Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Voltaren Retard 100mg pailginto atpalaid.tab.N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Voltaren Retard 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Voltaren ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Voltaren
3. Kaip vartoti Voltaren
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Voltaren
6. Kita informacija

1. kas yra voltaren ir kam jis vartojamas
Jūsų vaistas vadinasi Voltaren ir yra tiekiamas pailginto atpalaidavimo tabletėmis. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos.
Voltaren priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri vartojama skausmui malšinti ir uždegimui slopinti.
Voltaren lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą, mažina karščiavimą. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.

Voltaren gali būti skiriamas šiais atvejais:

· Simptominis uždegiminių ir degeneracinių ligų, pvz.: reumatoidinio artrito, osteoartrito, ankilozinio spondilito, gydymas.
· Simptominis minkštųjų audinių ligų, pvz.: periartrito, tendinito, tendosinovito, bursito, gydymas.
· Simptominis podagros priepolio gydymas.
· Simptominis skausmingų būklių gydymas, įskaitant skausmą po traumos, įskaitant kaulų lūžius, raumens ar sausgyslės patempimo, panirimo, po ortopedinių, odontologinių procedūrų ir kitokių nedidelių operacijų.

Jeigu Jūs abejojate dėl Voltaren veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo.

2. kas žinotina prieš vartojant voltaren
Tiksliai laikykites visų gydytojo arba vaistininko nurodymų, net jei jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos informacijos.

Voltaren vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai kitai pagalbinei Voltaren
medžiagai, išvardytai šio lapelio pabaigoje;
- jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pavartojus medikamentų nuo uždegimo arba skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), diklofenako arba ibuprofeno). Reakcija galėjo pasireikšti astma, sloga, odos bėrimu, veido patinimu. Jeigu Jūs manote, kad galite būti alergiški, pasitarkite su gydytoju;
- jeigu yra ar yra buvę skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opų;
- jeigu Jums yra ar yra buvęs kraujavimas į virškinimo traktą (vėmimas krauju, kraujavimas tuštinimosi metu, šviežias kraujas išmatose ar juodos išmatos).
- jeigu Jūs sergate sunkiu inkstų nepakankamumu;
- jeigu Jūs sergate sunkiu kepenų nepakankamumu;
- jeigu Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
- jeigu Jūs esate trečiame nėštumo trimestre, nuo šešto nėštumo mėnesio.
- Vaikams ir paaugliams.

Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, nevartokite Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių ir pasitarkite su gydytojui.
Jūsų gydytojas nuspręs ar Jums tinka šis preparatas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs vartojate Voltaren kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., acetilsalicilo rūgštimi arba aspirinu), kortikosteroidais, trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais arba selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
- jeigu Jūs sergate astma arba šienlige (sezoninis alerginis rinitas);
- jeigu Jūs kada nors turėjote virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip skrandžio opa, kraujavimas arba juodos išmatos arba Jums anksčiau pasireiškė nemalonus pojūtis skrandyje ar rėmuo, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo;
- jeigu Jūs sirgote gaubtinės žarnos (opiniu kolitu) arba plonojo žarnyno (Krono liga) uždegimu;
- jeigu Jūs sergate ar sirgote širdies ligomis arba aukšto krauspūdžio liga;
- kai sutrikusi kepenų arba inkstų veikla;
- jeigu Jūs galite būti netekę daug skysčių (pvz., dėl ligos, viduriavimo, prieš ar po sunkios operacijos);
- kai patinusios pėdos;
- kai yra sutrikęs kraujavimas ar yra kitų kraujo sutrikimų, tame tarpe ir reta kepenų funkcijos patologija vadinama porfirija;
- Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige ar kita jungiamojo audinio liga;
- Jūs esate vyresnio amžiaus;
- Jei Jūs netoleruojate kai kurių angliavandenių, tokių kaip sacharozė, kadangi tablečių sudėtyje yra sacharozės.

Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, prieš vartodami Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių pasakykite apie tai gydytoju.

Voltaren gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Voltaren.

Labai retai Voltaren, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkias alergines odos reakcijas . Todėl nedelsiant informuokite gydytoją, jei Jums pasireiškė tokios reakcijos.

Tokie vaistai, kaip Voltaren, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Voltaren ir pagyvenę žmonės
Senyvi pacientai, taip pat per mažo kūno svorio pacientai, į Voltaren poveikį gali labiau reaguoti nei kiti suaugę žmonės. Todėl, jie turi tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią dozę, kuri palengvina simptomus. Labai svarbu, kad atsiradus šalutiniam poveikiui pagyvenęs pacientas apie tai nedelsdamas pasakytų gydytojui.

Voltaren ir vaikai, ir paaugliai
Voltaren 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dėl jų dozės stiprumo vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų draudžiama.

Kitų vaistų vartojimas
Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų:
· Ličio arba selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) (vaistai, vartojami gydyti kai kurias depresijos rūšis).
· Digoksino (preparatas, vartojamas širdies ligoms gydyti).
· Diuretikų (vaistai, didinantys šlapimo išsiskyrimą).
· AKF inhibitorių arba beta blokerių (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui ir širdies nepakankamumui gydyti).
· Nitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba Ibuprofeno.
· Kortikosteroidų (vaistai, vartojami uždegimui palengvinti).
· Kraujo krešėjimą mažinančių preparatų (vaistai, vartojami mažinant kraujo krešėjimą).
· Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
· Metotreksato (vaistas nuo kai kurių vėžio rūšių arba artrito).
· Ciklosporino ir takrolimo (vaistai, pirmiausiai vartojami pacientų, kuriems persodinti organai).
· Kai kurių antibakterinių (chinolonų grupės) preparatų.
· Mifepristoną (vaistas, naudojamas nutraukti nėštumui).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti, pasakykite gydytojui.
Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių nėštumo metu vartoti draudžiama, išskyrus būtinus atvejus.
Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, draudžiama vartoti paskutinių 3 nėštumo mėnesių laikotarpiu, nes gali būti labai pažeistas vaisius arba pasunkėti gimdymas.
Dėl Voltaren vartojimo gali būti sunkiau pastoti. Nevartokite Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti, išskyrus būtinus atvejus.

Žindymo laikotarpis
Jeigu Jūs žindote kūdikį, pasakykite gydytojui.
Jei vartojate Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių, žindyti draudžiama, nes tai gali būti žalinga kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Retai Voltaren vartojantiems žmonėms gali atsirasti galvos svaigimas, mieguistumas arba sutrikti rega. Jei toks poveikis pasireiškia, vairuoti automobilį, dirbti su veikiančiais mechanizmais ar kitokį, dėmesio reikalaujantį darbą draudžiama. Jeigu atsiranda tokių simptomų, būtina kiek galima greičiau pasakyti gydytojui.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Voltaren medžiagas
Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti voltaren
Voltaren visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, dozės keisti negalima. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kada ir kaip vartoti Voltaren
Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių geriausia vartoti vakare, jei simptomai daugiausia pasireiškia naktį arba ryte.
Voltaren pailginto atpalaidavimo tabletes reikia gerti nekramčius, užgeriant stikline vandens ar kitokio skysčio. Rekomenduojama Voltaren pailginto atpalaidavimo tabletes gerti valgio metu.
Negalima tablečių dalinti arba kramtyti.

Kokią dozę vartoti
Paskirtos dozės viršyti negalima. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri kontroliuoja Jūsų skausmą ir nevartoti Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių ilgiau negu reikia.
Gydytojas pasakys Jums kiek Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti. Priklausomai nuo to, kaip Jūs reaguosite į gydymą, gydytojas gali padidinti arba sumažinti dozę.
Gydytojo sprendimu gali būti paskirti papildomi skrandžio gleivinę apsaugantys vaistai (jei anksčiau sirgote virškinimo trakto ligomis, vartojate kitus vaistus ar esate senyvo amžiaus).

Suaugusieji
Gydymo pradžioje paprastai rekomenduojama vartoti 100-150 mg paros dozę, t. y. vieną 100 mg tabletę. Voltaren 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės tik kartą per parą. 150 mg paros dozės viršyti negalima. Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti draudžiama.

Pavartojus per didelę dozę
Pavartojus atsitiktinaiVoltaren pailginto atpalaidavimo tablečių daugiau negu skirta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką arba vykti į greitosios pagalbos skyrių.
Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Voltaren
Jei pamiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas gerti sekančią dozę, pamirštosios gerti nereikia. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Kaip ilgai vartoti Voltaren
Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų.

Jeigu manote, kad Voltaren veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Voltaren, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kai kurie iš retų arba labai retų šalutinių poveikių gali būti pavojingi:
· Neįprastas kraujavimas arba mėlynės.
· Karščiavimas arba lėtinis gerklės skausmas.
· Alerginės reakcijos su veido, lupų, burnos, liežuvio ir gerklės patinimu, dažnai susijusios su bėrimu ir niežuliu, dėl kurių gali būti sunku nuryti arba pasireikšti hipotenzija (žemas kraujo spaudimas), alpulys. Gali būti švokščiantis alsavimas ir krūtinės suspaudimo jausmas (bronchų spazmo požymiai).
· Krūtinės skausmas (širdies priepuolio požymis).
· Staigus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, galvos svaigimas, sustingimas, negalėjimas kalbėti arba sunkumai kalbant, paralyžius (smegenų pažeidimo požymiai).
· Sustingęs kaklas (virusinio meningito požymis).
· Traukuliai.
· Hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas).
· Raudona arba purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis). Lupų, akių ir burnos srities odos pūslelinis bėrimas. Odos uždegimas su atsisluoksniavimu į mažus gabaliukus arba lupimusi.
· Stiprus pilvo skausmas, pykinimas, rėmens graužimas, pilvo pūtimas, kraujas išmatose arba juodos išmatos. Vėmimas krauju.
· Odos arba akių pageltimas (kepenų uždegimo požymiai).
· Kraujas šlapime, baltymų išsiskyrimas su šlapimu, stiprus šlapimo išsiskyrimo sumažėjimas (inkstų funkcijos sutrikimo požymiai).
· Tokie vaistai, kaip Voltaren Retard, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kitas dažnas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų
Galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, rėmens graužimas, pilvo pūtimas, apetito netekimas, kepenų funkcijos pakitimas (pvz., transaminazių kiekio), odos bėrimas.

Kitas retas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų
Opos atsiradimas skrandyje ar kraujavimas iš virškinimo trakto (aprašyta reti mirtini atvejai, daugiausiai senyvo amžiaus pacientams), mieguistumas, nuovargis, pilvo skausmas, rankų, plaštakų, kojų ir pėdų patinimas (edema), hipotenzija (sumažėjęs kraujo spaudimas, alpimai), odos bėrimas ir niežulys, kepenų funkcijos sutrikimai (įskaitant hepatitą ir geltą).

Kitas labai retas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 10000 pacientų
Dezorientacija, depresija, sumišimas, haliucinacijos, miego sutrikimai, nakties košmarai, dirglumas, psichoziniai sutrikimai, rankų ar pėdų dygčiojimas arba sustingimas, atminties sutrikimai, nerimas, drebulys, skonio pokyčiai, regos ar klausos sutrikimai, spengimas ausyse, galvos skausmai su šviesos baime, karščiavimas ir kaklo sustingimas, vidurių užkietėjimas, žaizdos burnoje, stemplės opa, apatinės žarnyno dalies pažeidimai, palpitatacijos, krūtinės skausmas, padidėjęs kraujospūdis, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas), plaučių uždegimas (pneumonitas), širdies nepakankamumas, kraujo pokyčiai, kepenų ir inkstų pažeidimas, eritrocitų ar baltymo atsiradimas šlapime, plaukų nuslinkimas, sunkūs odos pažeidimai, tokie kaip Stivenso ir Džonsono sindromas, Lajelio sindromas, odos patinimas ir pūslių atsiradimas (dėl padidėjusio jautrumo saulei), kasos uždegimas (pankreatitas), impotencija.

Jei Jums pasireiškė bet kuris iš čia minėtų šalutinių poveikių, pasakykite gydytojui.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu Voltaren pailginto atpalaidavimo tablečių vartojama ilgiau nei keletą savaičių, būtina reguliariai kreiptis į gydytoją, kad jis patikrintų, ar neatsirado šalutinio poveikio simptomų.

5. kaip laikyti voltaren
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Voltaren vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Voltaren sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Jos vienoje tabletėje yra 100 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, cetilo alkoholis, magnio stearatas, povidonas, sacharozė, polisorbatas 80, talkas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 8000, raudonasis geležies oksidas (E 172), juodas dažas (Opacode S-1- 8015), kuriame yra šelako ir medicininės anglies.

Voltaren išvaizda ir kiekis pakuotėje
Voltaren Retard 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra ryškiai rožinės spalvos, apvali, abipus išgaubta, nuožulniais kraštais, vienoje pusėje su įspaudu „CGC“ ir „CG“ kitoje pusėje.
Pakuotėje yra 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Novartis Finland Oy
Metsänneidonkuja 10
FIN-02130 Espoo
Suomija

Gamintojas
Novartis Pharma GmbH
Roonstrasse 25 and Obere Turnstrasse 8
D-90429 Niurnbergas
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Novartis Pharma Services Inc.
Atstovybė Lietuvoje
Konstitucijos pr. 7
LT-09308, Vilnius
Tel. +370 5 269 16 50
Fax: +370 5 249 63 38

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-10-15
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai