Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Omeprazol Actavis 20mg skrandyje neirios kaps.N30

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
Lapelio turinys1. Kas yra Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės ir nuo ko jos vartojamos2. Kas žinotina prieš vartojant Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių3. Kaip vartoti Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių4. Galimas šalutinis poveikis5. Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių laikymo sąlygos6. Kita informacija
Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulėsOmeprazolas
- Veiklioji medžiaga. Vienoje Omeprazol Actavis skrandyje neirioje kietoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolo.- Pagalbinės medžiagos. Magnio bazinis karbonatas, lengvasis, hidroksipropilceliuliozė, dinatrio vandenilio fosfatas, krakmolas, talkas, sacharozė, nelukštentos sėklos (Non pareil seeds), metakrilo rūgšties kopolimeras, titano dioksidas, polisorbatas, polietilenglikolis, koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė.
Registravimo liudijimo turėtojasActavis Nordic A/S,Ørnegårdsvej 16, DK-2820 GentofteDanija.
GamintojasSIA Briz,Rasas 5, LV–1057 Riga,Latvija
Arba
Balkanpharma-Dupnitsa AD,3, Samokovsko shosse Str., Dupnitsa,Bulgarija
1. kas yra omeprazol actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės ir nuo ko jos vartojamos
Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės yra skrandžio opas gydantis preparatas, vadinamasis protoninio siurblio inhibitorius. Jis selektyviai slopina protonų siurblio, esančio skrandžio gleivinės ląstelių, kurios išskiria druskos rūgštį, viršūnėlių membranoje. Druskos rūgšties sekreciją reguliuoja trijų rūšių receptoriai, perduodantys signalą per antrinius ląstelės mediatorius. Skirtingai nuo gerai žinomų H2 receptorių blokatorių cimetidino ir ranitidino, omeprazolas protonų siurblį veikia ne per kitas medžiagas, bet tiesiogiai. Jis slopina bazinę ir dirgiklio sukeltą druskos rūgšties sekreciją. Vienkartinė jo dozė skrandžio sulčių rūgštingumą sumažina 24 valandoms.Vaistas tinka, jei yra skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, rėmens sukeltas stemplės uždegimas, Zolingerio ir Elisono sindromas.
2. kas žinotina prieš vartojant omeprazol actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių
Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti draudžiama, jeigu:• padidėjęs jautrumas omeprazolui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai;• yra lėtinė kepenų liga.
Specialios atsargumo priemonės vartojant vaistoPrieš gydymą Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neiriomis kietomis kapsulėmis būtina patikrinti, ar jautrumas jam nėra padidėjęs!Gydytoją būtina išsamiai informuoti apie persirgtas kepenų ligas! NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Nėštumo laikotarpiu Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti nerekomenduojama.
Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Žindyvėms Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti nepatariama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymasTyrimų duomenimis, Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių medžiagasSudėtyje yra sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Omeprazolas slopina vieno pagrindinio kepenų fermento, dalyvaujančio vaistų metabolizme, funkciją: gali keisti medikamentų kiekį kraujyje ir išskyrimą iš organizmo, t. y. poveikį. Antra vertus, preparatas mažina skrandžio rūgštingumą ir keičia visų vaistų, kurių rezorbcija priklauso nuo pH, kiekį biologiniuose skysčiuose. Jis gali apsaugoti nuo rūgšties poveikio medikamentus, kuriuos ardo rūgštys.
Preparatas, lėtindamas aminopirino, fenitoino, diazepamo ir vaistų, kurie mažina kraujo krešumą, išskyrimą iš organizmo, didina jų koncentraciją biologiniuose skysčiuose ir audiniuose. Kad šių vaistų vartojat neprasidėtų kraujavimas, būtina stebėti trombocitų kiekį. Preparatas mažina ampicilino esterių, geležies druskų ir ketokonazolio rezorbciją.
Jei kartu vartojama vaistų, slopinančių kaulų čiulpų veiklą, būtina nuolat stebėti kraujo ląstelių kiekybinę sudėtį.
3. kaip vartoti omeprazol actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių
Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimą nustato gydytojas. Dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo ligos. Gydytojo skirto gydymo būtina griežtai laikytis, kadangi vaisto vartojimą nutraukti per anksti arba jo vartoti per ilgai yra pavojinga. Pirmuoju atveju gydymas gali būti nepakankamai veiksmingas, o antruoju – dažniau galimas nepageidaujamas poveikis.
Jei per numatytą laikotarpį liga nepagydoma, gydytojas sprendžia, ar gydymą tęsti, ar nutraukti.Pamiršus dozę išgerti, ją reikia suvartoti nelaukiant, kai tik prisimenama.Vaisto reikia gerti prieš valgį, geriausiai ryte, prieš pusryčius.
Kapsulės negalima dalyti ar kramtyti, ją būtina praryti nepažeistą! Atsižvelgiant į indikacijas konkrečiam pacientui, būtinas visas gydymo kursas. Būtina išgerti visas kapsules.Jas reikia laikyti taip, kaip nurodyta.Jeigu manote, kad Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių dozęToksinio didelių dozių poveikio nepastebėta. Specifinis priešnuodis nežinomas. Pavartojus labai didelę dozę, reikia informuoti gydytoją!
Pamiršus pavartoti Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsuliųJei dozė lieka neišgerta, ją tuoj pat reikia išgerti ir toliau vaisto vartoti taip, kaip nurodyta gydytojo.
Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartojimą
Gali vėl paūmėti liga.
4. galimas šalutinis poveikis
Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietoskapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Gydytoją reikia informuoti apie kiekvieną gydymo metu atsiradusį sveikatos pokytį, nesusijusį su pagrindine liga. Jei pasireiškia nuolatinis pilvo skausmas ar diegliai, vangumas (nuovargis, raumenų skausmas), galvos svaigulys ar skausmas, mieguistumas, krūtinės skausmas, virškinimo trakto sutrikimas, skrandžio rūgščių atpylimas į stemplę, rėmuo, viduriavimas ar išmatų suminkštėjimas, pilvo pūtimas, pykinimas, vėmimas, odos išbėrimas ir niežulys ar šlapimo drumstumas, reikia kreiptis į gydytoją.
Kraujo gamybos sutrikimai yra labai reti, jie pasireiškia mažakraujyste (nuovargiu, silpnumu), sumažėjusiu eritrocitų ir leukocitų kiekiu (skauda gerklę, karščiuojama), kraujo krešėjimo sutrikimu (neįprastai kraujuojama, dažnai atsiranda kraujosruvų ir t.t.), krauju ar baltymais šlapime (raudonas arba drumstas šlapimas), šlapimo takų infekcine liga (skausmingas šlapinimasis, deginimo pojūtis), dažnu šlapinimusi ir t.t.
Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. omeprazol actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių laikymo sąlygos
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
UAB „Actavis Baltics“ Vytauto 8/7-6, LT-08118 Vilnius-4. Tel.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai