Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Ondansetron BMM Pharma 8mg plėv.dengtos tab.N10

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ondansetron BMM Pharma 4 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetron BMM Pharma 8 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetronas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ondansetron BMM Pharma ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ondansetron BMM Pharma
3. Kaip vartoti Ondansetron BMM Pharma
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ondansetron BMM Pharma
6. Kita informacija

1. kas yra ondansetron bmm pharma ir kam jis vartojamas
Ondansetron BMM Pharma priklauso vaistų nuo pykinimo ir vėmimo grupei. Ondansetron BMM Pharma slopina neurotransmiterio (nervinio impulso pernešėjo) serotonino poveikį smegenyse. Serotoninas sąlygoja pykinimą ir vėmimą.

Ondansetron BMM Pharma Jums paskyrė gydytojas pykinimo ir vėmimo, atsiradusių dėl chemoterapijos ir spindulinio gydymo, profilaktikai. Taip pat šis vaistas gali buti skirtas pooperacinio pykinimo ir vėmimo gydymui bei profilaktikai.

Jūsų gydytojas Ondansetron BMM Pharma gali skirti ir kitais atvejais. Vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.

2. kas žinotina prieš vartojant ondansetron bmm pharma
Ondansetron BMM Pharma vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ondansetronui arba bet kuriai pagalbinei Ondansetron BMM Pharma medžiagai;
- jeigu yra padidėjęs jautrumas kitiems selektyviems 5-HT3 receptorių antagonistams (pvz., granisetronui, dolasetronui). Jeigu esate alergiškas (alergiška) kitiems selektyviems 5-HT3 receptorių antagonistams, gali būti, kad esate alergiškas (alergiška) ir ondansetronui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jums yra nustatytas žarnos spindžio susiaurėjimas arba vidurių užkietėjimas, gydymo ondansetronu metu reikia atidžiai stebėti Jūsų būklę;
- jeigu Jums bus atliekama ar neseniai buvo atlikta migdolinių liaukų šalinimo operacija, kadangi gydymas ondansetronu gali daryti mažiau pastebimą slaptą kraujavimą;
- jeigu Jums yra širdies sutrikimų, pvz., širdies ritmo arba laidumo sutrikimų, ir esate gydomas kitais vaistais, pvz., antiaritminiais vaistais arba beta blokatoriais, kadangi ondansetrono vartojimo tokiems pacientams patirties yra nedaug;
- jeigu bus duodama vartoti jaunesniems nei 2 metų vaikams arba kurių bendras kūno paviršiaus plotas yra mažesnis negu 0,6 m2;
- jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimų;
-
- Jeigu Jums yra ar buvo aktualus nors vienas iš aukščiau išvardintų įspėjimų, apie tai pasakykite gydytojui;
-
- Jeigu Jums bus atliekami kraujo arba šlapimo tyrimai, visada informuokite laboratorijos darbuotoją, kad vartojate arba neseniai vartojote Ondansetron BMM Pharma.

Kitų vaistų vartojimas

Ondansetron BMM Pharma gali įtakoti kitų kartu vartojamų vaistų terapinį efektą arba kiti kartu vartojami vaistai gali įtakoti Ondansetron BMM Pharma terapinį efektą.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (natūralius papildus, vitaminus ar mineralus), pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu gydytojas jums paskyrė kurį nors iš toliau išvardintų vaistinių preparatų, būtinai pasakykite jam (jai), kad vartojate arba neseniai vartojote Ondansetron BMM Pharma:
· vaistai nuo epilepsijos (fenitoinas, karbamazepinas) – vartojant šiuos vaistus Ondansetron BMM Pharma terapinis poveikis gali pakisti;
· antibiotikai (rifampicinas) – vartojant šiuos vaistus Ondansetron BMM Pharma terapinis poveikis gali sumažėti;
· vaistai nuo skausmo (tramadolis) – Ondansetron BMM Pharma gali sumažinti šių vaistų terapinį poveikį.

Kreipkitės į gydytoją, nes gali prireikti keisti dozę.

Ondansetron BMM Pharma vartojimas su maistu ir gėrimais

Ondansetron BMM Pharma galite vartoti su maistu ir gėrimais. Tabletę reikia užsigerti stikline vandens.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas:
Reikiamų duomenų apie ondansetrono vartojimą nėštumo metu nėra. Todėl nėščioms moterims, ypač pirmo trimestro metu, preparato vartoti galima tik gydytojui kruopščiai įvertinus galimos žalos/naudos santykį.

Žindymo laikotarpis:
Ondansetron BMM Pharma vartojančiai moteriai žindyti nerekomenduojama.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ondansetron BMM Pharma gebėjimo saugiai vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ondansetron BMM Pharma medžiagas

Ondansetron BMM Pharma sudėtyje yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors cukrų, prieš pradėdami vartoti vaistą kreipkitės į gydytoją.

3. kaip vartoti ondansetron bmm pharma
Ondansetron BMM Pharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pykinimo ir vėmimo dėl chemoterapijos ir spindulinio gydymo, profilaktika bei gydymas

Suaugusieji:
8 mg dozė vartojama 1‑2 valandas prieš chemoterapiją arba spindulinį gydymą, po 12 valandų vartojama kita 8 mg dozė. Ondansetron BMM Pharma reikia vartoti iki 5 parų.
Jūsų gydytojas gali nuspręsti pirmąją dozę sušvirkšti į veną.

Senyvi pacientai:
Dozavimas toks pat kaip suaugusiems.

Vaikai (2 metų ir vyresni) ir paaugliai (jaunesni kaip 18 metų):
Dozė parenkama individualiai pagal vaiko kūno paviršiaus plotą. Ondansetron BMM Pharma tablečių negalima vartoti vaikams, kurių bendras kūno paviršiaus plotas yra mažesnis negu 0,6 m2.

Pooperacinio pykinimo ir vėmimo gydymas bei profilaktika.

Suaugusieji, profilaktika ir gydymas:
16 mg dozę vartojama vieną valandą prieš anesteziją. Taip pat galima vartoti 8 mg dozę vieną valandą prieš anesteziją, o vėliau kas aštuonias valandas skirti dar dvi 8 mg dozes. Jūsų gydytojas gali nuspręsti preparato švirkšti į veną.

Senyvi pacientai, profilaktika ir gydymas:
Ondansetron BMM Pharma vartojimo senyvų pacientų pooperacinio pykinimo ir vėmimo profilaktikai bei gydymui patirties yra nedaug, tačiau vyresni kaip 65 metų pacientai ondansetroną, vartojamą chemoterapijos metu, toleruoja gerai.

Pacientai, kurių kepenų veikla yra sutrikusi:
Esant vidutinio sunkumo ar sunkiam kepenų veiklos sutrikimui, negalima viršyti 8 mg paros dozės.

Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens.

Vaisto visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Individualių pacientų poreikiai yra skirtingi.
Prieš keičiant paskirtą gydymą arba jį nutraukiant, būtina kreiptis į gydytoją.

Pavartojus per didelę Ondansetron BMM Pharma dozę

Jei suvartojote didesnę dozę Ondansetron BMM Pharma nei paskirta arba nurodyta šiame lapelyje, nedelsiant kreipkitės skubios pagalbos į savo gydytoją arba į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Preparato perdozavimo simptomai: regėjimo sutrikimas, sunkus vidurių užkietėjimas, žemas kraujospūdis ir širdies ritmo sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Ondansetron BMM Pharma

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. galimas šalutinis poveikis
Ondansetron BMM Pharma, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 pacientų): galvos skausmas.

Dažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 pacientų, bet daugiau nei 1 iš 100 pacientų): veido paraudimas ir karščio pojūtis; vidurių užkietėjimas.

Nedažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų): traukuliai; žagsėjimas; žemas kraujospūdis, širdies ritmo sutrikimai, krūtinės skausmas ir retas pulsas; nevalingi judesiai; kartais stebimi kepenų veiklos pakitimai.

Reti (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 pacientų, bet daugiau nei 1 iš 10 000 pacientų): dilgėlinė; galvos svaigimas, praeinantis neaiškus matymas greitos intraveninės injekcijos metu; kolapsas dėl anafilaksinio šoko, įskaitant liežuvio ir gerklės patinimus, kvėpavimo pasunkėjimą. Pasireiškus šiems simptomams reikia nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos.

Labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų): praeinantis aklumas greitos intraveninės injekcijos metu. Daugeliu atvejų aklumas išnykdavo per 20 min.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kad apie tai būtų pranešta Valstybinei Vaistų Kontrolės Tarnybai.

Jeigu Jums pasireiškė ilgai trunkantis, trikdantis šalutinis poveikis, dėl kurio Jūs nerimaujate, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti ondansetron bmm pharma
· Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
· Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
· Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ondansetron BMM Pharma vartoti negalima.
· Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Ondansetron BMM Pharma sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ondansetronas. Vienoje tabletėje yra 4 mg arba 8 mg ondansetrono.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolyje yra mikrokristalinės celiuliozės, laktozės monohidrato, magnio stearato, kukurūzų krakmolo. Tabletės plėvelės sudėtyje yra hipromeliozės, makrogolio ir dažiklio (titano dioksido E171).

Ondansetron BMM Pharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

4 mg tabletės: baltos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta 4, kita pusė lygi.
8 mg tabletės: baltos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta 8, kitoje pusėje yra vagelė.

Ondansetron BMM Pharma 4 mg: lizdinė plokštelė, kurioje yra 5, 10, 15, 30, 50, 60 arba 100 plėvele dengtų tablečių.
Ondansetron BMM Pharma 8 mg: lizdinė plokštelė, kurioje yra 5, 10, 15, 30, 50, 60 arba 100 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
BMM Pharma AB
Blasieholmsgatan 2
SE-111 48 Stokholm
Švedija

Gamintojas
Basic Pharma Manufacturing B.V.
Burgemeester Lemmensstraat 352
6163 jt
Geleen
Nyderlandai

Šis vaistinis preparatas kitose EEE šalyse registruotas:
Danija: Ondansetron BMM Pharma
Estija: Ondansetron BMM Pharma
Ondansetron BMM Pharma
Suomija: Ondansetron BMM Pharma 4 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetron BMM Pharma 8 mg plėvele dengtos tabletės
Latvija: Ondansetron BMM Pharma 4 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetron BMM Pharma 8 mg plėvele dengtos tabletės
Norvegija: Ondansetron BMM Pharma 4 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetron BMM Pharma 8 mg plėvele dengtos tabletės
Švedija: Ondansetron BMM Pharma 4 mg plėvele dengtos tabletės
Ondansetron BMM Pharma 8 mg plėvele dengtos tabletės

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-04-29
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2020 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai