Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Versan tabletės N30+N30

VERSAN Maisto papildas

Sudėtis Biocell Collagen II® – naujos kartos patentuota natūrali medžiaga, išskirta iš viščiukų krūtinkaulio kremzlių. Vienoje 500 mg Biocell Collagen II® tabletėje yra:
· hidrolizuoto II tipo kolageno ne mažiau kaip 313,5 mg;
· chondroitino sulfato ne mažiau kaip 100 mg;
· hialurono rūgšties ne mažiau kaip 50 mg;
· gliukozamino sulfato ne mažiau kaip 19 mg;
· kremzlės matrikso glikoproteino, keratansulfato ir kitų proteoglikanų ne mažiau kaip 17,5 mg.

Pagalbinės medžiagos Stabilizatorius – kalcio vandenilio fosfatas dihidratas, lipnumą reguliuojančios medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, hidratuotas silicio dioksidas, augalinis magnio stearatas, tirštiklis – hidroksipropilceliuliozė.

Informacija apie maistinę ir energinę vertę Maistinė vertė: vienoje tabletėje (1,3 g) yra 0,42 g baltymų, 0,49 g angliavandenių, 0,0065 g riebalų; energinė vertė: 15,44 kJ (3,64 kcal). Dviejose tabletėse (2,6 g) yra 0,84 g baltymų, 0,98 g angliavandenių, 0,013 g riebalų; energinė vertė: 30,88 kJ (7,28 kcal).

Savybės Maisto papildo „VERSAN“ sudėtyje esančios bendros kilmės veikliosios medžiagos veikdamos kartu:
užtikrina reikiamą sąnario skysčio kiekį ir klampumą, sumažina sąnarių paviršių trintį ir dilimą; skatina sąnario kremzlės atsinaujinimą, saugo ją nuo susidėvėjimo; išlaiko sveikus kremzlinį audinį ir skaidulinius jungiamuosius audinius; gerina sąnarių funkciją, saugo sąnarius nuo uždegimų.
skatina sąnario kremzlės atsinaujinimą, saugo ją nuo susidėvėjimo; išlaiko sveikus kremzlinį audinį ir skaidulinius jungiamuosius audinius; gerina sąnarių funkciją, saugo sąnarius nuo uždegimų.
išlaiko sveikus kremzlinį audinį ir skaidulinius jungiamuosius audinius; gerina sąnarių funkciją, saugo sąnarius nuo uždegimų.
gerina sąnarių funkciją, saugo sąnarius nuo uždegimų.

Maisto papildą „VERSAN“ rekomenduojama vartoti:
siekiant kompleksiškai atstatyti sąnarių lankstumą ir sąnario skysčio kokybę; esant dideliam sąnarių krūviui (antsvoris, artritas, profesionalus sportas); siekiant sumažinti sąnarių traškesį ir skausmingumą; norint pristabdyti dėl senėjimo vykstančius sąnarių pakitimus.
esant dideliam sąnarių krūviui (antsvoris, artritas, profesionalus sportas); siekiant sumažinti sąnarių traškesį ir skausmingumą; norint pristabdyti dėl senėjimo vykstančius sąnarių pakitimus.
siekiant sumažinti sąnarių traškesį ir skausmingumą; norint pristabdyti dėl senėjimo vykstančius sąnarių pakitimus.
norint pristabdyti dėl senėjimo vykstančius sąnarių pakitimus.

Vartojimas Rekomenduojama suaugusiesiems gerti po 2 tabletes per dieną užgeriant stikline vandens. Neviršyti rekomenduojamos dozės. Neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu prieš vartojant maisto papildą „VERSAN“ reikėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Laikymas Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti sausoje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Gamintojas: UAB „Valentis“, Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva.
Kilmės šalis: Italija.

Mokslinė informacija
Sąnarys – tai uždara sistema, kurią sudaro sąnario paviršiaus kremzlės ir sąnario ertmė. Sąnario ertmę tarp kremzle dengtų sąnarių kaulų galų užpildo drebučių konsistencijos lipnus sąnarių skystis (synovia). Jis fizinio krūvio metu slopina sąnariui tenkančią jėgą ir sutepa kremzles, kad jos nesitrintų viena į kitą. Kita svarbi sąnario skysčio užduotis – maitinti kremzlę. Fizinio krūvio metu maistingosios medžiagos su sąnario skysčiu įspaudžiamos į kremzlę. Krūviui sumažėjus, skystis vėl grįžta į ertmę tarp sąnarių ir taip pašalina nusidėvėjimo produktus (šlakus) iš kremzlės.
Sąnario skystyje gausu hialurono rūgšties, kurią gamina sąnario kapsulės tepalinio sluoksnio ląstelės – sinoviocitai. Hialurono rūgštis pritraukia vandenį, todėl terpė tampa drebučių konsistencijos. Prasidėjus sąnarių irimo procesui (artrozei), sumažėja molekulių kiekis ir hialurono rūgšties koncentracija, todėl sutrinka ir sąnario skysčio apsauginė funkcija. Tai sukelia trintį tarp sąnario paviršiaus kremzlių, skatina jų nusidėvėjimą ir sukelia uždegimą bei skausmą.
Sąnario kremzlė – tai sąnario paviršiaus danga ir slystamasis paviršius. Kremzlė – nuolat atsinaujinanti struktūra. Kremzlės audinį sudaro ląstelės (chondrocitai) ir II tipo kolageno skaidulų tinklas, kurio tarpus užpildo hialurono rūgštis, gliukozaminas, chondroitino sulfatas ir kiti proteoglikanai. Šie junginiai pritraukia daug vandens, todėl suteikia kremzlei elastingumo. II tipo kolagenas – tai vienas svarbiausių kremzlinio audinio atraminių baltymų. Jis sudaro apie 50 % kremzlių svorio (sauso). Kolageną kremzlėse gamina chondrocitai dalyvaujant kremzlės matrikso proteinams.
Laikui bėgant, kremzlės pradeda irti, nes chondrocitai nepajėgia gaminti pilnaverčio kremzlinio audinio, o smulkėjančios proteoglikanų molekulės mažiau sutraukia vandens. Kremzlės sausėja, mažėja jų elastingumas, todėl sąnarių paviršiai nusidėvi ir atsiranda sąnarių pakitimų: maudimas, stingimas, girgždėjimas, tinimas ir pan. Siekiant atitolinti ir sulėtinti šiuos procesus, jau nuo ankstyvųjų viduramžių kolagenas buvo vartojamas žmonių mitybai papildyti. Intensyvūs kolageno moksliniai tyrimai buvo pradėti prieš 40 metų.

Veikliųjų medžiagų poveikis

Maisto papilde ,,VERSAN“ esanti naujos kartos patentuota medžiaga Biocell Collagen II® – specialus iš dalies hidrolizuotas II tipo kolagenas, Amerikoje pirmą kartą pristatytas 1997 m. Ši medžiaga gaunama iš viščiukų krūtinkaulių ir suskaidoma iki mažos molekulinės masės junginių, kad organizmas galėtų juos maksimaliai pasisavinti. ,,VERSAN” yra visas kompleksas sąnariams reikalingų medžiagų: II tipo kolageno, hialurono rūgšties, chondroitino sulfato, gliukozamino sulfato, kremzlės matrikso proteinų ir kitų medžiagų. Dėl mažos molekulinės masės jis gerai prasiskverbia pro kremzlės barjerą, todėl chondrocitams ir sinoviocitams ,,atgabena” statybinės medžiagos. ,,VERSAN” esančios natūralios medžiagos veikia sinergistiškai, papildo ir sustiprina viena kitos poveikį, dėl to efektas yra greitesnis ir patikimesnis. Dėl novatoriškos sudėties ,,VERSAN“ esantis bendros kilmės medžiagų kompleksas atkuria sąnario skysčio kiekį ir klampumą, stimuliuoja kremzlės audinio regeneraciją, skatina endogeninės (vidinės) hialurono rūgšties gamybą, stabdo kremzlinio audinio irimą ir veikia priešuždegimiškai.

Efektyvumą įrodantys moksliniai tyrimai
Jungtinėse Amerikos Valstijose 1997 m. atlikto tyrimo metu 356 žmonės, sergantys vienu ar daugiau artritų (kelio, klubų, stuburo), 3 mėnesius gėrė po vieną valgomąjį šaukštą II tipo kolageno per dieną. Efektyvumas buvo matuojamas remiantis subjektyviais teiginiais ir mažesniu vaistų nuo uždegimo vartojimu. 99,2 % tyrime dalyvavusių žmonių nurodė, kad rezultatai „geri“ arba „labai geri“. JAV atlikto kito tyrimo metu 60 vyrų ir moterų (nuo 8 iki 33 metų), sergančių kelio artritu, buvo gydomi II tipo kolagenu 3 mėnesius. Jie buvo tiriami po vieno, dviejų ir trijų mėnesių. 86 % tyrime dalyvavusių žmonių teigė, kad jiems lengviau lipti laiptais, 58 % neskaudėjo sąnario ramybės būklėje. Po trijų mėnesių 75 % tyrime dalyvavusių žmonių teigė, kad nebejaučia sąnarių skausmo. Tyrimo išvada – kremzlė regeneravo 80 % atvejų. 1999 m. atliktame tyrime dalyvavo savanoriai, besiskundžiantys įvairios kilmės sąnarių skausmais (reumatoidiniu artritu, osteoartroze, pooperaciniais sąnarių skausmais, potrauminiais skausmais, fibrozitu, radikulitu, stuburo slankstelių skausmais ir kt.) ir ilgai vartoję vaistus nuo uždegimo. Tyrimo metu jie 45 dienas vartojo II tipo kolageną, bet dauguma jų jau po 21 dienos teigė, kad pajuto teigiamą poveikį – jiems mažiau skaudėjo, pagerėjo sąnarių veikla. Daugelis dalyvavusiųjų tyrime buvo nustebę, kad išnykus skausmui, pasikeitė jų gyvenimo būdas. Po 45 dienų 89,9 % dalyvavusiųjų tyrime teigė, kad skausmas sumažėjo arba pranyko. Buvo atliktas klinikinis tyrimas siekiant nustatyti, ar II tipo kolagenas gali padėti reumatoidinio artrito atveju. Tyrime dalyvavo 60 ūmiu reumatoidiniu artritu sergančių pacientų, kurie 3 mėnesius vartojo iš viščiukų krūtinėlių gautą II tipo kolageną. Po trijų mėnesių nustatyta, kad daugelio vartojusių II tipo kolageną pacientų būklė žymiai pagerėjo lyginant su ta grupe, kuri vartojo placebą. Keturi pacientai pasveiko visiškai. Nepageidaujamo poveikio nepastebėta.
JAV atlikto kito tyrimo metu 60 vyrų ir moterų (nuo 8 iki 33 metų), sergančių kelio artritu, buvo gydomi II tipo kolagenu 3 mėnesius. Jie buvo tiriami po vieno, dviejų ir trijų mėnesių. 86 % tyrime dalyvavusių žmonių teigė, kad jiems lengviau lipti laiptais, 58 % neskaudėjo sąnario ramybės būklėje. Po trijų mėnesių 75 % tyrime dalyvavusių žmonių teigė, kad nebejaučia sąnarių skausmo. Tyrimo išvada – kremzlė regeneravo 80 % atvejų. 1999 m. atliktame tyrime dalyvavo savanoriai, besiskundžiantys įvairios kilmės sąnarių skausmais (reumatoidiniu artritu, osteoartroze, pooperaciniais sąnarių skausmais, potrauminiais skausmais, fibrozitu, radikulitu, stuburo slankstelių skausmais ir kt.) ir ilgai vartoję vaistus nuo uždegimo. Tyrimo metu jie 45 dienas vartojo II tipo kolageną, bet dauguma jų jau po 21 dienos teigė, kad pajuto teigiamą poveikį – jiems mažiau skaudėjo, pagerėjo sąnarių veikla. Daugelis dalyvavusiųjų tyrime buvo nustebę, kad išnykus skausmui, pasikeitė jų gyvenimo būdas. Po 45 dienų 89,9 % dalyvavusiųjų tyrime teigė, kad skausmas sumažėjo arba pranyko. Buvo atliktas klinikinis tyrimas siekiant nustatyti, ar II tipo kolagenas gali padėti reumatoidinio artrito atveju. Tyrime dalyvavo 60 ūmiu reumatoidiniu artritu sergančių pacientų, kurie 3 mėnesius vartojo iš viščiukų krūtinėlių gautą II tipo kolageną. Po trijų mėnesių nustatyta, kad daugelio vartojusių II tipo kolageną pacientų būklė žymiai pagerėjo lyginant su ta grupe, kuri vartojo placebą. Keturi pacientai pasveiko visiškai. Nepageidaujamo poveikio nepastebėta.
1999 m. atliktame tyrime dalyvavo savanoriai, besiskundžiantys įvairios kilmės sąnarių skausmais (reumatoidiniu artritu, osteoartroze, pooperaciniais sąnarių skausmais, potrauminiais skausmais, fibrozitu, radikulitu, stuburo slankstelių skausmais ir kt.) ir ilgai vartoję vaistus nuo uždegimo. Tyrimo metu jie 45 dienas vartojo II tipo kolageną, bet dauguma jų jau po 21 dienos teigė, kad pajuto teigiamą poveikį – jiems mažiau skaudėjo, pagerėjo sąnarių veikla. Daugelis dalyvavusiųjų tyrime buvo nustebę, kad išnykus skausmui, pasikeitė jų gyvenimo būdas. Po 45 dienų 89,9 % dalyvavusiųjų tyrime teigė, kad skausmas sumažėjo arba pranyko. Buvo atliktas klinikinis tyrimas siekiant nustatyti, ar II tipo kolagenas gali padėti reumatoidinio artrito atveju. Tyrime dalyvavo 60 ūmiu reumatoidiniu artritu sergančių pacientų, kurie 3 mėnesius vartojo iš viščiukų krūtinėlių gautą II tipo kolageną. Po trijų mėnesių nustatyta, kad daugelio vartojusių II tipo kolageną pacientų būklė žymiai pagerėjo lyginant su ta grupe, kuri vartojo placebą. Keturi pacientai pasveiko visiškai. Nepageidaujamo poveikio nepastebėta.
Buvo atliktas klinikinis tyrimas siekiant nustatyti, ar II tipo kolagenas gali padėti reumatoidinio artrito atveju. Tyrime dalyvavo 60 ūmiu reumatoidiniu artritu sergančių pacientų, kurie 3 mėnesius vartojo iš viščiukų krūtinėlių gautą II tipo kolageną. Po trijų mėnesių nustatyta, kad daugelio vartojusių II tipo kolageną pacientų būklė žymiai pagerėjo lyginant su ta grupe, kuri vartojo placebą. Keturi pacientai pasveiko visiškai. Nepageidaujamo poveikio nepastebėta.

Literatūra:
1. Bagchi D, Misner B, Bagchi M, Kothari SC, et al. Effects of orally administered undenatured type II collagen against arthritic inflammatory diseases: a mechanistic exploration. Int J Clin Pharmacol Res. 2002; 22(3-4):101-10.
2. Barnett ML, et al. Treatment of rheumatoid arthritis with oral type II collagen. Results of a multicenter, double-blind, placebo-controlled trial. Arthritis Rheum. 1998 Feb; 41(2): 290-7.
3. Halász K, Kassner A, Mörgelin M, Heinegård D. Department of Experimental Medical Science, Lund University, SE-221 84 Lund, Sweden COMP acts as a catalyst in collagen fibrillogenesis. Journal of Biological Chemistry, 2007 – ASBMB. PMID: 16542502 [PubMed - indexed for MEDLINE]
4. Koelling S, Clauditz TS, Kaste M, Miosge N. Zentrum Anatomie, Abt, Histologie, Georg-August-Universitaet, Kreuzbergring 36, 37075 Göttingen, Germany. Arthritis Research & Therapy, 2006 - arthritis-research.com Cartilage oligomeric matrix protein is involved in human limb development and in the pathogenesis of osteoarthritis. PMID: 16542502 [PubMed - indexed for MEDLINE]
5. Moskowitz, R. Role of collagen hydrolizate in bone and joint disease. Semin Arthritis Rheum, 2000, 30:87-99.
6. Oesser S, Seifert, J. Stimulation of type II collagen biosynthesis and secretion in bovine chondrocytes culture with degraded collagen. Cell Tissue Res, 2003; 311:393-99.
7. Praškevičius A, Ivanovienė L, Stasiūnienė N, Burneckienė J, Rodovičius H, Lukoševičius L, Kondratas D. Biochemija, 2003.
8. Trentham DE, et al. Effects of oral administration of type II collagen on rheumatoid arthritis. Science. 1993 Sep 24; 261(5129) 1727-30.

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai