Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ranisan 150mg plėvele dengtos tabletės N30

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Ranisan ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ranisan
3. Kaip vartoti Ranisan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Ranisan laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Ranisan 150 mg plėvele dengtos tabletės
Ranitidinas

- Veiklioji medžiaga yra ranitidino hidrochloridas Vienoje tabletėje yra 168 mg ranitidino hidrochlorido, tai atitinka 150 mg ranitidino.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, kopovidonas, povidonas, magnio stearatas, hipromeliozė 5, titano dioksidas, makrogolis 6000, dibutilftalatas.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
PRO.MED.CS Praha a.s.
Telčska 1
140 00 Praha 4
Čekijos Respublika

1. kas yra ranisan ir nuo ko jis vartojamas
Ranisan yra baltos ar balkšvos lęšio formos tabletės su vagele padalijimui. kurios tiekiamas aliuminio/ aliuminio lizdinėmis plokštelėmis. Pakuotėje yra 30 plėvele dengtų tablečių.

Ranisan priklauso grupei vaistų, slopinančių skrandžio sulčių išsiskyrimą. Jis yra greitai absorbuojamas žarnyne, jo efektyvumas nepriklauso nuo skrandžio turinio.
Inkstų nepakankamumo atveju vaisto poveikis yra žymiai ilgesnis.

Ranisan yra vartojamas visais padidėjusios skrandžio sulčių sekrecijos ir skrandžio gleivinės funkcijos sutrikimų bei jų pasekmių atvejais. Tai įvairių morfologinių formų peptinės opos: stemplės ir skrandžio opos, dvylikapirštės žarnos stormens ir postormeninės dalies opos, anastomozės opos po skrandžio operacijų.
Taip pat vaistu yra gydomos opos, sukeltos tam tikrų vaistų (acetilsalicilo rūgšties, hormonų ir nehormoninių vaistų, vartojamų reumatoidinių sąnarių ir kitų ligų), ūmios stresinės opos, išsivysčiusios po traumų, chirurginių intervencijų, nudegimų ir po organų transplantacijų gydymui, Zollinger - Ellison sindromas. Visais šiais atvejais tinka skirti Ranisan ir profilaktikai.

2. kas žinotina prieš vartojant ranisan
Ranisan vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ranitidinui arba bet kuriai pagalbinei Ranisan medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate inkstų nepakankamumu;
- jeigu Jūs esate jaunesnis kaip 15 ar vyresnis kaip 65 metų;
- jeigu Jums nustatytas skrandžio opos supiktybėjimas.

Pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia ar žindote krūtimi, Ranisan vartoti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra žinoma jokio Ranisan neigiamo poveikio veiklai, reikalaujančiai padidėjusio dėmesingumo, judesių koordinacijos ir greitos reakcijos (transporto priemonių vairavimui, mechanizmų valdymui, darbui aukštumoje).

Kitų vaistų vartojimas Ranisan ir kiti kartu vartojami vaistai gali turėti tarpusavio sąveiką. Galima tarpusavio sąveika su kai kuriais vaistais (prokainamidu, diazepamu, teofilinu), nes yra veikiamas jų išskyrimas per inkstus.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

3. kaip vartoti ranisan
Ranisan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ūmių peptinių opų gydymui
Įprastinė dozė yra po 1 tabletę vaisto du kartus per dieną (300 mg) – išgeriant ryte ir vakare arba po 2 tabletes (300 mg) vaisto prieš einant miegoti. Gydymą reikia tęsti iki tol, kol peptinės opos užgis (tai reikia patvirtinti atlikus endoskopinį tyrimą).

Gydymas paprastai trunka 4-8 savaites. Peptinių opų recidyvų profilaktikai rekomenduojama dar net iki 12 mėnesių skirti po 1 tabletę vaisto (150 mg) vakare prieš einant miegoti.

Stemplės gleivinės uždegimo (sukelto skrandžio turinio refliukso) ir nesteroidinių priešuždegiminių vaistų (skiriamų sergant reumatoidinėmis ir sąnarių ligomis) sukeltoms opoms gydyti
Skiriama po 2 tabletes (300 mg) vaisto du kartus per dieną (iš viso 600 mg) 2-3 mėnesius. Recidyvų profilaktikai skiriama po 1 tabletę (150 mg) vaisto du kartus per dieną (viso 300 mg).

Zollinger-Ellison sindromas
Pradinė dozė yra po vieną tabletę vaisto 3 kartus per dieną (tai yra 450 mg). Priklausomai nuo paciento klinikinės būklės, dozę galima padidinti iki 6 ar net daugiau tablečių per dieną, tačiau tokiu atveju labiau tinka skirti protonų siurblio inhibitorius. Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu (kreatinino klirensas mažiau 50 ml/min.) Ranisan paros dozę reikia sumažinti pusiau.

Jeigu manote, kad Ranisan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ranisan dozę
Perdozavus arba atsitiktinai vaisto išgėrus vaikui pasikonsultuokite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Ranisan
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Ranisan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Paprastai vaistas yra gerai toleruojamas. Šalutinis poveikis pasireiškia tik 3-7% pacientų. Tai gali būti galvos skausmas, svaigulys (vertigo), galvos svaigimas (labiau tikėtinas vyresnio amžiaus pacientams), burnos džiūvimas, pykinimas, dujų kaupimasis žarnyne, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, apetito netekimas. Spazmai, impotencija, menstruacinio ciklo sutrikimai ir išplikimas gali pasireikšti tik retais atvejais. Gali išsivystyti alerginės odos reakcijos, taip pat bėrimas, niežulys ir dilgėlinė. Gali padidėti kepenų fermentų koncentracija kraujo plazmoje, pavieniais atvejais – kraujo ląstelių kiekis.

Jeigu jums gydymo metu pasireiškė šalutinis vaisto poveikis, apie tai pasakykite gydytojui.

Jeigu pasireiškė padidėjusios organizmo jautrumo Ranisan poveikis - bėrimas arba virškinimo sutrikimai, nutraukite gydymą vaistu ir pasitarkite su gydytoju.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. ranisan laikymo sąlygos
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdinę plokštelę laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą buvo patvirtintas 2006-09-11
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai