Santrauka: Trakai
Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.01.15 18:48 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Trakų salos pilis

Trakų salos pilis - viena garsiausių Lietuvos pilių, ypatinga ne tik savo istorine reikšme, bet ir tuo, jog yra vienintelė vandnens pilis visoje Rytų Europoje: stūkso vienoje iš daugelio Galvės ežero salų. Pilis buvo statoma XIV a. kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva kaip gynybinė tvirtovė, tačiau po Žalgirio mūšio, netekusi gynybinės reikšmės, tapo valdovų rezidencija: visi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiai iki Žygimanto Augusto gyveno Trakų pilyje. Įdomu tai, kad pilis visgi atliko savo gynybinę funkciją puikiai - ji niekuomet nebuvo užgrobta užpuolikų.

Trakų salos pilis buvo statoma trimis etapais, o statybos užtruko beveik visą šimtmetį. Pirmajame etape statomą pilį tuomet užklupo gaisras. Galbūt todėl, gal dėl pilies paskirties, o gal ir dėl statybų lakotarpio - XIV-XV a. - pilyje susipina du architektūros stiliai - romaninis bei gotikinis.

Trakų pilis - vienas labiausiai turistų pamėgtų ir lankomų objektų Lietuvoje. Pilis buvo nekart restauruota; po paskutinės restauracijos 1962 m. joje įkurtas Trakų istorijos muziejus. Trakų salos pilyje visus metus, ypač vasarą, vyksta koncertai, festivaliai, parodos.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai