Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.01.14 18:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Trakai

Trãkai (2), (miestas), (rajono centras)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.01.16 06:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Žiniukė
Žiniukė
Pradedantysis
Trakai - miestas pietryčių Lietuvoje, Vilniaus apskrityje, nuo Vilniaus nutolęs mažaug 30 km į vakarus. Rajono ir seniūnijos centras. Trakai įsikūrę pusiasalyje, keturių ežerų - Galvės, Lukos (arba Bernardinų), Totoriškių ir Gilužio - apsuptyje. Trakų senamiestis - vienas iš penkių, saugomų valstybės; jis yra Trakų istorinio nacionalinio parko, įkurto 1992 m. ir užimančio 82 km², centras.

Manoma, kad dabartinėje Trakų teritorijoje jau nuo I tūkst. pr. m. e. buvo įsikūrusi gyvenvietė, tačiau dažniausiai Trakų istorija skaičiuojama nuo 1375 m., kuomet, LDK kunigaikščiui Kęstučiui įsikėlus į Trakų (Salos) pilį, šis miestas tapo po Vilniaus LDK politiniu administraciniu centru. Pačioje XV a. Pr. Trakams buvo suteiktos Magdeburgo miesto teisės. Nuo XVIII a. miestas buvo okupuotas carinės Rusijos, po to - Vokietijos, dar vėliau - Lenkijos. Šiuo metu tik apie 60 procentų Trakų gyventojų, kurių yra arti pusšešto tūkstančio, sudaro lietuvia; taip pat mieste gausu lenkų, karaimų ir kitų tautybių gyventojų.

Trakai garsėja kaip kurortinis miestas, taip pat jie traukia ir istorijos mylėtojus. Čia galima mėgautis puikiu kraštovaizdžiu, vandens pramogomis, taip pat - apžiūrėti unikalų senamiestį, garsiąją Salos pilį ir ekspozijas joje, kitus architektūros paminklus (XV a. pr. statytą Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, karaimų kinesę ir kt.).
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai