Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Šlamučiai – astrinių (Asteraceae) šeimos vienmetės arba daugiametės sausažiedės žolės, rečiau puskrūmiai ir krūmai. Gentyje – apie 500 rūšių, o Lietuvoje aptinkama 1 rūšis - Smiltyninis šlamutis (H. arenarium). Auga sausoje, smėlingoje žemėje, saulėtoje, atviroje, gerai apšviečiamoje vietoje. Nemėgsta per didelės drėgmės ir užsistovėjusio vandens. Smiltyninis šlamutis lengvai pasisėja. Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 15 - „Daugiamečių gėlių enciklopedija“.  
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Mėgstamos dvi visai skirtingos rūšys: darželinis (H. bracteatum) ir žilasis šlamutis (H. petiolare). Darželinis šlamutis užauga apie 70 cm aukščio ir šakoto stiebo viršūnėse skleidžia įvairių geltonų, rožinių, raudonų atspalvių graižus. Tai viena tinkamiausių gėlių sausoms puokštėms. Žilasis šlamutis dažniausiai nepražysta, auga plačiais, į visas puses besidriekiančiais krūmeliais. Lapai pilki arba pilkšvai gelsvi, yra ir margalapių augalų. Žilieji šlamučiai, persodinti į vazonus, gali žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
Darželinis šlamutis žydi liepą–rugsėjį. Peržydėjusius žiedynus reikia iškirpti.
Gerai auga saulėtoje šiltoje vietoje, purioje vandeniui laidžioje žemėje. Plačiau apie vienmetes gėles žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 47 „Vienmetės gėlės“.
Kaip džiovinti darželinį šlamutį galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 54 – „Augalai sausoms puokštėms“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai