Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tisercin 25mg plėvele dengtos tabletės N50

INFORMACIJA VARTOTOJUI APIE VAISTĄ

Vaisto pavadinimas
Lietuvių kalba -Tizercinas
Anglų kalba - Tisercin
Tarptautinis bendrinis vaisto pavadinimas
Lietuvių kalba - Levomepromazinas
Lotynų kalba - Levomepromazine

1. Sudėtis

Vienoje tabletėje su apvalkalu yra 25 mg veikliosios medžiagos - levomepromazino.
Kitos medžiagos: magnio stearatas, natrio krakmolo glikolatas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, krakmolas, laktozė. Apvalkale yra titano dioksido, magnio stearato, dimetikono, hidroksimetilceliuliozės.

2. Indikacijos
Tizercino veiklioji medžiaga levomepromazinas yra fenotiazino darinys. Jis vartojamas esant padidėjusiam motoriniam ir psichomotoriniam aktyvumui. Taip pat tinka nerimui gydyti. Tam tikrais atvejais jis vartojamas ūmiam skausmui slopinti ir miegui sukelti.
Atsiminkite: Šį vaistą gydytojas paskyrė tik Jums! Neduokite jo vartoti kitam asmeniui, nors jo ligos simptomai ir panašūs į Jūsų.

3. Kontraindikacijos
Nevartokite tizercino tablečių esant: alergijai fenotiazinams arba kitokioms sudėtinėms medžiagoms; nėštumui, ketinimui pastoti arba maitinant krūtimi; sunkioms kepenų ligoms, kraujo ligoms, kraujotakos nepakankamumui; jeigu anamnezėje yra buvę staigių kraujospūdžio kritimų; vartojant MAO inhibitorius (antidepresantus); vartojant kraujospūdį mažinančius vaistus (ypač guanetidiną ir ACE inhibitorius). Vaistas neskirtinas vaikams, nesąmoningiems pacientams ir vartojantiems alkoholį arba narkotikus.

4. Atsargumo priemonės prieš pradedant vartoti vaistą
Jeigu vartojote MAO inhibitorius, prieš gerdami tizerciną palaukite 3-6 savaites. Prieš pradėdamas gydyti, gydytojas turi įvertinti Jūsų širdies, kepenų ir inkstų funkciją, taip pat ištirti kraują.

5. Atsargumo priemonės vartojant vaistą
Gydymo metu negerkite jokių alkoholinių gėrimų. Gydytojas Jums gali paskirti kontrolinius kepenų funkcijos ir kraujo laboratorinius tyrimus. Seniems ir silpniems ligoniams gydytojas gali skirti mažesnę dozę. Jeigu išgėrus vaistą Jums silpna arba jaučiatės apsvaigęs, geriau būtų tam tikrą laiką pagulėti, kol pasijusite geriau. Guldamiesi į ligoninę operacijai arba kreipdamiesi į stomatologą, praneškite gydytojui, kad vartojate tizerciną.

6. Sąveika su kitais vaistais
Būtinai praneškite gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojote prieš pradėdamas gerti tizerciną. Kai kurių vaistų kartu su tizercinu vartoti negalima (žr. 3 skirsnį). Jeigu vartojate migdomuosius, skausmą malšinančius vaistus arba vaistus, skirtus depresijai, nerimui, Parkinsono ligai arba kitokiems neurologiniams sutrikimams gydyti, pasakykite apie tai gydytojui.

7. Poveikis gebėjimui vairuoti mašiną ir valdyti mechanizmus
Gydymo pradžioje draudžiama vairuoti mašiną, valdyti mechanizmus ir dirbti pavojingus darbus (pvz., ant pastolių). Vėliau pasitarkite su gydytoju, ar Jums galima atlikti šiuos darbus.

8. Dozės ir vartojimo būdas
Gydytojas turi paskirti, po kiek tablečių ir kiek kartų per dieną reikia gerti. Laikykitės jo nurodymų! Esant tam tikrai psichikos būklei, gydymas gali būti pradėtas nuo 1-2 tablečių (25-50 mg), vėliau dozė didinama iki 6-10 tablečių (150-250 mg) per dieną. Negerkite daugiau kaip 10 tablečių per dieną. Nerimui slopinti iš pradžių skiriama 0,5 - 1 tabletė per dieną (12,5-25 mg). Jeigu reikia, gydytojas gali padidinti dozę iki 3-4 tablečių per dieną (75-100 mg). Būklei pagerėjus, gydytojas gali sumažinti vaisto dozę, taip pat nustatyti palaikomąją dozę. Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus!

9. Šalutinis poveikis
Dažniausiai pasireiškia ortostatinė hipotenzija, taip pat kartais galite nualpti, jausti silpnumą, mieguistumą arba nuovargį. Gali džiūti burna, padažnėti širdies ritmas, užkietėti viduriai, pasunkėti šlapinimasis. Gali atsirasti impotencija, frigidiškumas, išnykti menstruacijos. Retai pakinta kraujo sudėtis ir atsiranda kai kurių neurologinių simptomų (pvz., nerimas, drebulys). Gali atsirasti ir odos alerginių reakcijų bei fotosensibilizacijos reiškinių. Jeigu Jums atsirado šių arba kitokių, čia neišvardytų šalutinių reiškinių, apie tai praneškite gydytojui.

Galiojimo laikas nurodytas ant pakuotės.
Nevartokite vaisto, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs!
Laikykite vaistą gamintojo pakuotėje, vaikams nepasiekiamoje tamsioje vietoje, žemesnėje negu 25 C temperatūroje.

10. Teksto parengimo arba paskutinio patikrinimo data 1997 07
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai