Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Vimpat 100mg plėvele dengtos tabletės N56

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Vimpat 50 mg plėvele dengtos tabletėsVimpat 100 mg plėvele dengtos tabletėsVimpat 150 mg plėvele dengtos tabletėsVimpat 200 mg plėvele dengtos tabletės
Lakozamidas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
• Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
• Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
• Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
• Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra Vimpat ir kam jis vartojamas2. Kas žinotina prieš vartojant Vimpat3. Kaip vartoti Vimpat4. Galimas šalutinis poveikis5. Kaip laikyti Vimpat6. Kita informacija
1. kas yra vimpat ir kam jis vartojamas
Vimpat skirtas gydyti tam tikrą epilepsijos formą (žr. toliau) 16 metų ir vyresniems pacientams.
Vimpat vartojamas kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.
Epilepsija – tai būklė, kai pacientams būna pasikartojantys traukulių priepuoliai. Vimpat vartojamas, esant epilepsijos formai, kada priepuolis iš pradžių paveikia tiktai vieną smegenų pusę, bet po to gali išplisti didesniame plote į abi smegenų puses (daliniai traukuliai su antrine generalizacija arba be jos).
2. kas žinotina prieš vartojant vimpat
Vimpat vartoti negalima:
• jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lakozamidui arba žemės riešutams, arba sojoms, arba bet kuriai pagalbinei Vimpat medžiagai (išvardytai 6 skyriuje). Jeigu Jūs abejojate ar esate alergiškas, pasitarkite su savo gydytoju.
• jeigu Jums yra tam tikro tipo širdies ritmo sutrikimas (antrojo arba trečiojo laipsnio AV blokada).
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Pasakykite savo gydytojui:
• jeigu Jūs vartojate kokius nors vaistus, kurie gali sukelti pakitimus EKG (elektrokardiogramoje), vadinamus pailgėjusiu PR intervalu, pavyzdžiui vaistus, vartojamus gydyti tam tikro tipo nereguliarius širdies plakimus ar širdies nepakankamumą. Jeigu Jūs abejojate ar Jūsų vartojami vaistai gali sukelti tokį poveikį, pasitarkite su savo gydytoju.
• jeigu Jūs sergate sunkia širdies liga, pvz., širdies ritmo sutrikimu, širdies nepakankamumu ar miokardo infarktu.
Vimpat gali sukelti galvos svaigimą, dėl kurio galima dažniau atsitiktinai susižaloti ar pargriūti. Taigi Jūs turite būti atsargus, kol priprasite prie šio preparato poveikio.
Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip lakozamidas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu vartojate vaistus širdies sutrikimams gydyti (taip pat žiūrėkite anksčiau „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Vimpat vartojimas su maistu ir gėrimais
Vimpat galima vartoti valgio metu arba nevalgius.
Vartojant Vimpat, nerekomenduojama gerti alkoholio, kadangi Vimpat gali sukelti nuovargį arba galvos svaigimą. Alkoholio vartojimas gali šiuos simptomus pabloginti.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nerekomenduojama Vimpat vartoti nėštumo metu, kadangi nėra žinomas Vimpat poveikis nėščioms moterims ir vaisiui. Būtinai pasakykite savo gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate pastoti; ji/jis nuspręs, ar Jums reikia vartoti Vimpat.
Vartojant Vimpat nerekomenduojama žindyti kūdikio, kadangi nežinoma, ar Vimpat patenka į motinos pieną. Jeigu žindote, būtinai pasakykite savo gydytojui; jis/ji nuspręs, ar Jums reikia vartoti Vimpat.
Tyrimai parodė, kad moterims vartojusioms vaistus nuo epilepsijos, padidėjo apsigimimų rizika kūdikiams. Kita vertus, negalima nutraukti epilepsijos gydymo, kadangi ligos pablogėjimas yra žalingas abiems: ir motinai, ir vaisiui.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vimpat gali sukelti galvos svaigimą arba neryškų matymą. Tai gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti kokius nors instrumentus arba mechanizmus. Negalima vairuoti ar valdyti mechanizmų, kol nesužinosite, ar šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą atlikti šiuos veiksmus.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vimpat medžiagas
Vimpat sudėtyje yra sojų lecitino. Nevartokite Vimpat tablečių, jei esate alergiškas žemės riešutams ar sojoms (taip pat žiūrėkite 2 skyrių „Vimpat vartoti negalima“).
3. kaip vartoti vimpat
Vimpat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas
Vimpat reikia vartoti du kartus per parą, vieną kartą ryte ir vieną kartą vakare, maždaug tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Vimpat vartojamas ilgą laiką.
Vimpat įprastinė pradinė dozė yra 100 mg per parą, vartojant du kartus per parą – 50 mg ryte ir 50 mg vakare. Jūsų gydytojas gali padidinti Jūsų paros dozę po 100 mg kas savaitę, kol Jūs pasieksite taip vadinamą palaikomąją dozę tarp 200 mg ir 400 mg per parą, vartojant du kartus per parą. Šią palaikomąją dozę Jūs vartosite ilgą laiką.
Jeigu sergate kokia nors inkstų liga, gydytojas gali Jums paskirti kitą dozę.
Kaip vartoti Vimpat tabletes
Vimpat tabletes turite nuryti užsigeriant stikline vandens. Vimpat galima vartoti valgio metu arba nevalgius.
Gydymo Vimpat trukmė
Vimpat vartojamas ilgalaikiam gydymui. Jūs turite Vimpat vartoti tol, kol gydytojas Jums pasakys nutraukti.
Pavartojus per didelę Vimpat dozę
Jeigu pavartojote didesnę Vimpat dozę, nei Jums paskirta, kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Vimpat
Jeigu Jūs praleidote dozę keletą valandų, išgerkite ją iškart kai tik prisimenate. Jeigu atėjo laikas kitai dozei, praleistos dozės daugiau negerkite. Tiesiog kitą kartą Vimpat vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Vimpat
Nenustokite vartoti Vimpat nepasitarę su gydytoju, kadangi ligos simptomai gali atsinaujinti ar sustiprėti.
Jeigu Jūsų gydytojas nuspręs nutraukti gydymą Vimpat, jis/ji pasakys kaip reikia palaipsniui mažinti dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimas šalutinis poveikis
Vimpat, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Galimo šalutinio poveikio dažnumas, išvardytas toliau, yra apibūdinamas taip:
labai dažnas: (pasireiškia daugiau kaip 1 vartotojui iš 10)dažnas: (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)nedažnas: (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)retas: (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000)labai retas: (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10 000)dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 vartotojui iš 10
• Galvos svaigimas, galvos skausmas
• Pykinimas (norėjimas vemti)
• Dvejinimasis akyse (diplopija)
Dažnas: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100
• Pusiausvyros sutrikimai, judesių koordinacijos sutrikimai, atminties sutrikimas, mieguistumas, drebulys, mąstymo ar kalbos sutrikimai, greiti ir nevalingi akių judesiai (nistagmas)• Neryškus matymas• Galvos sukimasis (vertigo)• Vėmimas, vidurių užkietėjimas, pilvo ar vidurių pūtimas• Niežėjimas• Pargriuvimas• Nuovargis, vaikščiojimo sutrikimai, neįprastas nuovargis ar silpnumas (astenija)• Depresija
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. kaip laikyti vimpat
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant kartoninės dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Vimpat vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. kita informacija
Vimpat sudėtisVeiklioji medžiaga yra lakozamidas.Vienoje Vimpat 50 mg tabletėje yra 50 mg lakozamido.Vienoje Vimpat 100 mg tabletėje yra 100 mg lakozamido.Vienoje Vimpat 150 mg tabletėje yra 150 mg lakozamido.Vienoje Vimpat 200 mg tabletėje yra 200 mg lakozamido.
Pagalbinės medžiagos yra:
Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė (mažai pakeista), koloidinis silicio dioksidas, bevandenis, krospovidonas, magnio stearatas Dangalo plėvelės: polivinilo alkoholis, polietileno glikolis, talkas, sojų lecitinas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), dažikliai*
100 mg tabletė: geltonasis geležies oksidas (E172)
150 mg tabletė: geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172)
200 mg tabletė: indigo karmino aliuminio kraplakas (E132)
Vimpat išvaizda ir kiekis pakuotėje
Vimpat 50 mg yra šviesiai rausvos, ovalios plėvele dengtos tabletės su įspaustomis raidėmis SP vienoje pusėje ir skaičiumi 50 – kitoje.
Vimpat 100 mg yra tamsiai geltonos, ovalios plėvele dengtos tabletės su įspaustomis raidėmis SP vienoje pusėje ir skaičiumi 100 – kitoje.
Vimpat 150 mg yra gelsvai rausvos, ovalios plėvele dengtos tabletės su įspaustomis raidėmis SP vienoje pusėje ir skaičiumi 150 – kitoje.
Vimpat 200 mg yra mėlynos, ovalios plėvele dengtos tabletės su įspaustomis raidėmis SP vienoje pusėje ir skaičiumi 200 – kitoje.
Vimpat tiekiama pakuotėmis po 14, 56 ir 168 plėvele dengtas tabletes. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas: UCB Pharma SA, Allée de la Recherche 60, B-1070 Brussels, Belgija.
Gamintojas: UCB-Group, Schwarz Pharma AG., Alfred-Nobel-Str. 10, 40789 Monheim am Rhein, Vokietija.
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
LietuvaUCB Pharma Oy FinlandTel: + 358 10 234 6800 (Suomija)
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas {MMMM-mm}.
Šaltinis:EMEA
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai