Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Teveten Plus 600mg+12.5mg plėvele dengtos tab.N28

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu atsirastų stiprus šalutinis poveikis arba jeigu pastebėtumėte šalutinį poveikį, nepaminėtą šiame informaciniame lapelyje, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Lapelio turinys
1. Kas yra TEVETEN PLUS ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant TEVETEN PLUS
3. Kaip vartoti TEVETEN PLUS
4. Galimas šalutinis poveikis
5. TEVETEN PLUS laikymo sąlygos
6. Kita informacija

TEVETEN PLUS 600 mg/12.5 mg plėvele dengtos tabletės
Eprosartanas ir hidrochlorotiazidas

- Veikliosios medžiagos yra eprosartanas ir hidrochlorotiazidas. Vienoje tabletėje yra 600 mg eprosartano (mesilato pavidalu) ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.
- Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolys- laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, krospovidono magnio stearatas; tabletės plėvelė- hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 3350, geltonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172)

Registravimo liudijimo turėtojas

Solvay Pharmaceuticals GmbH
Hans-Böckler-Allee 20
30173 Hannover
Vokietija
Telefonas: +49 511 857-0
Faksas: +49 511 857-3120

Gamintojai:

Solvay Pharmaceuticals GmbH
Hans-Böckler-Allee 20
30173 Hannover
Vokietija
Telefonas: +49 511 857-0
Faksas: +49 511 857-3120

Solvay Pharmaceuticals B.V.
C.J. van Houtenlaan 36
1380 DA Weesp
Nyderlandai
Telefonas: +31 294 47 7000
Faksas: +31 294 48 0253

Solvay Pharmaceuticals
Route de Belleville
Lieu dit Maillard
01400 Châtillon-sur-Chalaronne
Prancūzija

1. kas yra teveten plus ir nuo ko jis vartojamas
TEVETEN PLUS yra vaistas, skirtas didelio kraujospūdžio ligai gydyti. Šio preparato sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos- eprosartanas ir hidrochlorotiazidas (HCTZ).
Abi veikliosios medžiagos, esančios TEVETEN PLUS sudėtyje, turi skirtingą veikimo mechanizmą ir papildo viena kitą. Eprosartanas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama “angiotenzino II receptorių antagonistais. Angiotenzinas II yra žmogaus organizme gaminama medžiaga, kuri sutraukia kraujagysles. Dėl tokio poveikio kraujas kraujagyslėmis prateka sunkiau, todėl kraujo spaudimas padidėja. Eprosartanas blokuoja angiotenzino II veikimą, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja, o kraujo spaudimas sumažėja.
Kita veiklioji medžiaga- HCTZ, priklauso vaistų grupei, kuri vadinama tiazidiniais diuretikais. HCTZ padidina šlapimo išsiskyrimą ir tokiu būdu taip pat sumažina kraujo spaudimą.
TEVETEN PLUS yra skirtas neorganinei (pirminei) arterinei hipertenzijai (didelio kraujospūdžio ligai) gydyti. Šis kombinuotas preparatas skirtas tiems pacientams, kurių kraujo spaudimas nepakankamai sumažėja vartojant vien tik eprosartano.

2. kas žinotina prieš vartojant teveten plus
TEVETEN PLUS vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) eprosartanui, HCTZ ir kitiems sulfonamidams arba bet kuriai pagalbinei TEVETEN PLUS tablečių medžiagai;
- jeigu Jūs esate nėščia (tarp trečio ir devinto nėštumo mėnesio);
- jeigu Jūs maitinate krūtimi;
- jeigu Jūs sergate sunkia kepenų arba inkstų liga;
- jeigu yra gydymui nepasiduodantis kalcio kiekio padidėjimas arba kalio ar natrio kiekio sumažėjimas;
- jeigu yra bet kokios kilmės tulžies pūslės arba latakų obstrukcija,pvz.tulžies pūslės akmenligė.
- jeigu sergate podagra arba turite kitų padidėjusios šlapimo rūgšties koncentracijos sukeltų simptomų.

Jeigu nesate tikri, ar aukščiau minėtos būklės Jums taikytinos, pasiteiraukite apie tai savo gydytojo.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs turite susiaurėjusias inkstų arterijas, sergate inkstų ligomis arba jeigu Jums buvo atlikta inkstų persodinimo operacija.Jūsų gydytojas turėtų patikrinti kalio,kreatinino ir šlapimo rūgšties kontcentraciją jūsų kraujuje.
- jeigu Jūs geriate vaistus, kurie didina kalio kiekį organizme;
- jeigu Jūs turite širdies defektų, pvz., širdies vožtuvų susiaurėjimų ar širdies raumens veiklos sutrikimų;
- jeigu Jūs sergate kepenų liga;
- jeigu Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV);
- jeigu sergate cukriniu diabetu. Gali prireikti pakoreguoti Jūsų vaistų nuo diabeto dozę;
- jeigu esate turėję alergiją ar bronchų astmą.

Simptomai, tokie kaip padidėjęs troškulys, burnos džiūvimas, bendras silpnumas, mieguistumas, raumenų skausmas ar spazmai, pykinimas, vėmimas ir diarėja arba nenormaliai dažnas širdies plakimas, kartais gali rodyti per stiprų HCTZ, esančio TEVETEN PLUS sudėtyje, poveikį. Jeigu Jums atsirado kuris nors iš minėtų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.Jis turėtų patikrinti elektrolitų koncentraciją jūsų kraujuje.
Jeigu laikotės druskos vartojimą ribojančios dietos, geriate dideles dozes diuretikų (šlapimo išsiskyrimą didinančių vaistų) arba jeigu viduriuojate, Jūsų organizme esantis kraujo tūris arba natrio kiekis gali būti sumažėję. Tai reikėtų pakoreguoti prieš pradedant gerti TEVETEN PLUS.
Kai kuriems pacientams TEVETEN PLUS sudėtyje esanti veiklioji medžiaga HCTZ gali sukelti podagrą arba padidinti šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje.
HCTZ gali sąlygoti teigiamą anti-dopingo testo rezultatą.

TEVETEN PLUS vartojimas su maistu ir gėrimais
TEVETEN PLUS tabletes galite išgerti tiek valgio metu, tiek ir nevalgę.Jūs turėtumėte pasakyti savo gydytojui jeigu laikotės sumažinto druskos kiekio dietos.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais TEVETEN PLUS reikėtų nevartoti. Jeigu tapote nėščia vartodama TEVETEN PLUS, turite nedelsdama apie tai pasakyti savo gydytojui. Nėštumo metu TEVETEN PLUS vartoti draudžiama. Prieš pradedant planuoti nėštumą reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Žindymo laikotarpiu TEVETEN PLUS vartoti negalima.
Jeigu jūs maitinate krūtimi,klauskite savo gydytojo patarimo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
TEVETEN PLUS neturėtų paveikti Jūsų gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus. Tačiau gydant didelio kraujospūdžio ligą, kartais gali atsirasti galvos svaigimas ar nuovargis. Jeigu toks poveikis Jums pasireikštų, kreipkitės į gydytoją, kad paaiškintų, ar galite vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TEVETEN PLUS medžiagas
Šio preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kartu su TEVETEN PLUS nereikėtų vartoti preparatų, kurių sudėtyje yra ličio, nebent Jūsų gydytojas mano, kad tokie preparatai Jums yra būtini, ir atidžiai seka ličio koncentraciją Jūsų kraujyje.
Nerekomenduojama TEVETEN PLUS vartoti su medikamentais, įtakojančiais kalio koncentraciją kraujyje.
Gali prireikti specialių atsargumo priemonių (pvz., papildomų kraujo tyrimų), jeigu kartu su TEVETEN PLUS Jums reikės vartoti kalio preparatus, kalio turinčius druskos pakaitalus ar kalį organizme sulaikančius vaistus, vaistinius preparatus, kurie didina kalio koncentraciją serume (pvz., hepariną, angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorius), vidurius laisvinančius preparatus, vaistus nuo podagros ar cukrinio diabeto (geriamuosius preparatus arba insuliną), širdies ritmą reguliuojančius vaistus, taip pat kai kuriuos medikamentus nuo psichozės, kalcio druskas, kortikosteroidus, kai kuriuos antibiotikus (tetraciklinus). Priklausomai nuo preparato ir tyrimų rezultatų, gali prireikti pakoreguoti anksčiau taikytą gydymą.
TEVETEN PLUS vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais gali atsirasti nereguliarus širdies ritmas.
TEVETEN PLUS sukeliamas kraujo spaudimą mažinantis poveikis gali sustiprėti kartu vartojant kitus kraujospūdį mažinančius preparatus, barbitūratus, narkotines medžiagas arba alkoholį.
TEVETEN PLUS sukeliamas kraujo spaudimą mažinantis poveikis gali susilpnėti kartu vartojant nesteroidinių priešuždegiminių preparatų ar kai kuriuos vaistus padidėjusiam riebalų kiekiui kraujyje mažinti, pvz., t.y. kolestipolį, kolestiraminą.
TEVETEN PLUS vartojant kartu su beta adrenoblokatoriais arba diazoksidu, Jūsų kraujyje gali daugiau padidėti cukraus kiekis.
TEVETEN PLUS gali sustiprinti priešvėžinių ir priešvirusinių sukeliamą mieloidinio audino funkcijos slopinimą, didinti Parkinsono ligai gydyti skirto preparato amantadino sukeliamo šalutinio poveikio riziką.

3. kaip vartoti teveten plus
TEVETEN PLUS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė yra 1 tabletė per dieną. Tabletę turėtumėte vartoti ryte. Tabletes užgerkite vandeniu. Tabletes stenkitės vartoti maždaug tokiu pačiu metu kiekvieną dieną. Svarbu, kad Jūs vartotumėte tabletes tol, kol gydytojas nenurodė nutraukti jų vartojimo.

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams TEVETEN PLUS vartoti negalima.

Pavartojus per didelę TEVETEN PLUS dozę
Jeigu Jūs netyčia išgėrėte per daug tablečių arba vaikas keletą jų prarijo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti TEVETEN PLUS
Praleidus dozę, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jei tabletės neišgersite visą dieną, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Pokyčiai nutraukus TEVETEN PLUS vartojimą
Savarankiškai nenutraukite gydymo TEVETEN PLUS. Jei nesate patenkintas TEVETEN PLUS poveikiu, kreipkitės į gydytoją.

4. galimas šalutinis poveikis
TEVETEN PLUS, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, taičiau jis pasireiškia ne visiems.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Žemiau pateiktame galimo šalutinio poveikio sąraše nurodyta, kaip dažnai jis pasitaiko: „dažnai“ reiškia, kad šis šalutinis poveikis gali pasitaikyti mažiau, nei 1 iš 10 pacientų; „nedažnai“ reiškia, kad mažiau, nei 1 iš 100; „retai” reiškia, kad mažiau, nei 1 iš 1000; „labai retai“ reiškia, kad mažiau, nei 1 iš 10000 pacientų.

Nervų sistema: dažnai- svaigimas, galvos skausmas, nervo skausmas, dilgčiojimas ir nutirpimas, mieguistumas, nuovargis, neramumas, depresija; nedažnai- nerimas, nervingumas;

Širdies sutrikimai: nedažnai-nelygus širdies plakimas.

Kraujagyslių sutrikimai: labai retai- žemas kraujo spaudimas arba svaigimas stojimosi metu;

Viršutiniai kvėpavimo takai: dažnai- bronchitas; nedažnai- kosulys, kraujavimas iš nosies, gerklės uždegimas, diskomfortas nosyje, infekcija;

Virškinamasis traktas: dažnai- pilvo skausmas; nedažnai- skrandžio ir plonosios žarnos uždegimas, pykinimas;

Šlapimo takai: dažnai- baltymas šlapime, šlapimo takų infekcija;

Raumenys ir kaulai: dažnai- artrozė, nugaros skausmas; nedažnai- sąnario skausmas, sąnario uždegimas;
Oda: nedažnai- bėrimas; labai retai- niežėjimas;

Kiti skundai: nedažnai- patinusios čiurnos, karščiavimas, burnos džiūvimas, prakaitavimas;
Laboratoriniai rodikliai: dažnai- kepenų fermentų padidėjimas, kalio koncentracijos padidėjimas, gliukozės koncentracijos padidėjimas, baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus padidėjimas.

Pacientams, vartojantiems tik eprosartaną, papildomai pastebėtas šis šalutinis poveikis:
dažnai- krūtinės skausmas, pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas;
nedažnai- sunkumas kvėpuojant, lipidų (trigliceridų) padidėjimas kraujyje;
retai- šlapalo padidėjimas kraujyje, išbėrimas, dilgėlinė;
labai retai-alerginės reakcijos(pvz.veido, odos ir gleivinių , liežuvio arba gerklės tinimas,kai tampa sunku kvėpuoti arba ryti).jeigu jūs galvojate,kad jums prasidėjo tokia reakcija,jūs turėtume nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pacientams, kurie vartojantiems vien tik HCTZ, dažniausiai didesnę dozę, nei esančią TEVETEN PLUS, pastebėtas šis anksčiau nepaminėtas šalutinis poveikis:
apetito stoka, vėmimas, pilvo diegliai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, gelta, kasos uždegimas, mieguistumas, regos sutrikimai, pokyčiai kraujyje: baltųjų kraujo ląstelių, granulocitų ir trombocitų sumažėjimas, sutrikusi raudonųjų kraujo kūnelių gamyba; sumažėjęs natrio, kalio, kalcio, magnio ir chloridų kiekis kraujyje, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, inkstų sutrikimai, inksto uždegimas, ūmus inkstų nepakankamumas, plaučių uždegimas, plaučių edema, jautrumo šviesai padidėjimas, kraujagyslių sienelės uždegimas, odos pūslių formavimasis ir kartu odos ląstelių žuvimas (toksinė epidermolizė), sisteminė raudonoji vilkligė, raumenų spazmai, silpnumas, lytinės funkcijos sutrikimas ir (arba) lytinio potraukio pokyčiai, odos išbėrimas anafilaksinė (alerginė) reakcija.

5. teveten plus laikymo sąlygos
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir ant lizdinės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Medikamentų negalima išmesti į kanalizaciją ar su buitinėmis atliekomis. Jeigu turite nebereikalingų vaistų, norėdami jais atsikratyti pasitarkite su vaistininku. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
TEVETEN PLUS išvaizda ir pakuotės turinys
Rusvos, kapsulės formos, plėvele dengtos tabletės.
Vienoje pusėje jos yra pažymėtos skaičiumi 5147.
Preparato lizdinėse pakuotėse yra po 14, 28, 56 ar 98 tabletes, tačiau ne visi pakuočių dydžiai gali būti tiekiami.

Šis medicininis preparatas yra įteisintas šalyse EEA narėse šiais pavadinimais
Austrija, Kipras, Estija, Graikija, Vengrija, Airija, Latvija, Lietuva, Malta, Lenkija- TEVETEN PLUS 600 mg/12.5 mg;
Vokietija - Eprosartan comp.-CT 600 mg/12,5 mg Filmtabletten
Danija, Suomija, Norvegija- TEVETEN Comp 600 mg/12.5 mg;
Belgija, Liuksemburgas- Epratenz Plus 600/12.5 mg;
Čekija- Teveten Plus H 600 mg/12.5 mg;
Italija- Pranzide;
Portugalija- Epratenzide;
Slovėnija- CoTeveten;
Slovakija- Teveten Plus 600/12.5 mg.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-10-31
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai