Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Vynmedžius esame įpratę vadinti tiesiog vynuogėmis. Lietuvoje auginamos 5–7 „laukinės“ vynmedžių rūšys ir daugybė sodinių veislių. Vynmedžių rūšys – stambios laipiojančios lianos, dažniausiai dvinamiai augalai. Taigi vargu ar kas susigundys balkone, vazone auginti tokį augalą. Jie tinka sodinti grunte ir apželdinti aukštoms namo sienoms, yra pakankamai ištvermingi. Prie atramų tvirtinasi ūseliais. Kas kita – sodinės veislės, iš kurių ir vazone galima sulaukti derliaus. Nelengva išsirinkti veislę iš daugybės siūlomų, bet auginimui balkone ieškokite nedidelio augumo savidulkės vynuogės.
Priežiūra. Vynmedžiams reikia daug saulės ir šilumos. Mažai apšviestose vietose vynmedžiai augs, bet derlius bus prastas arba jo visai nesulauksite. Sodinukai sodinami į derlingą kompostinę žemę. Vasarą būtina dažnai laistyti, kad žemė neišdžiūtų. Tręšiami nuo pumpurų sprogimo iki vasaros vidurio. Ne visos veislės vienodai ištvermingos žiemą, todėl pasidomėkite, kokį šaltį pakenčia Jūsų įsigyta veislė – ar ją reikia dengti žiemai. Visus vynmedžius būtina kasmet genėti, paliekant derėjimui ir pakaitines (kitų metų derliui) šakas, po žydėjimo trumpinti augančius ūglius.
Dauginimas. Sėklomis dauginamos tik vynmedžių rūšys. Veislės dauginamos atlankomis arba auginiais. Auginiai ruošiami rudenį, per žiemą laikomi vėsiai, o pavasarį įšaknijami smėlyje arba vandenyje.
 
Apie sodo lianas galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai