Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tri-Regol dengtos tabletės 3x21

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
TRI - REGOL dengtos tabletės Etinilestradiolis/Levonorgestrelis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys 1. Kas yra TRI - REGOL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant TRI - REGOL
3. Kaip vartoti TRI - REGOL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti TRI - REGOL 6. Kita informacija

1. kas yra tri – regol ir kam jis vartojamas
Kaip jūsų organizmas tampa pasiruošęs nėštumui (mėnesinių ciklas).
Jūs galite tapti nėščia (pastoti) nuo pirmųjų mėnesinių (paprastai tai būna paauglystėje) iki tol, kol jos išnyksta (menopauzė). Kiekvienas mėnesinių ciklas trunka 28 dienas. Maždaug ciklo viduryje iš vienos kiaušidės išsiskyrusi kiaušialąstė patenka į kiaušintakį. Tai vadinama ovuliacija.
Kiaušialąstė slenka kiaušintakiu gimdos link. Lytinių santykių metu iš Jūsų partnerio varpos į Jūsų makštį patenka milijonai spermijų. Kai kurie šių spermijų pasiekia Jūsų gimdą ir kiaušintakius. Jei viename iš kiaušintakių yra kiaušialąstė ir spermijas su ja susilieja, Jūs pastojate. Tai vadinama “koncepcija”.
Apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina Jūsų gimdos gleivinėje ir per devynis mėnesius užauga vaikelis.
Kadangi kiaušialąstė būna gyvybinga iki dviejų dienų, o spermijai – iki penkių dienų, Jūs galite pastoti, jeigu turėjote lytinių santykių penkių dienų laikotarpiu iki ovuliacijos, ir dar tam tikrą laiko po jos. Jei spermijas neapvaisina kiaušialąstės, ji pasišalina kartu su gimdos gleivine ciklo pabaigoje. Tai vadinama mėnesinėmis.

Kaip natūraliai veikia hormonai? Mėnesinių ciklą reguliuoja du kiaušidėse gaminami lytiniai hormonai: estrogenas ir progesteronas (kuris yra progestogenas). Estrogeno kiekis didėja pirmojoje mėnesinių ciklo pusėje, ir jo veikiama gimdos gleivinė sustorėja, pasiruošia priimti apvaisintą kiaušialąstę. Vėlesnėje mėnesinių ciklo fazėje padaugėja progesterono, ir gimdos gleivinė pasiruošia nėštumui.
Jei nepastojama, minėtų hormonų kiekis sumažėja, dėl to gimdos gleivinė pasišalina. Kaip minėta aukščiau, gimdos gleivinė pasišalina mėnesinių metu. Jei pastojama, kiaušidės ir placenta (per ją vaisius įsitvirtina gimdoje ir gauna maisto medžiagų), gamina progesteroną ir estrogeną tam, kad nesubręstų naujų kiaušialąsčių. Tai reiškia, kad kol moteris yra nėščia, nutrūksta ovuliacija ir nebūna mėnesinių.

Kaip veikia kontracepcinė tabletė? Kombinuotos kontracepcinės tabletės, pavyzdžiui, TRI - REGOL, sudėtyje yra tokių hormonų, kokius gamina organizmas (estrogeno ir progestogeno). Šie hormonai Jums padeda apsisaugoti nuo nėštumo taip pat, kaip ir dėl natūralių hormonų poveikio negalite naujai pastoti jau būdama nėščia.
Kombinuota kontracepcinė tabletė saugo nuo nėštumo trimis būdais:
1. Iš kiaušidės neišsiskiria subrendusi kiaušialąstė, kurią spermijas galėtų apvaisinti.
2. Gimdos kaklelio gleivės sutirštėja ir trukdo spermijams patekti į gimdą.
3. Gimdos gleivinė nesustorėja tiek, kad joje galėtų įsitvirtinti kiaušialąstė.

TRI – REGOL yra hormoninis geriamasis kontraceptikas, slopinantis ovuliaciją. Jo sudėtyje yra dviejų hormonų : estrogeno - etinilestradiolio ir progestogeno – levonorgestrelio. Dėl šių hormonų poveikio kas mėnesį iš kiaušidžių neišsiskiria kiaušialąstė (neįvyksta ovuliacija). Taip pat, gimdos kaklelio gleivės sutirštėja ir trukdo spermijams pasiekti kiaušialąstę; be to, paveikia gimdos gleivinę taip, kad joje negalėtų įsitvirtinti apvaisinta kiaušialąstė.
Medicinos tyrimai ir didelė patirtis rodo, kad teisingai vartojamų kontracepcinių tablečių sukeltas kontracepcinis poveikis yra grįžtamojo pobūdžio.
Atsiminkite, kad geriamos kombinuotos kontracepcinės tabletės, įskaitant TRI - REGOL, neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų (pvz., AIDS). Nuo jų gali apsaugoti tik prezervatyvas.

2. kas žinotina prieš vartojant tri – regol
TRI – REGOL vartoti negalima:
Nevartokite TRI – REGOL, jei Jums yra bet kuri iš žemiau išvardytų būklių, be to, pasakykite apie jas gydytojui. Tuomet gydytojas gali nuspręsti, kad TRI – REGOL Jums netinka ir pasiūlys kitą kontracepcijos būdą.
Pasakykite gydytojui, jeigu:
- ankščiau yra buvęs kraujotakos sutrikimas, vadinamas tromboze (pvz., kraujo krešulių kojose, plaučiuose, širdyje, smegenyse, akyse ar bet kurioje kitoje kūno vietoje);
- ankščiau yra buvęs širdies priepuolis ar angina (stiprūs krūtinės skausmas) ar insultas (pvz., staiga atsiradęs vienos kūno pusės silpnumas ar dilgsėjimas);
- jeigu Jums ar artimiems Jūsų giminaičiams yra pasitaikę būklių, dėl kurių kilo kraujo krešulių
- rizika (žr. skirsnyje “Kontracepcinė tabletė ir trombozė”);
- sergama cukriniu diabetu ar esama kraujagyslių pakitimų;
- esama ar yra buvę akies sutrikimų;
- kraujospūdis yra padidėjęs (hipertenzija);
- sergama arba sirgta kepenų liga;
- esama ar yra buvę kepenų navikų;
- sergama krūties ar kitokiu vėžiu, pvz., kiaušidžių, gimdos kaklelio ar gimdos vėžiu;
- dėl neaiškios priežasties kraujuoja iš makšties;
- sergama ar sirgta migrena;
yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliosioms ar bet kuriai pagalbinei TRI – REGOL medžiagai
yra padidėjęs;
- esate nėščia arba manote, kad pastojote.

Jei bet kuri šių būklių atsirado Jums vartojant TRI – REGOL, daugiau jo nevartokite ir nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju naudokite kitus kontracepcijos būdus (prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Reguliarios apžiūros

Prieš Jums pradedant vartoti TRI – REGOL, gydytojas turėtų susipažinti su Jūsų ligos istorija, užduodamas Jums keletą klausimų apie Jus ir kitus Jūsų šeimos narius. Gydytojas pamatuos Jūsų kraujospūdį, taip pat įsitikins, jog nesate nėščia; Jūsų gydytojas gali Jus apžiūrėti. Pradėjusios vartoti TRI – REGOL, reguliariai lankysitės pas gydytoją, kai Jums reikės daugiau tablečių.

Nedelsdamos pasakykite gydytojui, jeigu:
vartojant TRI – REGOL atsirado bet kuri žemiau išvardytų būklių. Taip pat nepasitarę su gydytoju, tablečių daugiau nebevartokite. Tuomet naudokite kitus kontracepcijos būdus (prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).
- pirmą kartą atsirado migrena, arba jei ji pasunkėjo ir padažnėjo;
- pasireiškė kraujo krešulių susidarymo simptomų (žr. taip pat poskyryje “Kontracepcinė tabletė ir trombozė”). Šie simptomai yra:
•neįprastas kojų skausmas ar patinimas;
• staigus aštrus skausmas krūtinėje, kuris gali plisti į kairiąją ranką;
• staigus dusulys ar pasunkėjęs kvėpavimas;
• be aiškios priežasties staiga atsiradęs kosulys;
• neįprastas, stiprus, ilgai trunkantis galvos skausmas;
• bet koks staigus regos pokytis (pvz., apakimas ar matymas lyg pro miglą);
• neaiški kalbėsena ar kiti kalbos sutrikimai;
• vertigo (galvos sukimasis);
• svaigulys, silpnumas ar traukuliai;
• staiga atsiradęs vienos kūno pusės silpnumas ar nutirpimas;
• pasunkėjęs judėjimas (motorikos sutrikimas);
• stiprus pilvo skausmas (vadinamasis “ūmus pilvas”).
- Jums atliekama operacija ar imobilizacija (negalėsite įprastai judėti). Likus mažiausiai 4 savaitėms iki numatomos didelės operacijos (pvz., skrandžio operacijos) ar bet kokios kojų operacijos, turite nutraukti TRI – REGOL vartojimą. Taip pat nevartokite šio vaisto, jei negalite judėti ilgą laiką (pvz., turite gulėti lovoje po operacijos ar nelaimingo atsitikimo, arba jei Jūsų lūžusi koja yra sugipsuota). Jūsų gydytojas pasakys Jums, kada galite vėl pradėti vartoti TRI – REGOL.
- esate nėščia.

Prieš pradėdamos vartoti TRI – REGOL, pasakykite gydytojui, jeigu žinote, kad Jums yra kuri nors iš žemiau išvardytų būklių, kadangi ji gali pasunkėti, pradėjus vartoti kontraceptines tabletes. Reikia kaip galima greičiau pasakyti gydytojui, jeigu bet kuri iš išvardytų būklių pasunkėja ar atsiranda pirmą kartą. Jūsų gydytojas gali nurodyti nebevartoti TRI – REGOL ir patarti naudoti kitą kontracepcijos būdą.
- Jeigu Jums ar Jūsų šeimos nariui yra kraujo riebalų (lipidų) sutrikimas, vadinamas hipertrigliceridemija, kadangi dėl šio sutrikimo Jums gali padidėti kasos uždegimo (pankreatito) pavojus.
- Jeigu:
• padidėjęs kraujospūdis (sergate hipertenzija);
• pageltusi oda (gelta);
• visą kūną apėmęs niežulys (pruritus);
• tulžies pūslės akmenligė;
• paveldima liga, vadinama porfirija;
• sisteminė raudonoji vilkligė (su uždegimu susijusia liga, galinti pažeisti odą, sąnarius ir vidaus organus);
• kraujo sutrikimas, vadinamas hemoliziniu ureminiu sindromu (dėl kraujo krešulių sutrinka inkstų veikla);
• judesių sutrikimas, vadinamas Sydenham’o chorėja;
• bėrimas, vadinamas gestaciniu herpes;
• paveldėtas kurtumas (otosklerozė);
• sutrikusi kepenų veikla;
• cukrinis diabetas;
• depresija;
• Krono liga ar opinis kolitas (lėtinis storosios žarnos uždegimas);
• rudos dėmės ant veido ir kūno (rudmė), kurios sumažėja, jei vengiama saulės ar kitų ultravioletinių spindulių šaltinių.

Geriamieji kontraceptikai ir trombozė
Kai kurių tyrimų duomenimis, įvairių kraujotakos sutrikimų pavojus kombinuotų geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims yra šiek tiek didesnis, nei nevartojančioms. Tai gali sukelti trombozę. Trombozė – tai kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas. Krešulys gali susidaryti venose (venų trombozė) arba arterijose (arterijų trombozė). Dauguma atvejų tai nesukelia ilgalaikio pavojaus ir yra pagydoma. Tačiau trombozė gali sukelti nuolatinį neįgalumą arba net mirtį, nors tai pasitaiko labai retai.
Kartais kraujo krešulių susidaro giliosiose kojų venose (giliųjų kojų venų trombozė). Jei toks trombas atitrūksta iš tos vietos, kur susidarė, ir patekęs į plaučių arterijas jas užkemša, įvyksta plaučių embolija.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (jie sukelia širdies priepuolį) bei smegenyse (įvyksta insultas).
Ypatingai retais atvejais kraujo krešulių gali susidaryti ir kitose kraujagyslėse, įskaitant kepenų, žarnų sienelių, inkstų ar akių kraujagysles.
Kraujo krešulių gali atsirasti neatsižvelgiant į tai, ar vartojate kontraceptikus, ar jų nevartojate. Tai gali įvykti nėštumo metu. Vartojančioms kontraceptikų moterims ši rizika didesnė nei nevartojančioms, tačiau ji nėra didesnė už tą riziką, kuri atsiranda nėštumo metu. Pirmaisiais kombinuotų kontraceptikų vartojimo metais trombozių tikimybė būna didžiausia.
Per metus pasitaiko apie 5-10 trombozės atvejų iš 100 000 sveikų moterų, kurios nėra nėščios ir nevartoja kontraceptikų.
Per metus pasitaiko apie 40 trombozės atvejų iš 100 000 moterų, vartojančių geriamuosius kontraceptikus su mažu estrogenų kiekiu.
Nėščioms moterims pasitaiko apie 60 trombozės atvejų 100 000 nėštumų per metus.
Kraujo krešulių simptomai išvardyti poskyryje “Nedelsdamos pasakykite gydytojui, jeigu:”
Jei atsirastų galimos trombozės požymių, nedelsdamos nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju naudokite kitus kontracepcijos būdus ( prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).

Nepamirškite, kad trombozės pavojų gali didinti šie veiksniai:
- amžius (senstant širdies priepuolio ar insulto pavojus didėja);
- rūkymas (senstant daug rūkančioms moterims trombozės pavojus didėja). Jei vartojate kontraceptikus, ir ypač jei esate vyresnė nei 35 metų, meskite rūkyti;
- paveldėtas polinkis (jei artimą giminaitį buvo ištikusi trombozės sąlygota liga, pvz., širdies priepuolis ar insultas);
- didelis viršsvoris (nutukimas);
- kraujo riebalų (lipidų) metabolizmo sutrikimas ar kiti reti kraujo pakitimai;
- padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija);
- širdies vožtuvų pakitimai ar tam tikras širdies ritmo sutrikimas;
- neseniai buvęs gimdymas (po gimdymo trombozės pavojus padidėja);
- cukrinis diabetas;
- sisteminė raudonoji vilkligė (su uždegimu susijusi liga, galinti pažeisti odą, sąnarius ir vidaus organus);
- kraujo sutrikimas, vadinamas hemoliziniu ureminiu sindromu (dėl kraujo krešulių sutrinka inkstų veikla);
- Krono liga ar opinis kolitas (lėtinis storosios žarnos uždegimas);
- pjautuvinė anemija;
- pirmą kartą atsiradęs ar pasunkėjęs ir padažnėjęs migreninis galvos skausmas;
- atliekama didelė operacija ar bet kokia kojų operacija, arba negalėjimas įprastai judėti.

Venų trombozės pavojus laikinai padidėja po operacijos ar bet kokiu atveju, kai negalite įprastai judėti (pvz., jei viena ar abi Jūsų kojos sugipsuotos ar yra įtvare). Jei vartojate geriamąjį kontraceptiką, pavojus gali padidėti. Jei Jūs ruošiatės gydytis ligoninėje ar Jums numatyta operacija, gerokai iš anksto pasakykite gydytojui, jei geriate kontracepcines tabletes. Jūsų gydytojas gali nurodyti nebevartoti šių tablečių keletą savaičių iki operacijos ar po jos. Jei tam nebėra laiko, gydytojas gali paskirti vaistų, mažinančių trombozės pavojų. Kai pasveiksite, gydytojas nurodys, kada galite vėl pradėti vartoti kontracepcines tabletes.

Geriamieji kontraceptikai ir vėžys
Kai kurių tyrimų duomenimis, ilgą laiką vartojant geriamuosius kontraceptikus, gali didėti gimdos kaklelio vėžio pavojus. Šį padidėjęs pavojų gali kelti ne geriamasis kontraceptikas, o seksualinė elgsena ir kiti veiksniai.
Kiekvienai moteriai, neatsižvelgiant į kontraceptikų vartojimą, gresia susirgti krūties vėžiu. Jaunesnėms nei 40 metų moterims krūties vėžys pasitaiko retai, šiek tiek dažniau - geriamųjų kontraceptikų vartojančioms, nei jų nevartojančioms tokio pat amžiaus moterims. Nustojus vartoti geriamąjį kontraceptiką, šis pavojus mažėja ir per 10 nevartojimo metų tampa toks pat, kaip ir moterims, niekada nevartojusioms šių preparatų. Krūties vėžys, diagnozuotas geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims, neatrodo labiau pažengęs nei toms, kurios jų nevartoja.
Geriamųjų kontraceptikų vartojimas retkarčiais gali būti sąlygoti kepenų ligas, įskaitant geltą bei nepiktybinius kepenų navikus. Labai retais atvejais ilgalaikis kontracepcinių tablečių vartojimas siejamas su kepenų kai kurių piktybinių navikų (vėžio) atsiradimu. Taigi, jei pajutote nepraeinantį skausmą viršutinėje pilvo dalyje, taip pat jei oda pagelto, kreipkitės į gydytoją.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kurie vaistai gali silpninti TRI – REGOL poveikį.
Jei kartu su TRI – REGOL vartojate kitų vaistų, pasakykite apie tai gydytojui (ar stomatologui, jei jis Jums skiria antibiotikų). Gydytojas (ar stomatologas) Jums pasakys, ar reikia ir kurį laiką naudoti papildomus kontracepcijos būdus.
Vaistai, kurie gali silpninti TRI – REGOL poveikį:
- antibiotikai (ampicilinas, tetraciklinas ir rifampicinas);
- vaistai, kuriais gydoma epilepsija ir kitos ligos (primidonas, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, hidantoinas ar barbitūratai ( fenobarbitonas);
- ritonaviras (vaistas ŽIV infekcijai gydyti);
- grizeofulvinas (vaistas grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti);
- žoliniai preparatai, , kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).
Kol vartojate šių vaistų ir dar 7 dienas vartojimą baigus, Jums gali tekti naudoti kitą kontracepcijos būdą, pvz., prezervatyvą. Gydytojas gali Jums patarti papildomas apsaugos priemones naudoti netgi ilgiau.
Jei vartojate antibiotikų, visada paklauskite gydytojo apie papildomą apsaugos būdą. Jei Jums skiriama kitų vaistų, visada pasakykite gydytojui, kad vartojate kombinuotų geriamųjų kontraceptikų.
Žoliniai preparatai, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum), gali silpninti geriamų kontraceptikų poveikį, todėl nevartokite šių preparatų vienu metu. Jei jau vartojate jonažolių preparatą, nutraukite vartojimą ir kai kitą kartą lankysitės pas gydytoją, pasakykite jam apie tai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei manote, kad galite būti pastojusi, nutraukite TRI – REGOL vartojimą ir nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Kol neapsilankėte pas gydytoją, naudokite kitus kontracepcijos būdus (prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).

Žindyvėms TRI – REGOL vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas TRI – REGOL gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Preparato sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdamos vartoti šį vaistą.

Prieš atliekant kraujo tyrimus Pasakykite gydytojui ar laboratorijos personalui, kad vartojate kontracepcines tabletes, kadangi kontraceptikai gali paveikti kai kurių tyrimų rezultatus.
3. KAIP VARTOTI TRI – REGOL
Pakuotė pagaminta taip, kad geriau prisimintumėte išgerti tabletę.
Vartojimo pradžia Pirmąją tabletę reikia išgerti pirmąją ciklo dieną – t.y., tą dieną, kai prasideda mėnesinių kraujavimas.
Jei pradėjote vartoti 2-5 ciklo dieną, per pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudoti papildomą apsaugos būdą, pvz., prezervatyvą. Taip elgtis reikia tik vartojant pirmąją pakuotę.
Paprastai geriama po vieną tabletę per dieną bet kada, tačiau kasdien tuo pat metu. Kad būtų lengviau atsiminti, tai gali būti pirmasis dalykas, kurį padarote ryte arba paskutinis vakare. Tabletes vartokite nurodyta seka, kol baigsite visą pakuotę (21 tabletę).
Išgėrus 21 tabletę, reikia padaryti 7 dienų pertrauką. Kurią nors iš šių dienų tikriausiai prasidės mėnesinės.
Šios 7 dienų pertraukos metu papildomų kontracepcijos priemonių nereikia, jeigu tinkamai išgėrėte 21 tabletę ir laiku pradėkite antrą pakuotę.
Antra pakuotė
Pasibaigus 7 dienų pertraukai, pradėkite antrą pakuotę, neatsižvelgiant į tai, ar dar kraujuojate, ar ne. Naują pakuotę galite visada pradėti tą pačią savaitės dieną.

Pradedant vartoti TRI – REGOL vietoj anksčiau vartoto kombinuotos hormoninės kontracepcijos metodo (kombinuotos geriamos tabletės, makšties žiedai ar odos pleistrai):
Pradėkite gerti TRI – REGOL iš karto, kai pabaigėte paskutinę aktyvią tabletę iš vartotos kontraceptinių tablečių pakuotės (arba pašalintas makšties žiedą, arba odos pleistrą), bet ne vėliau nei viena diena po įprastos buvusių kontraceptinių tablečių pertraukos (arba placebo, arba pertraukos be pleistro ar makšties žiedo).
Pradedant vartoti TRI – REGOL vietoj tik progesterono turinčių tablečių: Galima liautis vartojus tik progesterono turinčias tabletes bet kurią dieną ir kitą dieną tuo pat metu pradėti gerti TRI – REGOL. Tokiu atveju patariama pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas naudotis papildomu kontracepcijos metodu (prezervatyvu ar spermicidais).

Pradedant vartoti TRI – REGOL vietoj tokių hormoninės kontracepcijos būdų, kaip injekcijos ar implantai:
Jei naudotas implantas, TRI – REGOL pradedama vartoti tą dieną, kai jis pašalinimas, jei naudotos injekcijos – tą dieną, kai turi būti skiriama kita injekcija). Tokiu atveju patariama pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas naudotis papildomu kontracepcijos metodu (prezervatyvu ar spermicidais).

Vartojimas po gimdymo, persileidimo ar nėštumo nutraukimo Dėl kontracepcinių tablečių vartojimo po gimdymo, persileidimo ar nėštumo nutraukimo, pasitarkite su gydytoju. Jei persileidimas ar nėštumo nutraukimas įvyko per tris pirmuosius nėštumo mėnesius, TRI – REGOL galima pradėti gerti iš karto. Šiuo atveju papildoma kontracepcinė apsauga nereikalinga.
Jei gimdymas ar nėštumo nutraukimas įvyksta 4-tą – 6-tą nėštumo mėnesį, TRI – REGOL galima pradėti gerti praėjus 21-28 dienoms po gimdymo ar nėštumo nutraukimo. Jei moteris žindo kūdikį, jai nerekomenduojama vartoti kombinuotų geriamųjų kontraceptikų, nes tai gali sumažinti pieno kiekį. Pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudoti papildomą apsaugos būdą (pvz., prezervatyvą). Jeigu prieš tai jau turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama gerti tabletes įsitikinkite, jog nesate nėščia arba sulaukite pirmojo menstruacinio kraujavimo. Jei kyla klausimų apie tai, kaip pradėti vartoti TRI – REGOL po gimdymo ar nėštumo nutraukimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę TRI-REGOL dozę
Pavartojus pernelyg didelę dozę, tikėtina, kad tai nepadarys didelės žalos, tačiau gali atsirasti pykinimas, vėmimas ar nestiprus kraujavimas iš makšties. Jei Jums pasireikštų šių simptomų, pasitarkite su gydytoju, kuris pasakys, ką reikia (ir ar reikia) daryti.
Pamiršus pavartoti TRI – REGOL
Jei pamiršote išgerti tabletę, laikykitės žemiau pateiktų nurodymų.

Jei užmiršote išgerti tabletę mažiau nei 12 valandų, kontracepcinė apsauga nesumažėja. Išgerkite užmirštą tabletę iš karto, kai tai prisiminėte, ir gerkite likusias tabletes. Tai gali reikšti, jog per dieną teks išgerti dvi tabletes.

Jei užmiršote tabletę išgerti ilgiau nei 12 valandų, arba praleidote daugiau nei vieną tabletę, gali sumažėti kontracepcinė apsauga ir turite naudoti papildomas apsaugos priemones. Kuo daugiau tablečių praleista, tuo didesnis kontracepcinės apsaugos sumažėjimo pavojus.Tokiu atveju, kasdieninėje praktikoje siūloma vadovautis šiomis nuorodomis:

Ką daryti, pamiršus išgerti tabletę 1-ąją savaitę?
Išgerkite paskutinę užmirštą tabletę iš karto, kai tik tai prisiminėte, net jei tuo pačiu metu reiktų išgerti 2 tabletes. Po to gerti tabletes įprastu laiku. Sekančias 7 dienas reikėtų naudoti papildomą barjerinį apsaugos metodą, pvz., prezervatyvą. Jei prieš tai buvusių 7 dienų laikotarpiu turėjote lytinių santykių, reikia turėti omenyje nėštumo galimybę. Kuo daugiau tablečių užmirštama išgerti ir kuo arčiau įprastos pertraukos, tuo didesnė nėštumo galimybė.

Ką daryti, pamiršus išgerti tabletę 2-ąją savaitę?
Išgerkite paskutinę užmirštą tabletę iš karto, kai tik tai prisiminėte, net jei tuo pačiu metu reiktų išgerti 2 tabletes. Po to gerti tabletes įprastu laiku. Jei 7 dienas prieš pamirštant išgerti tabletę visos kitos buvo išgertos teisingai, papildoma kontracepcinė apsauga nebūtina. Tačiau jei taip nėra, arba jei užmiršote išgerti daugiau nei 1 tabletę, sekančias 7 dienas patariama naudotis papildomu kontracepcijos metodu.

Ką daryti, pamiršus išgerti tabletę 3-ąją savaitę?
Išgerkite paskutinę užmirštą tabletę iš karto, kai tik tai prisiminėte, net jei tuo pačiu metu reiktų išgerti 2 tabletes. Po to gerti tabletes įprastu laiku. Pradėkite naują pakuotę iš karto, kai tik išgeriate paskutinę tabletę iš prieš tai buvusios, t.y. nedarykite pertraukos tarp pakuočių. Menstruacijos neturėtų prasidėti tol, kol nepabaigiama antroji pakuotė, tačiau gali atsirasti tepių išskyrų arba nesavalaikis kraujavimas tablečių vartojimo metu.
Jūs tai pat galite nutraukti tablečių vartojimą iš einamosios pakuotės. Šiuo atveju turėtumėte padaryti 7 dienų pertrauką, įskaitant ir tą dieną, kai buvo užmiršta išgerti tabletę, ir po to pradėti naują pakuotę.
Jei užmiršote išgerti tablečių ir pirmos įprastos pertraukos metu neprasideda menstruacijos, reikia turėti omenyje nėštumo galimybę.

Ką daryti sutrikus virškinimo trakto veiklai Jei vėmėte ar viduriavote, tabletė gali neveikti. Vartokite tabletes toliau, tačiau nuo pirmos vėmimo ar viduriavimo dienos Jūs galite būti neapsaugota nuo nėštumo. Kol virškinimo trakto veikla sutrikusi ir dar sekančias 7 dienas kiekvieno lytinio akto metu naudokite papildomą kontracepcinę priemonę (pvz., prezervatyvą).

Norint pakeisti mėnesinių dieną:
Norint paankstinti ar pavėlinti mėnesinių pradžios dieną, reikia pasitarti su gydytoju.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
TRI – REGOL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visoms moterims.
Sunkesnis šalutinis poveikis, kurį sukelia kombinuotieji geriamieji kontraceptikai, smulkiau aprašyti 2 skyriaus poskyriuose “Geriamieji kontraceptikai ir trombozė” ir “Geriamieji kontraceptikai ir vėžys“. Prašome atidžiai perskaityti šiuos poskyrius ir, jei kiltų bet kokių klausimų, klauskite gydytojo.

Tablečių vartojančioms moterims gali atsirasti toks šalutinis poveikis:
- pykinimas ar vėmimas,
- kūno svorio pokyčiai ar skysčių susilaikymas (pabrinkimai),
- lytinio potraukio pokytis,
- prislėgta nuotaika,
- galvos skausmas,
- krūtų jautrumas,
- panašios į atsirandančias nėštumo metu rudos dėmės veido ir kūno odoje (rudmė),
- nereguliarios mėnesinės ar jų išnykimas,
- akių sudirginimas nešiojant kontaktinius lęšius,
- protarpinis kraujavimas ar tepios išskyros tarp mėnesinių keletą pirmųjų mėnesių, tačiau tai paprastai išnyksta, kai organizmas prisitaiko prie TRI – REGOL (tačiau jei toks kraujavimas ar tepių išskyrų atsiradimas užsitęsia, pasunkėja ar vėl naujai prasideda, kreipkitės į gydytoją),
- makšties išskyrų pakitimai ar makšties kandidozė (pienligė),
- odos pakitimai, įskaitant spuogus ir bėrimą.

PRIEŽASTYS, DĖL KURIŲ TRI – REGOL VARTOJIMĄ REIKIA NEDELSIANT NUTRAUKTI Jei vartojant TRI – REGOL, atsirastų bet kuri iš žemiau išvardytų būklių, tablečių daugiau negerkite ir nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju naudokite kitą kontracepcijos metodą, pvz., prezervatyvą.
- Atsiradęs pirmą kartą arba pasunkėjęs ir padažnėjęs migreninis galvos skausmas.
- Neįprastai stiprus arba pasunkėjęs ir padažnėjęs galvos skausmas.
- Staigus regėjimo pokytis ar pablogėjusi rega, pasunkėjusi kalbėsena.
- Neįprastas kojos skausmas ar patinimas, aštrus krūtinės skausmas ar staiga atsiradęs dusulys, spaudžiantis skausmas ar sunkumo pojūtis krūtinėje, nepaliaujamas kosulys ar atkostima kraujo.
- Kojos ar rankos nutirpimas.
- Pageltusi oda (gelta).
- Labai padidėjęs kraujospūdis.
- Kraujo riebalų (lipidų) koncentracijos pokytis.
- Nėštumas.
- Aiškus pasunkėjimas tokios būklės, kuri taip pat buvo pasunkėjusi ankstesnio nėštumo ar ankstesnio kontracepcinių tablečių vartojimo metu.
- Stiprus pilvo skausmas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI TRI – REGOL
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TRI - REGOL vartoti negalima.Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
TRI – REGOL sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis ir levonorgestrelis.
Kiekvienoje rausvojoje tabletėje yra 30 mikrogramų etinilestradiolio ir 50 mikrogramų levonorgestrelio. Kiekvienoje baltojoje tabletėje yra 40 mikrogramų etinilestradiolio ir 75 mikrogramai levonorgestrelio. Kiekvienoje geltonojoje tabletėje yra 30 mikrogramų etinilestradiolio ir 125 mikrogramai levonorgestrelio.
- Pagalbinės medžiagos yra:
Rausvosios tabletės
Tablečių šerdis: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.
Tablečių apvalkalas: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, karmeliozės natrio druska, povidonas, makrogolis, kopovidonas, kalcio karbonatas, sacharozė, raudonasis geležies oksidas E172, titano dioksidas E171

Baltosios tabletės Tablečių šerdis: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.
Tablečių apvalkalas: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, karmeliozės natrio druska, povidonas, makrogolis, kopovidonas, kalcio karbonatas, sacharozė, titano dioksidas E171.

Geltonosios tabletės Tablečių šerdis: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.
Tablečių apvalkalas: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, karmeliozės natrio druska, povidonas, makrogolis, kopovidonas, kalcio karbonatas, sacharozė, geltonasis geležies oksidas E172, titano dioksidas E171.

TRI – REGOL išvaizda ir kiekis pakuotėje
TRI – REGOL yra dengtos tabletės.
Rausvoji, baltoji arba geltonoji tabletė yra blizgi, abipusiai išgaubta, apvali.
Tabletės tiekiamos PVC/PVDC/AL lizdinėmis plokštelėmis.
Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 21 tabletė (6 rausvos, 5 baltos ir 10 geltonų tablečių).
Vienoje kartono dėžutėje yra 3 lizdinės plokštelės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.
Gyömrői út 19 – 21
1103 Budapest
Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3
Vilnius
Tel. +370 5 268 53 92

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-04-01

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai