Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Noliprel 2mg/0.625mg tabletės N30

Informacinis lapelis
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
Lapelio turinys
1. Kas yra NolipreL ir nuo ko jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Noliprel 3. Kaip vartoti Noliprel 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Noliprel laikymo sąlygos 6. Kita informacija
Noliprel 2 mg / 0,625 mg tabletės
Perindoprilis ir indapamidas
- Veikliosios medžiagos: vienoje tabletėje yra 2 mg tert-Butilamino perindoprilio ir 0,625 mg indapamido. - Pagalbinės medžiagos yra koloidinis hidrofobinis silicio dioksidas, laktozės monohidratas, magnio stearatas ir mikrokristalinė celiuliozė.
Registravimo liudijimo turėtojas
Les Laboratoires Servier 92200 Neuilly-sur-Seine Gamintojai Les laboratoires Servier Servier Ireland Industries Ltd. 45520 Gidy Arklow, Co Wicklow Prancūzija Airija
1. KAS YRA Noliprel IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Noliprel tiekiamas kartoninėmis dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 arba 500 tablečių su vagele. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Noliprel yra kompleksinis preparatas, kuriame yra nekintančios angiotenziną konvertuojančių fermentų (AKF) inhibitoriaus ir diuretiko, veikiančio žievinėje inkstų dalyje esančiuose distalinių inkstų kanalėlių segmentuose, dozės.
Preparatu mažinamas ir reguliuojamas padidėjęs kraujospūdis.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Noliprel
Noliprel vartoti draudžiama:
• jeigu yra alergija bet kuriai veikliajai ar pagalbinei Noliprel tablečių medžiagai arba sulfamidams; • jeigu ankstesnio AKF inhibitorių vartojimo metu ar dėl paveldimų arba neaiškių priežasčių buvo atsiradę tokių simptomų: švokštimas, veido ar liežuvio sutinimas, stiprus niežulys arba sunki odos reakcija (angioneurozinė edema); • jeigu sergate sunkia inkstų liga, esate gydomi dialize; • jeigu yra sunki kepenų liga arba hepatinė encefalopatija; • jeigu mažas kalio kiekis kraujyje; • jeigu manote, kad sergate negydomu dekompensuotu širdies nepakankamumu; • jeigu esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį (žr. skyrių “Nėštumo ir žindymo laikotarpis”).
Vaikų Noliprel gydyti negalima.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
• jeigu sergate kolagenoze, pvz., sistemine raudonąja vilklige arba sklerodermija;• jeigu sutino veidas, lūpos ar gerklos;• jeigu sutrikusi kepenų veikla; • jeigu pažeista širdies ar inkstų veikla; • jeigu sutrikusi elektrolitų pusiausvyra, sergate cukriniu diabetu, podagra, hipotenzija, laikotės bedruskės dietos, vartojate druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio; • jeigu yra sausas kosulys; • jeigu sergate ateroskleroze (sukietėjusi arterijų sienelė); • jeigu susiaurėjusi aorta (svarbiausia iš širdies išeinanti kraujagyslė), yra hipertrofinė kardiomiopatija (širdies raumens liga) ar inkstų arterijų stenozė (inkstus krauju aprūpinančių arterijų susiaurėjimas); • jeigu yra anemija (mažakraujystė).
Apie Noliprel vartojimą reikia informuoti gydytoją arba kitokį sveikatos priežiūros specialistą:
• prieš anesteziją ir (arba) operaciją; • prieš mažo tankio lipoproteinų aferezę (cholesterolio pašalinimas iš kraujo įranga); • prieš desensibilizuojamąjį gydymą nuo alergijos bičių ar vapsvų nuodams; • prieš tyrimą, kuriam naudojama kontrastą sukuriančio preparato, kuriame yra jodo.
Gydymo metu gydytojas gali liepti atlikinėti kraujo tyrimus, kad galėtų sekti vaisto poveikį.
Sportininkai
Sportininkai turi žinoti, kad preparate yra veikliosios medžiagos, dėl kurios dopingo testas gali tapti teigiamas.
Nėštumas
Jeigu pastosite Noliprel vartojimo metu, informuokite šio vaisto skyrusį ir nėštumą prižiūrintį gydytojus ir laikykitės jų nurodymų. Gydytoją reikia informuoti ir tuo atveju, jeigu planuosite pastoti.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Žindymo laikotarpis
Noliprel vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti negalima.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl kraujospūdžio mažėjimo kai kuriems žmonėms galima reakcija, dėl kurios gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Noliprel medžiagas
Laktozė
Vienoje Noliprel tabletėje yra 64 mg laktozės. Vaisto vartojant taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena tablete į organizmą jos patenka 64 mg. Toks kiekis netinka žmonėms, kurių organizme yra laktazės trūkumas, galaktozemija arba gliukozės ar galaktozės malabsorbcijos sindromas.
Kitų vaistų vartojimas
Kad nepasireikštų Noliprel ir kitų vaistų sąveika, gydytoją arba vaistininką būtina informuoti apie kitus vartojamus vaistus. Labai svarbu jiems pasakyti, jeigu vartojate toliau išvardytų medikamentų.
- Kitokie vaistiniais preparatai nuo didelio kraujospūdžio ligos. - Kalį organizme sulaikantys diuretikai (spironolaktonas, triamterenas), kalio druskos. - Prokainamidas (vaistas nuo nereguliaraus širdies ritmo). - Alopurinolis (preparatas nuo podagros). - Terfenadinas ar astemizolas (antihistamininiai preparatai nuo šienligės ir alergijos). - Kortikosteroidai (medikamentai nuo įvairių ligų, įskaitant bronchinę astmą ir reumatoidinį artritą). - Imunosupresantai (vaistai, vartojami autoimuninėms ligoms gydyti ir po organų persodinimo), pvz., ciklosporinas. - Preparatai nuo vėžio. - Parenteraliniu būdu vartojami eritromicino (antibiotiko) preparatai. - Halofantrinas (preparatas nuo kai kurių maliarijos rūšių). - Pentamidinas (vaistas nuo plaučių uždegimo). - Litis (medikamentas nuo depresijos).
Vartojant toliau išvardytų vaistinių preparatų kartu su Noliprel, gali kisti gydomasis ar šalutinis pastarojo preparato poveikis.
- Vaistai nuo širdies ritmo sutrikimo (pvz., chinidinas, amjodaronas, sotalolis). - Baklofenas (preparatas, mažinantis raumenų sustingimą, atsirandantį sergant kai kuriomis ligomis, pvz., išsėtine skleroze. - Preparatai nuo cukrinio diabeto, pvz., insulinas, metforminas. - Kalcio druskos. - Stimuliuojančio poveikio vidurių laisvinamieji preparatai. - Nesteroidiniai priešuždegiminiai ir priešreumatiniai preparatai (pvz., ibuprofenas), didelė salicilatų (pvz., aspirino) dozė. - Parenteraliniu būdu vartojami amfotericino B preparatai (medikamentai nuo sunkių grybelinių ligų). - Tricikliai antidepresantai. - Tetrakosaktidas (vaistas nuo Krono ligos).
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
3. KAIP VARTOTI Noliprel
Rekomenduojama paros dozė yra 1 tabletė. Ją patariama gerti ryte, prieš valgį. Gydytojas paros dozę gali padidinti iki 2 tablečių.
Tabletę reikia nuryti užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio, pvz., stikline vandens.
Kiek laiko preparato vartoti, nurodys gydytojas.
Noliprel visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.
Pavartojus per didelę Noliprel dozę
Iš karto išgėrus daugiau tablečių negu reikia, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.
Preparato perdozavus, galimas kraujospūdžio kritimas, kartais susijęs su pykinimu, vėmimu, diegliais, galvos svaigimu, mieguistumu ir sumišimu.
Jeigu pasireiškia ženkli hipotenzija, reikia atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.
Pamiršus pavartoti Noliprel
Noliprel svarbu gerti kasdien, kadangi reguliariai vartojamas medikamentas yra veiksmingesnis. Kartą ar kelis kartus preparato įprastiniu laiku išgerti pamiršus, jo reikia gerti tuoj pat, kai tik prisimenama, o toliau vartoti įprastine tvarka.
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
4. galimas šalutinis poveikis
Noliprel, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Jeigu atsiranda toliau išvardytų simptomų, reikia informuoti gydytoją.
• Nuovargis (astenija), galvos svaigimas ar skausmas, nuotaikos svyravimas, miego sutrikimas, diegliai. • Hipotenzija (kraujospūdžio sumažėjimas). • Alerginė reakcija, pvz., odos išbėrimas. • Virškinimo trakto veiklos sutrikimas: skrandžio arba pilvo skausmas, apetito stoka, pykinimas, vidurių užkietėjimas, skonio pojūčio pokytis. • Burnos džiūvimas. • Sausas kosulys. • Dehidracijos rizikos padidėjimas (senyviems žmonėms bei širdies nepakankamumu sergantiems ligoniams). • Hepatinė encefalopatija, t. y. degeneracinė smegenų liga (kepenų nepakankamumu sergantiems ligoniams). • Kraujo pokyčiai, inkstų ar kasos veiklos sutrikimas (toks poveikis yra retas). Gydytojas gali liepti atlikinėti kraujo tyrimus, kad galėtų sekti, ar šių pokyčių neatsirado.
Jeigu sutinsta veidas, lūpos, burna, liežuvis ar gerklė, pasunkėja kvėpavimas, pasireiškia stiprus galvos svaigimas ar alpulys, širdies ritmas tampa nepaprastai greitas arba nereguliarus, NOLIPREL tablečių vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir tuoj pat kreiptis į gydytoją.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. Noliprel LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6. kita informacija
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Uab servier pharma
Tel.: +370 (5) 2 63 86 28
Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005-12-07
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai