Tema sukurta: 2011.05.27 16:22
2011.05.27 16:22 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


yakalaka
yakalaka
Pažengęs
Taigi ateina vasara, o vasara poilsio metas.
Vienas iš tų poilsių žygiai po gamtą. Taigi į vieną iš tų žygių ruošiuosi eiti ir aš. Eisim 10 dienų, reiks turėti savo maisto, palapines, miegmaišius ir t.t. Viską reikės sutalpinti į vieną kuprinę. kaip manot apie šią išvyką ir ką geriausia įsidėti, kad viskas tilptų?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.27 18:41 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


whocares
whocares
Meistras
na bet kokiu atveju uzsuksit i parduotuves, nes vistiek vandens pavyks isidet dienai, max - dviem. siaip geriausia vanduo.

pries pora metu buvau tokiam ekstremaliam zygi, pakankamai greitas ejimas,daug kilometru, komanda buvo is anksto nesudaryta,tai kai kurie naujieji draugai isidejo limonado 1 litra, viena pana puse litro saldintos arbatos, vienas vaikinas visiskai nieko, tai reikejo vandeniu su jais dalintis, ziaurus buvo tas vandens trukumas,labai apsunkino zygi.

labai svarbu patogus normalus batai, velgi kazkada isejo zygeive su inkariukais, nes jai labai patogu,tai toli nenuejo. taip pat kad nenutrintu.

ka nors is vaistu: dezinfekuoti zaizdas, pleistru, gal kokio gelio nuo patempimu, kremo nuo saules, jei turi alergiju, jei galva skauda daznai irgi pasiimt.

kortu malka. kepure, tualetinio popieriaus

maistas tai irg individualu,aisku kad negestu,nes vasara karstis, bet lankysites parduotuvese vis galesit pasipyldyt savo atsargas. na ir siaip gal bus kazkoks ir bendras valgyt darymasis,nes 10 dienu be karsto maisto irgi nekaip skamba

pinigu atitinkamai pasiimti

miegmaisis, palapine geriau su draugu/draugais dalintis, galesit paeiliui nest, geriausia ta zygeivio kuprine,mazdaug paskirstytas svoris ten, jei paprastos tai kazkaip prisirist tuos dalykus prie kuprines,bet velgi labai ziuret ar patogu,nes kitaip ims skaudet nugara
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.27 20:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
jo tikrai, svarbiausia viską bendrai suplanuoti, nes kai aš neseniai ėjau į žygį, niekas nepažinojo nieko, tai išėjo taip, kad buvo viena palapinė šešiems žmonėms (ji keturvietė), tad man tekdavo miegoti lauke po medžiais, niekas nepaėmė keptuvėlės ir puodo, tad likom be karšto maisto, tai žinot po tokio žygio labiau išvargsti negu pailsi. Nors čia ir savi pliusai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.27 21:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Atsiskyrėlis
Atsiskyrėlis
Meistras
Nr. 1 patogūs žygio batai - idealiausia trekinginiai su pakankamai kietu padu.
Nr. 2 kuprinė su susegimu per juosmenį.
Miegmaišis, kilimėlis, ŠAUKŠTAS. Palapinę galima dalintis per pusę. Maistas, jeigu Lietuvoj, tai maksimum dviem dienom. Daugiau imti neapsimoka, nes vis tiek prieisi kokią parduotuvėlę.
Šiuo metu labai pravartu turėti priemonių nuo uodų, nes kaip tik pats pikas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.28 10:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


whocares
whocares
Meistras
Eyjafjalajokull rašė:

tai žinot po tokio žygio labiau išvargsti negu pailsi. Nors čia ir savi pliusai.


nu jei normalus zygis tai niekas ir neina pailset, na gal psichologiskai,bet fiziskai sunku,nu aisku ten koks 15 km per diena nieko nereiskia, bet jei rimtas, tai po to vos paeini.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.28 11:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dužodžiai
Dužodžiai
Patyręs
Mes vel ketiname eiti i zygi ir renkame zmones, kurie noretu. Esu zygyje buvus gal vienuolika daugiau plius minus. Bet istvermingiausias man paciai buvo si sausi.taip ziema. Daug siltu drabuziu, geri batai, palapine trims, nes ziema kaip tik sildytis geriau su keliais, vaistinele, vanduo, maistas, mes emem elektrine mini vienos skyles viriklyte[dabar abndau prisiminti kaip ji vadinasi] tam kad galetume pasistiprinti siltu maistu, sriuba. Daiktai kuprinese turi but taip paskirstyti, kad visi turetu ko nesti, bet ne per daug. Mes tada isgyvenome 9dienas. Kadangi tai buvo labiau istvermes dalykas, emem tik jau bent kazkiek patyrusius zmones. [mane matyt eme, nes gerai tvarstau zaizdas ir siunu, nes siiap esu smalsi pamaiva, kuri kartais atsibosta, ]O sia vasara bandysim vel pakopinet i tatrus
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.28 11:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
whocares rašė:

Eyjafjalajokull rašė:



tai žinot po tokio žygio labiau išvargsti negu pailsi. Nors čia ir savi pliusai.




nu jei normalus zygis tai niekas ir neina pailset, na gal psichologiskai,bet fiziskai sunku,nu aisku ten koks 15 km per diena nieko nereiskia, bet jei rimtas, tai po to vos paeini.


na jo, bet tada buvo savitas žygis :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.28 12:09 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


teisi
teisi
Meistras
TaiQ rašė:

Taigi ateina vasara, o vasara poilsio metas.

Vienas iš tų poilsių žygiai po gamtą. Taigi į vieną iš tų žygių ruošiuosi eiti ir aš. Eisim 10 dienų, reiks turėti savo maisto, palapines, miegmaišius ir t.t. Viską reikės sutalpinti į vieną kuprinę. kaip manot apie šią išvyką ir ką geriausia įsidėti, kad viskas tilptų?


nepoilsis tas žygis greičiau nuovargis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.28 12:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


FaruVengejas
FaruVengejas
Patyręs
Zygiui svarbu viska suplanuoti, eiti reikia su kompanija - tik tada pailsesi ir smagiai praleisi laika
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.29 14:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Kammy
Kammy
Meistras
Aš tik į stovyklą 10 dienų važiuosiu. Su skautais. Ten irgi beveik visada visokie žygiai ir p.n. Duos tik pietus, o visa kita tai nežinau. Šiaip palapinėse miegosim, žodžiu, gamtoj...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2022.10.24 23:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


gerdunka222
gerdunka222
Pažengęs
jėga žygiai, aš su vyru mėgėjai pasivaikščioti ilgesnius atstumus. ir viskas ko reikia tai geri patogūs batai, kokybiškos kuprinės su daiktais ir fainas laikas..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2022.10.25 11:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


LaisvasPilietis
LaisvasPilietis
Didmeistris
Batai - labai priklauso kur bus einama.
Mano kojos netipinės, niekas netinka, bet esu ėjęs 100 km pajūriu, per parą, tai atradau, kad man tinka tik pirštuoti FiveFingers - tik tokie nenutrynė ir nenuspaudė. Su kietais padais - labai nuvargina blauzdas, kas nepratę tokiais vaikščioti. Dar neblogai bare foots labai minkštu padu, turiu Merell firmos. Kiti tinkami tolimam ėjimui Garmont Tikal ir Ecco Biom Lite (šių paskirtis visai kita) - daugiau patogių batų neteko rasti, visi spaudžia ir trina vos per 20 km.
Poliuretano padas labai patvarus, sunkiai praduriamas, nenusidėvi, bet būna slidesnis kai šlapia ir vėsu. Natūralaus latekso irgi gan patvarūs ir mažiausiai slidūs net esant žemiau 0.

Kojinių verta turėti daug, toli einant kojinių keitimas tuo pačiu reiškia nenutrintas pėdas. Vilna ar sintetika nelyginamai geriau, nei medvilnė. Kojines verta mautis dvejas - pradžioj trumputes plonas lyg moteriškas, ant viršaus kitas pagal reikalą - daug mažiau trina. Pirmas sluoksnis galimas pirštuotas. Man kojinės - tik visai plonos, nes batai ir taip visi siauroki. Vertinu ankštas sportines kompresines kojines, kurias sunku apsimauti - bet užtat jos nesitrina į odą, pėdos judėjimas bate turi trintį tik į kojinę. Visą dieną eiti gali tikti kompresinės iki kelių, tada blauzdos nė kiek nepatinsta.
Trūsikus irgi tik sintetinius maunuosi, besiūlius skirtus bėgimui Runderwear - daug mažesnė tikimybė trynimui, nė kiek nesijaučia drėgmės net labai prakaituojant per karščius - greitas išgarinimas.

Lietuvoje vasarą palapinė gali būti nereikalinga, jei nesitikima lietaus. Puikiai tinka pats lengviausias miegmaišis (turiu apie 0,5 kg), pasitaiko atvejų, kai net jo nereikia, pakanka „išgyvenimo antklodės", kuri labiau plėvelė ir sveria 100-200 g.

Mano pusę krovinio sudaro fototechnika. Valgyti... trims paroms neimu visai, bet turiu energinių batonėlių sportui Clif. Šiaip tai galiu ir savaitę nevalgęs pabūti, kad tik nereikėtų kupros varginti. Kas nežino, Afgane eidavai į žvalgybinį žygį 2-5 dienoms, tai valgyt neimi, verčiau daugiau šovinių ir granatų, t.y. imi be ko negali grįžti -)) Būdavo neimančių net liemenės - drąsūs vyrai, nepaneigsi.

Tarp kitko. Afgane tekdavo per visokį gruntą, per kalnus, tai spėkit kas vertino kariškus, analogas turistiniams batams, kas sportinius batelius - kas tik turėjo galimybę, eidavo su Kimra sportbačiais, berods ten būta adidas bėgimo batelių sovietinė kopija. Gal dabartiniai turistiniai ir neblogi, tada nebuvo, tie suvarstomi karški - sunkūs, vargina, trina. Kojinės vilnonės, dvi poros. Eidavo ne lengvi, nešti tekdavo ne mažiau, nei dabar turistams. Palapinių netempė, bet buvo sujungiami tentai, jei lytų. Miegmaišiai ten tik pavadinimas... Liemenė, kalašas, 8 magazinai, 4 granatos, signalinės raketos, skeveldriniai šaudmenys... kažkas apie 15-20 kg vien ginklai+amunicija. Ir žygis ne pramogai, gali tekti ir pabėgėti. Kažkam teko kokius 20 km bėgti su visa manta.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai