Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
PK-Merz 100mg plėvele dengtos tabletės N90

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra PK-Merz ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant PK-Merz
3. Kaip vartoti PK-Merz
4. Galimas šalutinis poveikis
5. PK-Merz laikymo sąlygas
6. Kita informacija

PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės
Amantadino sulfatas

- Veiklioji medžiaga yra amantadino sulfatas. Vienoje tabletėje jo yra 100 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, bulvių krakmolas, želatina, povidonas 25, talkas, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, kroskarmeliozės natrio druska, poli(butilmetakrilatas, (2-dimetilaminoetil) metakrilatas, metilmetakrilatas) (1 : 2 : 1) (Eudragit E 100), saulėlydžio geltonasis (E110), titano dioksidas (E 171).

Registravimo liudijimo turėtojas
Merz Pharmaceuticals GmbH
Eckenheimer Landstrasse 100
D-60318 Frankfurt/Main
Vokietija

Gamintojas
Merz Pharma GmbH & Co. KGaA
Eckenheimer Landstrasse 100
D-60318 Frankfurt/Main
Vokietija

1. KAS YRA PK-MERZ IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra oranžinės spalvos su įranta, todėl jas galima dalinti pusiau.

Kartono dėžutėje yra 90 tablečių.

PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra vaistas, mažinantis Parkinsono ligos simptomus (medikamentas nuo parkinsonizmo).
Preparatu gydomi Parkinsono ligos simptomai: sustingimas, drebėjimas, sumažėjęs judėjimas ir nejudrumas bei tam tikrų preparatų (neuroleptikų ar panašiai veikiančių vaistų) sukelti į parkinsonizmą panašūs judėjimo sutrikimai, t.y. ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomai (ankstyvas judesių sutrikimas, negalėjimas ilgiau sėdėti).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PK-MERZ
PK-Merz 100 mg plėvele dengtas tabletes vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs organizimo jautrumas (alergija) amantadino junginiams, oranžiniam geltonajam S (E - 110) arba bet kuriai kitai sudedamajai PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių daliai;
- jeigu yra sunkus dekompensuotas širdies nepakankamumas (pagal NYHA klasifikaciją priklausantis IV funkcinio pajėgumo klasei);
- jeigu yra tam tikros kitos širdies raumens ligos (kardiomiopatija, miokarditas);
- jeigu yra laidumo širdyje sutrikimai (II arba III laipsnio atrioventrikulinė blokada);
- jeigu yra širdies susitraukimų sulėtėjimas (širdis susitraukia rečiau kaip 55 kartus per minutę);
- jeigu yra nustatyta tam tikrų pastebimų elektrokardiogramos (EKG) pokyčių (ilgas Q - T intervalas arba pastebimas U dantelis);
- jeigu yra kraujo giminaičiams įgimtas ilgojo Q - T intervalo sindromas;
- jeigu yra pasireiškęs sunkus širdies ritmo sutrikimas (skilvelių aritmija, įskaitant ir dvikryptę verpstinę skilvelių tachikardiją);
- jeigu yra sumažėjęs kalio arba magnio kiekis kraujyje.

PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių negalima vartoti kartu su budipinu ar kitokiais vaistais, ilginančiais Q - T intervalą (žr. skyrių “Sąveika su kitais vaistais”).

Kada PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių galima vartoti tik prieš tai pasitarus su gydytoju
Toliau aprašyta, kada šį vaistą tik tam tikromis sąlygomis ir tik labai atsargiai galima vartoti. Į gydytoją reikia kreiptis net ir tuo atveju, jei apie tai su juo jau buvo kalbėta.
PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių tik labai atsargiai galima vartoti, jei yra:
- prostatos padidėjimas;
- padidėjęs akispūdis, pavyzdžiui, sergama uždaro kampo glaukoma;
- inkstų funkcijos sutrikimas, t.y. įvairaus sunkumo inkstų nepakankamumas (žr. “Atsargumo priemonės vaisto vartojant ir įspėjimai”);
- buvusi ar esama susijaudinimo (ažitacijos) ar suglumimo būklė;
- kliedėjimo sindromas arba egzogeninė psichozė (sunkūs psichikos sutrikimai);
- vartojama memantino (žr. skyrių “Sąveika su kitais vaistais”).

Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš gydymą ir praėjus 1 ir 3 savaitėms nuo jo pradžios reikia daryti EKG (50 mm/s greičiu) ir naudojantis Bazeto formule rankiniu būdu nustatyti koreguoto Q - Tc intervalo laiką. Prieš kiekvieną dozės didinimą ir po to praėjus 2 savaitėms taip pat reikia daryti EKG. Tolesnio gydymo metu ją reikia daryti ne rečiau kaip kartą per metus.
- jeigu atsiranda stiprus širdies plakimas, galvos svaigimas ar silpnumo priepuolis, medikamento vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydantį arba greitosios pagalbos gydytoją.
- jeigu implantuotas širdies stimuliatorius, tikslaus Q - T intervalo laiko nustatyti neįmanoma, todėl tokius pacientus gydyti PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis galima tik pritarus kardiologui.
- inkstų funkcijos nepakankamumu sergantiems ligoniams kyla pavojus, kad veiklioji medžiaga gali kauptis, kadangi blogėja jos išsiskyrimas pro inkstus. Dėl šios priežasties gali atsirasti perdozavimo simptomų, todėl gydydamas PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis gydytojas privalo rūpestingai parinkti medikamento dozę, sekti ir matuoti glomerulų filtraciją (žr. skyrių “Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė”).
- jeigu yra organinis smegenų psichosindromas (smegenų veiklos sutrikimas) ar polinkis į traukulius, PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių reikia vartoti labai atsargiai, kadangi gali paūmėti kai kurie simptomai, prasidėti traukulių priepuoliai (žr. skyrius “Nepageidaujamas poveikis” ir “Dozavimas, vartojimo būdas ir trukmė”).
- jei pacientas serga širdies ir kraujagyslių liga, linkęs į traukulių priepuolius arba jų buvo anksčiau, PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimo metu jo būklę būtinai turi reguliariai kontroliuoti gydytojas.
- jei atsiranda stiprus širdies plakimas, galvos svaigimas ar trumpam netenkama sąmonės, vaisto vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją, kad jis ištirtų širdies ritmą. Jei nėra jokių širdies ritmo sutrikimų, PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimą galima atnaujinti, tačiau reikia paisyti kontraindikacijų ir atsižvelgti į galimą sąveiką su kitais vaistais (žr. skyrių “Nepageidaujamas poveikis”).
Reikia vengti staiga nutraukti medikamento vartojimą, kadangi Parkinsono liga sergantiems pacientams gali labai pablogėti judesiai (gali būti neįmanoma judėti).
- jei ligonis kartu vartoja neuroleptikų (vaistų nuo psichikos ligų), staigiai nutraukus PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimą, kyla piktybinio neurolepsinio sindromo atsiradimo pavojus. Tokiu atveju staiga labai padidėja kūno temperatūra, sustingsta raumenys ir sutrinka vegetacinės nervų sistemos funkcija.

Parkinsono liga sergantiems ligoniams dažnai atsiranda hipotenzija, seilėtekis, prakaitavimas, karščiavimas, karščio pylimas, patinimas, depresija. Juos gydant, reikia atsižvelgti į nepageidaujamą PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių šalutinį poveikį ir sąveiką su kitais vaistais. Jei atsiranda šlapinimosi sutrikimų, būtina pasikonsultuoti su gydančiu gydytoju.

Amantadino papildomas vartojimas virusų A sukeltam gripui gydyti ar jo profilaktikai neturi prasmės ir, kadangi kyla perdozavimo pavojus, jo vartoti nepatariama.

PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais
Rekomenduojama negerti alkoholinių gėrimų, kadangi PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės mažina alkoholio toleravimą.

Vartojimas vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms
Vaikų gydymo šiuo medikamentu patirtis yra nepakankama.
Senyvus žmones, ypač tuo atveju, jeigu yra susijaudinimo, suglumimo ar kliedėjimo sindromas, reikia gydyti mažesne doze.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių nėščioms moterims galima vartoti tik būtiniausiu atveju, kadangi trūksta tokios vartojimo patirties.

Žindymo laikotarpis Amantadino patenka į motinos pieną. Jei žindyves PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis gydyti būtina, reikia sekti, ar kūdikiui neatsiranda vaisto poveikio. Prireikus žindymas nutraukiamas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kad PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės, ypač vartojamos kartu su kitais vaistais nuo parkinsonizmo, nesutrikdys dėmesio, budrumo ir akies prisitaikymo, teigti negalima, todėl gydymo pradžioje vaistas gali sustiprinti ligos sukeltą gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus sutrikimą. Tada žmogus į nelauktus ir staigius įvykius negali reaguoti greitai ir tiksliai, todėl nepasitarus su gydytoju negalima vairuoti automobilio ar kitokių transporto priemonių, prižiūrėti elektrinių prietaisų arba įrenginių. Negalima pamiršti, kad alkoholis gebėjimą vairuoti dar labiau pablogina.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių medžiagas Medikamente yra oranžinio geltonojo S (E - 110), kuris gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių negalima vartoti kartu su kitais preparatais, kurie, kaip žinoma, ilgina Q - T intervalą. Prie jų priklauso:
- kai kurie vaistai nuo širdies ritmo sutrikimų (I A klasės antiaritminiai preparatai, pavyzdžiui, chinidinas, dizopiramidas, prokainamidas, bei III klasės, pavyzdžiui, amiodaronas, sotalolis);
- kai kurie medikamentai nuo kliedesių (preparatai nuo psichikos ligų: tioridazinas, chlorpromazinas, haloperidolis, pimozidas);
- kai kurie vaistai nuo depresijos (tricikliai bei tetracikliai antidepresantai, pavyzdžiui, amitriptilinas);
- kai kurie preparatai nuo šieno slogos (antihistamininiai preparatai, pavyzdžiui, astemizolis, terfenadinas);
- kai kurie medikamentai nuo grybelių ir bakterijų sukeltų infekcinių ligų (makrolidų grupės antibiotikai, pavyzdžiui, eritromicinas, klaritromicinas);
- kai kurie preparatai nuo bakterijų sukeltų ligų (girazės inhibitoriai, pavyzdžiui, sparfloksacinas);
- kai kurie vaistai nuo grybelių sukeliamų infekcinių ligų (priešgrybeliniai preparatai azolo dariniai);
- kiti medikamentai: budipinas, halofantrinas, kotrimoksazolis, pentamidinas, cizapridas ir bepridilis.

Čia paminėti ne visi preparatai. Prieš paskirdamas kito medikamento vartojimą kartu su PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis gydytojas, remdamasis preparato charakteristikų santrauka, turi patikrinti, ar tarp jų nepasireikš sąveika, dėl kurios gali pailgėti Q - T intervalas.
Reikia informuoti gydytoją arba vaistininką, jeigu, be PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių, dar vartojama ir kitų medikamentų arba neseniai jų buvo vartota.
Kartu su kitais vaistais nuo parkinsonizmo PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartoti galima. Kad nepasireikštų nepageidaujamas poveikis, pavyzdžiui, psichozė, gali prireikti mažinti kito preparato arba ir PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių dozę.
Tikslinių tyrimų, kurių metu būtų nustatinėta PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių ir kitų vaistų nuo parkinsonizmo (levodopos, bromokriptino, memantino, triheksifenidilio ir kt.) sąveika, neatlikta (reikia atkreipti dėmesį į šalutinį poveikį).
Kartu vartojant PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių ir nurodytų preparatų grupių arba veikliųjų medžiagų, galima toliau aprašyta sąveika.

Anticholinerginės medžiagos PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės gali stiprinti kartu vartojamų anticholinerginių preparatų (pavyzdžiui, triheksifenidilio, benzatropino, skopolamino, biperideno, orfenadrino ir kt.) sukeliamą šalutinį poveikį (suglumimą, haliucinacijas).

Netiesioginio poveikio simpatikomimetikai, veikiantys centrinę nervų sistemą Stiprėja amantadino poveikis centrinei nervų sistemai.
Alkoholis Mažėja alkoholio toleravimas.

Levodopa (vaistas nuo parkinsonizmo)
Vartojant levodopos ir PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių, stiprėja terapinis abiejų preparatų poveikis, todėl jų vartoti kartu galima.

Kiti vaistai nuo parkinsonizmo Memantinas gali stiprinti terapinį ir šalutinį PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių poveikį (būtina atsižvelgti į kontraindikacijas).

Kiti vaistai
Kartu vartojant kai kurių šlapimą varančių vaistų, pavyzdžiui, diuretikų, kuriuose yra triamtereno ir hidrochlortiazido, gali mažėti amantadino išsiskyrimas, todėl kraujyje gali atsirasti toksinį poveikį sukelianti amantadino koncentracija, galinti sutrikdyti judesius, sukelti traukulius ar suglumimą. Vadinasi, kartu su PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis šių vaistų vartoti draudžiama.
Negalima pamiršti, kad šių nurodymų būtina laikytis ir tuo atveju, jei medikamentų buvo vartota neseniai.

3. kaip vartoti pk-merz
PK-Merz 100 mg plėvele dengtas tabletes vartokite tiksliai pagal gydytojo nurodymus. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra su įranta, todėl jas galima dalinti pusiau.
Medikamento geriausiai gerti ryte ir po pietų, užsigeriant nedideliu kiekiu skysčio. Paskutinę paros dozę reikia gerti ne vėliau kaip 16 valandą.

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju medikamentas gali veikti netinkamai.

Parkinsono sindromas ir medikamentų sukelti judėjimo sutrikimai paprastai gydomi vaisto dozę didinant palaipsniui. Reikiama dozė ir gydymo trukmė, kurią nustato gydytojas, priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.
Pirmąsias 4 – 7 dienas kartą per dieną reikia gerti vieną PK-Merz 100 mg plėvele dengtą tabletę, t.y. 100 mg amantadino sulfato, po to kas savaitę dozę didinti viena tabletę tol, kol dozė tampa palaikomoji, t.y. gerti 2 kartus per dieną po 1 – 3 tabletes (200 – 600 mg amantadino sulfato per dieną). Gydytojo leidimu dienos dozę galima išdalyti į 3 dalis.
Senyvus žmones, ypač tuos, kuriems pasireiškė sujaudinimas, suglumimas ar kliedėjimo sindromas, reikia pradėti gydyti mažesne doze.
Kartu su PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis vartojant kitokių vaistų nuo parkinsonizmo, dozę kiekvienam ligoniui turi nustatyti gydytojas.
Pacientams, gydytiems amantadino infuzijų tirpalu, gydytojas gali skirti didesnę pradinę dozę.
Jeigu staiga paūmėjus parkinsonizmui pasireiškia akinezinė krizė, reikia infuzuoti amantadino tirpalo.
Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Jeigu yra inkstų funkcijos nepakankamumas, dozę (žr. lentelę) reikia nustatyti
atsižvelgiant į inkstų klirenso mažėjimą, perskaičiavus į glomerulų filtracijos greitį (GFG).

GFG galima apskaičiuoti taikant tokią formulę:

ClKr = (140 – amžius) x kūno svoris
72 x kreatininas
ClKr - kreatinino klirensas (ml/min.)
Kreatininas, t.y. kreatinino serume kiekis (mg/100 ml)
Taip apskaičiuojamas vyrų kreatinino klirensas. Moterų organizme jis yra 85 % gautos reikšmės ir nustatant GFG, laikomas lygiu inulino klirensui, kuris suaugusių žmonių organizme yra 120 ml/min.
Dialize iš organizmo galima pašalinti tik apie 5 % amantadino.

Kiek laiko reikia medikamento vartoti
Pacientui savavališkai vaisto vartojimo nutraukti negalima. Gydymo trukmę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į ligą ir kiekvieno ligonio reakciją į vaistą.
Jei manote, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pavartojus per didelę PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių dozę
Jeigu atsirado ūminio apsinuodijimo būklė, pasireiškianti pykinimu, vėmimu, padidėjusiu dirglumu, drebėjimu, netvirta eisena, regos sutrikimu (matymu lyg per miglą), mieguistumu, depresija, kalbos sutrikimu ir traukulių priepuoliais (vieno ligonio širdies ritmas labai sutriko), reikia informuoti gydytoją (tai gali padaryti ir artimieji) ir kreiptis į gydymo įstaigą.
Vartojant PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių kartu su kitais vaistais nuo parkinsonizmo, gali atsirasti suglumimas ir haliucinacijų arba net koma ir raumenų susitraukimų.
Kadangi jokio specifinio gydymo ar priešnuodžio nėra, perdozavus PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių, reikia sukelti vėmimą arba išplauti skrandį. Kadangi dialize amantadino iš organizmo pašalinama tik apie 5 %, gydyti ja nėra prasmės.
Jei perdozavimas pavojingas gyvybei, pacientą būtina gydyti intensyviosios medicinos pagalbos skyriuje. Kad medikamentas greičiau išsiskirtų iš organizmo, reikia vartoti daugiau skysčių ir rūgštinti šlapimą. Gali prireikti raminamųjų preparatų ir vaistų nuo traukulių ar širdies ritmo sutrikimų (pvz., injekuoti į veną lidokaino).
Pasireiškus apsinuodijimo poveikiui nervų sistemai (jis aprašytas aukščiau), galima mėginti lėtai į veną švirkšti fizostigmino: suaugusiems žmonėms po 1 - 2 mg kas 2 valandas, vaikams - po 0,5 mg 2 kartus kas 5 – 10 minučių. Vaikams didžiausia bendra dozė yra 2 mg.
Gydytojas turi sekti EKG pokyčius, atidžiai stebėti, ar neatsiranda veiksnių, skatinančių širdies ritmo sutrikimą: elektrolitų pusiausvyros sutrikimo (kalio arba magnio kiekio kraujyje sumažėjimo), širdies susitraukimų dažnio sulėtėjimo.

Pamiršus pavartoti PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių
Tokiu atveju vietoj praleistos dozės dvigubos dozės gerti jokiu būdu negalima, toliau vartojama gydytojo nurodyta vienkartinė dozė.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimą Savavališkai nutraukti vaisto vartojimo jokiu būdu negalima.
Būtina informuoti gydytoją, jeigu dėl preparato netoleravimo ar ligos simptomų pagerėjimo gydymą norima nutraukti. Medikamento vartojimo negalima nutraukti staiga, kadangi gali pablogėti ligos eiga ir atsirasti nutraukimo reiškinių.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Paaiškinimui pateikiama tokia lentelė.

Dažnai gali sutrikti miegas, atsirasti judesių ir psichinis neramumas, su prostatos padidėjimu susijęs šlapimo susilaikymas. Gali pasireikšti paranoidinė egzogeninė psichozė (suvokimo ir elgesio sutrikimas), kurios metu atsiranda regos haliucinacijų, ypač į tokią būklę linkusiems senyviems žmonėms. Jei kartu su PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis vartojama kitokių vaistų nuo parkinsonizmo, pavyzdžiui, levodopos, bromokriptino ar memantino, minėtas poveikis pasireiškia dažniau.
Dažnai prasideda amantadinui būdinga odos reakcija, pavyzdžiui, oda tampa marmuriška (Livedo reticularis), kartais kartu gali patinti kulkšnys ir blauzdos.
Kartais arba dažnai gali atsirasti pykinimas, galvos svaigimas, burnos sausmė ir ortostatinės reguliacijos sutrikimas (kraujotakos reguliacijos sutrikimas stovint arba atsistojant).
Labai retai arba retai gali sutrikti rega (daiktai matomi lyg per miglą).
Labai retai gali atsirasti širdies ritmo sutrikimų, pavyzdžiui, skilvelių tachikardija, virpėjimas, dvikryptė verpstinė skilvelių tachikardija, Q - T intervalo pailgėjimas. Dauguma minėtų simptomų atsirado vaisto perdozavusiems, kai kurių kitokių medikamentų vartojusiems ligoniams arba tiems pacientams, kuriems buvo kitokių širdies ritmo sutrikimo rizikos faktorių (žr. skyrius “Kontraindikacijos” ir “Sąveika su kitais vaistais”).
Labai retai galimas laikinas apakimas, padidėjęs jautrumas šviesai, širdies ritmo sutrikimas su kartu padažnėjusiais širdies susitraukimais. Pavieniais atvejais, dažniausiai vartojant dozę, didesnę už rekomenduojamą, galimas epilepsijos traukulių priepuolis.
Labai retai gali atsirasti raumenų trūkčiojimų, galūnių jutimo sutrikimų.
Oranžinis geltonasis (E - 110) gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kokių priemonių reikia imtis, atsiradus nepageidaujamam poveikiui
Jas nustato gydytojas. Jeigu atsiranda medikamento netoleravimo simptomų, būtina kreiptis į gydytoją.

5. pk-merz laikymo sąlygos
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-12-19
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai