Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ringer B.Braun infuzinis tirpalas 500ml N10

VAISTO APRAŠAS
1. Vaisto pavadinimas
Ringer`s Solution Braun Ringerio tirpalas "Braun"

2. Veikliosios medžiagos ir jų kiekis 1000 ml tirpalo sudėtis
* 8,6 g natrio chlorido;
* 0,3 g kalio chlorido;
* 0,33 g kalcio chlorido dihidrato;

Teorinis tirpalo osmosinis slėgis yra 309 mOsm/l, rūgštingumas, nustatytas titravimu,(mažesnis nei 0,3 mmol/l, pH yra 5-7.

Elektrolitų koncentracija tirpale
* 147 mmol/l natrio;
* 4 mmol/l kalio;
* 2,3 mmol/l kalcio;
* 55,5 mmol/l chloridų;

3. Vaisto forma Infuzijų tirpalas

4. Klinikinė informacija
4.1. Indikacijos

Šis infuzijų tirpalas tinka:
* organizmo skysčiams papildyti tuo atveju, jei yra hipochloreminė alkalozė;
* izotoninei arba hipotoninei dehidracijai šalinti;
* kraujo tūriui trumpam papildyti;
* elektrolitų koncentratams arba kartu vartojamiems medikamentams atskiesti.

4.2. Dozavimas ir vartojimo būdas
4.2.1. Rekomenduojamas dozavimas
Ringerio tirpalo "Braun" dozė priklauso nuo ligonio amžiaus, svorio ir būklės. Suaugusiems žmonėms. Paprastai šio tirpalo per parą galima infuzuoti iki 40 ml/k kūno svorio. Infuzijos greitis: iki 5 ml/kg kūno svorio per valandą (atitinka 1,7 lašo kilogramui kūno svorio per minutę). Senyviems žmonėms ir vaikams. Tirpalo dozę reikia nustatyti, atsižvelgiant į organizmo poreikį.

4.2.2. Vartojimo būdas
Tirpalas infuzuojamas į veną. Pastaba dėl skysčių ir elektrolitų kiekio Baziniam fiziologiniam organizmo skysčių poreikiui tenkinti per parą reikia infuzuoti 30 ml/kg kūno svorio Ringerio tirpalo. Po operacijos ir intensyviosios terapijos metu dėl inkstų koncentruojamosios funkcijos susilpnėjimo ar metabolitų išskyrimo padidinimo skysčių poreikis padidėja, todėl per parą jų reikia infuzuoti apie 40 ml/kg kūno svorio. Jeigu skysčių netenkama papildomai, pvz., pro fistulę, karščiavimo, viduriavimo ar vėmimo metu, jų būtina infuzuoti šiek tiek daugiau, atsižvelgiant į ligonio būklę.

Realus skysčių poreikis nustatomas ligonį monitoruojant, t. y. nustatinėjant šlapimo išskyrimą, kraujo serumo ir šlapimo osmosinį slėgį bei su šlapimu išskiriamas medžiagas. Bazinei svarbiausių katijonų, t. y. natrio ir kalio, pakeičiamajai terapijai per parą reikia atitinkamai maždaug 1,5 mmol/kg kūno svorio ir 0,8-1 mmol/kg kūno svorio. Gydant Ringerio tirpalo infuzijomis, realus elektrolitų poreikis nustatomas atsižvelgiant į jų koncentraciją organizme ir plazmos laboratorinių tyrimų rezultatus.

4.3. Kontraindikacijos
Ringerio tirpalo negalima infuzuoti, jeigu yra hiperhidracija arba hiperkaliemija.

4.4. Įspėjimas, specialios atsargumo priemonės
4.4.1. Įspėjimas
Ypač atsargiai Ringerio tirpalą reikia infuzuoti, jeigu yra:
*hipertoninė dehidracija;
*hipokaliemija;
*hipernatremija;
* hiperchloremija;
* inkstų nepakankamumas su hiperkaliemijos tendencija;
* būklė, kurios metu ligoniui ribojamas natrio kiekis, pvz.: širdies nepakankamumas, generalizuota edema, plaučių edema, hipertenzija, eklampsija, sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas.

4.4.2. Specialios atsargumo priemonės
Gydant Ringerio tirpalo infuzijomis, būtina matuoti elektrolitų kiekį kraujo serume ir vandens kiekį organizme.

4.5. Sąveika su kitais medikamentais bei infuzijų tirpalais Farmakologinės sąveikos nepastebėta. Kitų medikamentų dėti į Ringerio tirpalą galima tik nustačius, kad nesuderinamumo nebus.

4.6. Nėštumas ir laktacija
Nėščioms ir kūdikį žindančioms moterims Ringerio tirpalo "Braun" infuzuoti galima. Tai reikia daryti atsargiai, jeigu nėščiai moteriai yra toksemija.

4.7. Poveikis
gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus Ringerio tirpalas infuzuojamas į veną, todėl poveikio gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus tyrimo duomenų pateikti nebūtina.

4.8. Nepageidaujamas poveikis
Infuzijos metu galima hiperchloremija.

4.9. Perdozavimas
4.9.1. Simptomai Tirpalo perdozavus, atsiranda hiperhidracija, odos tempimas, venų kongestija, edema, gali pasireikšti plaučių arba smegenų edema, sutrikti elektrolitų pusiausvyra, per daug padidėti kraujo serumo osmosinis slėgis, atsirasti metabolinė acidozė.
4.9.2. Neatidėliotinas gydymas, priešnuodžiai Reikia nutraukti infuziją, vartoti diuretikų, nepertraukiamai matuoti elektrolitų koncentraciją kraujo serume, normalizuoti jų ir rūgščių bei šarmų kiekį.

5. Farmakologinės savybės
5.1. Farmakodinamika Ringerio tirpalo "Braun" sudėtis yra tokia pat kaip tarpląstelinio skysčio. Jis vartojamas kraujo serumo elektrolitų ir rūgščių bei šarmų pusiausvyros sutrikimui šalinti. Elektrolitai būtini tam, kad tirpalą suleidus tarpląstelinio ir ląstelinio skysčio osmosinis skystis būtų normalus. Kadangi tirpale yra palyginti daug chloridų, tai jis sukelia silpną rūgštinamąjį poveikį.

5.2. Farakokinetika Suleidus Ringerio tirpalo į veną, du jo trečdaliai patenka į tarpaudininį skystį, kraujagyslėse lieka tik vienas trečdalis. Vadinasi, tirpalo poveikis kraujotakai yra trumpalaikis.

5.3. Ikiklinikinių vaisto saugumo tyrimų duomenys Reikšmingų ikiklinikinių tyrimų duomenų, kurie nebūtų minėti kituose šio vaisto aprašo skyriuose, nėra.

6. Farmacinė informacija
6.1. Pagalbinės medžiagos Injekcijų vanduo.

6.2. Nesuderinamumas
Ringerio tirpalo "Braun" negalima maišyti su tirpalais, kuriuose yra oksalatų, fosfatų, karbonatų arba rūgščiųjų karbonatų, kadangi gali atsirasti nuosėdų. Kitų medikamentų arba medžiagų į jį dėti negamima, nebent būtų nustatyta, kad nesuderinamumo nebus .

6.3. Tinkamumo laikas
Ringerio tirpalo "Braun", laikomo neatkimštame gamintojo inde, tinkamumo laikas yra 5 metai.

6.4. Laikymo sąlygos
Specialios laikymo sąlygos nereikalingos.

6.5. Pakuotė
Polietileninis indas, kuriame yra 500 ml arba 1000 ml tirpalo.

6.6. Vartojimo instrukcija Vieno indo tirpalas tinka vartoti vieną kartą. Vaisto likučius reikia išpilti. Infuzuoti galima tik skaidrų tirpalą. Jeigu indas arba jo kamštis sugadinti, tirpalo vartoti negalima.

7. Rinkodaros teisių savininkas
B. Braun Melsungen AG P.O. Box 1110-1120, D-34209 Melsungen, Vokietija

8. Vaisto registracijos sertifikato numeris
9. Autorinių teisių arba jų atnaujinimo data
10. Informacijos peržiūrėjimo data 1997 m. gegužės mėn.
Specialioji redaktorė-Kauno medicinos akademijos

Teorinės ir klinikinės farmakologijos katedros doc. A. Urmonienė
Tekstą redagavo V. Jurkienė
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai