Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Didelė gentis, paplitusi beveik visuose žemynuose, paprastai paatogrąžio arba atogrąžų klimato zonose. Kai kurios rūšys pas mus auginamos kaip vienmetės. Tik kelios pridengtos gali žiemoti ir Lietuvoje. Viena iš geriausiai žiemojančių rūšių – P. incomptum. Tik ji mažiau dekoratyvi už kitas. Užauga iki 1,2 m aukščio. Vasaros viduryje išleidžia rusvas varpas. Plinta šakniastiebiais. Gražesnės rūšys, galinčios žiemoti ir Lietuvoje, yra P. alopecuroides ir P. orientale. Jų puošmenos – rudenį pasirodančios pūkuotos šluotelės. Tačiau ir šios rūšys, net pridengtos, šaltesnėmis žiemomis gali iššalti. Auginti jas reikia saulėtose, sausesnėse vietose.
Kai kurios rūšys pas mus auginamos kaip vienmetės. Tik kelios pridengtos gali žiemoti ir Lietuvoje. Viena iš geriausiai žiemojančių rūšių – P. incomptum. Plinta šakniastiebiais. Gražesnės rūšys, galinčios žiemoti ir Lietuvoje, yra P. alopecuroides ir P. orientale. Tačiau ir šios rūšys, net pridengtos, šaltesnėmis žiemomis gali iššalti. Auginti jas reikia saulėtose, sausesnėse vietose.
Plačiau apie dekoratyviuosius siauralapius žolynus rasite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 20 – „Dekoratyvieji siauralapiai žolynai“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai