Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Seduxen 5mg tabletės N20

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra SEDUXEN ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant SEDUXEN
3. Kaip vartoti SEDUXEN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. SEDUXEN laikymo sąlygos
6. Kita informacija

SEDUXEN 5 mg tabletės
Diazepamas

- Veiklioji medžiaga yra diazepamas. Vienoje tabletėje jo yra 5 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.,
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija

1. KAS YRA SEDUXEN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
SEDUXEN tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 20 tablečių.
Šis vaistas vartojamas nerimo ir baimės slopinimui bei nepageidaujamai padidėjusios raumenų įtampos mažinimui. Vaistas gali būti vartojamas papildomam ir trumpalaikiam epilepsijos gydymui, o taip pat alkoholinės abstinencijos ir baltosios karštinės simptomų mažinimui.

Vaistu gydomi tik sunkūs sutrikimai, sukeliantys bejėgiškumą arba didelę kančią.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SEDUXEN
SEDUXEN vartoti draudžiama: - jei padidėjęs jautrumas (alergija) diazepamui bei kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
- pirmąjį nėštumo trimestrą (antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu vaisto galima vartoti tik išimtiniais atvejais ir gydytojui griežtai prižiūrint),
- žindymo laikotarpiu, nes vaisto patenka į motinos pieną,
- kai sergama sunkia kvėpavimo sistemos liga ar kai slopinamas kvėpavimas,
- sergant sunkia kepenų liga,
- sergant depresija ir psichozėmis,
- esant miego apnėjos (trumpalaikio kvėpavimo sustojimo) simptomams,
- sergant ligomis, kurios reiškiasi raumenų silpnumu,
- sergant kai kurių formų glaukoma,
- apsinuodijus alkoholiu ir psichotropiniais vaistais.
SEDUXEN tablečių negalima vartoti pacientams, priklausomiems nuo alkoholio ir vaistų.
SEDUXEN tablečių reikia vartoti atsargiai: - ilgai sergant kvėpavimo sistemos ligomis, esant mieguistumui, nes vaistas gali pasunkinti kvėpavimą;
- sergant inkstų ar kepenų ligomis, nes tokiais atvejais vaisto poveikis gali sustiprėti;
- senyviems ir nusilpusiems pacientams, nes gali sustiprėti slopinamasis vaisto poveikis ir padidėti atminties sutrikimo pavojus.

Ilgai vartojant vaisto, gali atsirasti priklausomumas.Baigus ilgalaikį gydymą, net praėjus kelioms savaitėms, gali pasireikšti abstinencijos simptomų (žr. sk. “ Galimas šalutinis poveikis”). Kad būtų išvengta šių simptomų, gydymą baigti galima tik nuolat gydytojui prižiūrint ir palaipsniui mažinant dozę.
Jei esate nėščia ar krūtimi maitinate kūdikį, pasakykite apie tai gydytojui ir prieš pradėdamos vartoti vaisto, pasitarkite su juo!

SEDUXEN vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant vaisto, taip pat kol nesibaigė jo veikimas, draudžiama gerti alkoholio.

Nėštumas Jei esate nėščia, pasakykite apie tai gydytojui ir prieš pradėdamos vartoti vaisto, pasitarkite su juo!

Žindymo laikotarpis Jei krūtimi maitinate kūdikį, pasakykite apie tai gydytojui ir prieš pradėdamos vartoti vaisto, pasitarkite su juo!

Vairavimas ir mechanizmų valdymas SEDUXEN tabletės gali mažinti budrumą, reagavimo greitį ir trikdyti darbingumą, taip pat gebėjimą vairuoti (galite jaustis mieguisti ar pavargę). Išgėrus vaisto, 12–24 valandas draudžiama vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti darbus, susijusius su aukščiu. Vėliau ribojimus gydytojas nustato individualiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines SEDUXEN medžiagas Vienoje SEDUXEN tabletėje yra 120 mg laktozės (pieno cukraus). Į tai reikia atsižvelgti alergijos laktozei atveju. Pacientams, kurie alergiški laktozei, gali pūsti, skaudėti pilvą, prasidėti viduriavimas.
Kitų vaistų vartojimas Geriant SEDUXEN, nereikėtų vartoti alkoholio, taip pat kitų vaistų, veikiančių centrinę nervų sistemą (vaistų nuo neurozės, epilepsijos, migdomųjų, raminamųjų, opiatų, narkotinių vaistų, mieguistumą sukeliančių vaistų nuo alergijos, raumenis atpalaiduojančių vaistų), kadangi jie gali stiprinti vienas kito veikimą, gali apimti mieguistumas ir prasidėti kvėpavimo funkcijos slopinimas.
Kai kurie vaistai gali lėtinti SEDUXEN tablečių skaidymą kepenyse ar sustiprinti jo absorbciją, todėl vaisto slopinamasis poveikis gali sustiprėti ir pailgėti. Kiti vaistai gali paspartinti SEDUXEN
tablečių skaidymą ir susilpninti jų poveikį. Minėta sąveika taip pat gali pasireikšti, jei šių vaistų vartojama prieš pradedant ar pradėjus gerti SEDUXEN.
Pasakykite gydytojui, jei vartojate kokių nors vaistų (įsigytų pagal receptą ar be jo) arba nuolat jų vartojote anksčiau, taip pat praneškite gydytojui apie bet kokius pasikeitimus SEDUXEN vartojimo metu (jei keičiama vartojamų vaistų dozė ar iš naujo pradedate jų vartoti).

3. KAIP VARTOTI SEDUXEN
SEDUXEN vartojama tik gydytojui paskyrus – tokia doze, tiek laiko ir taip, kaip nurodė gydytojas. Tablečių galima gerti nepriklausomai nuo valgio.

Pavartojus per didelę SEDUXEN dozę Jei išgėrėte SEDUXEN tablečių daugiau, nei paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Pamiršus pavartoti SEDUXEN Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, atėjus sekančios dozės laikui, nevartokite dvigubos dozės, nes tai neišlygins praleistos dozės poveikio, be to, gali pasireikšti perdozavimas.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
SEDUXEN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Dažniausias šalutinis poveikis yra nuovargis, mieguistumas, raumenų silpnumas; šis poveikis gali būti laikinas ir juntamas gydymo pradžioje.
Retkarčiais gali atsirasti šių šalutinių poveikių: netikslūs judesiai, netvirta eisena, sumišimas, svaigulys, drebulys, galvos skausmas, pablogėjusi nuotaika, regos sutrikimas, odos bėrimas, vidurių užkietėjimas, kalbėsenos sutrikimas, kraujospūdžio sumažėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas, pykinimas, burnos džiūvimas ar sustiprėjęs seilėtekis, lytinio potraukio pakitimas, pulso suretėjimas, kvėpavimo susilpnėjimas, atminties sutrikimas.
Retkarčiais gali pasireikšti priešingas nei įprasta poveikis: atsiranda nerimastingumas, padidėja nerimas, dirglumas, nemiga, piktumas, sutrinka suvokimas, padidėja raumenų tonusas.
Ypač retai gali sutrikti kepenų ir kraujodaros sistemos veikla, atsirasti gelta.

Jei pasireiškė šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Geriant SEDUXEN, ypač jeigu jų vartojama ilgai, gali atsirasti priklausomumas. Todėl staiga nustojus jų vartoti, galimi abstinencijos simptomai: drebulys, nerimastingumas, nemiga, nerimas, galvos skausmas, dėmesio sutrikimas, dirglumas, suvokimo sutrikimas (haliucinacijos), ūžimas ausyse, padažnėjusio pulso pojūtis, pykinimas, prakaitavimas, apetito praradimas, spazmai, diegliai, retai – sąmonės sutrikimas (kliedesys), traukuliai.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. SEDUXEN LAIKYMO SĄLYGOS
Lizdinę plokštelę laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

6. KITA INFORMACIJA
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-18
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2022 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai