Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Kaktusinių (Cactaceae) šeimos augalų vaisiai labai egzotiški. Figavaisė opuntija (Opuntia ficus-indica (L.) Mill.) dabar paplitusi plačiai. Bet kas yra jos tikroji tėvynė, tik spėliojama. Manoma, kad tai – sausringos Centrinės Amerikos sritys.
Ši rūšis ištveria nedidelius šalčius, bet Lietuvoje augintina tik patalpose. Gali pasiekti 4–5 m aukštį ir iki 3 m plotį, panaši į medį. Ūgliai dideli, plokšti. Yra labai daug formų. Žiedai geltoni arba šviesūs oranžiniai, susitelkę viršūnėse. Vaisiai 5–10 cm ilgio, žali, prinokę – geltoni, oranžiniai, raudoni. Skoniu primena apelsinus.
Figavaisės opuntijos lengvai dauginamos ūgliais. Jie nupjaunami ir kelias dienas padžiovinami, tik tada pasodinami į kaktusams skirtą žemę. Turint kantrybės, galima mėginti užsiauginti iš sėklų.
Jos sėjamos į smėlingą žemę. Šios opuncijos auginamos šviesioje, saulėtoje vietoje. Vasarą galima laikyti lauke (prie lauko sąlygų pratinama palaipsniui), saulėtoje ir lietaus neužmerkiamoje vietoje. Žiemą tinkamiausia 10–15 ˚C šviesi patalpa. Vasarą laistoma saikingai, žiemą – labai mažai. Tręšiama kovą–rugsėjį kaktusams skirtomis trąšomis.
 
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai