Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Venlafaxin-ratiopharm 75mg pailg.atpal.k.kaps.N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Venlafaxin-ratiopharm 75 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės
Venlafaksinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Venlafaxin-ratiopharm ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Venlafaxin-ratiopharm
3. Kaip vartoti Venlafaxin-ratiopharm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Venlafaxin-ratiopharm
6. Kita informacija

1. KAS YRA Venlafaxin-ratiopharm IR KAM JIS VARTOJAMAS

Venlafaxin-ratiopharm priklauso vaistų, kuriais gydoma depresija (antidepresantų), grupei.
Gydytojas gali skirti Venlafaxin-ratiopharm šiais atvejais:
- sunkios depresijos gydymui;
- trumpalaikiam generalizuoto nerimo sutrikimo (tam tikrų ilgalaikio nerimo sutrikimų) gydymui;
- trumpalaikiam socialinio nerimo sutrikimo (pastovios nepalankaus aplinkinių įvertinimo socialinėmis aplinkybėmis baimės – dar vadinama socialine fobija) gydymui;
- panikos sutrikimo (labai didelis nerimas, kuris gali būti susijęs ir su erdvės baime (agorafobija). Agorafobija yra nerimo sutrikimas, kuris visų pirma pasireiškia baime patirti sunkumų ir patekti į keblią padėti, kurių nerimą patiriantis asmuo negali išvengti) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Venlafaxin-ratiopharm

Venlafaxin-ratiopharm vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei Venlafaxin-ratiopharm medžiagai;
- jeigu vartojate ar vartojote vaistinius preparatus, vadinamus monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI; skirti depresijai gydyti). Prieš pradedant vartoti Venlafaxin-ratiopharm turite pasitarti su gydytoju, kadangi Jums gali tekti palaukti 14 dienų po MAO inhibitorių nutraukimo. Kai po Venlafaxin-ratiopharm pradedate vartoti MAOI, turite padaryti mažiausiai septynių dienų pertrauką prieš pradėdami MAOI.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Vartojimas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams
Venlafaxin-ratiopharm vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams paprastai vartoti negalima. Be to, turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios grupės vaistų, būna didesnė šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) rizika. Visgi gydytojas gali skirti vartoti Venlafaxin-ratiopharm jaunesniems nei 18 metų ligoniams, jeigu mano, kad toks gydymas jiems geriausias. Jeigu gydytojas skyrė vartoti Venlafaxin-ratiopharm jaunesniam nei 18 metų pacientui ir norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją dar kartą. Turite pasakyti gydytojui, jeigu Venlafaxin-ratiopharm vartojančiam jaunesniam nei 18 metų ligoniui atsiranda anksčiau minėtų simptomų arba jie pablogėja. Be to, ilgalaikio saugumo stebėjimo duomenų apie Venlafaxin-ratiopharm poveikį šios grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos raidai iki šiol nepakanka.

Mintys apie savižudybę ir depresijos simptomų pablogėjimas ar nerimo sutrikimas
Jei sergate depresija ir (arba) turite nerimo sutrikimą, galite turėti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Tai gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantus, kadangi šie vaistai pradeda veikti praėjus kuriam laikui, įprastai po dviejų savaičių, tačiau tai kartais užtrunka ilgiau.
Jums tai gali pasitaikyti jei:
- anksčiau turėjote minčių apie savižudybę arba savęs žalojimą.
- esate jaunas. Duomenys iš klinikinių tyrimų rodo padidėjusią savižudiško elgesio riziką suaugusiems iki 25 metų su psichinėmis būklėmis, gydytomis antidepresantais.
Jei turite minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę, kreipkitės į savo gydytoją arba ligoninę.
Jums gali padėti pasišnekėti su savo artimaisiais ar artimais draugais, kad esate prislėgtos nuotaikos arba sergate nerimo sutrikimu ir paprašykite jo (jos) perskaityti šį lapelį. Jūs galite paprašyti jų, kad pasakytų, kai jie manys, kad Jūsų depresija arba nerimas blogėja arba kada jie pradės nerimauti dėl Jūsų elgsenos pakitimų.
Jeigu yra arba kada nors pasireiškė kuris nors iš išvardytų sutrikimų:
- manija (pernelyg didelio psichinio ir fizinio aktyvumo fazė);
- elgsena, kai galite pakenkti arba sukelti skausmą sau, mintys apie savižudybę;
- epilepsija;
- diabetas;
- inkstų funkcijos sutrikimas;
- vidutinio sunkumo ar sunkus kepenų funkcijos sutrikimas (pvz.: cirozė, kepenų liga, kuriai būdingas ilgalaikis kepenų audinio pažeidimas);
- šlapinimosi sutrikimai;
- akispūdžio padidėjimas (glaukoma);
- kraujospūdžio sumažėjimas ar padidėjimas;
- kai kurios širdies ligos, pavyzdžiui, laidumo sutrikimai, skausmas ir ankštumo pojūtis krūtinėje (krūtinės angina) arba neseniai patyrėte širdies priepuolį.

- Jeigu jums taikoma elektros traukulių terapija (ETT)
- Jeigu gydant ligos, vadinamos maniakine depresine psichoze (besikartojantys pernelyg didelio psichinio aktyvumo ir po to pasireiškiantys sunkios depresijos priepuoliai), depresijos fazę prasideda manijos fazė (pernelyg didelis psichinis ir fizinis aktyvumas).
- Jeigu dažnai atsiranda arba atsiranda neįprastų mėlynių arba pasireiškia kraujavimas.
- Jeigu esate senyvas žmogus ir vartojate vaistų, vadinamų diuretikais.
- Jeigu atsiranda išbėrimas, dilgėlinė ar kita bet kokio tipo alerginė reakcija, nutraukite Venlafaxin-ratiopharm vartojimą ir pasakykite gydytojui.

Tyrimų duomenimis, daliai pacientų, kurie ilgą laiką (3 mėnesius ir ilgiau) buvo gydomi venlafaksinu, padidėjo cholesterolio koncentracija kraujyje. Taigi, ilgalaikio gydymo metu gydytojas gali pageidauti reguliariai tirti cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Žinoma, kad staigiai nutraukus gydymą antidepresantais, gali pasireikšti nutraukimo simptomų (pvz.: pykinimas, galvos skausmas, jutimų sutrikimai, miego sutrikimai, minčių susipainiojimas, nervingumas, nerimas, viduriavimas, prakaitavimas, drebulys, galvos svaigimas). Atkreipkite dėmesį, jeigu Jūs ir Jūsų gydytojas nusprendėte baigti gydymą Venlafaxin-ratiopharm, dozę reikia sumažinti pamažu, prižiūrint gydytojui.

Jeigu anksčiau paminėti perspėjimai tinka Jums arba šių būklių buvo praeityje, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tai ypatingai taikoma šiems vaistiniams preparatams:
Jei dar neaptarėte šių vaistų su savo gydytoju, tai grįžkite ir paklauskite ką daryti. Gali reikėti keisti dozę arba gali reikėti skirti kitus vaistus.
- MAO inhibitoriai (vaistiniai preparatai skirti depresijai gydyti; žr. „ Venlafaxin-ratiopharm vartoti negalima“).
- Triptanai (vaistiniai preparatai nuo migrenos), moklobemidas (MAO inhibitorius), linezolidas (antibiotikas), selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (depresijai gydyti), litis. Šie vaistiniai preparatai gali įtakoti serotonino kiekį Jūsų organizme (medžiaga, esanti smegenyse, kuri įtakoja nuotaiką).
- Antipsichoziniai vaistiniai preparatai (vartojami psichikos sutrikimams gydyti).
- Augaliniai preparatai su jonažole (Hypericum perforatum).
- Antikoaguliantai (vaistai, kurie apsaugo Jūsų kraują nuo krešėjimo, tokie kaip varfarinas, tiklopidinas ir pan.).
- Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU; vartojami uždegimui ir skausmui slopinti, tokie kaip diklofenakas, acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas).
- Vaistiniai preparatai, kurie gali didinti kraujavimo riziką (prašome žiūrėti savo vaistinio preparato pakuotės lapelį).
- Vaistiniai preparatai svoriui mažinti (pvz. fenteraminas).
- Klozapinas arba haloperidolis (abu vartojami psichikos sutrikimams gydyti).
- Cimetidinas (vartojamas mažinti skrandžio sulčių rūgštingumui).
- Ketokonazolas (vartojamas grybelinėms infekcijoms gydyti), eritromicinas (antibiotikas) arba verapamilas (vartojamas gydyti tam tikras širdies ligas ar aukštam kraujospūdžiui). Venlafaxin-ratiopharm poveikis gali padidėti.

Venlafaxin-ratiopharm vartojimas su maistu ir gėrimais
Kapsules reikia gerti valgio metu.
Venlafaxin-ratiopharm alkoholio veikimo nestiprina, visgi Venlafaxin-ratiopharm vartoti kartu su alkoholiu nerekomenduojama.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite gydytojui.
Ar Venlafaxin-ratiopharm vartojimas nėštumo metu kenkia vaisiui, tiksliai nežinoma. Jeigu šiuo vaistu gydoma prieš pat gimdymą, naujagimiui gali pasireikšti nutraukimo simptomų. Nėštumo metu vartoti Venlafaxin-ratiopharm negalima, išskyrus atvejus, kai vaistą skiria gydytojas.

Žindymo laikotarpis
Jeigu žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Venlafaksino ir jo aktyvaus metabolito prasiskverbia į motinos pieną. Kokį poveikį tai daro žindomam kūdikiui, neaišku. Gydytojas nuspręs, galite žindyti kūdikį ar žindymą reikia nutraukti, turite gydytis Venlafaxin-ratiopharm ar jo vartojimą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Venlafaxin-ratiopharm, kaip ir visi vaistai, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, gali sutrikdyti gebėjimą sukaupti dėmesį ir reaguoti. Vairuoti ar valdyti mechanizmus reikia labai atsargiai.

Prieš atlikdamas šią veiklą, turite stebėti savo organizmo reakciją į gydymą Venlafaxin-ratiopharm, kol įsitikinsite, kad gydymas tokio nepageidaujamo poveikio nesukėlė.

3. KAIP VARTOTI Venlafaxin-ratiopharm

Venlafaxin-ratiopharm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Sunki depresija
Rekomenduojama pradinė paros dozė – 75 mg. Depresijos simptomai paprastai pradeda silpnėti per 2‑4 savaites. Jeigu simptomai susilpnėja nepakankamai, gydytojas gali dozę padidinti (palaipsniui, ne dažniau kaip kas 2 savaites) iki 150 mg, po to – iki 225 mg. Kai kuriems ligoniams gali prireikti didesnių dozių (didžiausia dozė – 375 mg), visgi gydymo didelėmis dozėmis patirtis iki šiol ribota.

Jeigu 2‑4 savaites vartojant didžiausią 375 mg paros dozę simptomų nemažėja, gydytojas skirs vartoti kitą vaistą.

Reikia gydytis 4‑6 mėnesius, kol pilnai pasveikstama.

Generalizuoto nerimo sutrikimas
Rekomenduojama dozė – 75 mg vieną kartą per parą. Dozę galima ne dažniau kaip kas 4 dienas padidinti po 75 mg iki didžiausios 225 mg dozės. Gydytojo nurodymu gydomasi ne ilgiau kaip 8 savaites, nes ilgesnis nei 8 savaičių gydymas nebuvo veiksmingas.

Socialinio nerimo sutrikimas ar socialinė fobija
Įprastinė dozė – 75 mg per parą. Pacientams, kurių organizmo reakcija į gydymą 75 mg paros doze nepakankama, šią dozę galima ne dažniau kaip kas 4 dienas padidinti po 75 mg. Didžiausia paros dozė – 225 mg. Gydytojo nurodymu gydomasi ne ilgiau kaip 12 savaičių, nes ilgesnis nei 12 savaičių gydymas nebuvo veiksmingas.

Panikos sutrikimas (taip pat ir susijęs su agorafobija)
Pirmas 4‑7 dienas reikia vartoti pradinę 37,5 mg paros dozę. Vėliau – rekomenduojamą 75 mg paros dozę. Pacientams, kurių organizmo reakcija į 75 mg paros dozę nepakankama, dozę galima ne dažniau kaip kas 4 dienas padidinti po 75 mg iki didžiausios 225 mg paros dozės. Pacientams, sergantiems panikos sutrikimais, gali prireikti ilgalaikio gydymo. Nustatyta, kad iki 6 mėnesių trukmės gydymas Venlafaxin-ratiopharm panikos sutrikimų atveju buvo veiksmingas.

Visgi gydytojas gali skirti vartoti kitokią Venlafaxin-ratiopharm dozę, pavyzdžiui, jeigu esate senyvas žmogus arba sutrikusi kepenų ir (arba) inkstų funkcija.

Gydytojas pageidaus reguliariai matuoti kraujospūdį ir stebėti širdies ritmą, ypač, jeigu reikės vartoti dideles (didesnes nei 200 mg per parą) Venlafaxin-ratiopharm dozes.

Venlafaxin-ratiopharm gerkite vieną kartą per parą valgant, jeigu įmanoma, geriausia kasdien tuo pačiu laiku (ryte ar vakare). Nurykite visą kapsulę užsigerdami dideliu vandens kiekiu. Kapsulių dalyti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti vandenyje negalima.

Gali praeiti kelios dienos ar ilgiau, kol pradėsite jausti vaisto poveikį. Nesijaudinkite – tai normalu. Gali prireikti vartoti Venlafaxin-ratiopharm kelis mėnesius. Tokiu atveju irgi nesijaudinkite, taip nutinka dažnai.

Venlafaxin-ratiopharm yra pailginto atpalaidavimo venlafaksino forma, kuri palaipsniui per tam tikrą laiką atpalaiduoja vaistą. Gydytojas gali vietoj įprastinių (greito atpalaidavimo) venlafaksino tablečių skirti vartoti Venlafaxin-ratiopharm. Tokiu atveju gydytojas nuspręs, kokia Venlafaxin-ratiopharm dozė artimiausia venlafaksino tablečių paros dozei. Šią Venlafaxin-ratiopharm dozę reikia gerti vieną kartą per parą.

Gydytojas nurodys, kiek laiko gydytis Venlafaxin-ratiopharm.

Jeigu manote, kad Venlafaxin-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

Pavartojus per didelę Venlafaxin-ratiopharm dozę

Jeigu išgėrėte per daug Venlafaxin-ratiopharm kapsulių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nepamirškite pasiimti pakuotę, kad ir tuščią.

Jeigu išgėrėte per daug Venlafaxin-ratiopharm kapsulių, gali atsirasti tokių simptomų: nuovargis, sujaudinimas ir nerimastingumas, virškinimo trakto sutrikimų (pvz., pykinimas, vėmimas ir viduriavimas), drebulys, padažnėti širdies plakimas ir šiek tiek padidėti kraujospūdis. Be to, pasireiškė tokių simptomų: pulso suretėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, traukuliai (priepuoliai), galvos svaigimas ir koma.

Pamiršus pavartoti Venlafaxin-ratiopharm
Nesijaudinkite, jei užmiršote išgerti kapsulę. Jūs galite ją išgerti iki 12 valandų po to, kai įprastai ją geriate, tuomet kitą kapsulę išgerkite įprastu laiku, jei periodas po praleistos dozės yra ilgesnis nei 12 valandų, turite praleisti dozę ir tiesiog išgerti kitą kapsulę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

Nustojus vartoti Venlafaxin-ratiopharm
Nenutraukite gydymo pradžioje nepasitarę su gydytoju. Vaisto vartojimą nutraukti per staigiai negalima, nes gali atsirasti tokių simptomų: nerimas, sujaudinimas ir nerimastingumas, minčių susipainiojimas, viduriavimas, galvos svaigimas, burnos džiūvimas, galvos skausmas, lengvas psichinės veiklos suaktyvėjimas (hipomanija), nemiga, pykinimas ir vėmimas, nervingumas, odos dilgčiojimas ar deginimo pojūtis (parestezija), miego sutrikimai ir prakaitavimas.
Pasakykite gydytojui, kad nustatytų, kaip palengva sumažinti dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Venlafaxin-ratiopharm, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardytas šalutinis poveikis apibūdinamas taip:

labai dažni pasireiškė dažniau nei 1 iš 10 pacientų;
dažni pasireiškė dažniau nei 1 iš 100, bet rečiau nei 1 iš 10 pacientų;
nedažni pasireiškė dažniau nei 1 iš 1000, bet rečiau nei 1 iš 100 pacientų;
reti pasireiškė dažniau nei 1 iš 10 000, bet rečiau nei 1 iš 1000 pacientų;
labai reti pasireiškė rečiau nei 1 iš 10 000 pacientų.
dažnis nežinomas dažnio negalima įvertinti iš turimų duomenų

Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, jei atsiranda šie simptomai
- Raumenų sąstingis, negalėjimas ramiai sėdėti, karščiavimas, prakaitavimas, padidėjęs seilių išskyrimas ir sutrikusi sąmonė (piktybinis neurolepsinis sindromas)
- Nerimo simptomai, raumenų rigidiškumas, padidėjusios reflekso reakcijos ir karščiavimas (serotonino sindromas)
- Apsunkintas kvėpavimas, pilvo skausmai, mėšlungis, vėmimas ir viduriavimas (greita ir sunki alerginė reakcija)

Dažni
- cholesterolio koncentracijos kraujyje padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas.
- keisti sapnai, nemiga, nervingumas, nenormalūs pojūčiai odoje, pavyzdžiui, dilgčiojimas, nuovargis.
- mieguistumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, raumenų tonuso padidėjimas, niežėjimas ir deginimo pojūtis be matomos priežasties (parestezija), drebulys.
- akių akomodacijos sutrikimai, vyzdžio išsiplėtimas, regėjimo sutrikimai.
- kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija), kraujagyslių išsiplėtimas (dažniausiai veido ir kaklo paraudimas), sužalojimas buku daiktu, pažeidžiantis kapiliarus, sukeliantis kraujavimą į greta esančius audinius (dėminė kraujosruva), kraujavimas iš gleivinės.
- žiovulys, apetito sumažėjimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas.
- prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį).
- šlapinimosi sutrikimai, lytiniai sutrikimai, ypač ejakuliacijos ar orgazmo sutrikimas vyrams, impotencija, lytinio potraukio susilpnėjimas.
- silpnumas, nuovargis ar energijos stoka (astenija).

Nedažni
- padidėjusio jautrumo saulės šviesai reakcija (alergija saulės šviesai, fototoksinės reakcijos).
- natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas (hiponatremija), kūno svorio padidėjimas.
- ažitacija, apatija, haliucinacijos, nevalingi raumenų judesiai (mioklonusas).
- skambėjimas (spengimas) ausyse.
- dažnas nereguliarus širdies plakimas (aritmijos), dažnas pulsas (tachikardija), mažas kraujospūdis (hipotenzija), apsvaigimo pojūtis (ortostatinė hipotenzija), apalpimas.
- skonio pojūčio sutrikimas, griežimas dantimis arba sukandimas miego metu, viduriavimas.
- kepenų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimai.
- odos uždegimas (dermatitas), padidėjusio odos jautrumo saulės šviesai reakcijos, išbėrimas, plaukų slinkimas (alopecija).
- šlapimo susilaikymas šlapimo pūslėje dėl negalėjimo pilnai išsituštinti.
- orgazmo sutrikimas moterims, mėnesinių sutrikimai.

Reti
- kraujo ląstelių kiekio pokyčiai (mažas kraujo plokštelių kiekis), pasireiškiantis mėlynėmis ir polinkio į kraujavimą padidėjimu (trombocitopenija).
- Sutrikimas gaminant tam tikrą hormoną, žinomą kaip „antidiurtinis hormonas“.
- pernelyg didelis fizinis ir psichinis aktyvumas (manijos reakcijos), vadinamasis psichomotorinis nerimastingumas ar akatizija, kuris gali pasireikšti nerimastingumo simptomais, kai dėl psichinio aktyvumo atsiranda motorinis poveikis.
- traukuliai (priepuoliai), vadinamasis piktybinis neurolepsinis sindromas, kuris gali pasireikšti raumenų sąstingiu, sunkiu nesugebėjimu ramiai sėdėti, temperatūros padidėjimu, prakaitavimu, smarkesniu seilėtekiu, sąmonės sutrikimu, vadinamasis serotonino sindromas, kuris pasireiškia kartu su nerimastingumo simptomais.
- kraujavimo laiko pailgėjimas, neįprastas kraujavimas (pvz., iš nosies), kraujavimas iš virškinimo trakto, kraujavimas iš kepenų.

Labai reti
- kraujo ląstelių sudėties pokyčiai (įskaitant agranuliocitozę, aplazinę anemiją, neutropenija ir pancitopeniją), sunkios alerginės reakcijos (anafilaksija).
- hormono prolaktino koncentracijos kraujyje padidėjimas. Prolaktino poveikis įvairus, svarbiausias – skatinti pieno išsiskyrimą iš pieno liaukos (laktaciją).
- kliedesiai, raumenų sąstingis, grubumas ir pusiausvyros nebuvimas, staigūs nevalingi trūkčiojantys judesiai, minčių susipainiojimas.
- uždaro kampo glaukoma, ūminė glaukoma (akispūdžio padidėjimas).
- širdies ritmo sutrikimai (QRS ir QT intervalo pailgėjimas), skilvelių virpėjimas, skilvelinė tachikardija (įskaitant torsade de pointes).
- eozinofilinė pneumonija (plaučių uždegimas, pasireiškiantis kvėpavimo sutrikimais), krūtinės skausmas.
- odos išbėrimas, pasireiškiantis nevienodo pavidalo raudonomis dėmelėmis (daugiaformė eritema), Stivenso ir Džonsono sindromas (sunki alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija, pasireiškianti karščiavimu, raudonomis dėmelėmis ant odos, sąnarių skausmingumu ir (arba) akių uždegimu), dilgėlinė, niežėjimas, niežulys.
- skeleto raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė), kuri gali būti susijusi su ūminiu inkstų funkcijos nepakankamumu.

Dažnis nežinomas
- savęs žalojimo mintys ar elgesys bei savižudiškas elgesys ar mintys buvo paminėti gydymo venlafaksinu metu arba anksti nutraukus gydymą (žr. „ Specialių atsargumo priemonių reikia“)

Be anksčiau išvardytų sutrikimų, nustatytas šis šalutinis poveikis
Širdies funkcijos nepakankamumas (pvz., širdies nesugebėjimas aprūpinti organizmą krauju), intersticinė pneumonija (tam tikra uždegiminės reakcijos forma, paveikianti plaučių jungiamąjį audinį), kraujavimas (įskaitant kraujavimą į smegenis), įvairūs kraujo ląstelių pokyčiai, susijaudinimas, gerklės skausmas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pilvo skausmas, nugaros skausmas, į gripą panašūs simptomai, skausmas, užkrečiamosios ligos.

Minėtų reiškinių atsirado gydantis venlafaksinu, visgi nežinoma, ar juos sukelia gydymas Venlafaxin-ratriopharm.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Venlafaxin-ratiopharm

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinių plokštelių ir dėžutės po ,,tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Venlafaxin-ratiopharm vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Venlafaxin-ratiopharm sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra: venlafaksinas.
Kiekvienoje pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 75 mg venlafaksino (hidrochlorido pavidalu). Tikslus kiekis pateiktas ant dėžutės.

- Pagalbinės medžiagos:
Kapsulės turinys: hipromelozė, amonio metakrilato kopolimeas (B tipas), bazinis butilintas metakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas.
Kapsulė: titano dioksidas ( E171), želatina.raudonis geležies oksidas (E 172).

Venlafaxin-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kūno spalvos nepermatomos kietos želatininės kapsulės, kurių sudėtyje yra dvi apvalios abipus išgaubtos tabletės.
PVC/PE/PVDC/Aliuminio lizdinės plokštelės
Pakuotėje: 7, 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 60, 70, 98, 100 pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių.
HDPE baltas buteliukas (PP uždoris)
Pakuotėje: 250 pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
ratiopharm GmbHGraf - Arco - Str. 389079 Ulm, VokietijaTelefonas (07 31) 4 02 02Telefaksas (07 31) 4 02 73 30
Gamintojai

Merckle GmbH Ludwig-Merckle-Strasse 3
D-89079 Blaubeuren
Vokietija

Pharmathen S.A.
6, Dervenakion Str.,
15351 Pallini Attikis
Graikija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-01-28
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai