Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Pulmozyme 2500TV/2.5ml inh.garai, tirpalas N6

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys
1. Kas yra Pulmozyme ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Pulmozyme
3. Kaip vartoti Pulmozyme
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Pulmozyme laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Pulmozyme 2500 TV/2,5 ml inhaliaciniai garai, tirpalas
Dornazės alfa

- Veiklioji medžiaga: Rekombinantinė žmogaus DNR-azė (alfa dornazė). Tai fermentas, pagamintas naudojant rekombinantinę DNR technologiją, kuris iš esmės identiškas natūraliam žmogaus organizmo fermentui.
- Pagalbinės medžiagos: kalcio chloridas, natrio chloridas (valgomoji druska) ir injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas
UAB “Roche Lietuva”, J.Jasinskio 16B, LT-01112 Vilnius, Lietuva

Gamintojas atsakingas už serijų išleidimą
Roche Latvija SIA, Gunara Astras 8b, Riga LV-1082, Latvija

1. kas yra pulmozyme ir nuo ko jis vartojamas
Vienkartinėje plastiko ampulėje yra 2,5 ml skaidraus, bespalvio skysčio inhaliacijoms be buferinių medžiagų, turinčio 2500 vienetų (2,5 mg) veikliosios medžiagos (1 mg/ml arba 1000 TV/ml). Pulmozyme yra pakuotėse po 6 ampules.

Pulmozyme- tai fermentas, pagamintas naudojant rekombinantinę DNR technologiją, kuris iš esmės identiškas natūraliam žmogaus organizmo fermentui.
Gydytojai išrašo Pulmozyme tam, kad kvėpavimo takuose ištirptų tirštos gleivės, susikaupusios sergančiųjų cistine fibroze. Pulmozyme pagerina plaučių funkciją ir palengvina kvėpavimą.

2. kas žinotina prieš vartojant pulmozyme
Jums negalima vartoti Pulmozyme, jei žinote, jog kuri nors šio vaisto sudėtinė dalis Jums sukelia alerginę arba padidėjusio jautrumo reakciją. Jei abejojate, klauskite savo gydytojo.

Prieš pradėdami vartoti vaistą įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas žino, ar Jūs:
- sergate kitomis ligomis;
- esate alergiškas (-a).

Pulmozyme ampulės yra vienkartinės ir atidarius jų negalima laikyti. Pulmozyme sudėtyje nėra konservantų.

Vyresniems nei 5 m. amžiaus vaikams galima vartoti Pulmozyme. Nežinoma, ar šis vaistas būtų saugus ir veiksmingas vartoti jaunesniems nei 5 metų amžiaus vaikams.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia, arba ketinate pastoti, prieš pradėdama gydymą būtinai pasakykite apie tai gydytojui. Tada Jūsų gydytojas nuspręs, ar Jums galima vartoti Pulmozyme.
Dar nežinoma, ar Pulmozyme patenka į moters pieną. Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti
Pulmozyme maitindama kūdikį krūtimi

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant Pulmozyme laikantis gydytojo nurodymų, jis netrikdo gebėjimo vairuoti arba valdyti mašinas

Kitų vaistų vartojimas:
Prieš pradėdami gydymą įsitikinkite, kad gydytojas žino visus kitus Jūsų vartojamus vaistus (taip pat ir tuos, kurių jis nepaskyrė). Tai labai svarbu, nes vartojant daugiau nei vieną vaistą tuo pat metu, jų poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti. Todėl nevartokite Pulmozyme kartu su kitais vaistais nepasakę apie tai savo gydytojui ir negavę jo sutikimo. Kartu su Pulmozyme galima saugiai vartoti kitus vaistus nuo cistinės fibrozės, pavyzdžiui, antibiotikus, bronchus plečiančius vaistus, kasos fermentus, kortikosteroidus ir skausmą malšinančius vaistus. Tačiau Pulmozyme negalima maišyti purkštuve su šiais vaistais. Jeigu Jums reikia daugiau informacijos, aptarkite šį klausimą su savo gydytoju.

Pulmozyme suderinamumas su alkoholiu ir tabaku netirtas.

3. kaip vartoti pulmozyme
Visada vartokite Pulmozyme tiksliai laikydamiesi gydytojo nurodymų. Pulmozyme yra receptinis vaistas ir turi būti vartojamas prižiūrint gydytojui. Nepraleiskite apsilankymų pas gydytoją ir pasakykite jam (jai) apie visus pastebėtus Jūsų sveikatos būklės pokyčius. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 5 metų amžiaus vaikams ilgalaikiam gydymui dažniausiai skiriama po vieną 2500 vienetų (2,5 mg) ampulę vieną kartą per dieną. Tai didžiausia leistina vienkartinė paros dozė. Kai kuriems vyresniems nei 21 metų amžiaus pacientams gali prireikti dviejų ampulių per dieną. Ligoniams negalima vartoti daugiau nei vieną ampulę (vieną dozę) per dieną, jei gydytojas aiškiai tai nurodė. Norint geriausių rezultatų, reikia inhaliuoti Pulmozyme kasdien. Jei pamiršite suvartoti vaisto dozę, prisiminę kuo greičiau tai padarykite, o toliau vartokite vaistą taip, kaip anksčiau. Patys nekeiskite paskirtosios vaisto dozės. Jei manote, kad vaisto poveikis pernelyg silpnas arba pernelyg stiprus, pasitarkite su gydytoju.

Vaisto vartojimo instrukcija
Pulmozyme vartoti pagal gydytojo nurodymą naudojamas srovinis purkštuvas. Prieš inhaliuojant vaistą reikia įdėti vieną Pulmozyme ampulę į srovinio purkštuvo kamerą. Pulmozyme negalima praskiesti arba maišyti su kitais vaistais sroviniame purkštuve. Jei nepanaudosite viso ampulės turinio, nelaikykite atidarytos ampulės, o tinkamai ją sunaikinkite.

Pavartojus per didelę dozę
Nežinoma, ar galima perdozuoti Pulmozyme. Jeigu Jūs arba kitas asmuo tyčia arba atsitiktinai suvartotumėte per daug Pulmozyme, tuojau pat susisiekite su artimiausia ligonine, gydytoju arba vaistininku.

Pulmozyme yra vaistas ilgalaikiam gydymui. Jei norėsite jo nebevartoti, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui.

4. galimas šalutinis poveikis
Vartojant Pulmozyme gali atsirasti ne tik teigiamas, bet ir nepageidaujamas jo poveikis, net ir laikantis gydytojo nurodymų. Labiausiai tikėtinas Pulmozyme nepageidaujamas poveikis — balso pokytis (užkimimas), kuris nėra didelis ir neilgai trunka. Mažiau tikėtinas faringitas (gerklės skausmas), laringitas (balso stygų skausmingumas) ir iškilus odos bėrimas, paraudimas bei dilgėlinė. Jei nerimaujate dėl šio ar kitokio netikėto vaisto poveikio, pasitarkite su gydytoju.

5. pulmozyme laikymo sąlygos
Visada laikykite šį vaistą uždaroje originalioje pakuotėje.
Vaistą laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje ir vietoje.
Pulmozyme reikia saugoti nuo stiprios šviesos ir laikyti šaldytuve +2 - +8o C temperatūroje — tada vaistas bus stabilus ne ilgiau kaip 24 mėnesius. Trumpalaikiai temperatūros pokyčiai (ne daugiau kaip +30oC temperatūta ir ne ilgiau kaip 24 val.) nepakenks vaisto stabilumui.

Pulmozyme negalima vartoti, pasibaigus jo tinkamumo laikui (EXP), nurodytam ant išorinės pakuotės.

Pulmozyme skirtas tik Jums, ir jokiu būdu neduokite jo kitiems žmonėms.

Nepamirškite grąžinti vaisto likučio Jūsų vaistininkui, kuris jį sunaikins, atsižvelgdamas į aplinkosaugos reikalavimus.

6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti registravimo liudijimo turėtojas.

UAB “Roche Lietuva”
J.Jasinskio 16B, LT-01112 Vilnius
Lietuva
Tel. 852546799

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-03-28
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai