Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Persėjos (Persea Mill.) – visžaliai lauramedinių (Lauraceae) šeimos medžiai ir krūmai. Paplitę Šiaurės ir Pietų Amerikoje, viena rūšis auga Kanarų salose. Gentyje – 135–150 rūšių. Iš jų vienintelė amerikinė persėja (P. americana Mill.) yra vertingas vaisinis augalas. Vaisiai – avokadai. Kai kuriose kalbose taip vadinami ir medžiai, ir vaisiai, bet lietuviai vartoja skirtingus žodžius.
Persėjos dauginamos sėklomis – kauliukais. Jie gan stambūs (kaštonų dydžio). Daigūs kelis mėnesius, bet geriausia sėti šviežius. Galima sėti į 10 cm skersmens vazonėlius su drėgnomis durpėmis. Sėklos įterpiamos taip, kad viršūnėlės (1/3 sėklos) kyšotų virš žemės paviršiaus. Dygsta tik šviesoje. Laikomos šiltai, uždengtos apverstomis stiklinėmis arba apgaubtos polietileniniais maišeliais 1–3 mėnesius.
Yra kitas būdas – sėklas galima daiginti iki pusės pamerkus į vandenį. Pradėjusios dygti laikomos įprastoje kambario temperatūroje, šviesioje vietoje. Užaugę iki 10–12 cm aukščio, daigai persodinami į 12–15 cm skersmens vazonėlį. Gausiai laistomi.
Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 30 - „Egzotiškasis sodas namuose“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai