Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Venlobax 75mg pailginto atpalaidav.kietos kaps.N28

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Venlobax 75 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės
Venlobax 150 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Venlafaksinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Venlobax ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Venlobax
3. Kaip vartoti Venlobax
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Venlobax
6. Kita informacija

1. KAS YRA Venlobax IR KAM JIS VARTOJAMAS

Venlobax yra antidepresantas, kuris priklauso vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino (noradrenalino) reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI) grupei. Šios grupės vaistais gydoma depresija ir kitos būklės, pavyzdžiui, nerimo sutrikimas. Manoma, kad žmonių, kuriems pasireiškia depresija ir (arba) nerimas, smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Kaip veikia antidepresantai, iki galo neišsiaiškinta, bet jie padeda padidinti serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

Venlobax gydomi suaugusieji, sergantys depresija. Venlobax taip pat gydomi suaugusieji, kuriems diagnozuoti tokie nerimo sutrikimai: generalizuoto nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių aplinkybių baimė ar vengimas) ir panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Tinkamas depresijos ar nerimo sutrikimo gydymas leis Jums pasijusti geriau. Negydant būklė gali nepraeiti ir sunkėti, ją gali būti vis sunkiau gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Venlobax

Venlobax vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei Venlobax medžiagai;
- jeigu vartojate arba per paskutines 14 dienų vartojote vaistų, kurie vadinami negrįžtamo poveikio monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais, kuriais gydoma depresija ar Parkinsono liga. Negrįžtamo poveikio MAO inhibitorių vartojant kartu su kitais vaistais, įskaitant Venlobax, gali pasireikšti sunkus, kartais net gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Be to, baigus vartoti Venlobax, turite palaukti ne trumpiau kaip 7 dienas ir tik tada pradėti vartoti MAO inhibitorių (taip pat žr. skyrelius ,,Serotonino sindromas“ ir ,,Kitų vaistų vartojimas“).

Specialių atsargumo priemonių, vartojant Venlobax, reikia:
- jeigu Venlobax vartojate kartu su kitais vaistais, kurie didina serotonino sindromo atsiradimo riziką (žr. skyrelį ,,Kitų vaistų vartojimas“);
- jeigu yra akių sutrikimų, pavyzdžiui, sergate tam tikro tipo glaukoma (akispūdžio padidėjimas);
- jeigu yra arba buvo padidėjęs kraujospūdis;
- jeigu sirgote arba sergate širdies liga;
- jeigu pasireiškia arba pasireiškė priepuolių;
- jeigu yra arba buvo sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija);
- jeigu turite polinkį į mėlynių atsiradimą arba greitai kraujuojate (buvo arba yra krešėjimo sutrikimų), arba vartojate vaistų, kurie gali didinti kraujavimo riziką;
- jeigu yra padidėjusi cholesterolio koncentracija;
- jeigu Jums arba Jūsų kraujo giminaičiams pasireiškė manija arba bipolinis sutrikimas (pernelyg didelis susijaudinimas ar pernelyg pakili nuotaika);
- jeigu pasireiškia arba buvo pasireiškęs agresyvus elgesys.

Venlobax gali sukelti nerimastingumą ar negalėjimą ramiai sėdėti ar stovėti. Jeigu pasireiškia toks poveikis, pasakykite gydytojui.

Jeigu yra kuri nors iš išvardytų būklių, prieš pradėdami vartoti Venlobax, apie tai pasakykite gydytojui.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai maždaug dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokių minčių tikimybė yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugusysis. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiesiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojantiems antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Burnos džiūvimas

Burnos džiūvimas pasireiškia 10 % venlafaksiną vartojančių pacientų. Tai gali padidinti dantų ėduonies riziką, todėl turėtumėte vartoti specialias dantų higienos priemones.

Vartojimas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams

Venlobax paprastai negalima vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Be to, turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams vartojantiems šios grupės vaistų, yra didesnė šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (dažniausiai agresyvumo, opozicinio nepaklusnumo ir pykčio) rizika. Vis dėlto, nepaisant to, gydytojas gali skirti vartoti Venlobax jaunesniems nei 18 metų pacientams, jeigu mano, kad tai geriausia pacientui. Jeigu gydytojas skyrė vartoti Venlobax jaunesniam nei 18 metų pacientui ir norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją dar kartą. Turite pasakyti gydytojui, jeigu Venlobax vartojančiam jaunesniam nei 18 metų pacientui atsiranda anksčiau išvardintų simptomų arba simptomai pasunkėja. Be to, iki šiol neįrodytas Venlobax ilgalaikis saugumas šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos raidai.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Venlobax kartu su kitais vaistais.

Prieš pradedant arba baigiant vartoti bet kuriuos vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, natūralius ar vaistažolių preparatus, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriai (žr. 2 skyrių).

Serotonino sindromas

Vartojant venlafaksiną gali pasireikšti serotonino sindromas - būklė, kuri gali būti pavojinga gyvybei (žr. 4 skyrių), ypač, jeigu kartu vartojama kitų vaistų. Tokie vaistai gali būti:
triptanai (gydoma migrena); vaistai nuo depresijos, pavyzdžiui, SNRI, SSRI, tricikliai antidepresantai ar vaistai, kurių sudėtyje yra ličio; vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (gydomos infekcijos); vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriaus moklobemido (gydoma depresija); vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (svorį mažinantis vaistas); vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
vaistai nuo depresijos, pavyzdžiui, SNRI, SSRI, tricikliai antidepresantai ar vaistai, kurių sudėtyje yra ličio; vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (gydomos infekcijos); vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriaus moklobemido (gydoma depresija); vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (svorį mažinantis vaistas); vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (gydomos infekcijos); vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriaus moklobemido (gydoma depresija); vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (svorį mažinantis vaistas); vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriaus moklobemido (gydoma depresija); vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (svorį mažinantis vaistas); vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (svorį mažinantis vaistas); vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (vaistas nuo skausmo);
· vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolės (natūralus ar vaistažolių, vadinamų Hypericum perforatum, preparatas, kuriuo gydoma lengva depresija);
· vaistai, kurių sudėtyje yra triptofano (gydomi kai kurie sutrikimai, pavyzdžiui, miego sutrikimai ar depresija).

Serotonino sindromas gali pasireikšti tokių simptomų deriniu: nerimastingumas, haliucinacijos, koordinacijos sutrikimas, dažnas pulsas, kūno temperatūros padidėjimas, greitai besikeičiantis kraujospūdis, pernelyg aktyvūs refleksai, viduriavimas, koma, pykinimas, vėmimas. Jeigu manote, kad pasireiškė serotonino sindromas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

Venlobax gali sąveikauti ir su toliau išvardintais vaistais, taigi, juos vartoti kartu, reikia atsargiai. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, kad vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra:

· ketokonazolo (priešgrybelinis vaistas);
· haloperidolio ar risperidono (gydomi psichikos sutrikimai);
· metoprololio (beta adrenoreceptorių blokatorius, kuriuo gydomas padidėjęs kraujospūdis ir širdies sutrikimai).

Venlobax vartojimas su maistu ir gėrimais
Venlobax reikia vartoti valgant.

Vartojant Venlobax, alkoholio gerti negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu pastojote arbe planuojate pastoti, pasakykite gydytojui. Venlobax vartoti galima tik tuo atveju, jeigu su gydytoju aptarėte gydymo naudą ir galimą riziką vaisiui.

Jeigu nėštumo metu vartojote Venlobax, apie tai būtina pasakyti gydytojui, nes gimusiam naujagimiui gali pasireikšti tam tikrų simptomų. Tokių simptomų naujagimiui dažniausiai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo. Tai gali būti nepakankamas žindimas arba kvėpavimo sutrikimas. Jeigu po gimdymo naujagimiui pasireiškė šių simptomų arba dėl ko nors abejojate, kreipkitės patarimo į gydytoją ir (arba) akušerę.

Venlafaksino prasiskverbia į motinos pieną, dėl to didėja poveikio kūdikiui rizika. Taigi, pasitarkite su gydytoju, kuris nuspręs, reikia nutraukti žindymą ar baigti gydymą Venlobax.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima tol, kol nežinote, kaip Venlobax veikia Jus.

3. KAIP VARTOTI Venlobax

Venlobax visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta rekomenduojama pradinė dozė depresijai, generalizuoto nerimo sutrikimui ir socialinio nerimo sutrikimui gydyti yra 75 mg per parą. Prireikus, dozę depresijai gydyti gydytojas gali palaipsniui padidinti iki didžiausios 375 mg paros dozės. Jeigu gydotės dėl panikos sutrikimo, gydytojas iš pradžių skirs vartoti mažesnę dozę (37,5 mg) ir vėliau ją palaipsniui padidins. Didžiausia paros dozė generalizuoto nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir panikos sutrikimui gydyti yra 225 mg.

Venlobax gerkite kasdien maždaug tuo pačiu laiku, arba ryte, arba vakare. Kapsulę galima nuryti, užgeriant vandeniu. Kapsulių atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti negalima.

Venlobax reikia vartoti valgant.

Jeigu sergate kepenų ar inkstų liga, apie tai pasakykite gydytojui, nes gali tekti vartoti kitokią dozę.

Gydymo nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima (žr. skyrelį ,,Nustojus vartoti Venlobax”).

Pavartojus per didelę Venlobax dozę

Jeigu išgėrėte didesnį nei gydytojo skirtą vartoti Venlobax kiekį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Perdozavimas gali pasireikšti šiais simptomais: dažnas pulsas, budrumo pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, priepuoliai ar traukuliai, vėmimas.

Pamiršus pavartoti Venlobax

Jeigu praleidote dozę, išgerkite ją iš karto, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu arti kitos dozės vartojimo laikas, pamirštą dozę praleiskite ir išgerkite tik vieną dozę įprastu laiku. Gerti didesnį Venlobax kiekį per parą, nei skyrė vartoti gydytojas, negalima.

Nustojus vartoti Venlobax

Net tuo atveju, jeigu gerai jaučiatės, nutraukti gydymo ar sumažinti dozę, nepasitarus su gydytoju, negalima. Jeigu gydytojas mano, kad Venlobax toliau vartoti nereikia, jis nurodys palaipsniui sumažinti dozę, prieš visiškai nutraukiant gydymą. Nutraukus Venlobax vartojimą, ypač jeigu vartojimas nutraukiamas staigiai arba dozė sumažinama per greitai, gali pasireikšti šalutinis poveikis. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti nuovargis, galvos svaigimas, svaigulys, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos džiūvimas, apetito nebuvimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, ažitacija, sumišimas, skambėjimas ausyse, dilgčiojimas ar retais atvejais elektros šoko jutimas, silpnumas, prakaitavimas, priepuoliai ar į gripą panašūs simptomai.

Gydytojas patars, kaip baigiant gydymą Venlobax, palaipsniui sumažinti dozę. Jeigu nerimaujate dėl šių ar kitų simptomų, kreipkitės patarimo į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Venlobax, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pavartojus Venlobax su išmatomis pasišalina mažas kiekis baltų granulių ar rutuliukų, nesijaudinkite. Venlobax kapsulėse yra sferų ar mažų baltų rutuliukų, kuriuose yra veikliosios medžiagos venlafaksino. Šios sferos iš kapsulių atsipalaiduoja virškinimo trakte. Sferos slenka virškinimo traktu ir lėtai atpalaiduoja venlafaksiną. Sferos plėvelė neištirpsta ir pašalinama su išmatomis. Dėl to išmatose galite matyti sferų, o venlafaksino dozė būna absorbuota.

Alerginės reakcijos

Jeigu pasireiškia išvardintas poveikis, Venlobax vartoti negalima. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu pasireiškia:
· krūtinės spaudimas, švokštimas, rijimo ar kvėpavimo pasunkėjimas;
· veido, gerklės, rankų ar kojų patinimas;
· nervingumas ar nerimas, galvos svaigimas, tvinkčiojimo pojūtis, staigus veido paraudimas ir (arba) šilumos pojūtis;
· sunkus išbėrimas, niežulys ar dilgėlinė (iškilios raudonos dėmelės ar odos blyškumas, dažniausiai kartu su niežuliu).

Sunkus šalutinis poveikis

Jeigu pastebėjote išvardintų požymių, gali prireikti skubios medicininės pagalbos:
· širdies sutrikimai, pavyzdžiui, dažnas, nereguliarus pulsas, kraujospūdžio padidėjimas;
· akių sutrikimai, pavyzdžiui, miglotas matymas, vyzdžių išsiplėtimas;
· nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos svaigimas, dilgčiojimas ir dygsėjimas, judesių sutrikimas, priepuoliai ir traukuliai,
· psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, pernelyg didelis aktyvumas ir pernelyg pakili nuotaika;
· gydymo nutraukimas (žr. 3 skyriuje skyrelį ,,Nustojus vartoti Venlobax”).

Išsamus šalutinių poveikių sąrašas

Šalutiniai poveikiai išvardinti naudojant tokius dažnio (pasireiškimo tikimybės) apibūdinimus:

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni. Mėlynės, deguto spalvos išmatos ar kraujas išmatose (tai gali būti vidinio kraujavimo požymis).
Dažnis nežinomas. Kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio kraujyje sumažėjimas, dėl to padidėja mėlynių atsiradimo ar kraujavimo rizika, kraujo sutrikimai, kurie gali didinti infekcijų riziką.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Dažni. Svorio sumažėjimas, cholesterolio koncentracijos padidėjimas.
Nedažni. Svorio padidėjimas.
Dažnis nežinomas. Nedideli kepenų fermentų koncentracijos kraujyje pokyčiai, natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas, niežulys, odos ir akių pageltimas, šlapimo patamsėjimas ar į gripą panašūs simptomai (tai kepenų uždegimo [hepatito] simptomai), sumišimas, pernelyg didelis vandens suvartojimas (vadinamas antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromu [ADHSSS]), nenormali pieno sekrecija.

Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni. Burnos džiūvimas, galvos skausmas.
Dažni. Nenormalūs sapnai, lytinio potraukio susilpnėjimas, galvos svaigimas, raumenų tonuso padidėjimas, nemiga, nervingumas, dilgčiojimas ir dygsėjimas, sedacija, drebulys, sumišimas, atsiskyrimo (ar atskyrimo) nuo savęs ir realybės pojūtis.
Nedažni. Jutimų ar emocijų stoka, haliucinacijos, nevalingi judesiai, susijaudinimas, koordinacijos ir pusiausvyros sutrikimas.
Reti. Nerimastingumas ar negalėjimas ramiai sėdėti ar stovėti, priepuoliai ir traukuliai, pernelyg didelis susijaudinimas ar pernelyg pakili nuotaika.
Dažnis nežinomas. Didelė kūno temperatūra kartu su raumenų sąstingiu, sumišimas ar susijaudinimas ir prakaitavimas, trūkčiojantys judesiai, kurių negalite kontroliuoti – tai yra sunkaus sutrikimo, kuris vadinamas piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai. Euforija, mieguistumas, ilgalaikiai dažni akių judesiai, grubumas, nekantrumas, apsvaigimo pojūtis, prakaitavimas ar raumenų sąstingis – tai yra serotonino sindromo simptomai. Orientacijos sutrikimas ir sumišimas, dažnai kartu su haliucinacijomis (kliedesiai), sąstingis, raumenų spazmai ir nevalingi judesiai, mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę.

Akių bei ausų ir labirintų sutrikimai
Dažni. Miglotas matymas.
Nedažni. Skonio pojūčio pokytis, skambėjimas ausyse (spengimas ausyse).
Dažnis nežinomas. Sunkus akių skausmas, regėjimo susilpnėjimas ar miglotas matymas.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai
Dažni. Kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas, dažno širdies plakimo jutimas.
Nedažni. Apsvaigimo pojūtis (ypač per staigiai atsistojus), alpimas, dažnas pulsas.
Dažnis nežinomas. Kraujospūdžio sumažėjimas, nenormaliai dažnas ar nereguliarus pulsas, dėl to galite apalpti.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažni. Žiovulys.
Dažnis nežinomas. Kosulys, švokštimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir karščiavimas – tai plaučių uždegimo, susijusio su baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimu (plaučių eozinofilija), simptomai.

Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni. Pykinimas.
Dažni. Apetito sumažėjimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas.
Nedažni. Griežimas dantimis, viduriavimas.
Dažnis nežinomas. Sunkus pilvo ar nugaros skausmas (tai gali rodyti sunkų žarnų, kepenų ar kasos sutrikimą).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai dažni. Prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktimis).
Nedažni. Išbėrimas, nenormalus nuplikimas.
Dažnis nežinomas. Odos išbėrimas, dėl kurio gali pasireikšti sunkus odos pūslėtumas ir lupimasis, niežulys, lengvas išbėrimas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas. Nepaaiškinamas raumenų skausmas, jautrumas ar silpnumas (rabdomiolizė).

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Dažni. Šlapinimosi pasunkėjimas, šlapinimosi padažnėjimas.
Nedažni. Negalėjimas pasišlapinti.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni. Nenormali ejakuliacija ar (ir) orgazmas (vyrams), orgazmo nebuvimas, erekcijos sutrikimas (impotencija), nereguliarios mėnesinės, pavyzdžiui, gausesnis kraujavimas ar gausus nereguliarus kraujavimas.
Nedažni. Nenormalus orgazmas (moterims).

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni. Silpnumas (astenija), dilgėlinė.
Nedažni. Jautrumas saulės šviesai.
Dažnis nežinomas. Veido ar liežuvio patinimas, dusulys ar kvėpavimo pasunkėjimas, dažnai kartu su odos išbėrimu (tai gali būti sunki alerginė reakcija).

Kartais Venlobax gali sukelti nepageidaujamą poveikį, dėl kurio galite būti ramūs, pavyzdžiui, kraujospūdžio padidėjimas ar nenormalus pulsas, nedidelis kraujo kiekio, kepenų fermentų, natrio ar cholesterolio koncentracijos kraujyje pokytis. Dar rečiau Venlobax gali slopinti kraujo plokštelių (trombocitų) funkciją ir dėl to didinti mėlynių atsiradimo ar kraujavimo riziką. Dėl to gydytojas kartais skirs atlikti kraujo tyrimus, ypač, jeigu vartosite Venlobax ilgą laiką.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Venlobax

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Venlobax vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Venlobax sudėtis

Venlobax 75 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas.
Vienoje pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 84,85 mg venlafaksino hidrochlorido (atitinka 75 mg venlafaksino).

Pagalbinės medžiagos

Sferų šerdies sudėtis: mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė.

Modifikuoto atpalaidavimo plėvelė: etilceliuliozė, povidonas (K 30), triacetinas, talkas.

Kapsulė

Korpusas
Raudonasis geležies oksidas (E 172)
Titano dioksidas (E 171)
Želatina
Natrio laurilsulfatas

Dangtelis
Raudonasis geležies oksidas (E 172)
Titano dioksidas (E 171)
Želatina
Natrio laurilsulfatas

Venlobax 150 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas.
Vienoje pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 169,71 mg venlafaksino hidrochlorido (atitinka 150 mg venlafaksino).

Pagalbinės medžiagos

Sferų šerdies sudėtis: mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, išgrynintas vanduo.

Modifikuoto atpalaidavimo plėvelė: etilo celiuliozė, povidonas (K 30), triacetinas, izopropilo alkoholis, dichlormetanas, talkas.

Kapsulė

Korpusas
Raudonasis geležies oksidas (E 172)
Geltonasis geležies oksidas (E 172)
Titano dioksidas (E 171)
Želatina
Natrio laurilsulfatas

Dangtelis
Raudonasis geležies oksidas (E 172)
Geltonasis geležies oksidas (E 172)
Titano dioksidas (E 171)
Želatina
Natrio laurilsulfatas

Juodas rašalas
Šelakas
Propilenglikolis
Koncentruotas amoniako tirpalas
Juodasis geležies oksidas (E 172)
Kalio hidroksidas

Venlobax išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tiekiamas dviejų stiprumų Venlobax, 75 mg ir 150 mg.

Ant vienos visų stiprumų Venlobax kapsulių pusės yra skirtinga žymė, nurodanti stiprumą, kita kapsulių pusė vienoda.

Venlobax 75 mg pailginto atpalaidavimo kieta kapsulė

75 mg kapsulė yra 1 dydžio. Kapsulės dangtelis ir korpusas yra nepermatomi rausvi. Ant dangtelio juodais dažais užrašyta ,,RVn“, o ant korpuso ,,75“.

Tiekiamos 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60 arba 100 Venlobax 75 mg kapsulių pakuotės. Gydymo įstaigoms tiekiami 100 kapsulių buteliukai.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Venlobax 150 mg pailginto atpalaidavimo kieta kapsulė

150 mg kapsulė yra 0 dydžio. Kapsulės dangtelis ir korpusas yra nepermatomi karamelės spalvos. Ant dangtelio juodais dažais užrašyta ,,RVn“, o ant korpuso ,,150“.

Tiekiamos 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60 arba 100 Venlobax 150 mg kapsulių pakuotės. Gydymo įstaigoms tiekiami 100 kapsulių buteliukai.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Ranbaxy (UK) Limited
20 Balderton Street
London W1K 6TL
Jungtinė Karalystė

Gamintojai
Ranbaxy Ireland Limited
Spafield, Coark Road, Cashel, Co-Tipperary,
Airija

Cemelog-BRS Kft
2040 Budaörs Vasut u.2
Vengrija

Terapia s.a.
124 Fabricii Street
Cluj-Napoca 400 632
Rumunija

Šis vaistinis preparatas yra registruotas šalyse narėse Europos ekonominėje zonoje tokiais pavadinimais:

Austrijos Respublika, Belgijos Karalystė, Danijos Karalystė, Liuksemburgo Didžioji Hercogystė, Nyderlandų Karalystė, Norvegijos Karalystė, Švedijos Karalystė – Venlafaxin Ranbaxy
Bulgarijos Respublika – Venlift XL
Čekijos Respublika, Slovakijos Respublika – Ranfaxiran prolong
Vokietijos Federacinė Respublika – Venlafaxin BASICS
Estijos Respublika, Lietuvos Respublika, Latvijos Respublika – Venlobax
Graikijos Respublika – Venlafaxine
Vengrijos Respublika, Airija – Venlift XL
Italijos Respublika – Venlafaxina Ranbaxy Italia
Islandijos Respublika – Venlafaxin Ranbaxy
Lenkijos Respublika – Venlabax Ranbaxy
Portugalijos Respublika – Venlafaxina Ranbaxy
Rumunija – Adoxa EP
Slovėnijos Respublika – Venlafaksin
Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė – Ranfaxiran XL

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-01-13

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai