Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Vinblastine Teva 1mg/ml inj. tirpalas 10ml N1

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Vinblastine Teva 1 mg/ml injekcinis tirpalas
Vinblastino sulfatas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą pakuotės lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Vinblastine Teva ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Vinblastine Teva
3. Kaip vartoti Vinblastine Teva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Vinblastine Teva
6. Kita informacija

1. kas yra vinblastine teva ir kam jis vartojamas
Vinblastino sulfatas priklauso citostatikų (vėžį naikinančių medžiagų) grupei.
Vinblastino sulfatas užtikrina, kad vėžio ląstelės daugiau negali augti, todėl jos galiausiai žūva.

Šio vaisto vartojama, jei yra:
- tam tikros formos limfmazgių vėžys (toks kaip Hodžkino liga, ne Hodžkino limfoma);
- progresavęs sėklidžių vėžys;
- pasikartojantis ar metastazavęs krūties vėžys (kai kitos gydymo schemos buvo neveiksmingos);
- histiocitozė X (Langerhanso ląstelių histiocitozė).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VINBLASTINE TEVA
Vinblastine Teva vartoti negalima:

- jeigu Jums trūksta baltųjų kraujo ląstelių (leukopenija, kuri yra nesusijusi su liga);
- jeigu yra nekontroliuojama infekcija. Prieš pradedant vartoti vinblastino ją būtina sunaikinti dezinfekuojančiomis medžiagomis (antiseptikais) ar antibiotikais;
- jeigu esate pernelyg jautrus (alergiškas) vinblastinui, kitiems žiemės (Vinca) alkaloidų grupės preparatams (pvz., vinkristinui) ar bet kuriai pagalbinei injekcinio tirpalo medžiagai (žr. 6 skyrių „Vinblastine Teva sudėtis“);

Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu Jums tinka ar tiko bent vienas iš minėtų įspėjimų.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Vinblastiną galima vartoti tik atidžiai prižiūrint gydytojui, kuris turi gydymo citostatikais (vaistais nuo vėžio) patirties.

Vinblastinas turi būti vartojamas tik intraveniniu būdu (į veną). Jokiu kitu būdu jo vartoti negalima. Kiti vartojimo būdai gali būti mirtini.

Jūs turite saugotis, kad vinblastino sulfato nepatektų į akis. Jeigu šio vaisto patenka akis, Jūs privalote nedelsiant praplauti akis dideliu kiekiu vandens ir, jeigu dirginimas neišnyksta, kreiptis į gydytoją.

- Jeigu po vinblastino dozės suvartojimo pasireiškė baltųjų kraujo ląstelių trūkumas (leukopenija), Jūs būsite atidžiai stebimas tol, kol baltųjų kraujo ląstelių skaičius padidės iki saugaus skaičiaus, kadangi priešingu atveju gali pasireikšti infekcija.
- Jeigu Jūsų kaulų čiulpuose yra vėžinių ląstelių, dėl vinblastino vartojimo kraujo gamyba kaulų čiulpuose kartais būna labai susilpnėjusi;
- Jeigu esate vaisingo amžiaus. Vyrai ir moterys gydymo vinblastinu metu ir ne mažiau kaip tris mėnesius, bet geriau 6 mėnesius, po jo turi imtis atsargumo priemonių, apsaugančių nuo nėštumo.
- Jeigu Jūsų kepenys tinkamai neveikia, vinblastino šalinimas gali būti sulėtėjęs. Tokiu atveju gydytojas priderina vinblastino dozę.
- Jeigu Jums taip pat paskirtas gydymas mitomicinu C. Tokiu atveju būna didesnė staigaus dusulio ir kvėpavimo nepakankamumo rizika (taip pat žr. „Vinblastino vartojimas kartu su kitais vaistiniais preparatais“).
- Gydymo vinblastinu metu reikia vengti intensyvaus švitinimosi saulės spinduliais.
- Jeigu Jūs skiepijamas gydymo vinblastinu metu, skiepijimas tam tikros rūšies vakcinomis (taip vadinamomis gyvosiomis vakcinomis) gali sukelti sunkią ligą. Gydytojas tikriausiai paskirs taip vadinamą inaktyvuotą vakciną ar atidės skiepijimą.
- Jeigu atsistojate po ilgesnio poilsio. Tai gali sukelti, ypač senyviems pacientams, staigų kraujo spaudimo sumažėjimą (ortostatinę hipotenziją).
- Jeigu Jus vargina širdies negalavimai, tokie kaip išeminė širdies liga (širdies ir kraujotakos problemos).

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Žinotina: toliau pateiktos pastabos taip pat gali būti taikomos vaistiniams preparatams, kurių neseniai vartojote ar vartosite netolimoje ateityje.
Medikamentai, minimi šiame skyriuje, Jums gali būti žinomi kitais pavadinimais, dažniausiai prekiniais vardais. Šiame skyriuje yra minimi tik vaistų veikliųjų medžiagų pavadinimai, bet ne prekiniai vardai. Taigi atidžiai perskaitykite ant pakuotės ar pakuotės lapelyje, kokia yra Jūsų vartojamo vaisto veiklioji medžiaga.

Sąveika suprantama kaip dviejų kartu vartojamų vaistų galima įtaka vienas kito pageidaujamam ir (arba) nepageidaujamam poveikiui.
Sąveika gali pasireikšti, šio injekcinio tirpalo vartojant kartu su:
- vaistais, kurie neleidžia Jūsų kraujyje formuotis krešuliams (antikoaguliantais). Gali būti reikalingas dažnesnis stebėjimas.
- vaistiniais preparatais, kurie, kaip žinoma, slopina vaistų suardymą kepenyse. Jų vartojant kartu, gali greičiau pasireikšti nepageidaujamas poveikis ir (arba) jis gali tapti sunkesnis;
- fenitoinu (preparatu, vartojamu epilepsijai gydyti). Vinblastino sulfatas gali silpninti fenitoino poveikį, todėl gali padažnėti priepuoliai. Prireikus, būtina priderinti fenitoino dozę, atsižvelgiant į jo kiekį kraujyje;
- mitomicinu C (vėžiui gydyti vartojamu preparatu). Yra didesnė žalingo poveikio plaučiams tikimybė. Taip pat žr. skyrių „Šalutinis poveikis“;
- cisplatina (vėžiui gydyti vartojamu preparatu) ar interferonu (nuo vėžio, hepatito C ar autoimuninio sutrikimo vartojamu preparatu). Gali pasireikšti stipresnis cisplatinos ar interferono šalutinis poveikis nervų sistemai;
- bleomicinu (nuo vėžio vartojamu preparatu). Šis derinys gali sukelti kraujagyslių sutrikimus, tokius kaip Raynaud‘o fenomenas;
- kitais vaistiniais preparatais, vartojamais vėžio gydymui ar Jūsų imuninės sistemos slopinimui. Gali pasireikšti stipresnis pageidaujamas ir šalutinis poveikis bei sustiprėti kaulų čiulpų veiklos slopinimas;
- švitinimu radioaktyviaisiais spinduliais. Gali pasireikšti stipresnis šalutinis poveikis kaulų čiulpams.
- digitoksinu (preparatu, vartojamu įvairių širdies ligų gydymui). Gali susilpnėti digitoksino poveikis;
- eritromicinu (tam tikru antibiotiku). Gali pasireikšti stipresnis vinblastino šalutinis poveikis;
- vakcinomis (skiepijimu). Vinblastinas slopina organizmo imuninę sistemą ir gali daryti poveikį organizmo gebėjimui reaguoti į skiepus.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jūs turite nevartoti vinblastino nėštumo metu, nebent gydyti juo aiškiai nurodė Jūsų gydytojas.
Galimam toksiniam poveikiui nustatyti duomenų apie nėščių moterų gydymą vinblastinu nepakanka. Preparato poveikis rodo, kad vinblastinas gali būti žalingas vaisiui. Šis vaistinis preparatas tyrimų su gyvūnais metu sukėlė žalingą poveikį.
Kol esate gydoma vinblastinu, privalote nežindyti. Ar vinblastinas išsiskiria su moters pienu, nežinoma, tačiau tokia galimybė nepaneigta.

Jeigu Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, gydymo vinblastinu metu ir ne mažiau kaip tris mėnesius, bet geriau 6 mėnesius, po jo turite naudoti veiksmingas kontraceptines priemones.
Jeigu gydymo metu pastojote, nedelsiant informuokite savo gydytoją. Jeigu esate nėščia ar pastojote gydymo vinblastinu metu, rekomenduojama genetikų konsultacija.

Jeigu esate vyras, gydymo vinblastinu metu ir ne mažiau kaip tris mėnesius, bet geriau 6 mėnesius, po jo privalote nepradėti vaiko.

Yra rizika, kad gydymas vinblastinu gali sukelti moters ir vyro nevaisingumą. Vyrams rekomenduojama prieš gydymą šiuo vaistu kreiptis patarimo dėl spermos išsaugojimo.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Apie šio vaistinio preparato poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus informacijos nėra. Vis dėlto, kartais šis vaistinis preparatas gali sukelti galvos svaigimą ir traukulius (žr. „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu jums pasireiškė bet kuris minėtas šalutinis poveikis, nevairuokite ir (arba) nevaldykite mechanizmų, kurie reikalauja visiško Jūsų dėmesio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vinblastine Teva 1 mg/ml medžiagas

Viename šio vaistinio preparato injekcinio tirpalo mililitre yra 9 mg natrio. Į tai turi atsižvelgti pacientai, kuriems skirta natrio kiekį ribojanti dieta.

3. KAIP VARTOTI VINBLASTINE TEVA
Vinblastine Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozavimas
Vinblastiną leisti į veną ar lašinti infuzijos būdu skiria Jūsų gydytojas.
Vinblastino sulfatas kartais vartojamas vienas, tačiau vėžiui gydyti jo paprastai vartojama kartu su kitais preparatais.
Vinblastino dozę ir gydymo kursų skaičių nustato Jūsų gydytojas. Kievienam pacientui jie gali būti skirtingi. Dozė kas savaitę gali būti didinama tol, kol pasireikš pageidaujamas poveikis vėžiui ar atsiras leukopenija (iki tam tikro lygio sumažės baltųjų kraujo ląstelių skaičius). Dėl šio poveikio kraujui rekomenduojama vinblastino vartoti ne dažniau kaip kartą per 7 paras. Paprastai, didžiausia dozė, nesukelianti pavojingo baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimo (leukopenijos), vartojama kartą per 7 - 14 parų.

Jeigu gydymo pradžioje Jūsų kepenys tinkamai neveikia, gydytojui gali prireikti sumažinti dozę ar sustabdyti gydymą.

Jegu pastebite, kad vinblastinas sukelia per stiprų ar per silpną poveikį, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Vartojimo metodas
Vinblastiną gali skirti tik gydytojas, turintis didelę gydymo vaistais, kurie kovoja su vėžiu, patirtį.

Vinblastiną galima vartoti tik į veną injekcijos arba infuzijos būdu.

Jeigu gydymo metu Jums sumažėja baltųjų kraujo ląstelių (leukopenija) ar jeigu susergate infekcine liga, sustabdomas gydymas vinblastinu ar Jums skiriama preparatų nuo infekcijos (antibiotikų).

Odą, akis ir gleivinę būtina apsaugoti nuo tiesioginio sąlyčio su tirpalu. Jeigu vaisto kokiu nors būdu pateko ant odos, gleivinės ar į akis, tą vietą būtina nedelsiant nuplauti dideliu kiekiu vandens.

Pavartojus per didelę Vinblastine Teva dozę
Pavartojus per daug Vinblastine Teva, gali pasireikšti stipresnis skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ išvardintas šalutinis poveikis: sumažėti baltųjų kraujo ląstelių, dėl ko gali padidėti imlumas infekcijai, pasireikšti periferinės neuropatijos simptomai (pvz., odos dilgčiojimas, perštėjimas, nutirpimas be fizinės priežasties). Nedelsiant įspėkite savo gydytoją, jeigu įtariate perdozavimą.

Pamiršus pavartoti Vinblastine Teva
Praleidus dozę, ji turi būti suvartota kiek galima greičiau. Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ir pasitarkite, kada galima injekuoti praleistą dozę.

Jeigu abejojate, turite pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.

Nustojus vartoti Vinblastine Teva
Visada pasitarkite su savo gydytoju, jeigu ketinate nutraukti Vinblastine Teva vartojimą. Staiga nutraukus Vinblastine Teva vartojimą, vėl gali atsirasti prieš gydymo pradžią buvusių simptomų.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Vinblastine Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Tarp kitų gali pasireikšti šie šalutinio poveikio atvejai:
Labai dažni (daugiau negu 1 iš 10 pacientų)
Dažni (daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų)
Nedažni (daugiau negu 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų)
Reti (daugiau negu 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų)
Labai reti (mažiau negu 1 iš 10000 pacientų), dažnis nežinomas

Kraujas
Labai dažni
Kraujo sutrikimas (baltųjų kraujo ląstelių trūkumas), susijęs su jautrumo infekcijai padidėjimu (leukopenija).
Dažni
Mažakraujystė, kraujo sutrikimas (trombocitų trūkumas), susijęs su mėlynėmis ir polinkiu į kraujavimą (trombocitopenija), kaulų čiulpų funkcijos susilpnėjimas, pasireiškiantis tokiais simptomais, kaip silpnumas ir dėl imuniteto susilpnėjimo padažnėjęs infekcijos pasireiškimas.
Dažnis nežinomas
Nenormalaus raudonųjų kraujo ląstelių irimo sukelta mažakraujystė.

Hormonų metabolizmas
Reti
Sunkus sutrikimas, kurio metu dėl tam tikro antinksčių hormono sekrecijos padidėjimo organizme sulaikoma per daug skysčio (neadekvačios antidiurezinio hormono sekrecijos [NADHS] sindromas). Jis pasireiškia vartojant tiek rekomenduojamas, tiek didesnes dozes.

Nervų sistema
Dažni
Be priežasties atsiradęs kutenimo, niežulio ar dilgčiojimo pojūtis (parestezija).
Nedažni
Depresija.
Reti
Insultas pacientams, kurie yra gydomi bleomicino, cisplatinos ir vinblastino deriniu, susilpnėjusi klausa, su neuritu susijęs skausmas, emocinis sutrikimas ir retkarčiais galūnių nervų uždegimas (periferinis neuritas), kuris gali pasireikšti skausmu, odos dilgčiojimu, perštėjimu, nutirpimu be fizinės priežasties, galvos skausmas, traukulių priepuoliai, galvos svaigimas.
Dažnis nežinomas
Nervinis veido ir žandikaulio skausmas, su neuritu susijęs skausmas, emocinis sutrikimas ir retkarčiais nervų funkcijos susilpnėjimas galūnėse (periferinė neuropatija), balso stygų paralyžius, sunki psichikos liga, kurios metu būna sutrikusi paciento elgesio ir veiksmų kontrolė (psichozė).

Akys
Sunkus ragenos pažeidimas, lydimas akių vokų spazmo, akių vokų pabrinkimas ir priekinių ausies limfmazgių padidėjimas, vinblastino patekus ant akių gleivinės.

Ausys ir pusiausvyra
Reti
Dalinis ar visiškas kurtumas, kuris gali būti laikinas ar nuolatinis (ototoksinis poveikis). Be to, ototoksinis poveikis gali pasireikšti pusiausvyros sutrikimu, galvos svaigimu, nevalingais akių judesiais.
Dažnis nežinomas
Spengimas ausyse.

Širdis
Reti
Širdies ritmo padažnėjimas (tachikardija), krūtinės skausmas, atsiradęs dėl nepakankamo širdies raumens aprūpinimo krauju (krūtinės angina), širdies aritmija.
Dažnis nežinomas
Širdies infarktas (miokardo infarktas) žmonėms, kuriems taikomas kombinuotasis gydymas bleomicinu, cisplatina ir vinblastinu.

Kraujagyslės
Kraujo pritekėjimo į galūnes susilpnėjimas (Raynaud‘o fenomenas) pacientams, kuriems taikomas kombinuotasis gydymas bleomicinu, cisplatina ir vinblastinu.
Atsitiktinai gali pasireikšti kraujo spaudimo padidėjimas (hipertenzija) ar labai stiprus sumažėjimas (hipotenzija).
Staigus kraujo spaudimo sumažėjimas, pvz., greitai pakeitus kūno padėtį iš sėdimos ar gulimos į stovimą, kartais susijęs su galvos svaigimu (ortostatinė hipotenzija).

Kvėpavimo sistema
Nedažni
Kartais pasireiškia gerklės uždegimas (faringitas). Gali pasireikšti ūmus dusulio priepuolis ir kvėpavimo takų raumenų spazmo sukeltas dusulys (bronchų spazmas). Pacientams, kurie dabar yra ar anksčiau buvo gydomi mitomicinu C, netrukus po gydymo ar dviejų savaičių laikotarpiu po jo gali pasireikšti kvėpavimo metu girdimi karkalai ir plaučių funkcijos sutrikimas. Tokiu atveju gydytojas turi nedelsiant nutraukti vinblastino ir mitomicino C vartojimą (taip pat žr. skyrių „Vinblastino vartojimas kartu su kitais vaistiniais preparatais“).

Virškinimo traktas
Labai dažni
Pykinimas, vėmimas.
Dažni
Vidurių užkietėjimas, susilpnėjęs ar sutrikęs žarnų turinio slinkimas plonąja žarna (žarnų nepraeinamumas), kraujavimas iš skrandžio ar žarnos opos, sunkus žarnų gleivinės uždegimas su stipriu kraujavimu (hemoraginis enterokolitas), kraujavimas iš išangės, apetito stoka (anoreksija), viduriavimas.
Dažnis nežinomas
Burnos gleivinės uždegimas, skrandžio ir pilvo skausmas, skruostų seilių liaukų skausmingumas.

Vidurių užkietėjimas, kuris gali būti gerai koreguojamas klizmomis ir vidurius laisvinančiais vaistais.

Kepenys ar tulžis
Sunki kepenų liga (kepenų fibrozė), kuriai būdingas nuolatinis kepenų audinio pažeidimas.

Oda
Labai dažni
Plaukų slinkimas. Paprastai iškrenta ne visi plaukai, o palaikomojo gydymo metu jie gali vėl pradėti augti.

Buvo pranešimų apie burnoje ir ant odos atsiradusias pūsleles.

Dažnis nežinomas
Odos uždegimas (dermatitas), padidėjęs jautrumas šviesai ar saulės spinduliams (fototoksinis poveikis).

Raumenys ir kaulai
Skeleto raumenų apimties sumažėjimas (raumenų atrofija).

Inkstai ir šlapimo takai
Šlapimo susikaupimas šlapimo pūslėje dėl sutrikusio šlapimo pūslės išsituštinimo (šlapimo susilaikymas), kraujagyslių liga (trombozinė mikroangiopatija) kartu su inkstų nepakankamumu.

Lytiniai organai
Vyrų ir moterų vaisingumo sumažėjimas.

Kiti
Nedažni
Kartais atsiranda skausmas vėžio vietoje, diskomforto pojūtis (bendrasis negalavimas).
Dažnis nežinomas
Silpnumas, karščiavimas, skausmas, vinblastino atsitiktinio patekimo į aplink veną esančius audinius sukeltas odos ir poodinio audinio uždegimas bei odos nekrozė, injekcijos vietos skausmas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI VINBLASTINE TEVA
Ant pakuotės po užrašo „Tinka iki“ ar „Exp“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Vinblastine Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Vinblastine Teva sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra vinblastino sulfatas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 1 mg vinblastino sulfato.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas ir injekcinis vanduo.

Vinblastine Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vinblastine Teva yra skaidrus bespalvis tirpalas. Kiekviename skaidraus stiklo buteliuke, užkimštame butilo gumos kamšteliu su baltu užspaudžiamuoju aliuminio dangteliu, yra 10 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas
Teva Pharma B.V.
Computerweg 10
3542 DR Utrecht
Nyderlandai

Gamintojas
Pharmachemie B.V.
Swensweg 5, P.O.Box 552
2003 RN Haarlem
Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-11-26

Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

VINBLASTINE TEVA 1mg/ml INJEKCINIO TIRPALO RUOŠIMO VARTOJIMUI INSTRUKCIJA

Yra svarbu, kad Jūs perskaitytumėte visą šios instrukcijos aprašą prieš pradėdami ruošti Vinblastine Teva injekcinį tirpalą.

1. sudėtis
Kiekviename 10 ml buteliuke yra 10 mg vinblastino sulfato.
Pagalbinės medžiagos: natrio chloridas, injekcinis vanduo.
10 ml buteliuke yra 90 mg natrio chlorido.

2. pateikimas
Pakuotė ir jos turinys
10 ml tirpalo skaidraus stiklo buteliuke, užkimštame brombutilo gumos kamšteliu su baltu užspaudžiamuoju aliuminio dangteliu.

Laikymo sąlygos
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Tinkamumo laikas
Vaistinio preparato, praskiesto 0,9 % natrio chlorido ar 5 % gliukozės tirpalu tiek, kad jo koncentracija būtų 0,5 mg/ml, cheminis ir fizinis stabilumas laikant kambario temperatūroje (15 - 25 °C), aplinkos šviesoje, yra 6 valandos.
Mikrobiologiniu požiūriu po atidarymo vaistinį preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jeigu jis iš karto nevartojamas, už jo laikymo trukmę ir sąlygas atsako vartotojas. Paprastai tokį preparatą galima laikyti 2 - 8 °C temperatūroje ne ilgiau kaip 24 val., nebent skiedimas buvo atliktas kontroliuojamomis ir įteisintomis aseptinėmis sąlygomis.

3. saugaus elgesio su vaistiniu preparatu ir jo ir vartojimo rekomendacijos
Vartojimas
Vinblastinas yra skirtas vartoti tik į veną. Kiti vartojimo būdai gali būti mirtini.
Vinblastiną suleisti ar šio vaisto injekavimą tiesiogiai prižiūrėti turi kvalifikuotas gydytojas, turintis chemoterapinių vaistų nuo vėžio vartojimo patirties.

Ruošimas
Chemoterapinę medžiagą vartojimui turi ruošti specialistas, kuris parengtas saugiai elgtis su preparatu.
Milteliai turi būti tirpinami ir švirkštai paruoštu tirpalu užpildomi tam skirtoje vietoje.
Darbuotojas, atliekantis minėtas procedūras, turi naudoti tinkamas apsaugines priemones: aprangą, pirštines ir akinius.
Nėščioms darbuotojoms dirbti su citotoksinėmis medžiagomis negalima.

Vinblastino sulfato injekcinis tirpalas gali būti skiedžiamas 0,9 % natrio chlorido ar 5 % gliukozės tirpalu tiek, kad jo koncentracija būtų 0,5 mg/ml, ir po to suleidžiamas į veną. Tirpalas turi būti ruošiamas prieš pat vartojimą.
Vinblastino injekciniame tirpale nėra konservantų, todėl jis tinka tik vienkartiniam vartojimui.

Užteršimas
Jeigu tirpalo pateko ant odos ar į akis, tą sritį reikia nedelsiant nuplauti dideliu kiekiu vandens ar fiziologinio tirpalo. Laikinam odos dilginimui sumažinti galima vartoti raminamojo kremo. Jeigu vaisto pateko į akis, reikėtų pasitarti su gydytoju.
Vaisto išsiliejimo atveju darbuotojas turi užsimauti pirštines ir darbo vietoje laikoma tam skirta kempine nuvalyti išsiliejusią medžiagą, o nuvalytą paviršių du kartus nuplauti vandeniu. Visus tirpalus ir kempines reikia sudėti į plastmasinį maišą ir jį hermetiškai uždaryti.

Valyti išskyras ir vėmalus būtina atsargiai.

Naikinimas
Švirkštus, talpykles, sugeriamąsiais medžiagas, tirpalus ir bet kokias kitas užterštas medžiagas reikia sudėti į storą plastmasinį maišą ar į kitą nepralaidžią talpyklę ir sudeginti.
Vaistinio preparato likučius, pažeistus buteliukus ar užterštas atliekas būtina dėti į specialiai šiams tikslui skirtą talpyklę ir sunaikinti, laikantis vietinių reikalavimų.
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai