Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Olfen 75mg/20mg/2ml injekcinis tirpalas N5

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Olfen 75 mg/ 20 mg/ 2 ml injekcinis tirpalas
Diklofenako natrio druska/Lidokaino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Olfen ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Olfen
3. Kaip vartoti Olfen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Olfen
6. Kita informacija

1. kas yra olfen ir kam jis vartojamas
Olfen injekciniame tirpale yra natrio diklofenako, kuris veikia antireumatiškai, mažina uždegimą ir temperatūrą bei malšina skausmą.

Olfen injekcinis tirpalas labiausiai tinka vartoti gydymo pradžioje paūmėjus uždegiminėms ir degeneracinėms reumatinėms sąnarių ir minkštųjų audinių ligoms (reumatoidiniam poliartritui, kitiems artritams, artrozei ir kt.), sudirginus juosmeninės stuburo dalies nervų šakneles, pasireiškus sėdmeninio nervo, sausgyslių bei jų makščių uždegimui, ūminės podagros priepuoliui, inkstų ir kepenų diegliams.

Vaistas malšina pooperacinį arba potrauminį skausmą, lydimą paburkimo ir uždegimo.
Olfen tirpalo negalima švirkšti vaikams.

2. kas žinotina prieš vartojant olfen
Olfen vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei Olfen medžiagai;
- žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas kitiems priešuždegiminiams, skausmą malšinantiems ar temperatūrą mažinantiems (acetilsalicilinė rūgštis, aspirinas ar ibuprofenas) vaistams bei po jų vartojimo pasireiškė bronchinė astma, sutriko kvėpavimas, kraujotakos sutrikimai, odos bėrimas ar odos ir gleivinės pabrinkimas;
- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius bei žindymo laikotarpiu;
- esant aktyviai arba praeityje buvusiai skrandžio ir/ar žarnos opaligei ar kraujavimui;
- esant sunkiam širdies nepakankamumui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Būtinai informuokite gydytoją, jeigu žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas kitiems priešuždegiminiams, skausmą malšinantiems ar temperatūrą mažinantiems (acetilsalicilinė rūgštis, aspirinas ar ibuprofenas) vaistams bei po jų vartojimo pasireiškė bronchinė astma.
Savo gydytoją būtina informuoti, jei jūs sergate:
· bronchų astma;
· širdies, kepenų ar inkstų ligomis;
· alergija;
· anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba, vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus, vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų;
· sutrikęs kraujo krešėjimas, padidėjęs kraujo spaudimas;
· sergate kitomis ligomis;
· jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) arba ibuprofeną, tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną.

Vartojant vaistą gali būti sunku pastoti. Todėl moterys, kurios planuoja pastoti arba turi sunkumų pastoti, privalo apie tai informuoti gydytoją.

Tokie vaistai, kaip Olfen, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Olfen, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Olfen, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą.

Kartu vartojami kalį tausojantys diuretikai gali sukelti hiperkalemiją, todėl būtina tirti kalio koncentraciją serume. Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas.

Dėl nesteroidinių priešuždegiminių vaistų poveikio inkstų prostaglandinams gali padidėti ciklosporino nefrotoksiškumas. Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV. Diklofenakas gali turėti įtakos acenokumarolio, varfarino ( galimai ir fenilbutasono) aktyvumui.

Kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, Olfen sąveikauja su kitais vaistais, jeigu jie turi sąveiką su NVNU grupės vaistais. Pavyzdžiui, NVNU gali mažinti AKF inhibitorių, alfa-, beta-, ir kalcio kanalų blokatorių, hipotenzinį poveikį, padidinti zidovudino (antivirusinis vaistas) toksiškumą bei kraujavimo riziką, jeigu vartojate antitrombozinius vaistus (tiklopidiną, klopidrogelį).

Kartu vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų ar AKF inhibitorių, gali prasidėti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas bei silpnėti hipotenzinis poveikis.

Olfen negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, įskaitant COX-2 inhibitorius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, žindote kūdikį, apie tai praneškite gydytojui. Šiais atvejais vartoti Olfen nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dažniausiai Olfen neblogina gebėjimo vairuoti ir dirbti su judančiais mechanizmais, tačiau, jei sušvirkštus preparato svaigsta galva, sutrinka regėjimas, atsiranda kitų centrinės nervų sistemos sutrikimo simptomų, nevairuokite ir nedirbkite su judančiais mechanizmais ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olfen medžiagas
Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

3. kaip vartoti olfen
Olfen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems ligoniams reikia švirkšti 2 ml (75 mg) preparato giliai į raumenis viršutinėje šoninėje sėdmenų srityje kartą per dieną. Sunkiu atveju po kelių valandų vaisto galima sušvirkšti pakartotinai, bet kitoje sėdmenų pusėje. Suleidus vaisto, pacientą reikia stebėti ne mažiau kaip 30 min.

Olfen injekcinį tirpalą rekomenduojama vartoti ne ilgiau kaip dvi dienas, po to, jeigu reikia, skirti kitas Olfen vaisto formas (tabletes, ilgiau veikiančias kapsules arba tabletes, rektalines kapsules).

Savo nuožiūra vaisto dozės keisti negalima. Jeigu jums atrodo, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Olfen dozę
Perdozavus vaisto, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Olfen
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. galimas šalutinis poveikis
Olfen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant Olfen, kaip ir kitus vaistus, gali pasireikšti ne tik pageidaujamas, bet ir šalutinis vaisto poveikis, kurį kartais reikia net gydyti. Jei, sušvirkštus Olfen tirpalo, išberia odą, ją niežti, ištinsta veidas, blauzdos ir pėdos, svaigsta ir skauda galvą, krūtinę, vargina kosulys, parausta ar skauda injekcijos vieta, nedelsiant būtina kreiptis į gydytoją.

Be to, vartojant Olfen, gali pasireikšti skrandžio ir virškinimo trakto sutrikimų (viduriavimas, kartais su kraujo priemaiša, vidurių užkietėjimas, pilvo diegliai ir pūtimas), pablogėti apetitas, svaigti galva. Kartais atsiranda mieguistumas, sutrinka orientacija, regėjimas (vaizdas neaiškus, dvejinasi), blogėja klausa, ūžia ausyse, nemiga, dirglumas, traukuliai, depresija, drebulys, oda tampa jautri šviesai, kraujosruvos, ligoniai staiga ima mažiau šlapintis, alpsta, padidėja arterinis kraujo spaudimas.

Tokie vaistai, kaip Olfen, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti olfen
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olfen vartoti negalima.

6. kita informacija
Olfen sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra: vienoje 2 ml Olfen injekcinio tirpalo ampulėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos, 20 mg lidokaino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra N-acetilcisteinas, dinatrio edetatas, propilenglikolis, makrogolis 400, natrio hidroksidas, injekcinis vanduo.

Olfen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Pakuotėje yra 5 ampulės po 2 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas
Mepha Lda.
R. Elias Garcia, 28-C, Apartado 6617, Venda Nova, 2701-355 Amadora, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą
Tamro Ltd., Kleistu 24, Riga, Latvija

Gamybos vieta
Merckle GmbH
Ludwig-Merckle-Str.3, D-89143 Blaubeuren, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-06
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai