Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Propolio tepalas su cinku 20g

Informacija vartotojui

Propolio tepalas su cinku, 20g

Sudėtis. Propolis, saulėgrąžų aliejus, cinko oksidas, vazelinas, glicerolis, cetylstearyl alkoholis.

Bičių pikis arba propolis, bičių klijai, - tai sakinga malonaus kvapo medžiaga. Bitės pikį renka iš medžių lipnių pumpurų, ūglių, augalų žiedų nektaro ir naudoja avilio plyšiams užklijuoti, koriams užtraukti, svetimkūniams apklijuoti - užbalzamuoti. Bičių pikio gebėjimą šalinti blogą kvapą, mažinti ar visai nuslopinti skausmą ir tinimą, padėti žaizdoms gyti žmonės žinojo jau žiloje senovėje. Šia patirtimi ir grįstas jo vartojimas liaudies medicinoje.
Nustatytas propolio baktericidinis ir bakteriostatinis veikimas. Be to propolis pasižymi ir priešvirusiniu, anestezuojančiu, priešuždegiminiu poveikiu. Propolis veikia visas klinikines Staphylococcus aureus padermes. Naturalus bičių pikis Escherichia coli sunaikina po 2 - 3 valandų. Dėl šių savybių propolį galima įvairiapusiškai panaudoti medicinoje įvairioms ligoms gydyti. Preparatai su propoliu turi platų antimikrobinio veikimo spektrą, be to neatsiranda atsparios mikroorganizmų formos, kaip vartojant antibiotikus.
Šiuo metu jau yra ištirtas propolio sudedamųjų dalių poveikis ir yra nustatyta:
- antibakterinis propolio veikimas dėl jame esančių pinacembrino, galangino ir ferulinės rūgšties;
- priešgrybelinis dėl pterostilbino, P - koumarinės rūgšties, 3 - acetil pinobanksino benzilo esterių;
- nuskausminantis dėl pinostrobino, pinocembrino, kofeininių esterių;
- priešuždegiminis dėl akacetino, kofeininės rūgšties.
Dauguma šių junginių tirpūs tiek spirite, tiek riebaluose. Tuo ir galima paaiškinti spiritinių ir riebalinių propolio ekstraktų poveikį. Propolio tepalą galima vartoti esant suskirdusiai, jautriai odai bei kitiems odos pažeidimams ar nudegimams.
Cinko oksidas (ZnO), gamtoje sutinkamas mineralo cinkito pavidale. Pramoniniu būdu gaunamas deginant cinko garus ore. Tokiu būdu gauti medicininiai milteliai naudojami pabarstų gamyboje.Cinko oksidas jungiasi prie odos bei žaizdos sekreto ir sudaro tirpias cinko druskas, kurios audinius sutraukia, sausina ir šiek tiek dezinfekuoja. Be to, jos nedirgina sveikos odos.
Vartojimas. Propolio tepalas su cinku vartojamas esant kai kuriems odos pažeidimams (pūslelinės ar kitokių priežasčių sukeltam odos dirginimui, nedidelio laipsnio nudegimui ar nuožvarbai, egzemai, dilgėlinei, pritrynimui ar iššutimui, išangės įtrūkimams, lūpų kampučių skilimams). Užtepus pažeistą odą sudaro apsauginį sluoksnį, saugantį nuo pašalinių dirgiklių.
Ant pažeistos odos 2 - 3 kartus per dieną reikia tepti ploną preparato sluoksnį. Jei būtina, pažeistą odą galima tepti storesniu preparato sluoksniu ir aptvarstyti tvarsčiu. Propolio tepalą su cinku vartoti tik išoriškai. Neleisti patekti tepalui į akis
Atsargumas. Pavieniais atvejais gali pasireikšti alerginė reakcija: niežulys, odos išbėrimas, dilgėlinė. Tuo atveju tepalo naudojimą reikia nutraukti.

Gamintojas - UAB “Medicata Filia”.
Žarijų g. 2B, Vilnius,
Lietuva
Tel. 8 5 2640944
www.medicata.lt
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.08.01 19:03 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kriminalinis
kriminalinis
Naujokas
Nuožvarbos Daugiau informacijos cia.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai