Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Gaminimo instrukcija:

Ingredientai:
20 cm skersmens torto formai

Biskvitui:
1 kiaušinio
35 g miltų
45 g cukraus
15 g aliejaus
1 a. š. vanilinio cukraus
0,5 a. š.  kepimo miltelių
Varškės kremui:
4 varškės sūreliai, po 100 g (labai tinka "Mūsų" vaniliniai sūreliai, )
200 g  grietinėlės, 35 %
50 g cukraus
15 g  želatinos
Juodųjų serbentų užpilui:
200 g juodųjų serbentų (aš naudojau šaldytus)
60 - 100 g cukraus 
10 g želatinos
2 v. š. vandens


Gaminimas:
Biskvitas. Kiaušinius su cukrumi ir vanilinu cukrumi plakame, kol masė padvigubės. Plakdami supilame aliejų. Po truputį, beriame persijotus miltus su kepimo milteliais ir lėtai plakame, kol masė taps vientisa.
Į 20 cm formą (nuimamais kraštais) tiesiame kepimo popierių. Pilame tešlą ir kepame 180° C orkaitėje apie 15 - 20 minučių (tikriname biskvitą mediniu pagaliuku. Kai tešla nebelimpa, biskvitas iškepęs). Atvėsiname, nuimame kepimo popierių.
Varškės kremas. Želatiną užpilame 45 ml šalto vandens ir pastatome išbrinkti (apie 20 min.). Grietinėlę su cukrumi išplakame iki standumo. Sūrelius dedame į dubenį. Išmaišome iki vientisos masės, atsargiai dedame grietinėlę ir maišome, kol gausime vientisą, lygų kremą.Želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname ir išmaišome su kremu.
Dedame į formą biskvitą ir užpilame ant jo varškės kremą. Statome į šaldytuvą, kol sustings (stingsta pakankamai greitai).

Juodųjų serbentų užpilas. Želatiną užpilame 30 ml vandens ir paliekame išbrinkti. Serbentus beriame į puodą, pilame 2 v. š. vandens. Jei naudojate šaldytus, prieš tai atšaldykite ir su visomis sultimis pilkite į puodą. Beriame cukrų ir paverdame ant nedidelės ugnies, kol serbentai suminkštės. Cukraus pilti pagal skonį, nuolat ragaujant iki norimo saldumo. Į karštą serbentų sirupą pilame želatiną, išmaišome.
Atvėsiname (!) ir užpilame ant jau sustingusio varškės kremo. Stingdome šaldytuve (geriausia per naktį).
Skanaus!

P.S. Labai skanus saldžiarūgštis tortas! Aš cukraus bėriau tik 60 g, tad man kremo saldumas labai derinosi su rūgštoku užpilu :) Jei norit saldžiau, tai į serbentus berkit gerokai daugiau cukraus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai