Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Propolio tepalas 20g

Informacija vartotojui

Propolio tepalas, 20g

Sudėtis. Propolis, saulėgrąžų aliejus, vazelinas, glicerolis, cetylstearyl alkoholis.

Įvairūs bičių produktai jau nuo seniausių laikų buvo vartojami liaudies medicinoje kaip gydomoji priemonė, kuria mūsų amžiuje vėl susidomėta nauju, moksliniu požiūriu. Šiuo metu bičių pienelis, nuodai, propolis (pikis), žiedadulkės, medus vartojami kaip gydymo priemonės, taip pat profilaktiškai.
Bičių pikis arba propolis, bičių klijai, - tai sakinga malonaus kvapo medžiaga. Bitės pikį renka iš medžių lipnių pumpurų, ūglių, augalų žiedų nektaro ir vartoja avilio plyšiams užklijuoti, koriams užtraukti, svetimkūniams apklijuoti - užbalzamuoti. Šalinti blogą kvapą, mažinti ar visai nuslopinti skausmą ir tinimą, padėti žaizdoms gyti - tas bičių pikio ypatybes žmonės žinojo jau žiloje senovėje. Šia patirtimi ir grįstas jo vartojimas liaudies medicinoje.
Nustatytas propolio baktericidinis ir bakteriostatinis veikimas. Be to propolis pasižymi ir priešvirusiniu, anestezuojančiu, priešuždegiminiu poveikiu. Propolis veikia visas klinikines Staphylococcus aureus padermes. Naturalus bičių pikis Escherichia coli sunaikina po 2 - 3 valandų. Dėl šių savybių propolį galima įvairiapusiškai panaudoti medicinoje įvairioms ligoms gydyti. Preparatai su propoliu turi platų antimikrobinio veikimo spektrą, be to neatsiranda atsparios mikroorganizmų formos, kaip vartojant antibiotikus.
Pasaulinėje medicininėje praktikoje šiuo metu ypač padidėjo susidomėjimas bičių produktais kaip žaliavomis vaistų gamybai ir standartizavimu, kuriamos naujos vaistų formos. Tai lėmė tam tikros priežastys:
- didėjantis mikrooganizmų atsparumas antibiotikams, jų toksinis bei alerginis poveikis;
- geras kai kurių vaistų iš bičių produktų efektyvumas, kompleksiškas daugelį organizmo funkcijų koreguojantis ir normalizuojantis poveikis;
- bičių produktai ne tik tiesiogiai veikia infekcijos sukėlėjus, bet ir didina organizmo atsparumą, suaktyvina jo gyvybines galias ir taip padeda įveikti ligą.
Šiuo metu jau yra ištirtas propolio sudedamųjų dalių poveikis ir yra nustatyta:
- antibakterinis propolio veikimas dėl jame esančių pinacembrino, galangino ir ferulinės rūgšties;
- priešgrybelinis dėl pterostilbino, P - koumarinės rūgšties, 3 - acetil pinobanksino benzilo esterių;
- nuskausminantis dėl pinostrobino, pinocembrino, kofeininių esterių;
- priešuždegiminis dėl akacetino, kofeininės rūgšties.
Dauguma šių junginių tirpūs tiek spirite, tiek riebaluose. Tuo ir galima paaiškinti spiritinių ir riebalinių propolio ekstraktų poveikį. Propolio tepalą galima vartoti esant suskirdusiai, jautriai odai bei kitiems odos pažeidimams ar nudegimams.

Gamintojas - UAB “Medicata Filia”.
Žarijų g. 2B, Vilnius,
Lietuva
Tel. 8 5 2640944
www.medicata.lt

Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai