisi savo artimo žmonos ar vergo ir vergės, ar jaučio, ar asilo, ar bet ko, kas priklauso tavo artimui. (čia originalus), perinterpretavo į šitą, Negeisk svetimo turto.. Apie kokia dar absoliučiąją moralę galime kalbėti jei patys "dievo atstovai" interpretuoja, taip kad galima būtų pritaikyti prie mūsų modernios visuomenės, išmesdami nereikalingus dalykus.

Man tai visada Dievas asocijuoj asi su žmogaus sąžine.


Sąžinė ir lieka sąžine, kam jai priskirti dievo vardą, tai nesuprantu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 13:05 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
VTomukas rašė:
Istorija rodo, kad didžiausi nusikaltėliai būna tikintys.... Kad ir Hitleris ir Stalinas...


Nevisai, Hitleris buvo tikintys, Stalinas ateistas, tačiau abu režimai buvo grynai religiniai, jeigu ne su mumis, tai prieš mus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 13:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


VTomukas
VTomukas
Meistras
Stalinas tikrai buvo tikintis. Na, bent jau politinės karjeros pradžioje, tai tikrai, bet lyg ir iki dienų galo.

"Jis augo religingoje šeimoje ir tikėtasi - taps kunigu.1888 m. lankė Gorio Bažnyčios Mokyklą. Pavyzdingai mokėsi, laimėjo stipendiją į Tbilisio Teologijos Seminariją. Studijavo, kaip dievobaimingas Ortodoksinės Krikščionybės griežtų pažiūrų tikintysis. 1899 m. įsitraukė į revoliucinį judėjimą prieš Rusijos monarchiją bei turtuolius ir ėmėsi ginti vargšų karaliaus (Kristaus) „vaikus"."

"Jo dukra Svetlana teigė (dokumentika "Mysteries of the Century: Kremlin kids" 2003 m.), kad Stalinas jai pasakodavo Kristaus istoriją pagal knygas iš serijos „Kristus" jo asmeninėje bibliotekoje."

"Už nuopelnus religijai ir bažnyčios atgaivinimą Rusijoje, buvo siūlyta paskelbti Staliną šventuoju..."
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 14:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
VTomukas rašė:

Stalinas tikrai buvo tikintis. Na, bent jau politinės karjeros pradžioje, tai tikrai, bet lyg ir iki dienų galo.



"Jis augo religingoje šeimoje ir tikėtasi - taps kunigu.1888 m. lankė Gorio Bažnyčios Mokyklą. Pavyzdingai mokėsi, laimėjo stipendiją į Tbilisio Teologijos Seminariją. Studijavo, kaip dievobaimingas Ortodoksinės Krikščionybės griežtų pažiūrų tikintysis. 1899 m. įsitraukė į revoliucinį judėjimą prieš Rusijos monarchiją bei turtuolius ir ėmėsi ginti vargšų karaliaus (Kristaus) „vaikus"."



"Jo dukra Svetlana teigė (dokumentika "Mysteries of the Century: Kremlin kids" 2003 m.), kad Stalinas jai pasakodavo Kristaus istoriją pagal knygas iš serijos „Kristus" jo asmeninėje bibliotekoje."



"Už nuopelnus religijai ir bažnyčios atgaivinimą Rusijoje, buvo siūlyta paskelbti Staliną šventuoju..."


Nežinau iš kur tu šitą trauki, bet va ką wiki(ir ne tik ji) sako http://en.wikipedia.org/wiki/Stalin#Religion_2
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 14:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


VTomukas
VTomukas
Meistras
Na, iš esmės aš traukiau iš atminties, nes ne vieną Nat. Geo ir pan filmuką esu žiūrėjęs. Dar pasitikrinau gūgle, ir pirmi linkai atitiko, toliau neskaičiau. Reikės rimčiau pieškot tada, gal ir klystu. Šiaip ar taip, didelės esmės vieno konkretaus žmogaus pažiūros nedaro
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 14:40 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
VTomukas rašė:
Šiaip ar taip, didelės esmės vieno konkretaus žmogaus pažiūros nedaro


Šio atveju tai taip, abu režimai buvo niekam tike, tik vienas pusdurnis tikintis, o kitas ne. Šis pvz tik parodo, kad jokios dievo siustos moralės nėra.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.09 22:34 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gabė
Gabė
Didmeistris
morincraft rašė:

Gabė rašė:



nu nebūtina gi žiūrėt į religiją kaip į kažkokią pinigų ir smegenų plovimo mašiną.




Įrodymų yra pateikusi va tiek ->0, žmonės ten jau nuo mažens yra kišami + pinigus moka. Taip, tai yra pasaulinio masto afera ir ne daugiau.



Dievas gali pasitarnauti kaip sąžinė žmogui(tieisog priversti pažiūrėti į savo poelgius),padėti jam atsitiesti,




Kokia dar sąžinė. Skaitei senajį testamentą? Nors šiaip velniop senajį, naujajame ne ką geriau. dievas kaip koks Rambo visus nušluoja nuo žemės paviršiaus. Taip pat visą tą krikščioniška sąžinė paremta baime, kad už įsakymų nevykdymą busi nubaustas amžinoms kančioms. Tai yra moralė? Bėje, kas moralaus yra va šiame įsakyme, Neturėsi kitų dievų, tiktai mane?

Vo, vo prasideda, "padės jam atleisti". Jei tas "jis" neturi jokių egzistavimo įrodymų, tai apie kokį dar atleidimą čia galimą kalbėti. Tą "vertinimo" sistema yra bjauri, kadangi kriterijus yra toks, kad užtenka būti tikinčiuoju ir tau viskas bus atleista. Kur čia moralė? Paskui ir sėdi už grotu tokie kaip Tedas Bandis.



tikėjimas juk kai kuriem žmonėm tampa net gyvenimo prasme.




Šio atveju, galiu tik pasakyti, kad man apmaudu, kad žmonės vietoje realybės renkasi fantaziją, tačiau aš iš jų tuos fantazijos nesiruošiu atiminėti. Jei jie yra geri, produktyvus žmonės, galiu tik palinkėti geros kloties. Tačiau, tai manęs nestabdo nuo religiojs kritikavimo.



Koks skirtumas,kad jie gal ir naivūs - laimingi užtat.




Na taip, ignorance is bliss, gerai, kad ne visi nusprendė protą "mesti į šiukšlių dėžę".



Dievas yra kažkoks moralės rodiklis,nes jei nebūtų Dievo(nu bet kokios aukštesnės jėgos), ar yra tada prasmė gyvent dorai,jei niekas už tai nenubaus?




Ironiška tai, kad patys tikintieji, kurie tokį briedą skleidžia, daro ką nori(gi ir taip bus atleista).

Taigi, kalba pasisuko prie absolute morality. Moralės rodiklis? Neskaitant to, kad jis yra vienas žiauriausių žudikų istorijoje, pasakyk man, ar tu senojo testamento dievo žudynes priimi kaip gėri?

O kodėl aš turėčiau žudyti? Vat pasakyk, jei netikiu dievu ,kodėl aš turėčiau dabar nueiti ir "pačirškinti" savo kaimyną?



Nesu ant tiek nukvakes, kad man būtų reikalingas kažkoks santa klausas, kuris diktuotu man moralės nuostatas, kai per visą savo buvimą žemėje, žudė tukstančiais.



Moralės normos yra nustatomos visuomenėje(kad būtų beneficial(pamiršau kaip lietuviškai) mūsų visuomenėi), o ne kažkokio barzdočiaus pasislėpusio spintoje. Pvz., 17 a. amerikoje merginas galima buvo vesti, joms turint 8 metus, 18 a. uždraudė ir pakeitė į 12 metų, o šiais laikas tai būtų pedofilija, tai apie kokią absoliučiąją moralę dar kalbėti.



Taip pat man labai patinka, kaip romos katalikų bažnyčia šitą įsakymą, Negeisi savo artimo namų: negeisi savo artimo žmonos ar vergo ir vergės, ar jaučio, ar asilo, ar bet ko, kas priklauso tavo artimui. (čia originalus), perinterpretavo į šitą, Negeisk svetimo turto.. Apie kokia dar absoliučiąją moralę galime kalbėti jei patys "dievo atstovai" interpretuoja, taip kad galima būtų pritaikyti prie mūsų modernios visuomenės, išmesdami nereikalingus dalykus.



Man tai visada Dievas asocijuoj asi su žmogaus sąžine.




Sąžinė ir lieka sąžine, kam jai priskirti dievo vardą, tai nesuprantu.


o man tai patinka Dievą laikyt tarsi žmogaus sąžine ir tiesą sakant,man ten tie raštai,Biblijos ir testamentai niekada per daug nerūpėjo ir ten manau gana daug simbolizmo.Padarius kažką blogo,dažnai susimąstau,kad kažkas visgi mato mano blogus darbus,o ar vadinsi tai Dievu ar sąžine - nelabai yra skirtumas,abu šitie dalykai gana abstraktūs ir svarbiausia,kad abu gali priversti žmogų taisytis..Bažnyčia(visgi apie ją norėjau kalbėt) galbūt kai kuriems padeda išpirkti savo nuodėmes,priartėti prie Dievo.
Grįžtant į istoriją,taip sutinku,kad bažnyčia labai daug blogo padarė,daugiau nei gero,bet bažnyčia vystė meną,net tas pats VU bažnyčios dėka atsirado.Kiekvienas reiškinys turi tiek blogą,tiek gerą pusę.Gaila,kad nelabai buvo toks laikotarpis,kai žmonės gyveno išvis be jokio tikėjimo,nes nėra ko palygint,nu nebent SSRS,bet ten kitokių ydų buvo. :/


VTomukas rašė:

Gabė rašė:



nu nebūtina gi žiūrėt į religiją kaip į kažkokią pinigų ir smegenų plovimo mašiną.Dievas gali pasitarnauti kaip sąžinė žmogui(tieisog priversti pažiūrėti į savo poelgius)




Istorija rodo, kad didžiausi nusikaltėliai būna tikintys.... Kad ir Hitleris ir Stalinas... Inkvizicijos laikai irgi nemaišė skelbt meilės ir brolybės. Neaišku, kaip jų logika suveikia, bet taip jau yra su tais tikinčiaisiais



Ir dar viena didelė bėda - religiniai fanatikai. Tokie, kurie įtikėję, kad vykdo Dievo (čia jau reikia iš didžiosios rašyt, žiūrint iš jų perspektyvos) valią, gali padaryt visiškai bet ką, ir jaustis visiškai teisūs ir laimingi.


Stalinas buvo ateistas.
Beto aš nesu už bažnyčią,bet tiesiog jinai man asmeniškai nedaro įtakos,dabar ne viduramžiai ir mokesčių jai mokėt nereikia.Kaip ir lankytis ten.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.09.28 00:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Gabė rašė:
o ar vadinsi tai Dievu ar sąžine - nelabai yra skirtumas,abu šitie dalykai gana abstraktūs ir svarbiausia,kad abu gali priversti žmogų taisytis..


Kaip tai ne, taigi apibrežimai tai visai skirtingi. :D

Bažnyčia(visgi apie ją norėjau kalbėt) galbūt kai kuriems padeda išpirkti savo nuodėmes,priartėti prie Dievo.


Kokiu budu?

Grįžtant į istoriją,taip sutinku,kad bažnyčia labai daug blogo padarė,daugiau nei gero,bet bažnyčia vystė meną,net tas pats VU bažnyčios dėka atsirado.


Tiksliai nežinau VU atsiradimo istorijos, taigi nelabai ką ir galiu pakomentuoti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.04.28 20:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Aquarius
Aquarius
Naujokas
Nepatinka,mano akim ji pas mus atgyvenusi...neidomu ten eiti,nerandu ko noriu...jei reikia pabuti su dievu,einu i parka ar kokia ramia vieta...ir tiesiog pabunu...tam man baznycios nereikia,bent tokios kokia yra....jei nuosirdziai atgailausiu dievas man atleis,jei tikesiu ir prasysiu dievas man duos...ir nesvarbu kur as busiu,baznycioj ar savo kambary...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.05.03 11:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Snapas
Snapas
Pažengęs
BlackFlower rašė:

Kaip manot,kad tikint dievu butina eiti baznycia?

Ar einat i ja kada?

Mano pacios nuomone,kad ta baznycia nebutina,jei tiki dievu.Juk dievu,o ne baznycia tiki.


Bažnyčia išreiškia mūsų tikėjimą Dievu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.05.03 12:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Philosopher
Philosopher
Didmeistris
Anadien buvau, teko būti bažnyčioje, nes buvo užpirktos mišios už močiutę.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
Pirmas Atgal 44 45 46 47
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai