Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tunbergijos – vijokliniai augalai ir krūmai, žydintys pavieniais taisyklingais žiedais. Jos nepanašios į aukščiau aprašytus augalus. Namuose dažnai auginama sparnuotoji tunbergija (Thunbergia alata) – iki 2 m aukščio žolinis vijoklis. Žiedai oranžiniai, geltoni arba balti, bet dažniausiai oranžiniai su tamsiu viduriu.Priežiūra. Tunbergiją statykite šviesioje, saulėtoje, bet ne karštoje vietoje. Vasarą gerai auga lauke, dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis. Gausiai žydi gegužės-spalio mėnesiais. Pavasarį ir vasarą gausiai laistoma, tręšiama kas dvi savaites žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis. Prieš šalnas nugenėjus ir pernešus į kambarį tunbergiją galima auginti kaip daugiametę gėlę. Žiemą laikoma vėsiai (15-18 °C), be papildomo apšvietimo beveik nežydi. Šiltame kambaryje išaugina plonus ūglius. Pavasarį persodinama į kompostinę žemę, jei reikia, dar kartą nugenima. Stiebams vyniotis reikalingos atramos.Dauginimas. Tunbergijos sėklos sėjamos vasario mėnesį. Paaugę daigai po 1 arba 3 sodinami į vazonėlius. Kad gausiau šakotųsi, kelis kartus nugnybiamos viršūnės. Auginiais galima dauginti pavasarį ir vasarą. Jie nesunkiai įsišaknija pamerkti į vandenį arba susmeigti į drėgną smėlį.Apie šį augalą galite rasti žurnaluose „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“, „Augalų pasaulis“ Nr. 47 – „Vienmetės gėlės“.


Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Sparnuotoji tunbergija (T. alata) – šilumą mėgstantis vijoklinis Afrikos augalas. Stiebai užauga iki 1,5–2,5 m aukščio. Geriausiai žinomos tunbergijos oranžiniais su juodu vidurėliu žiedais. Retesnės – baltais, geltonais, abrikosų spalvos žiedais. Tunbergija gali būti auginama kaip kambarinė gėlė: auga kelerius metus, tik žiemą, trūkstant šviesos, beveik nežydi.
Pražysta praėjus 1,5–2 mėnesiams po sudygimo, žydi iki rudens šalnų.
Geriausiai auga šiltoje (nekarštoje) saulėtoje vietoje, apydrėgnėje derlingoje žemėje. Augalus galima genėti. Prieš šalnas persodintos į vazonus gali žiemoti kambaryje.
Plačiau apie vienmetes gėles žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 47 „Vienmetės gėlės“.
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2021 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai