Tema sukurta: 2018.11.30 06:31
2018.11.30 06:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Ponaitissss
Ponaitissss
Pažengęs
Nesinori labai gilintis į politikos temas ir jas pradėti, bet toks dalykas labai aktualus dabartiniam jaunimui, o net ir kai kuriems mano kartos žmonėms kai nemoka rusų, vengia jos. Taip, prievolės nera. Bet pavyzdžiui, jeigu žmogus norėtu dirbti logistikos srityje, o ten visur - reikalavimas rusų kalba.
Kodėl žmonės bijo ir galvoja, kad jiems kalbos žinojimas tik pakenks? Pavyzdžiui kai atvyksta ne vien rusai verslo reikalais, susitikimais, bet ir baltarusai, kurie atvyksta kaip turistai, atvyksta poilsiui į Druskininkus ar į Vilniaus prekybos centrus, kai ukrainiečiai atvyksta kokio darbo paieškoti Lietuvoj - visi moka, kalba rusiškai, bet ar nebūtų ir pačiam įdomiau pabandyti bent? Nes taip, žmonės atvyksta į šalį, jie turėtu angliškai bendrauti jei tai verslo, gal ir turizmo reikalais, bet pvz turizme rusų praverčia, ypač jei viešbutyje dirbi.
Man pačiam norėtusi išmokti lenkų arba dar kokios slavų kalbos dėl įdomumo, dėl to, kad galima būtų susikalbėti ir kitose šalyse. Pavyzdžiui man kaip mokančiam rusų būtų nesunku suprasti baltarusų, kažkiek ukrainiečių, serbų, kroatu, nors pastarųjų raštas ne kirilica, o lotyiškos raidės, vistiek suprantama nemažai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.01 09:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


fluoksetinas
fluoksetinas
Meistras
tu tikras naivuolis jei nesupranti
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.02 17:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Kaulėta
Kaulėta
Meistras
Skaičiau postą kelis kartus ir vis tiek nesuprantu koks pagrindinis temos klausimas. Bo, man paprasčiausiai skamba kaip bandymas įpiršti savo nuomonę kitam.

Nuo kada vengimas tam tikros kalbos yra problema? Pažįstu daug jaunų žmonių kurie tik lietuviškai šneka ir nemoka nei anglų, nei rusų anei prancūzų ar vokiečių. Priežastis tam ne "okupanto kalba nešnekėsiu", o paprasčiausias "nenoriu nes man ir taip gerai" ar tiesiog "per sunku įdėti pastangų darbui kuris nėra būtinas". Tikriausiai nustebinsiu, bet ne visi dirba turizme ar logistikoje. O parduotuvėje susimosuoti kupiūromis galima ir be užsienio kalbos.

Galų gale, reikia pripažinti, jog mokytis kalbą nėra taip lengva. Tą puikiai parodo "lodon ingliš" ar kaimynės pragyvenusios pusę amžiaus Lietuvoje, o mokančios tik labas ir ate. Ir, net jei tau tai kaip penki pirštai, kitam tai kaip astronomija (:

O jei visgi, priežastis yra tame, kad "rusų kalba yra okupantų kalba", tai reiktų pasitikrinti kuriame amžiuje gyveni, ir kad pasaulis nesisuka tik apie tai kas esi (:
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.02 18:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Ponaitissss
Ponaitissss
Pažengęs
Tema aiskiai parasyta ir klausimas aiskus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.03 13:52 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


uola2
uola2
Naujokas
Ponaitissss rašė:

Nesinori labai gilintis į politikos temas ir jas pradėti, bet toks dalykas labai aktualus dabartiniam jaunimui, o net ir kai kuriems mano kartos žmonėms kai nemoka rusų, vengia jos. Taip, prievolės nera. Bet pavyzdžiui, jeigu žmogus norėtu dirbti logistikos srityje balkonu stiklinimas, o ten visur - reikalavimas rusų kalba.

Kodėl žmonės bijo ir galvoja, kad jiems kalbos žinojimas tik pakenks? Pavyzdžiui kai atvyksta ne vien rusai verslo reikalais, susitikimais, bet ir baltarusai, kurie atvyksta kaip turistai, atvyksta poilsiui į Druskininkus ar į Vilniaus prekybos centrus, kai ukrainiečiai atvyksta kokio darbo paieškoti Lietuvoj - visi moka, kalba rusiškai, bet ar nebūtų ir pačiam įdomiau pabandyti bent? Nes taip, žmonės atvyksta į šalį, jie turėtu angliškai bendrauti jei tai verslo, gal ir turizmo reikalais, bet pvz turizme rusų praverčia, ypač jei viešbutyje dirbi.

Man pačiam norėtusi išmokti lenkų arba dar kokios slavų kalbos dėl įdomumo, dėl to, kad galima būtų susikalbėti ir kitose šalyse. Pavyzdžiui man kaip mokančiam rusų būtų nesunku suprasti baltarusų, kažkiek ukrainiečių, serbų, kroatu, nors pastarųjų raštas ne kirilica, o lotyiškos raidės, vistiek suprantama nemažai.


Kokie žmonės? Tavo du pažįstami ar keli prašalaičiai, kuriuos pamatei gatvėj ar maximoj prie kasos? Man tai įdomesnis klausimas - kodėl žmonės viską taip generalizuoja? Ar tu darei kokią nors apklausą ar vedei statistiką kiek jaunų žmonių kalba/nekalba kokiomis užsienio kalbomis? Yra visokių atvejų. Aš galėčiau tada paklausti - kodėl mano kaimynas, kuriam arti 90 metų, Lietuvoje gyvenantis praktiškai visą savo gyvenimą, su manimi sveikinasi tik rusų kalba? Bet aš neklausiu tokio klausimo, nes suprantu, jog tai nevertas diskusijos klausimas. Žmonės yra skirtingi ir turi skirtingus motyvus. Vieni tyngi, kitiems ta kalba (pvz man) yra visiškai nereikalinga, nes logistikos srityje nedirbu, dar kiti kaip ir tu minėjai - daro iš principo. Bet tokiam žmogui jo ribotumas užveria ne tik susikalbėjimą, bet ir apskritai visos informacijos priėmimą. Akivaizdu, jog kuo daugiau žinai, moki kalbų - tuo tau geriau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.03 14:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


LaisvasPilietis
LaisvasPilietis
Didmeistris
Esi teisus, nesimoko, nes daugybė mano, kad tai niekinga kalba. Tada ir mokytis tingisi, o ar prireiks iš anksto sunku spėti, man pvz anglų nėra reikalinga... neturiu su kuo ja bendrauti, tik kartais kokį laišką parašyti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.04 06:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Ponaitissss
Ponaitissss
Pažengęs
Ka reiskia niekinga? Niekingu kalbu nebuna. Tik jeigu nereikia, nera noro mokytis, tai jau aisku kiekvieno reikalas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.13 14:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valentas312
Valentas312
Naujokas
kuom vienos kalbos yra blogesnes uz kitas visur yra tiek blogu tiek normaliu zmoniu
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.12.13 14:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valentas312
Valentas312
Naujokas
kuom vienos kalbos yra blogesnes uz kitas visur yra tiek blogu tiek normaliu zmoniu
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai