Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
TRUE Test vaistinis pleistras N10

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra TRUE Test ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant TRUE Test
3. Kaip vartoti TRUE Test
4. Galimas šalutinis poveikis
5. TRUE Test laikymo sąlygos

TRUE Test vaistinis pleistras

TRUE Test yra dvi chirurginio pleistro juostelės, kuriose yra 24 alergenai, kurie, kaip žinoma, gali sukelti kontaktinį dermatitą.

Šis testas vartojamas nustatyti, ar Jūs esate alergiškas bet kuriai pleistro sudėtyje esančiai medžiagai.

Kiekvieno alergeno koncentracija esanti pleistre yra pakankama, kad sukeltų reakciją net ir mažai jautriems asmenims, bet tokia maža, kad dirginančių reakcijų pasireiškimo pavojus yra minimalus.

Pakuotėje yra dešimt juostelių “1” ir dešimt juostelių“2”.

Veikliosios medžiagos

- Pagalbinės medžiagos yra išgrynintas vanduo, etanolis (99,5%), acetonas, natrio karbonatas, natrio hidrokarbonatas, polividonas 90, hidroksipropilceliuliozė, metilceliuliozė, b ciklodekstrinas.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Mekos Laboratories AS
Herredsvejen 2
3400 Hillerød
Danija

1. kas yra true test ir kam jis vartojamas
TRUE Test (plonas greitai ant odos užklijuojamas testas) yra paruoštas naudojimui vaistinis pleistras – testų sistema alerginio kontaktinio dermatito priežasčiai nustatyti.

Alerginis kontaktinis dermatitas yra uždegiminė reakcija, kuri pasireiškia medžiagoms, kurioms Jūs esate alergiškas, liečiantis prie Jūsų odos. Šių medžiagų gali būti Jūsų naudojamų kvepalų arba priemonių po skutimosi, antibiotikų tepalų arba kremų, guminių batų ir kt. sudėtyje.

2. kas žinotina prieš vartojant true test
Ar yra kokie nors specialūs nurodymai, kaip naudoti TRUE Test?

TRUE Test galima naudoti visus metus. Negalima drėkinti vietos, ant kurios užklijuotas testas. Todėl maudantis duše arba vonioje reikia stengtis, kad pleistras ir aplink jį esanti sritis nesušlaptų. Sudrėkęs pleistras gali atsiklijuoti, todėl testą reikės pakartoti. Dėl tos pačios priežasties reikia vengti veiklos, kuri gali sukelti prakaitavimą, pavyzdžiui, kaitintis saulėje arba sportuoti.

Kokių specialių atsargumo priemonių reikia, naudojant TRUE Test?

Kartais gali vystytis jautrumas pleistre esančioms medžiagoms. Reakcijos, išryškėjusios praėjus 10 dienų po testo užklijavimo, gali būti kontaktinės sensibilizacijos požymis.

Sudirgintos odos sindromas (paraudusi nugara) yra padidėjusio jautrumo būklė dėl dermatito, esančio kitose kūno vietose, arba stiprios teigiamos odos reakcijos. Todėl pacientams, kuriems pasireiškė daugybinės teigiamos greta esančių alergenų reakcijos, testo rezultatus reikia kruopščiai įvertinti. Norint nustatyti, kuri reakcija yra klaidingai teigiama, vėliau gali tekti testą pakartoti.

Gydytojas turėtų neklijuoti testo ant odos, pažeistos spuogų, randų, dermatito arba kitų būklių, kurios gali trukdyti įvertinant testo rezultatus.

Išsivysčius sunkioms reakcijoms į testą, ligonius reikia gydyti vietinio poveikio, o retais atvejais ir sisteminio poveikio kortikosteroidais.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Ant nėščių moterų ir žindyvių odos TRUE Test rekomenduojama neklijuoti.

Vaikai
Vaikams TRUE Test rekomenduojama nenaudoti.

Kitų vaistų vartojimas
Kadangi steroidai gali slopinti teigiamą testo reakciją, reikia nutraukti vietinio poveikio kortikosteroidų pleistro klijavimo vietoje ir geriamųjų kortikosteroidų (atitinkančių 10 mg prednizolono) vartojimą mažiausiai 2 savaites prieš testo atlikimą.

3. kaip vartoti true test
Testo pleistrą geriausia klijuoti viršutinėje nugaros srityje, maždaug 5 cm atstumu nuo vidurinės linijos. Galima klijuoti ir ant išorinės žasto dalies.
TRUE Test nuplėšti ne ankščiau kaip po 48 valandų ir saugoti, kad nesušlaptų (vanduo, prakaitas).

Praėjus šiam laikui pleistrą gali nuplėšti gydytojas arba pacientas.

Kada vertinti tyrimo rezultatus?
Nuplėšus pleistrą atsaką vertinti po pusės valandos ir po 1-2 dienų, kai alerginės reakcijos jau pilnai pasireiškusios, o galimos nesunkios sudirginimo reakcijos jau praėjusios.

Tačiau neomicino sulfatas ir p-fenilenediaminas kartais sukelia reakcijas, kurios nuplėšus pleistrą neišryškėja ik 4-5 dienos. Pacientui nurodoma, kad praneštų apie tai. Vėlyvą reakciją galima nustatyti papildomo apsilankymo metu.

Ką vertina gydytojas?
Gydytojas atidžiai ištirs, ar nėra alergijos simptomų tiriamoje odos vietoje. Šios reakcijos dažniausiai pasireiškia išbėrimu su patinimu, paraudimu ir mažytėmis pūslelėmis. Tačiau paraudimas nebūtinai nurodo, kad yra alerginė reakcija. Jeigu Jūsų jautrumas yra padidėjęs, gydytojas pasakys, kur kasdieninėje aplinkoje Jūs galite susidurti su šia medžiaga. Gydytojas taip pat nurodys, kaip išvengti šių medžiagų poveikio ir kokių medžiagų reikia vengti papildomai.

Informacija gydytojui
Greitam bet kurio alergeno, kuris sukėlė reakciją, nustatymui kiekvienoje TRUE Test pakuotėje yra vertinimo šablonas. Šablonas uždėtas teisingai, jeigu testo juostelės įkirpimų žymė ant odos atitinka šablono įkarpas. Perspėjame, kad juostelėms 1 ir 2 skirti skirtingi šablonai 1 ir 2.

Tarptautinė kontaktinio dermatito tyrimų grupė rekomendavo šį vertinimo metodą.

? abejotina reakcija; išryškėjo tik silpnas paraudimas (eritema) dėmelėmis

+ silpnai teigiama reakcija (nepūslinė); paraudimas (eritema), infiltracija, gali būti mazgeliai

++ stipriai teigiama reakcija (pūslinė); paraudimas (eritema), infiltracija, mazgeliai, pūslelės

+++ labai stipri reakcija

- neigiama reakcija

IR įvairaus tipo dirginimo reakcija

NT testas neatliktas

Pastaba
Pacientui, kuriam nustatyta neigiama reakcija, gali būti padidėjęs jautrumas kitoms medžiagoms, kurių nėra šioje testo juostelėje. Be to, gali pasireikšti klaidingai neigiama reakcija. Tyrimą reikia pakartoti arba ištirti jautrumą papildomoms medžiagoms.

Teigiama reakcija turi atitikti alerginės reakcijos kriterijus (mazginė arba pūslinė eritema ir infiltracija).

Pūlinėliai, nevienodi folikulai arba homogeninė eritema be infiltracijos paprastai yra dirginimo, o ne alergijos simptomai.

Vertinant teigiamą atsaką į testą svarbu ne įvertinti atsaką pliusais, bet nustatyti, ar tai tikrai teigiama (sukelta alergijos), o ne nespecifinė dirginimo reakcija.

Perdozavimas
Neaktualus

4. galimas šalutinis poveikis
Gali paūmėti dermatitas, jeigu tyrimas atliekamas ūmios uždegimo fazės metu.
Teigiama testo reakcija dažniausiai išnyksta per 1-2 savaites. Retais atvejais testo reakcija gali išlikti mėnesį, laikinai toje vietoje sumažėja pigmentacija.
Lipnus chirurginis pleistras gali sukelti odos sudirginimą, tačiau dažniausiai toks sudirginimas greitai išnyksta.

5. true test laikymo sąlygos
Lakyti 2-8°C temperatūroje (šaldytuve). Tinkamumo laikas, laikant 2-8°C temperatūroje, 2 metai. Pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės, pleistro vartoti negalima.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Receptinis vaistinis preparatas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas {data}
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai