Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Topimark 100mg plėvele dengtos tabletės N60

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Topimark 25 mg plėvele dengtos tabletės
Topimark 50 mg plėvele dengtos tabletės
Topimark 100 mg plėvele dengtos tabletės
Topimark 200 mg plėvele dengtos tabletės
Topiramatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Topimark ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Topimark
3. Kaip vartoti Topimark
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Topimark
6. Kita informacija

1. kas yra topimark ir kam jis vartojamas
Topimark priklauso vaistų nuo epilepsijos grupei.
Topiramatas veikia tam tikras chemines galvos smegenų medžiagas, kurios dalyvauja perduodant nervinius signalus. Jis vartojamas įvairių tipų epilepsijai gydyti. Be to, jo gali būti skiriama migreninio galvos skausmo profilaktikai.

Epilepsija
Topimark vartojamas nuo įvairių tipų traukulių: dalinių (židininių) ir (arba) generalizuotų toninių-kloninių (dar vadinamų grand-mal) arba susijusių su Lennox-Gastaut'o sindromu (sunkia epilepsijos forma). Suaugusiems pacientams ir 6 metų bei vyresniems vaikams topiramato galima vartoti kaip vieno vaisto. Be to, suaugusiems pacientams ir 2 metų bei vyresniems vaikams gydytojas jo gali skirti su kitais vaistais nuo epilepsijos.

Migrena
Topimark taip pat vartojamas dažnai pasikartojančio migreninio galvos skausmo profilaktikai suaugusiesiems ir 16 metų bei vyresniems paaugliams. Topiramato neskiriama atskiriems skausmo priepuoliams slopinti.

2. kas žinotina prieš vartojant topimark
Topimark vartoti negalima:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) topiramatui arba bet kuriai pagalbinei Topimark medžiagai;
- migreniniam galvos skausmui išvengti, jeigu esate arba galite būti nėščia arba nenaudojate veiksmingų apsisaugojimo nuo pastojimo priemonių.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jei sergate inkstų ar kepenų liga, prieš pradedant gydymą Topimark, pasakykite gydytojui. Jis gali nuspręsti skirti mažesnę vaisto dozę;
- jei Jums buvo rasta inkstų akmenų, nustatyta inkstų liga arba Jūsų artimam giminaičiui yra buvę inkstų akmenų, pasakykite gydytojui. Inkstų akmenų susidarymo riziką galite sumažinti, jeigu gersite pakankamai skysčių. Be to, vartodami Topimark turite vengti bet kokių kitų vaistų, kurie gali skatinti inkstų akmenų susidarymą, nevalgyti riebaus maisto, kurio sudėtyje yra mažai angliavandenių;
- jeigu vartojant Topimark ženkliai ir nuolat mažėja kūno svoris arba jei vaikas nepriaugtų svorio tiek, kiek įprasta. Jus reikia sverti ir nuolat stebėti. Jeigu netekote daug svorio, reikia daugiau valgyti arba vartoti kaloringesnį maistą;
- jeigu ketinate nebevartoti šio vaisto, pirmiausia pasitarkite su gydytoju. Jis iš lėto mažins topiramato dozę, nes taip yra mažesnė tikimybė, kad Jums prasidės epilepsijos priepuoliai arba atsinaujins migreninis galvos skausmas;
- jeigu staiga pradėjote matyti lyg per miglą, pradėjo skaudėti ir paraudo akys. Taip gali nutikti suaugusiesiems ir vaikams dėl padidėjusio akispūdžio (glaukomos). Jis dažniau padidėja pirmąjį gydymosi Topimark mėnesį. Jeigu pajutote bet kokius su akimis susijusius simptomus (ypač per pirmąsias keletą gydymosi savaičių), nedelsdami pasakykite gydytojui. Jeigu gydytojas nuspręs, kad padidėjo Jūsų akispūdis, jis patars, kaip užbaigti gydymą topiramatu ir galbūt paskirs specialų akių gydymą;
- jei vartodami Topimark pastebėjote bet kokių nuotaikos pokyčių ar esate prislėgti;
- Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip topiramatas turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. (Gali būti naudinga pasakyti artimajam arba artimam draugui, kad Jūs apie tai galvojote ir paprašyti, kad ir jie perskaitytų šį pakuotės lapelį).

Jeigu galvojate apie savęs žalojimą arba savižudybę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite tiesiai į ligoninę.

Topiramatas gali susilpninti prakaitavimą, ypač vaikams, todėl mankštinantis arba būnant šiltoje aplinkoje gali padidėti kūno temperatūra. Vartodami topiramatą turite gerti pakankamai skysčių, ypač mankštindamiesi arba esant karštam orui. Taip sumažinsite su karščiu susijusių šalutinių reakcijų (pvz., galvos skausmo ir pykinimo) riziką.

Kraujo tyrime gali būti šiek tiek padidėjęs kraujo rūgštingumas (metabolinė acidozė). Ši būklė gali išsivystyti jeigu turite sunkių kvėpavimo sutrikimų, jeigu Jums epileptinė būklė, viduriuojate, Jums atlikta chirurginė operacija arba jeigu valgote daug riebaus ir baltymingo (t.y., ketogeninio, iš kurio išsiskiria acetoninės medžiagos) maisto arba jeigu vartojate tam tikrų vaistų. Lėtinė metabolinė acidozė didina inkstų akmenų susidarymo pavojų, o vaikams ji gali sukelti kaulų minkštėjimą (osteomaliaciją) ir lėtinti augimą. Jei bet kuri iš išvardytų atvejų Jums tinka, pasakykite gydytojui. Gydytojas tai stebės ir prireikus pakeis Topimark dozę.

Vaikams

Epilepsija
Topimark paprastai negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams šio vaisto negalima vartoti vieno, bet galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

Migrena
Topiramato negalima vartoti vaikams ir paaugliams iki 16 metų migrenos profilaktikai.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto vaistus, kitus preparatus arba maisto papildus (pvz., vitaminus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu kartu vartojate bet kurių toliau nurodytų vaistų:
- kitų vaistų nuo epilepsijos, pvz., fenitoino ar karbamazepino (topiramatas gali stiprinti fenitoino poveikį; karbamazepinas ir fenitoinas gali silpninti topiramato poveikį);
- digoksino (vaisto nuo širdies nepakankamumo), nes topiramatas gali silpninti jo poveikį;
- geriamųjų kontraceptikų. Topiramatas gali silpninti jų kontraceptinį poveikį ir didinti protarpinių (tarpmenstruacinių) kraujavimų dažnį. Jeigu pakinta kraujavimas mėnesinių metu (pvz., jeigu atsirado protarpinių kraujavimų, tepimas arba nėra kraujavimo ciklo), pasitarkite su gydytoju;
- hidrochlorotiazido (šlapimo išsiskyrimą skatinančio vaisto); gydytojui gali reikėti mažinti topiramato dozę;
- vaistų nuo cukrinio diabeto, kurių sudėtyje yra metformino, pioglitazono ar glibenklamido. Būtina atidžiai stebėti cukrinio diabeto būklę;
- diazepamo, imipramino, moklobemido, proguanilo, omeprazolo, diltiazemo, flunaricino. Topiramatas gali pakeisti šių vaistų veiksmingumą, todėl, jeigu, pvz., vartojate dilitazemo, topiramato dozę reikia sumažinti;
- acetazolamido, triamtereno, zonisamido arba dideles vitamino C dozes. Šie vaistai gali didinti inkstų akmenų susidarymo pavojų;
- amitriptilino (vaisto nuo depresijos);
- haloperidolio, risperidono arba ličio (vaistų nuo psichikos sutrikimų);
- propranololio (vaisto nuo padidėjusio kraujospūdžio).

Šie vaistai gali mažinti ar pakeisti topiramato veiksmingumą, arba topiramatas gali turėti neigiamos įtakos šių vaistų veiksmingumui ir saugumui. Jei vartojate bet kurį iš pirmiau nurodytų vaistų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Topimark vartojimas su maistu ir gėrimais

Topimark galima vartoti su maistu arba nevalgius.

Vartojant topiramato svarbu gausiai gerti vandens, ypač jeigu užsiimate fizine veikla arba būnate karštame ore.

Vartojant topiramato alkoholį vartoti reikia ypač atsargiai, nes galite būti mieguistas arba gali sulėtėti Jūsų reakcija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jei esate nėščia, jei manote, kad galite būti pastojusi, arba ketinate pastoti, pasakykite gydytojui. Gydytojas su Jumis aptars, ar galite nuo epilepsijos toliau vartoti Topimark.

Gydytojas aptars su Jumis galimą šalutinį topiramato poveikį negimusiam kūdikiui, apsvarstys ir palygins galimą pavojų kūdikiui ir tikėtiną gydymo nuo epilepsijos naudą Jums.

Gauta pranešimų, kad keliems vyriškos lyties kūdikiams, kurių motinos nėštumo metu vartojo topiramato, nustatytas nežymių šlaplės atsivėrimo varpos gale pokyčių. Tačiau nežinoma, ar šį pakitimą lėmė būtent tai, kad motina vartojo topiramato.

Topimark negalima vartoti migrenos profilaktikai, jei esate nėščia arba galite pastoti, bet nevartojate veiksmingų kontracepcijos priemonių.

Jeigu žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Jis gali patarti nebežindyti kūdikio, nes topiramato išsiskiria su žindyvės pienu ir jis gali veikti žindomą kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant topiramato gali sulėtėti Jūsų budrumas ir reakcijos greitis. Šalutiniai reiškiniai, pavyzdžiui, mieguistumas ar galvos svaigimas, gali bloginti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Todėl prieš vairuodami arba valdydami mechanizmus, pasitarkite su gydytoju.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Topimark medžiagas

Topimark sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra Jums sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, prieš vartojant šio vaisto reikia pasitarti su gydytoju.

Topimark 50 mg plėvele dengtose tabletėse yra dažiklio saulėlydžio geltonasis, kuris gali sukelti alergines reakcijas.

Topimark tablečių buteliuose yra sausiklio silicio dioksido gelio dėžutė. Sausiklio valgyti negalima.

3. kaip vartoti topimark
Topimark visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Epilepsija
Jeigu epilepsijai gydyti vartojate vien tik Topimark (suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems paaugliams):
- Įprasta pradinė dozė yra 25 mg per parą, geriama vakarais vieną savaitę.
- Pradėjus gydymą, dozė palaipsniui didinama. Kas 1 ar 2 savaites paros dozė didinama po 25 – 50 mg. Visą paros dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.
- Įprasta dozė yra 100 mg per parą, tačiau Jūsų gydytojas gali skirti didesnę arba mažesnę dozę.
- Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 500 mg.

Jeigu Topimark vartojate kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos:
- Įprasta pradinė dozė yra 25 mg per parą, geriama vakarais vieną savaitę.
- Vėliau kas 1 ar 2 savaites paros dozė palaipsniui didinama po 25 – 50 mg. Paros dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus, tačiau kai kurie žmonės vartoja visą dozę kartą per parą.
- Įprasta paros dozė yra 200 – 400 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė – 800 mg.

6–12 metų vaikams, kurie nuo epilepsijos gydomi vien tik Topimark:
- Dozė vaikams apskaičiuojama pagal jų kūno svorį. Įprasta pradinė dozė yra 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio per parą, geriama vakarais vieną savaitę.
- Vėliau kas 1 ar 2 savaites paros dozė palaipsniui didinama po 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio. Paros dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.
- Paros dozė toliau didinama, kol pasiekiama mažiausia veiksminga dozė, apsauganti nuo epilepsijos priepuolių. Vaikams įprasta paros dozė yra 3–6 mg/kg kūno svorio.

2–12 metų vaikams, kurie nuo epilepsijos gydomi Topimark kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos:
- Dozė vaikams apskaičiuojama pagal jų kūno svorį. Įprasta pradinė paros dozė yra 25 mg arba mažesnė (pvz., 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio dozė per parą), geriama vakarais vieną savaitę.
- Vėliau kas 1 ar 2 savaites paros dozė palaipsniui didinama po 1 mg/kg kūno svorio. Paros dozę reikia padalyti ir suvartoti per du kartus.
- Paros dozė toliau didinama, kol bus pasiekiama mažiausia veiksminga dozė, apsauganti nuo epilepsijos priepuolių. Vaikams įprasta paros dozė yra 5–9 mg/kg kūno svorio. Kai kurie vaikai vartojo iki 30 mg/kg kūno svorio dozę per parą.

Jei skiriamos dozės, kurioms vartoti netinka šio stiprumo tabletės, yra tiekiamos kitų stiprumų šio vaistinio preparato tabletės. Topimark plėvele dengtos tabletės netinka vaikams, kuriems reikia vartoti mažiau kaip 25 mg topiramato per parą.

Migrenos profilaktika (suaugusiesiems ir vyresniems kaip 16 metų paaugliams)
- Įprasta pradinė dozė yra 25 mg per parą, geriama vakarais. Vėliau dozė didinama iki mažiausios veiksmingos, padedančios išvengti dažnai pasikartojančio migreninio galvos skausmo. Įprasta palaikomoji dozė yra 100 mg per parą. Kartais gydytojas gali skirti mažesnę dozę – 50 mg per parą. Paros dozę reikia padalyti per pusę ir suvartoti per du kartus: rytą ir vakare.
- Nors migreninis galvos skausmas gali nesikartoti kasdien, svarbu reguliariai vartoti Topimark ir tiksliai laikytis gydytojo nurodymų, kad migrenos priepuoliai būtų kuo retesni.
-
Vartojimo metodas
- Topimark reikia vartoti nuolat, kad išvengtumėte dažno migrenos priepuolių pasikartojimo.
- Tabletes reikia išgerti nepadalytas ir nekramtant, gausiai užsigeriant vandeniu. Jas galima vartoti valgio metu arba nevalgius.
- Visada patikrinkite, ar turite pakankamai tablečių, niekada nelaukite, kol jos visiškai baigsis, nes Topimark negalima užbaigti vartoti staiga.

Pavartojus per didelę Topimark dozę

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.
Išgėrus per didelę vaisto dozę gali pasireikšti traukuliai, mieguistumas ir kiti simptomai, pvz., neryškus matymas ir svaigulys. Gali išsivystyti metabolinė acidozė (kraujo parūgštėjimas) arba kai kurie kiti šalutiniai reiškiniai.

Pamiršus pavartoti Topimark

Jeigu pamiršote pavartoti Topimark, išgerkite jo iš karto prisiminę. Jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, negerkite praleistos dozės, o vartokite vaisto toliau, kaip įprasta.

Nustojus vartoti Topimark

Nenustokite vartoti Topimark nepasitarę su gydytoju. Šio vaisto dozę reikia mažinti iš lėto, kad būtų kuo mažesnė epilepsijos arba migrenos priepuolių rizika.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Topimark, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labiausia tikėtina, kad šalutinis Topimark poveikis pasireikš gydymo pradžioje ir pakeitus vaisto dozę. Dažniausiai šalutiniai reiškiniai yra nesunkūs ir toliau vartojant vaisto išnyksta.

Šalutinių reiškinių dažnis apibūdinamas taip:
labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10);
dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 100, bet mažiau kaip 1 pacientui iš 10);
nedažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 1000, bet mažiau kaip 1 pacientui iš 100);
reti (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10 000, bet mažiau kaip 1 pacientui iš 1 000).

Bendrieji sutrikimai
Labai dažni: Svaigulys, nuovargis, mieguistumas, nervingumas, galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys);
Dažni: Kaulų skausmas, alerginės reakcijos, nemiga (negalėjimas užmigti).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Labai dažni: Sumažėjęs svoris;
Dažni: Metabolinė acidozė, dėl kurios gali susidaryti inkstų akmenys; vaikams tai gali pažeisti kaulus ir sutrikdyti augimą.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Dažni: Mažakraujystė, kraujavimas iš nosies, purpura (taškinės kraujosruvos odoje), leukopenija (sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius), trombocitopenija (sumažėjęs trombocitų skaičius);
Reti: Neutropenija.

Psichikos sutrikimai
Labai dažni: Susilpnėjusi atmintis, apetito nebuvimas (anoreksija), sumišimas ir psichomotorikos (judesių valdymo) sulėtėjimas, depresija, negalėjimas susikaupti, nerimas;
Dažni: Apatija, astenija (silpnumas), euforija (neįprastai pakili nuotaika), emocinis labilumas (nuotaikų kaita), neramumas, sutrikusios pažinimo funkcijos, susilpnėjęs lytinis potraukis, agresyvumas, psichozė ar psichinės ligos simptomai;
Nedažni: Haliucinacijos, asmenybės sutrikimai, mintys apie savižudybę, mėginimas nusižudyti.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nedažni: Dusulys (kvėpavimo sutrikimai).

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni: Vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas;
Nedažni: Viduriavimas, vėmimas, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni: Plaukų slinkimas;
Nedažni: Folikulitas (plauko šaknies infekcija) ir niežulys.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Dažni: Šlapimo nelaikymas, inkstų akmenligė.

Nervų sistemos sutrikimai:
Labai dažni: Ataksija (nekoordinuoti judesiai), parestezija (nenormalūs odos pojūčiai), afazija (sutrikusi kalba);
Dažni: Tremoras (drebulys), sutrikusi koordinacija, sutrikusi eisena, nistagmas (nevalingi akių judesiai), pakitęs skonio pojūtis;
Nedažni: Hipokinezija (būklė, kai nenormaliai sumažėja raumenų judesių), stuporas (kūno sąstingis).

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti: Padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Akių sutrikimai
Labai dažni: Vaizdo dvejinimasis, sutrikusi rega;
Reti: Ūminė trumparegystė (miopija) dėl glaukomos, akių skausmas.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni: Sutrikusios mėnesinės, impotencija.

Ūminės trumparegystės ir antrinės uždarojo kampo glaukomos (suaugusiems ir vaikams) požymiai yra staiga sumažėjęs regos aštrumas ir (arba) akių skausmas, kurie paprastai pasireiškia per pirmąjį topiramato vartojimo mėnesį.

Vartojant topiramato, pavieniais atvejais atsirado odos bėrimas, odos pūslių, burnos gleivinės ir akių junginės opų. Jeigu pasireiškia bent vienas iš šių šalutinių reiškinių ir pakyla temperatūra arba jaučiate bendrą negalavimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Monoterapija:
Vartojant vien tik topiramato arba jo vartojant kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos, paprastai pasireiškia panašūs šalutiniai reiškiniai. Klinikai reikšmingi šalutiniai reiškiniai, kurie pasireiškė 10% arba daugiau topiramatu gydytų suaugusių pacientų, buvo parestezija (nenormalūs odos pojūčiai), galvos skausmas, nuovargis, svaigulys, mieguistumas, sumažėjęs svoris, pykinimas ir anoreksija (apetito nebuvimas).

2 metų ir vyresniems vaikams
Klinikinių tyrimų metu be anksčiau minėtų nepageidaujamų reiškinių 2 metų ir vyresniems vaikams pasireiškė ir toks šalutinis poveikis: būklė, kai nenormaliai padaugėja raumenų judesių (hiperkinezijos), nenormalus elgesys, seilėtekis.

Migrena:
Migrena sergantiems pacientams paprastai nuo dozės priklausomų šalutinių reiškinių pasireiškia rečiau, nei sergantiems epilepsija, nes migrenos profilaktikai vartojamos mažesnės dozės.

(Tik Topimark 50 mg plėvele dengtoms tabletėms)
Šio vaisto sudėtyje yra dažiklio saulėlydžio geltonasis, kuris gali sukelti alergines reakcijas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti topimark
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant lizdinės plokštelės, buteliuko ar išorinės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Topimark vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Plastikinis buteliukas
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25º C temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandarių, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Lizdinė plokštelė
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25º C temperatūroje
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Topimark sudėtis

- Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg, 50 mg, 100 mg arba 200 mg topiramato.

- Pagalbinės medžiagos yra:
- Tabletės branduolys
Laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E460), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas.
- Tabletės plėvelė
Topimark 25 mg plėvele dengtų tablečių: hipromeliozė, makrogolis 400, polisorbatas 80, titano dioksidas (E171).
Topimark 50 mg plėvele dengtų tablečių: hipromeliozė, makrogolis 400, polisorbatas 80, saulėlydžio geltonasis (E110), titano dioksidas (E171) ir geltonasis geležies oksidas (E172).
Topimark 100 mg ir 200 mg plėvele dengtose tabletėse: hipromeliozė, makrogolis 400, polisorbatas 80, titano dioksidas (E171), raudonasis geležies oksidas (E172) ir geltonasis geležies oksidas (E172).

Topimark išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengta tabletė

Topimark 25 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, baltos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta raidė „G“, o kitoje – „25“.
Topimark 50 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, geltonos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta raidė „G“, o kitoje – „50“.
Topimark 100 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, geltonos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta raidė „G“, o kitoje – „100“.
Topimark 200 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, rausvos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta raidė „G“, o kitoje – „200“.

Topimark 25 mg, 50 mg, 100 mg ir 200 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos plastikiniuose buteliukuose su antspauduotais, spragtelėjus atidaromais dangteliais. Buteliuke yra 20, 28, 30, 50, 56, 60, 100 arba 200* plėvele dengtų tablečių. Sausiklio valgyti negalima.
Topimark 25 mg, 50 mg, 100 mg ir 200 mg plėvele dengtos tabletės taip pat tiekiamos aliuminio plėvelės lizdinėse plokštelėse po 4, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 100 arba 120* plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Prague 4
Čekijos Respublika

Gamintojai

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Prague 4
Čekijos Respublika

arba

Tillomed Laboratories Ltd.
3 Hovard Road
Eaton Socon
St Neots Cambridgeshire PE19 3ET
Jungtinė Karalystė

arba

Glenmark Generics (Europe) Ltd
The Old Sawmill, Hatfield Park, Hatfield, AL9 5PG
Hertfordshire,
Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-08-12

Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai