Santrauka: Tikroviškos sekso lėlės – netikėtą naudą nešantis diskusijų objektas?
Tema sukurta: 2020.05.14 01:32
2020.05.14 01:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


internetguru
internetguru
Naujokas
Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, nuo laikų neatsilieka ir sekso prekių industrija. Naujausias ir daugiausiai diskusijų sukeliantis šios srities produktas - antropomorfinės sekso lėlės.


Moters kūną replikuojančios lėlės toli gražu ne visų yra moraliai pateisinamos. Šios prekės šalininkai tiki, kad jos gali padėti sumažinti prievartavimų mastą ir seksualinių nusikaltimų skaičių, o priešininkai nuogastauja, kad tai netrukus pakeis žmogiškus santykius.

Vis dėlto Eseno universitete 2016-aisiais atliktas tyrimas įrodė, kad net 40 procentų vyrų teigiamai žiūri į galimybę per artimiausią penkmetį įsigyti sekso lėlę, tad tokių produktų poreikis yra neginčijamas.

Sekso lėlių istorija ir naujausios galimybės
Užuomazgų galima rasti dar Antikinėje Graikijoje. Mitinis karalius Pigmalionas sukūrė dramblio kaulo skulptūrą Galatėją, kurią pamilo, dievų pagalba suteikė jai gyvybę ir su šia net susilaukė vaikų. Tiesa, šiuo atveju potraukis buvo labiau romantinis nei seksualinis.

Moderniųjų sekso lėlių pradininku laikomas Vokietijos menininkas Hansas Bellmeris. Jis panašios tematikos eksponatus pradėjo gaminti tarpukariu, tačiau tuomet taip pat daugiau dėmesio dar buvo skiriama estetikai o ne funkcionalumui.

Seksui iš tiesų pritaikytos lėlės rinkoje atsirado maždaug 1970-aisiais. Būtent tada pradėtos naudoti sueičiai tinkamesnės medžiagos kaip lateksas ar silikonas. Skandalingai priimtas produktas plisti pradėjo Austrijoje ir Vokietijoje, o vėliau ir visame pasaulyje.

Aukso amžius šiai technologijai atėjo visai neseniai. Pastaraisiais metais sekso lėles papildė ne tik anatomiškai korektiški lytiniai organai, tačiau ir galimybės kalbėti, skirtingos asmenybės ar net galimybė atsisakyti suteikti savo paslaugas.

2017-aisiais prototipai pradėti naudoti net Austrijos viešnamiuose. Vis dėlto kai kuriuose pasaulio regionuose tokie produktai yra traktuojami tolygiai prostitucijai, todėl iki šiol išlieka uždrausti. Pažangioji Pietų Korėja sekso lėles legalizavo tik 2019-aisiais.

Galima nauda - ne tik fizinė
Akivaizdu, kad lėlės suteikia galimybę įgyvendinti visas seksualines fantazijas. Fetišai, kuriems nepavyksta rasti partnerio, gali tapti realybe be antrojo asmens įsikišimo.

Psichologų teigimu, sekso lėlės net gali padėti kovoje su vienatvės ar atsiskyrimo jausmu. Kraštutiniais atvejais, su jų pagalba galima naikinti net lengvos depresijos formos simptomus.

„Pasitikėjimo savimi trūkumas yra vienas iš kertinių depresijos ženklų. Vienas pagrindinių depresijos diagnozavimo kriterijų yra nuolatinis nereikšmingumo jausmas. Pasitikėjimas savimi tada krenta stačiai žemyn ir gali paveikti visas svarbiausias sritis, taip pat ir seksualinį gyvenimą", - teigė psichologė Christine Manley.

Sergant depresija gali būti sunku palaikyti intymius santykius, nes bet kokia kritika ar neigiamas atsakymas sekso srityje yra sutinkamas su milžiniška baime. Sekso lėlės šį kriterijų eliminuoja.

Privačiame Vienos Sigmundo Freudo universitete 2019-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad beveik pusė seksologų (45 procentai) rekomenduotų sekso lėles savo pacientams ir tik 11 procentų turėjo griežtai neigiamą požiūrį. Skeptiškiausi šiuo atžvilgiu buvo vyresnio amžiaus ir moteriškos lyties specialistai.

Manoma, kad modernūs sekso robotai gali net padėti kovojant su tam tikromis problemomis (erekcijos sutrikimais ar pedofilija), tačiau tokios delikačios sritys dar reikalauja išsamesnių tyrimų.

Sekso lėlės dar nėra visiškai priimtos bendrojoje visuomenėje, tačiau jų nešama nauda ir nuolat platėjanti moderni pasaulėžiūra turėtų paskatinti nepatogumus patiriančius žmones išbandyti tokią alternatyvą.

www.seksolele.lt
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2021 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai