Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tramadol Lannacher 150mg pailg.atpalaidav.tab.N30

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Tramadol Lannacher 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Tramadolio hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Tramadol Lannacher ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Tramadol Lannacher
3. Kaip vartoti Tramadol Lannacher
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Tramadol Lannacher
6. Kita informacija

1. kas yra tramadol lannacher ir kam jis vartojamas
Tramadol Lannacher yra stipriai veikiantis vaistas skausmui malšinti. Veiklioji jo medžiaga tramadolio hidrochloridas veikia centrinę nervų sistemą (galvos ir nugaros smegenis) taip, kaip opioidinis analgetikas.
Šis vaistinis preparatas vartojamas apystipriam ir stipriam skausmui malšinti.

2. kas žinotina prieš vartojant tramadol lannacher
Tramadol Lannacher vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tramadoliui, arba bet kuriai pagalbinei Tramadol Lannacher tablečių medžiagai;
- jeigu yra ūminis apsinuodijimas alkoholiu, migdomaisiais preparatais, analgetikais, opioidais ar kitomis psichotropinėmis (centrinę nervų sistemą veikiančiomis) medžiagomis;
- jeigu vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (vaistų nuo depresijos) arba jeigu po jų vartojimo nutraukimo praėjo mažiau negu dvi savaitės;
- jeigu sergate epilepsija, kuri nepakankamai kontroliuojama vaistais.

Nuo opioidų priklausomiems pacientams pakeičiamajam gydymui Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergate sunkiu kepenų arba inkstų nepakankamumu;
- jeigu yra kvėpavimo centro ar kvėpavimo funkcijos sutrikimų;
- jeigu esate priklausomas nuo opioidų;
- jeigu yra su galvos trauma susijusių sutrikimų ar padidėjęs intrakranijinis (vidinis kaukolės) slėgis;
- jeigu ištiko šokas;
- jeigu yra padidėjęs jautrumas opioidams.

Jei esate sirgęs epilepsija arba esate linkęs į traukulius, tramadolio galima vartoti tik esant įtikinamoms priežastims ir tik gydytojo skyrimu. Traukulių rizika gali padidėti, kai kartu su tramadoliu vartojami vaistai, mažinantys traukulių slenkstį (pvz., vaistai kai kurioms psichikos ligoms gydyti). Vartojant gydomąją tramadolio dozę, pasitaikė traukulių atvejų. Jų rizika gali padidėti, kai viršijama didžiausia įprastinė paros dozė (400 mg).

Tramadolio geba sukelti priklausomybę yra nedidelė. Ilgalaikio vartojimo metu gali atsirasti pripratimas ir psichinė bei fizinė priklausomybė. Gydymas terapine doze gali būti susijęs su abstinencijos (vaisto vartojimo nutraukimo) simptomais ir priklausomybe ar piktnaudžiavimu, todėl gydytojas reguliarai turi iš naujo įvertinti skausmo stiprumą ir gydymo tramadoliu būtinumą. Jei esate linkę į pripratimą arba priklausomybę, šio vaisto galima vartoti tik trumpai ir atidžiai prižiūrint gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tramadol Lannacher vartojimas kartu su kitais vaistais gali sustiprinti arba susilpninti jo poveikį.

Tramadol Lannacher negalima vartoti kartu su MAO inhibitoriais.
Karbamazepino preparatai (vaistai nuo traukulių), gali susilpninti ir sutrumpinti Tramadol Lannacher tablečių skausmą malšinantį poveikį.
Nepatariama tramadolio derinti su centrinio poveikio analgetikais (pvz., buprenorfinu, nalbufinu, pentazocinu), nes tokiu atveju gali susilpnėti skausmą malšinantis poveikis.
Kai vartojama kartu su vaistais, mažinančiais traukulių slenkstį arba sukeliančiais traukulius (pvz. vaistais kai kurioms psichikos ligoms gydyti), labai retai pasitaiko epilepsijos traukulių.
Pasitaikė pavienių serotonininio sindromo atvejų, kai gydomoji tramadolio dozė buvo vartojama kartu su kitais serotoninerginiais vaistais (pavyzdžiui, vaistais nuo depresijos). Serotonininio sindromo požymiai: sumišimas, neramumas, karščiavimas, prakaitavimas, judesių koordinavimo sutrikimas, hiperrefleksija, mioklonusas, viduriavimas. Nutraukus serotoninerginių vaistų vartojimą, būklė greitai pagerėja.
Atsargiai tramadolio reikia vartoti kartu su kumarino grupės preparatais (vaistais, mažinančiais kraujo krešumą, pvz., varfarinu), nes gali sutrikti krešumas ir atsirasti dėminių kraujosruvų.
Šie nurodymai galioja, jei kai kurie išvardyti preparatai buvo vartojami anksčiau arba bus vartojami po kurio laiko ateityje.

Tramadol Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais
Tramadolį vartojant kartu su alkoholiu, CNS veikiančiais vaistais, gali sustiprėti jo šalutinis poveikis smegenų veiklai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu tramadolio vartoti negalima. Jei pastosite gydymo Tramadol Lanacher metu, nedelsdama apie tai praneškite gydytojui.
Žindymo laikotarpiu tramadolio vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletės gali trikdyti reakciją, gebėjimą vairuoti transporto priemones ir dirbti su mechanizmais. Šį poveikį sustiprina alkoholis bei CNS veikiantys vaistai (psichotropiniai vaistai, antihistamininiai preparatai). Poveikis esti stipresnis vaisto vartojimo pradžioje. Todėl vartojant Tramadol Lanacher, draudžiama vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių medžiagas
Tramadol Lannacher 150/200 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra dažiklio tartrazino (E102), kuris gali sukelti alergines reakcijas.

3. kaip vartoti tramadol lannacher
Tramadol Lannacher visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletes reikia gerti kas 12 valandų, praryti nekramtytas, gausiai užsigeriant vandeniu, neatsižvelgiant į valgymo laiką.
Kaip ir kitų skausmą malšinančių vaistų, dozė parenkama individualiai, atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir paciento atsaką.
Individualiam pacientui tinkama doze laikoma tokia, kurios pakanka kontroliuoti skausmą 12 valandų be nepageidaujamo poveikio arba su toleruojamais jo požymiais.
Pacientams, kuriems keičiamas greitai tramadolio atpalaiduojančių farmacinių formų vartojimas į pailgintai veikliąją medžiagą atpalaiduojančią farmacinę formą, reikia apskaičiuoti visą paros dozę ir pradėti vartojimą nuo labiausiai atitinkančios Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių dozės. Siekiant sumažinti laikiną nepageidaujamą poveikį, dozę iki didesnės patariama didinti palengva.
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių niekada negalima vartoti ilgiau negu jų būtinai reikia skausmui malšinti. Jei ligos pobūdis ir sunkumas rodo, kad būtinas ilgalaikis skausmo slopinimas, tramadolio vartojimo būtinumą reikia iš naujo įvertinti tam tikrais laiko intervalais (pvz., darant gydymo pertraukas).

Suaugusieji ir paaugliai (vyresni kaip 12 metų)
Įprastinė pradinė dozė yra viena 100 mg tabletė 2 kartus per parą, iš ryto ir vakare.
Jeigu skausmas nenurimsta, Jūsų gydytojas dozę padidins, kol bus pasiektas skausmą malšinantis poveikis.
Intervalas tarp vaisto gėrimo turi būti ne mažesnis kaip 8 val.

Paprastai per parą negalima vartoti daugiau kaip 400 mg tramadolio hidrochlorido, išskyrus specialias klinikines aplinkybes. Tačiau vėžio ligos sukeltam skausmui arba skausmui po operacijos malšinti gali prireikti ir žymiai didesnių dozių.
Savarankiškai nekeiskite nustatytos vaisto dozės. Jei Jums atrodo, kad Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletės veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Senyvi pacientai
Jaunesniems nei 75 metų pacientams, kurių inkstų ir kepenų funkcija normali, galima skirti vartoti įprastas suaugusiųjų dozes. Vyresniems nei 75 metų pacientams gali prireikti daryti ilgesnes pertraukas tarp dozių vartojimo, nes gali būti pailgėjęs tramadolio pusinės eliminacijos laikas. Todėl reikia nustatyti individualias pertraukas tarp dozių vartojimo.

Pacientai, sergantys inkstų arba kepenų nepakankamumu
Šių pacientų organizme gali būti pailgėjęs tramadolio pusinės eliminacijos laikas. Pacientams, kurių kepenų ir (arba) inkstų nepakankamumas nesunkus, reikia atitinkamai pailginti intervalą tarp dozių vartojimo. Esant sunkiam kepenų arba inkstų nepakankamumui, tramadolio vartoti negalima.

Jaunesni negu 12 metų vaikai
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimo vaikams patirties nėra.
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimo saugumas ir veiksmingumas nenustatyti, todėl vaikų juo gydyti negalima.

Vartojimo trukmė
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių negalima vartoti ilgiau negu tai būtina gydymui. Jei skausmą malšinti reikia ilgai, Jūsų gydytojas nustatytais laiko tarpais įvertins gydymo Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tabletėmis tęstinumo poreikį.

Pavartojus per didelę Tramadol Lannacher dozę
Pagrindiniai tramadolio perdozavimo simptomai yra panašūs į kitų centrinę nervų sistemą veikiančių ir skausmą malšinančių vaistų (opioidų) perdozavimo simptomus. Gali būti miozė, vėmimas, kolapsas, hipotenzija, sedacija, koma, traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, net sustojimo.
Atsiradus bent vienam iš šių požymių, nedelsiant praneškite apie tai gydytojui.

Pamiršus pavartoti Tramadol Lannacher
Jei Jūs pamiršote išgerti Tramadol Lannacher tablečių, negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastiniu laiku.

Nustojus vartoti Tramadol Lannacher
Prieš nutraukdami ilgalaikį Tramadol Lannacher tablečių vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

4. galimas šalutinis poveikis
Tramadol Lannacher, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas (pasireiškia daugiau negu 10% pacientų) poveikis
Pykinimas, galvos svaigimas.

Dažnas (pasireiškia 1 - 10% pacientų) poveikis
Vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, galvos skausmas, prakaitavimas, nuovargis.

Nedažnas (pasireiškia mažiau negu 1% pacientų) poveikis
Žiaukčiojimas, virškinimo trakto dirginimas (spaudimo pojūtis skrandyje, vidurių pūtimas), širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas (pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, dažnas pulsas, su kūno padėties pokyčiu susijusi hipotenzija arba kolapsas; toks poveikis dažnesnis tramadolio švirkščiant į veną ir fizinio krūvio metu), odos reakcijos, pvz., niežtėjimas, išbėrimas, dilgėlinė.

Retas (pasireiškia mažiau negu 0,1% pacientų) poveikis
Retas pulsas, kraujospūdžio padidėjimas; jei gerokai viršijama rekomenduojama dozė, kartu su tramadoliu vartojamos kitokios medžiagos, slopinančios nervų sistemą, galimas kvėpavimo slopinimas.
Epilepsiniai traukuliai dažniausiai pasireiškia suvartojus per didelę tramadolio dozę arba šio vaisto vartojant kartu su kitais vaistais (pvz., antidepresantais, antipsichoziniais preparatais).
Gali atsirasti parestezija, drebulys, apetito pokyčių.
Tramadol Lannacher pailginto atpalaidavimo tablečių poveikis kiekvieno žmogaus psichikai yra skirtingas. Jo pobūdis ir stiprumas priklauso nuo paciento asmenybės ir vaisto vartojimo trukmės. Tai gali būti nuotaikos pakitimai (dažniausiai pakili, kartais prasta nuotaika ), aktyvumo pokyčiai (paprastai slopinimas, kai kada - padidinimas), gebėjimo pažinti ir justi pokyčiai (pvz., sprendimų priėmimo elgesio pokyčiai, jutimų atpažinimo sutrikimas), haliucinacijos, sumišimas, miego sutrikimai, košmariški sapnai.
Ilgalaikis tramadolio vartojimas gali sukelti priklausomybę. Gali būti vartojimo nutraukimo (abstinencijos) požymių, panašių į opioidų abstinenciją: sujaudinimas, nerimas, nervingumas, nemiga, hiperkinezija, drebulys, virškinimo trakto sutrikimai.
Daiktų matymas lyg per miglą, alerginės reakcijos (pvz., dusulys, bronchų spazmas, švokštimas, angioneurozinė edema, įskaitant galimai sunkų burnos ertmės, ryklės, gerklų patinimą), anafilaksinė reakcija, raumenų jėgos sumažėjimas, šlapinimosi sutrikimai (pasunkėjęs šlapinimasis, šlapimo susilaikymas).

Labai retas (pasireiškia mažiau negu 0,01% pacientų)
Veido paraudimas. galvos sukimasis, laikinas kepenų fermentų kiekio padidėjims.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti tramadol lannacher
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir lizdinių plokštelių po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tramadol Lannacher vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Tramadol Lannacher sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas, kurios vienoje tabletėje atitinkamai yra 100, 150 arba 200 mg.
- Pagalbinės medžiagos:
100 mg tabletės
Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

150 mg tabletės
Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30% dispersija.

200 mg tabletės
Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

Tramadol Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tramadol Lannacher 100 mg: baltos apvalios, abipus išgaubtos, be perlaužimo vagelės tabletės
Tramadol Lannacher 150 mg: blyškiai gelsvos pailgos su perlaužimo vagele tabletės
Tramadol Lannacher 200 mg: geltonos pailgos su perlaužimo vagele tabletės
Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Pakuotėje yra 10 arba 30 tablečių lizdinėse plokštelėse.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Lannacher Heilmittel Ges. m.b.H.
Schlossplatz 1,
8502 Lannach
Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „LANNACHER VILNIUS“ A.Jakšto g. 12 LT-01105 Vilnius Tel. + 370 5 2610705 office@lannacher.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-01-23

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai