Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Teotard 350mg pailginto atpalaidavimo kapsulės N40

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Teotard 200 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės
Teotard 350 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės
Teofilinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Teotard ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Teotard
3. Kaip vartoti Teotard
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Teotard
6. Kita informacija

1. kas yra teotard ir kam jis vartojamas
Teofilinas yra bronchus plečiantis vaistas, kuris atpalaiduoja bronchų lygiuosius raumenis, todėl oras lengviau patenka į plaučius, palengvėja kvėpavimas. Be to, šis vaistas gerina bronchuose susikaupusių gleivių judėjimą, todėl lengvina atsikosėjimą. Taip pat teofilinas veikia kraujagyslių, tulžies latakų ir virškinimo organų lygiuosius raumenis. Jis stimuliuoja kvėpavimo centrą ir širdį, stiprina diafragmos bei kitų kvėpavimo raumenų susitraukimus, didina šlapimo kiekį, neleidžia atsipalaiduoti ir veikti kai kuriems alerginių reakcijų mediatoriams.
Visas teofilinas rezorbuojamas virškinimo trakte. Išgėrus šio vaisto, didžiausia koncentracija kraujyje susidaro maždaug po 7 val. Jį vartojant reguliariai, pusiausvyrinė gydomoji koncentracija susidaro po 2‑3 dienų. Teofilinas pasiskirsto organizmo organuose ir skysčiuose, metabolizuojamas kepenyse. Vienas šio vaisto metabolitas (3‑metilksantinas) taip pat plečia bronchus. Teofilinas ir jo metabolitai pašalinami per inkstus. Teotard gaminamas naudojant specialią technologiją: kapsulėse yra smulkių granulių, iš kurių teofilinas atsipalaiduoja lėtai, todėl išvengiama ryškaus vaisto koncentracijos kraujyje padidėjimo ir sumažėjimo.

Indikacijos
Teotard vartojamas:
visų rūšių bronchinei astmai gydyti suaugusiems ir vaikams;
lėtinėmis obstrukcinėmis plaučių ligomis sergančių pacientų kvėpavimo takų obstrukcijai gydyti.

2. kas žinotina prieš vartojant teotard
Teotard vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) teofilinui arba bet kuriai pagalbinei Teotard medžiagai arba kitiems ksantinams (pvz. kofeinui, teobrominui ar pentoksifilinui);
- neseniai ištikus miokardo infarktui;
- kai yra ūmiai sutrikęs širdies ritmas (ūminė tachiaritmija).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Teotard skiriama labai atsargiai ir tik neabejotinai būtinais atvejais, kai yra nestabili krūtinės angina, širdies liga, tachiaritmijos pavojus, labai padidėjęs kraujospūdis, hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija, epilepsija, sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, porfirija, pepsinė opa, taip pat anksčiau sirgusiems pepsine opa ir vyresniems kaip 60 metų pacientams.
Teofilino dozė mažinama, kai yra širdies nepakankamumas, sutrikusi kepenų funkcija (ypač cirozė), sumažėjusi deguonies koncentracija kraujyje (hipoksemija), nuolat pakilusi kūno temperatūra, pneumonija, virusinė infekcija (ypač gripas), sutrikusi skydliaukės funkcija (hipertirozė), taip pat kai kuriuos vaistus vartojantiems pacientams (žr. „Kitų vaistų vartojimas“)
Pakeitus vieną teofilino preparatą kitu, reikėtų atidžiai stebėti klinikinį poveikį bei ar nepasireiškė šalutinių poveikių, o prireikus koreguoti dozę.
Teotard netinka jaunesniems kaip 6 metų ir mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams.
Pradėjus ar baigus vartoti kitus vaistus, rūkyti arba pakeitus mitybą, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui, kadangi Teotard dozę gali tekti koreguoti.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant Teotard, reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, nevartoti daug maisto produktų ar gėrimų, kurių sudėtyje yra metilksantinų (kavos, arbatos, kakavos, šokolado, koka kolos ir panašių gėrimų, energinių gėrimų), bei panašios į teofilino struktūros vaistų (kofeino, teobromino, pentoksifilino), kadangi gali sustiprėti centrinę nervų sistemą stimuliuojantis teofilino poveikis.
Teofilino poveikis gali sustiprėti kartu vartojant alopurinolį, cimetidiną, disulfiramą, fenilbutazoną, fluvoksaminą, fluorochinolonus, furosemidą, imipenemą, interferoną alfa, izoniazidą, kalcio antagonistus, linkomiciną, makrolidus, meksiletiną, paracetamolį, pentoksifiliną, geriamuosius kontraceptikus, probenecidą, propafenoną, propranololį, ranitidiną, takriną, tiabendazolį, tiklopidiną, viloksaziną, taip pat po skiepų nuo gripo. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus mažinti jo dozę.
Kartu vartojant ciprofloksaciną, teofilino dozę reikėtų sumažinti bent 60 %, o kartu vartojant enoksaciną – 30 %.
Teofilino poveikį gali susilpninti kartu vartojami vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenitoinas, karbamazepinas, primidonas), barbitūratai (ypač fenobarbitalis ir pentobarbitalis), isoproterenolis, magnio hidroksidas, moracizinas, rifampicinas, ritonaviras, sulfinpirazonas. Be to, teofilino poveikis gali būti silpnesnis rūkoriams. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus didinti jo dozę.
Teofilinas gali sustiprinti beta adrenoreceptorių agonistų, diuretikų ir rezerpino poveikį.
Teofilinas gali susilpninti adenozino, ličio karbonato ir beta adrenoblokatorių poveikį.
Kartu su teofilinu nereikėtų vartoti beta adrenoblokatorių, kadangi teofilino poveikis gali nepasireikšti.
Pacientams, vartojantiems teofiliną, narkozė halotanu gali sunkiai sutrikdyti širdies ritmą.
Teofilinas gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rodikliams (didina riebalų rūgščių koncentraciją kraujyje ir katecholaminų – šlapime).

Teotad vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Teotard, reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, nevartoti daug maisto produktų ar gėrimų, kurių sudėtyje yra metilksantinų (kavos, arbatos, kakavos, šokolado, koka kolos ir panašių gėrimų, energinių gėrimų).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Teofilino patenka per placentą ir išsiskiria su motinos pienu. Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik tada, kai laukiamas gydomasis poveikis yra didesnis už galimą pavojų vaisiui. Joms reikėtų dažniau tirti teofilino koncentraciją serume, o prireikus koreguoti dozę. Nėštumo pabaigoje teofilino nereikėtų vartoti, kadangi jis gali slopinti gimdos susitraukimus.
Jei žindyvė vartoja šį vaistą, ji turėtų atidžiai stebėti, ar kūdikiui nepasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, irzlumas arba miego sutrikimų. Pastebėjusi tokių poveikių, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Reikšmingos teofilino įtakos gebai vairuoti ir dirbti su technika nepastebėta.

3. kaip vartoti teotard
Teotard visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arbavaistininką.

Teotard dozė parenkama atsižvelgiant į paciento amžių ir poreikį. Ją visada apskaičiuoja gydytojas, atsižvelgdamas į idealiąją kūno masę, kadangi į riebalus šio vaisto nepatenka.
Įprastinės dozės:
suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems paaugliams – po 350 mg teofilino 2 kartus per parą;
vyresniems kaip 6 metų ir sveriantiems daugiau kaip 20 kg vaikams, paaugliams bei labai liesiems suaugusiems žmonėms – po 200 mg 2 kartus per parą.

Pacientams, sergantiems naktine bronchine astma arba miego metu atsirandančiais kvėpavimo sutrikimais, galima gerti Teotard 1 kartą per parą, prieš miegą. Vidutiniškai jiems pakanka 500‑700 mg dozės.

Paaugliams ir rūkoriams viena dozė gali skirtis nuo kitos: vakare gali būti skiriama didesnė, rytą – mažesnė.
Pirmąją Teotard dozę rekomenduojama išgerti vakare, prieš miegą. Šis vaistas vartojamas po valgio užgeriant dideliu kiekiu skysčio. Kapsulę reikėtų nuryti nepažeistą, jos negalima kramtyti.
Trečiąją gydymo dieną gydytojas turėtų įvertinti teofilino poveikį ir jo toleravimą. Jei vaisto poveikis geras, toliau vartojama tokia pati dozė, jei nepakankamas – padidinama. Pasireiškus šalutiniam poveikiui, dozę reikėtų sumažinti.
Teofilino dozė koreguojama atsižvelgiant į klinikinį poveikį, vaisto koncentraciją serume ir galimus šalutinius poveikius. Pageidaujama gydomoji teofilino koncentracija serume – 55‑110 mmol/l (10‑20 mg/l).
Teofilino koncentracija serume tiriama laboratorijoje. Jei pacientas vartoja Teotard 2 kartus per parą, tiksli teofilino koncentracija serume nustatoma paėmus kraujo 4 val. po rytinės dozės, o jei 1 kartą per parą – 12 val. po vakarinės dozės.

Pavartojus per didelę Teotard dozę
Teotard perdozavimas diagnozuojamas tada, kai teofilino koncentracija serume viršija 110 mmol/l (20 mg/l).
Šalutiniai poveikiai paprastai rodo lengvą perdozavimą. Jų pasireiškus, reikėtų nedelsiant ištirti teofilino koncentraciją serume ir atitinkamai sumažinti Teotard dozę.
Daugiau perdozavus, klinikiniai požymiai būna ryškesni: dažniausiai atsiranda drebulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, karštligė, labai sunkiais atvejais taip pat sutrinka širdies ritmas (tachiaritmija), staiga sumažėja kraujospūdis, pasireiškia mėšlungis. Tachiaritmija ir mėšlungis taip pat gali pasireikšti staiga, nebuvus lengvam perdozavimui būdingų perspėjančių požymių (pvz., pykinimo ir vėmimo). Dauguma atvejų pakanka sumažinti Teotard dozę arba laikinai nutraukti jo vartojimą.
Išgėrus per daug kapsulių, gali sumažėti kraujospūdis, pasireikšti nenustygimas, drebulys, karštligė, mėšlungis ir pavojingesnių širdies ritmo sutrikimų.
Perdozavusiajam reikėtų plauti skrandį, duoti gerti aktyvintosios anglies. Be to, jį reikėtų stebėti (ypač kraujospūdį, širdies ritmą, kvėpavimą, teofilino ir kalio koncentraciją serume). Gydoma simptomiškai. Sunkesniais atvejais teofilino pasišalinimą galima pagreitinti hemoperfuzijos būdu.

Pamiršus pavartoti Teotard
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Teotard
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimas šalutinis poveikis
Teotard, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydytojas turėtų informuoti pacientą apie galimus šalutinius poveikius ir ką daryti jų pasireiškus.
Pradedant vartoti šį vaistą, gali pasireikšti lengvų ir dažniausiai trumpalaikių šalutinių poveikių, pvz., galvos skausmas, sujaudinimas, irzlumas, galvos sukimasis, nemiga, nemalonus širdies plakimo pojūtis, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir alerginių reakcijų.
Kai teofilino koncentracija serume viršija gydomąją (jei organizmas jautresnis šiam vaistui, net kai jos neviršija), gali sutrikti miegas, padaugėti šlapimo, kartotis vėmimas, atsirasti drebulys, pakilti kūno temperatūra, pasireikšti karštligė, skaudėti krūtinę, sutrikti širdies ritmas (tachiaritmija), staiga sumažėti kraujospūdis, spazmuoti raumenys.
Vartojant teofiliną, gali sumažėti kalio, padidėti kalcio, kreatinino, cukraus ir urato koncentracija serume.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti teotard
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikykite ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės {po Tinka iki} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Teotard vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Teotard sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra teofilinas. Pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 200 mg arba 350 mg teofilino.
- Pagalbinės medžiagos yra povidonas, talkas, metakrilato kopolimeras, koloidinis silicio dioksidas, dibutilftalatas.

Teotard išvaizda ir kiekis pakuotėje
Dėžutėje yra 40 pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių supakuotų į Al folijos ir PVC folijos lizdines plokšteles.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
(bendradarbiaujant su Klinge Pharma GmbH, München, Deutschland)

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Krka, d.d., atstovybė Lietuvoje A. Goštauto g. 40, Vilnius LT-01112 Vilnius Tel. +370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-03-06
Šaltinis: VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai