Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Zeffix 100mg plėvele dengtos tabletės N28

Informacija vartotojui
Zeffix 100 mg plėvele dengtos tabletės
Lamivudinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį
poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra Zeffix ir kam jis vartojamas2. Kas žinotina prieš vartojant Zeffix3. Kaip vartoti Zeffix4. Galimas šalutinis poveikis5. Kaip laikyti Zeffix6. Kita informacija
1. kas yra zeffix ir kam jis vartojamas
Zeffix priklauso vaistų, vadinamų antivirusiniais vaistais, grupei. Šiuo vaistu gydoma hepatito B virusų infekcija. Hepatito B virusas sukelia kepenų infekciją ir kepenų pažaidą. Zeffix gali vartoti žmonės, kurių kepenys pažeistos, bet vis dar funkcionuoja (kompensuota kepenų liga), ir žmonės, kurių kepenys pažeistos ir yra sutrikusi jų funkcija (dekompensuota kepenų liga).
Zeffix gydomi 18 metų ir vyresni pacientai, sergantys ilgai trunkančiu (lėtiniu) hepatitu B.
Gydymas Zeffix gali sumažinti hepatito B virusų kiekį organizme. Dėl to gali palengvėti kepenų pažaida ir pagerėti jų funkcija.
2. kas žinotina prieš vartojant zeffix
Zeffix vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lamivudinui arba bet kuriai pagalbinei Zeffix medžiagai.
Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Specialių atsargumo priemonių vartojant Zeffix reikia
Zeffix mažina hepatito B virusų kiekį organizme ir kontroliuoja kepenų ligos eigą, todėl ateityje sumažės sveikatos sutrikimų, susijusių su kepenų funkcijos pažaida. Kad gydymas būtų veiksmingas, Zeffix reikia gerti kiekvieną dieną. Kadangi pacientų reakcija į vaistą yra skirtinga, nėra žinoma, kiek laiko Jums teks vartoti šį vaistą.
Jūsų reakciją į gydymą kontroliuos gydytojas, reguliariai imdamas kraujo tyrimams. Tyrimų rezultatai padės gydytojui nuspręsti, kada gydymą Zeffix galima nutraukti.
Prieš pradedant gydymą Zeffix, Jūs turite su gydytoju aptarti visas kitas savo sveikatos problemas.
Jeigu sergate inkstų liga, gali prireikti mažinti dozę, nes Zeffix iš organizmo šalinamas daugiausiai per inkstus. Tiekiamas ir Zeffix geriamasis tirpalas, vadinasi, prireikus, gydytojas gali skirti gerti ir mažesnę dozę nei yra tabletėje.
Be gydytojo leidimo preparato vartojimo nutraukti negalima, kadangi hepatitas gali pasunkėti, nors tokios komplikacijos tikimybė yra maža. Vaisto vartojimą nutraukus, Jūsų gydytojas sveikatos būklę stebės mažiausiai dar keturis mėnesius. Tai reiškia, kad Jūsų gydytojas ims kraujo mėginius, kad patikrintų, ar neatsirado kepenų fermentų sutrikimų, rodančių kepenų pažaidą.
Veiklioji Zeffix medžiaga yra lamivudinas. Jeigu Jūs jau vartojate šį vaistą nuo ŽIV infekcijos, gydytojas toliau tęs gydymą didesnėmis dozėmis, paprastai po 150 mg du kartus per parą, kadangi 100 mg lamivudino dozės ŽIV sukeltai ligai gydyti nepakanka.
Zeffix padeda kontroliuoti hepatitą B, tačiau ar jis šią ligą išgydo, kol kas nežinoma, todėl rizikuojate perduoti šį virusą kitiems lytinių santykių metu ar perpilant kraują. Todėl turėtumėte naudotis tinkamomis apsaugos priemonėmis. Tuos žmones, kuriems yra užsikrėtimo hepatito B virusu rizika, galima apsaugoti veiksminga vakcina.
Vaistų grupės, kuriai priklauso Zeffix, preparatai (nukleozidų ir nukleotidų atvirkštinės transkriptazės inhibitoriai, NATI) gali sukelti būklę, kuri vadinama pieno rūgšties acidoze (pieno rūgšties padaugėjimą organizme). Kartu gali padidėti kepenys. Jeigu pasireiškia pieno rūgšties acidozė, dažniausiai ji prasideda po kelių gydymo mėnesių. Pieno rūgšties acidozę gali rodyti gilus, dažnas kvėpavimas, mieguistumas ir nespecifiniai simptomai, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmas. Tai yra retas, bet sunkus šalutinis poveikis, kuris dažniau pasireiškia moterims, ypač toms, kurios turi daug antsvorio. Jeigu sergate kepenų liga, tokios būklės atsiradimo rizika irgi gali būti didesnė. Gydymo Zeffix metu gydytojas atidžiai stebės, ar neatsiranda pieno rūgšties acidozės požymių.
Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Zeffix poveikiui. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Zeffix negalima vartoti kartu su:
- zalcitabinu ar lamivudinu (kuriais gydoma ŽIV infekcija);
- emtricitabinu (kuriuo gydoma ŽIV ir hepatito B infekcija).
Zeffix vartojimas su maistu ir gėrimais
Zeffix galima gerti valgio metu arba nevalgius.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia, planuojate pastoti arba krūtimi maitinate kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. Ar galima Zeffix vartoti nėštumo metu, nurodys gydytojas. Be gydytojo nurodymo vaisto vartojimo nutraukti negalima.
Kadangi ir virusas, ir lamivudinas prasiskverbia į motinos pieną, motinoms, vartojančioms Zeffix, žindyti nerekomenduojama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų su Zeffix neatlikta.
3. kaip vartoti zeffix
Zeffix visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama paros dozė yra viena Zeffix tabletė (100 mg lamivudino). Reikia nuryti visą tabletę užsigeriant vandeniu. Vaisto galima gerti valgio metu arba nevalgius.
Gydytojas patars Jums, kaip ilgai vartoti šį vaistą.
Jei sutrikusi inkstų veikla, gydytojas gali sumažinti Zeffix dozę. Gali prireikti vietoj tablečių vartoti Zeffix geriamąjį tirpalą, nes tokiu būdu galima tiksliai sumažinti dozę.
Pavartojus per didelę Zeffix dozę
Atsitiktinai išgėrus per daug šio vaisto, mažai tikėtina, kad kils rimtų problemų. Vis dėlto tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją, vaistininką arba skubios medicinos pagalbos skyrių dėl patarimo, kaip elgtis toliau.
Pamiršus pavartoti Zeffix
Pamiršus išgerti šio vaisto, jo reikia išgerti iš karto prisiminus, o vėliau vartoti įprasta tvarka.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Zeffix
Nepasitarus su gydytoju, Zeffix vartojimo nutraukti negalima (žr. 2 skyrių).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimas šalutinis poveikis
Zeffix, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis, kuris pasireiškė klinikinių Zeffix tyrimų metu, buvo šis: nuovargis, kvėpavimo takų infekcijos, nemalonus pojūtis gerklėje, galvos skausmas, skrandžio skausmas ar nemalonus pojūtis jame, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, kepenų ir raumenyse besigaminančių fermentų aktyvumo padidėjimas (žr. toliau).
Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistui. Jeigu iš karto po Zeffix išgėrimo atsiranda toliau nurodytų simptomų, NUTRAUKITE vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Galimas šalutinis Zeffix poveikis išvardytas toliau.
Labai dažnas šalutinis poveikis
Pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 žmonių
• Kepenų fermentų, vadinamų transaminazėmis, aktyvumo padidėjimas.
Dažnas šalutinis poveikis
Pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių
• Raumenyse besigaminančio fermento, vadinamo kreatino fosfokinaze, aktyvumo padidėjimas.
Kitas šalutinis poveikis
Kitas šalutinis poveikis pasireiškė labai mažai daliai žmonių, bet jo tikslus dažnis nežinomas.
• Trombocitų (kraujo ląstelių, kurios svarbios kraujo krešėjimui) sumažėjimas. Jeigu sumažėja
trombocitų skaičius, gali greitai atsirasti kraujosruvų.
• Raumenų skausmas, mėšlungis ir raumenų irimas.
• Stebėtas kepenų ligos pasunkėjimas gydant Zeffix, jei pasireiškia atsparumas vaistui arba nutraukus gydymą. Tai kartais gali baigtis mirtimi.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. kaip laikyti zeffix
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zeffix vartoti negalima.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. kita informacija
Zeffix sudėtis
Veiklioji medžiaga yra lamivudinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg lamivudino.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas, makrogolis 400, polisorbatas 80, sintetinis geltonasis ir raudonasis geležies oksidai.
Zeffix išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tiekiamos 28 arba 84 Zeffix plėvele dengtų tablečių lizdinės plokštelės.
Tabletės yra irisinio saldainio spalvos, kapsulės formos, abipus išgaubtos, vienoje pusėje įspaustas užrašas ,,GX CG5”.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir Gamintojas Gamintojas Rinkodaros teisės turėtojasGlaxo Wellcome Operations Glaxo Group Ltd.Priory Street Greenford RoadWare GreenfordHerts SG12 0DJ Middlesex UB6 0NNJungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
arba
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.ul. Grunwaldzka 18960-322 PoznanLenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai