Santrauka: Gargždelė
Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.01.16 03:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Orvidų sodyba

Orvidų sodyba - muziejus yra privati moderniojo, sakralinio ir tautodailės meno ekspozicija, kurią įkūrė tautodailininkas ir skulptorius, pranciškonas brolis Gabrielius (Kazimieras Vilius Orvidas). Dideliame plote po atviru dangumi eksponuojamos akmens, medžio skulptūros, kryžiai, įvairūs akcentai, sukurti iš šaknų, rąstų, buities padargų. Čia stovi net sovietinis tankas.

Muziejaus pradžią padarė dar Viliaus Orvido tėvas Kazimieras, kuris, pats būdamas akmentašys, iš melioruojamų laukų rinko įdomesnius akmenis, o sūnus Vilius kalė iš jų skulptūras. Kadangi ekspozicija įgavo vis daugiau sakralinio meno požymių, sovietmečiu ji buvo nemėgstama ir porą kartų net sunaikinta - skulptūros išvežtos į akmens skaldyklą.

Šią vietą pamėgo ne tik turistai, bet ir menininkai, intelektualai bei likimo nuskriausti žmonės, nerandantys vietos visuomenėje (kaliniai, maištaujantys paaugliai, nuo priklausomybės nuo narkotikų kenčiantys žmonės) - visus juos Vilius priimdavo, suteikdavo pastogę, pamaitindavo ir paguosdavo.

Ši sodyba dabar žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2022 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai