Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ši snaputinių (Geraniaceae) gentis dažnai painiojama su tikraisiais snapučiais. Pietų Afrikoje randama apie 350 pelargonijų rūšių, bet parduotuvėse prekiaujama tik kultūrinėmis veislėmis. Vis dažniau pelargonijos auginamos kaip vienmetės gėlės balkonams ir gėlynams. Puošniausius žiedus turi didžiažiedės pelargonijos (Pelargonium grandiflorum), dar vadinamos karališkąja, veislės. Mažiausiai reiklios juostuotosios pelargonijos veislės žydi visą vasarą stambiais baltų, rausvų, raudonų atspalvių paprastais ir pilnaviduriais žiedais. Yra margalapių veislių. Skydalapės pelargonijos (P. peltatum) stiebai nusvyra iki 1,5 m.Priežiūra. Pelargonijos geriausiai auga saulėtoje vietoje lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje. Pavasarį ir vasarą laistomos gausiai (vandens padėkle nepaliekama), kartą per savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Jei norėsite auginti ir žiemą, dar prieš šalnas nugenėkite per ilgas šakas ir perneškite į vėsią patalpą. Geriausiai žiemoja apie 10 °C temperatūros šviesioje patalpoje. Laistomos labai saikingai, tik kad neperdžiūtų žemė. Pavasarį, pasirodžius naujiems ūgliams, pelargonijos laikomos šilčiau ir gausiau laistomos, pradedamos tręšti. Vėl būtina nugenėti, kad krūmeliai turėtų gražią formą. Persodinamos kasmet į purią kompostinę žemę. Labai senų augalų auginti neverta, jie praranda dekoratyvumą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Nors pelargonijos vazonuose namuose gali augti daug metų, jos vis dažniau sodinamos lauke kaip vienmetės gėlės. Skiriamos svyrančiosios ir krūminės arba stačiosios pelargonijos. Dauguma krūmeliais augančių pelargonijų kilusios iš juostuotosios pelargonijos (P. zonale). Auginama nemažai ir smulkiais žiedeliais žydinčių pelargonijų.
 
Hibridai vadinami darželinėmis pelargonijomis (P. x hortorum). Tarp jų yra nemažai margalapių. Svyrančiųjų pelargonijų veislės – skydalapės pelargonijos (P. peltatum) hibridai. Jų stiebai nutįsta iki 1,5 metro.
Žydi nuo gegužės iki rudens šalnų. Žiemoja nugenėtos, šviesioje patalpoje, apie 10 °C temperatūroje.
Plačiau apie vienmetes gėles žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 47 „Vienmetės gėlės“.
 
Susiję straipsniai:
„Pelargonijos ne tik puošia“
„Pelargonija – viena iš populiariausių balkoninių ir kambarinių gėlių“
„Laikas pasirūpinti kvapniomis pelargonijomis“
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai