Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Vitaminas E 100mg kapsulės N30

VITAMINAS E

Tocopherolum

ATC kodas: A11HA03

Gamintojas: Hasco-Lek

Registracijos numeris: 2000/6919/6

Tinkamumo laikas (mėn.): 36

Farmacinė vaisto forma:
Kapsulės

Farmakoterapinė grupė:
Vitaminai

Vaisto aprašymas:

Sudėtis,dozės.

Aktyvioji substancija
Tokoferolio acetatas 100 mg

Kapsulės sudedamosios dalys: Arachių aliejus 25,0 mg/kaps.

Kapsulės apvalkalo sudedamosios dalys: Želatina Glicerolis Aseptinas A (E 214) Košenilinis raudonasis (E 124)

Farmakologinės savybės

Farmakodinamika. Vitaminas E yra polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, fosfolipidų, įeinančių į ląstelių membranų sudėtį, antioksidantas. Dalyvauja kai kuriuose metaboliniuose procesuose. Vitamino E dienos poreikis vienareikšmiškai nenustatytas ir apytiksliai lygus 10 - 30 mg. Be to, jis priklauso nuo maiste esančio polinesočiųjų riebiųjų rūgščių kiekio. Farmakokinetika. Vitamino E absorbcija iš virškinimo trakto vyksta dalyvaujant tulžiai. Per limfinius takus absorbuotas vitaminas E patenka į kraują, kur beveik visas susijungia su beta-lipoproteinais, ir į audinius. Kaupiasi riebaliniame audinyje.

Dalis jo metabolizuojama kepenyse ir metabolitų pavidalo pašalinamas su šlapimu, tačiau didesnė dalis (apie 75 proc.) lėtai išskiriama su tulžimi. Chinonų struktūros metabolitų (panašių į ubichinoną) rasta audiniuose. Vitamino E patenka į motinos pieną, labai nedaug prasiskverbia per placentinį barjerą.

Ikiklinikiniai duomenys apie vaisto saugumą Vitaminas E mažai toksiškas ir reikšmingesnių šalutinių poveikių neaprašyta.

Klinikinės savybės Indikacijos.
4.1 Terapinės indikacijos
Vitaminas E vartojamas būklėms, susijusioms su jo trūkumu, gydyti ir jų profilaktikai. Taip pat vartojamas eritrocitams apsaugoti sergant beta-talasemija, esant nepakankamai gliutationo sintezei arba trūkstant gliukzės - 6 - fosforo dehidrogenazės, taip pat naujagimiams. Kaip maisto papildas esant hiperlipoproteinemijai.

Tradiciškai vartojamas kaip papildas sergant protarpiniu raišumu, taip pat gydant persileidimus, nevaisingumą, progresuojančią raumenų distrofiją bei kitas raumenų ir jungiamojo audinio ligas, potencijos sutrikimus.

Kontraindikacijos. Tiesioginių kontraindikacijų nėra.

Nepageidaujami reiškiniai.

Vitaminas E paprastai toleruojamas gerai.

Ypatingi įspėjimai.

Nėštumas.

Žindymas.

Nėščiosioms ir žindyvėms vitaminą E galima vartoti tik pasitarus su gydytoju.

Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu.

Duomenų apie vitamino E saugumą, vartojant nėštumo metu, nėra, todėl nėščiosioms nerekomenduojama vartoti didelių vitamino E dozių.

Sąveika.

Vitaminas E gali antagonistiškai veikti vitaminą K, ypač vienu metu vartojant geriamuosius antikoaguliantus ir estrogenus. Kitų, antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių, preparatų vartojimas (vitamino C, seleno, ubichinono, sieros turinčių amino rūgščių) gali slopinti vitamino E stygiaus simptomus.

Vartojant kartu su geležies preparatais, sumažėja vitamino E poveikis (tarp šių vaistų vartojimo būtina kelių valandų pertrauka). Vitaminas E gali mažinti insulino ir rusmenės glikozidų poreikį, o padidinti vitamino A absorbciją, jo sunaudojimą ir kaupimąsi.

Dozavimo, vartojimo būdas.
Geriamasis vitaminas E:
Suaugusiems ir jauniems žmonėms po 200 mg - 1 g per dieną; iki vienerių metų vaikams, sergantiems mukoviscidoze, po 50 mg per dieną; vyresniems vaikams - po 100 mg per dieną; vaikams ir suaugusiems, sergantiems abetalipoproteinemija - po 50-100 mg/kg kūno svorio per dieną; vaikams, kuriems vitamino E stygius atsirado dėl lėtinės cholestazės - po 15-200 mg/kg kūno svorio per dieną.

Perdozavimo, toksiniai reiškiniai.

Didelės dozės gali sukelti viduriavimą, puilvo skausmą bei kitus virškinimo trakto sutrikimus, taip pat nuovargį ir silpnumą, neryškų regėjimą, skydliaukės hormonų koncentracijos kraujo plazmoje sumažėjimą.

Ypatingos atsargumo priemonės.

Poveikis sugebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus.

Preparatas laikomas saugiu.

Nesukelia psichofizinės veiklos sutrikimų ir neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Farmacinės savybės

Nesuderinamumas.
Nežinomas.

Tinkamumo laikas. Treji metai.

Laikymo sąlygos.
Tamsioje sausoje ir šaltoje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas). Kapsulės įpakuotos į PCV/aliuminius blisterius. Blisteryje yra 30 kapsulių. Antrinėje kartoninėje pakuotėje yra vienas blisteris ir informacinis lapelis. Gali būti polietileniuose buteliukuose po 30 kapsulių.

Ypatingos likučių nukenksminimo (atsargumo) priemonės.
Gamintojas
Farmacinių priemonių gamybos įmonė HASCO-LEK 51-131 Vroclav, Žmigrodzka g. 242 E
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai