Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Genčiai priklauso daugiau kaip pusantro šimto rūšių, savaime augančių visuose žemynuose, išskyrus Pietų Ameriką. Tai nedideli medeliai, įvairaus aukščio vasaržaliai arba visžaliai krūmai bei lianos. Žiedai smulkūs, neryškūs, o vaisiai dekoratyvūs, bet suvalgyti nuodingi. Dauguma ožekšnių nereiklūs aplinkos sąlygoms, gerai auga kalkingose dirvose. Kai kurie smarkiai pažeidžiami kenkėjų. Dauginami sėklomis, auginiais, atlankomis.
Mėgsta vidutinio derlingumo ir derlingą, šiek tiek drėgnoką lengvo ir vidutinio priemolio dirvą (pH 6–8). Atsparus žiemai, užterštam miestų orui, ligoms ir kenkėjams.
Europinis ožekšnis ‘Argenteovariegatus’ (E. europaeus ‘Argenteovariegatus’). Iki 2 m aukščio krūmas baltai margais lapais. Rudenį lapai raudoni su baltomis dėmėmis. Vaisiai rausvi, negausūs. Nereiklus ir lengvai auginamas krūmas, bet labai dažnai puolamas lapus graužiančių kenkėjų.
Europinis ožekšnis ‘Atropurpureus’ (E. europaeus ‘Atropurpureus’). Vidutinio aukščio krūmas. Jauni lapai žali, vasarą – tamsiai purpuriniai, rudenį – raudoni.
Fortūno ožekšnis (E. fortunei Hand.-Mazz.). Visžaliai žemi krūmai kartais stačiais, bet dažniau besidriekiančiais, įsišaknijančiais ar vijokliniais stiebais. Lapai paprasti, smulkūs, elipsiški. Sukurta daug veislių, besiskiriančių krūmo pavidalu ir ypač lapų dydžiu, margumu ir spalvomis. Dauginami auginiais, atlankomis, kero dalijimu.
 
Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 25 - „Visžaliai augalai“.
Daugiau apie spalvinguosius lapuočius galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 52 – „Spalvingieji lapuočiai“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2022 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai