Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ši augalų grupė taip pat didelė. Kai kurie sistematikai ją skaido į keletą savarankiškų genčių. Lietuvoje auga trys laukinės rūšys: baltažiedė (Anemone nemorosa), geltonžiedė (A. ranunculoides) ir lieknoji (A. sylvestris). Visas galima auginti alpinariumuose, tačiau dažniausiai sodinamos jų kultūrinės formos. Viena iš gražiausių baltažiedės plukės veislių yra ‘Vestal’ pilnaviduriais žiedais. Puošnios ir ‘Alenii’, ‘Robinsoniana’, ‘Mart’s Blue’, besipuošiančios alyviniais bei melsvais žiedais. ‘Green Fingers’, Phyllodic Form’ – įdomios veislės, kurių kuokeliai arba net dalis vainiklapių virtę žaliais lapeliais. Žinoma geltonžiedės plukės veislė pusiau pilnaviduriais žiedais – ‘Semiplena’. Iš lieknosios plukės veislių dažniausiai auginama stambiažiedė ‘Grandiflora’.
Iš pavasarį žydinčių plukių gražiausios A. caucasica, A. blanda, A. apennina. Ypač daug veislių išvesta iš A. blanda: ‘Enem’ – ryškiais mėlynais, ‘Radar’ – raudonais, ‘Charmer’ – rožiniais, ‘White Splendour’ – baltais žiedais. Vidutinio aukščio plukės (iki 50–60 cm) paprastai žydi vasaros pradžioje.
Gražiausios rūšys kilusios iš Europos ir Kaukazo kalnų. Baltažiedės yra A. narcissiflora, A. fasciculata, geltonžiedė – A. speciosa. Vasarą žydi įvairios A. multifida formos. Rūšiniai augalai puošiasi balsvais su nežymiu rožiniu atspalviu žiedais. Kultūrinės formos žydi geltonai ir raudonai. Rudenį skleidžiasi A. tomentosa ir A. hupehensis veislės, paprastai vadinamos japoninėmis plukėmis. Jos aukštos ir alpinariumams netinka, išskyrus nebent labai didelius.
Visos plukės – lengvai auginami ir ilgaamžiai augalai, tik jiems reikia parinkti tinkamą vietą. Mėgsta gerą, humusingą, drėgną dirvą ir pusiau pavėsį. Sunkiai pakelia sausras. Žiemoja neuždengtos.     
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai